Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   06   KWIETNIA   2020 r.

Św. Piotra z Werony
Św. Wilhelma z Eskill
 
 
 
 

Czym jest „rozeznanie” w Amoris laetitia? Odpowiada biskup Schneider!


Odtwórz w YouTube
 

W Amoris laetitia mówi się, że spowiednik powinien zastosować „rozeznanie” w osądzaniu przypadków np. rozwiedzionych i będących w ponownych związkach. Do jakiego stopnia może to rozeznanie się posunąć? Jakie jest dokładne znaczenie albo dokładny zakres tego „rozeznania”? Odpowiada biskup Athanasius Schneider.
 


DATA: 2017-08-29 09:28:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

dlaczego nasza mowa nie może byc TAK-NIE ??, dlaczego jest tyle interpretacji, wyjasnień, adhortacji, etc. kto jest w stanie to wszystko śledzić i czytać ??? Komu to jest potzrebne ??
ponad 2 lata temu / Stanley
 
Prawda jest jedna i jest nia Chrystus Pan oraz 10 przykazan Bozych. Kazdy kto cudzolozy popelnia smiertelny grzech i tu nie zmiluj sie!
ponad 2 lata temu / Slawomir Tomasz Roch
 
Interpretacja biskupa Schnaidera pojęcia "rozeznanie" wyjątkowo jasna i prawdziwa. KEP mamnadzieję, że także zapozna się z tym materiałem.
ponad 2 lata temu / Daniel Golec
 
Bóg zapłać Bp Schneider, za pięknie powiedziane słowa prawdy o diabelskim rozeznaniu...Moja śp.Babunia mawiała nie ma grzechu, którego diabeł by nie usprawiedliwił...Tak człowiek żyjący z diabłem,zawsze będzie bronił grzechu....Ot i cała mądrość o rozeznaniu, oczywiście według mądrości mojej ukochanej Babuni...Spróbujcie stanąc na drodze diabła i człowieka rozeznającego w sumieniu swoje grzeszne życie, które Bóg jasno i zdecydowanie potępia...Obelgi, zniesławianie i oskarżanie o brak sumienia i oczywiście miłosierdzia wg Mt25 to wszechobecna dzisiej metoda sojuszników subiektywnego rozeznania...To nic, ze człowiek jest wciągany w bagno śmierci wiecznej, to nic że grozi mu potępienie, najważniejsze jest co duch czasu mówi, a mówi,że nie możliwe byś dostał się do piekła,skoro istnieje miłosierdzie Boga,i ty kochasz cudzołożnicę i cudzołożnika prawdziwą miłością, to nic że zbrukaną nieczystością, shańbioną niewiernością i zdradzasz samego Boga,to nic nie znaczy dla a
ponad 2 lata temu / Megi
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 133 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.