DZIŚ JEST:   14   LIPCA   2020 r.

Św. Kamila de Lellis
Bł. Hroznaty, męczennika
 
 
 
 

Rozmowa z ks. Pawłem Bortkiewiczem TChr

Czy zwierzęta pójdą do nieba?

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Czy katolik może jeść mięso? Oczywiście, że tak. Nigdzie nie sformułowano zakazu spożywania mięsa. Czy w ogóle można sobie wyobrazić Niebo bez dobrze wysmażonego steku? Spokojnie można.
7 miesięcy temu / Lemur
 
Czy będziemy urządzać pogrzeby owsikom - wszak to zwierzęta?
8 miesięcy temu / Jot
 
@aaa A może warto sprawdzić kto prowadzi wspomnianą przez ciebie stronę.Żeby nie okazało się,że to jakaś synekura.Nie ty jeden piszesz na pch24 interesujące posty,ale to ty się chwalisz,że głównie ciebie gdzieś tam cytują.Znaczy wspomniany przez ciebie portal zagląda tutaj i wnikliwie studiuje komentarze,możliwe,że nawet ciekawsze niż twoje,a że z nich nie korzysta....
8 miesięcy temu / skontrolujmy
 
Ad @aaa. Proszę udowodnić, które zdanie jest heretyckie. I dodatkowo proszę nie kompromitować się snuciem teorii spiskowych, jakoby WSI lub STASI zaszczycało swoją ingerencją komentarze w PCh. PCh nie wadzi nikomu, może poza partią rządzącą oraz raczej niewystępującej w Polsce ultra modernistycznej części kleru. To, że wielu zwolenników Konfederacji się tutaj produkuje, nie oznacza od razu, że służby specjalne wysyłają utalentowanych trolli. Fakt, iż portal Bibula dość często przedrukowuje komentarze użytkownika "aaa" musi coś znaczyć, nieprawdaż?
8 miesięcy temu / aaa
 
@baranek - : rozwiewasz wszystkie wątpliwości i złudzenia : Żart to najlepsza broń przeciw głupotom : I jeszcze jedno: KOCHAĆ - to można tylko OSOBY! Zwierzaczki - lubimy, cenimy, cieszymy się nimi! Kto >kocha< zwierzęta, ten degraduje MIŁOŚĆ, BOGA I OSOBY! Gdy nie obronimy "hierarchii" uczuć, zaplączemy się w amazońskich,pogańskich gąszczach :
8 miesięcy temu / owieczka
 
@zgred ludzie którzy mają kontakt z duszami czysccowymi potwierdzą Ci ze zwierzęta mają ducha a jeśli to również dla Ciebie za mały dowód to polecam poczytać świadectwa osób mających tzw śmierć kliniczna. Zwierzęta idą w pierwszych szeregach do nieba w odróżnieniu do ludzi którzy będą mieć z tym problem.
8 miesięcy temu / Nationalist
 
https://www.google.com/amp/s/amp.dailycaller.com/2019/11/03/transgender-attack-elderly-man-subway-religion Transwestyta zaatakowal staruszka za śpiewanie pieśni religijnej w metrze
8 miesięcy temu / Marcin B
 
@Nationalist Ble ble ble, ble ble ble, ble ble ble... Artykuł nie potrzebuje sprostowania, w szczególności twojego, bo jest poprawny. Korekty za to wymagają twoje "brednie" jakoby zwierzęta mogły sobie wysługiwać niebo - to NIE SĄ LUDZIE, bo to w co wierzysz to na pewno nie jest katolicyzm.
8 miesięcy temu / zgred
 
Powiem tak: nie wiemy, co się dzieje że zwierzakami po śmierci, ale chyba nikt by się nie pogniewał, gdyby szły do Raju...
8 miesięcy temu / Michael Wolf
 
Tak sobie myślę, że dawno wojny w Europie nie było, dobrobyt wyjaławia umysły. Rozważamy już takie brednie, że człowiekowi rozsądnemu niedobrze się robi.
8 miesięcy temu / Gość
 
Wierzę , że zwierzęta będą w Niebie. Pytanie czy ja tam będę. Pan Bóg wyraźnie określił co wśród zwierząt jest koszerne a co nie, Św. Piotr ukoszernił większość zwierzaków ale nie wszystkie.Z punktu widzenia medycznego to co Pan Bóg mówił o jedzeniu, dziwnie jest zgodne i harmonijne z fizjologią organizmu ludzkiego.Dlaczego Żydzi nie wsuwają wieprzowiny? Pewnie dlatego, że Ci z pejsami im tego zakazują. Świnia jest bardzo inteligentnym zwierzęciem, genetycznie jednym z najbardziej zbliżonym genotypem do człowiekamałpy są bardzo , bardzo daleko, inteligencja świni powoduje że do organizmu przed śmiercią , w stresie, wydziela bardzo dużo toksycznych substancji, które spożywamy w mięsie. Wiecie co to czarna polewka? - Jacka Soplicy? To krew ze świni zamęczonej przez wygłodniałe psy.Co do wega- uwazam , że każda dieta powiązana z jakąkolwiek filozofią a nie daj Boże z filozofią Wschodu to czysty okultyzm.Wsuwanie roślin i owoców bez mięsa nie jest grzechem.
8 miesięcy temu / mario
 
@Nationalist Dziękuję za Twoje słowa. Cierpienie jest złem. Każde. I kocham swoje zwierzęta. I jestem szczęśliwa bo tego nauczyłam swoje dzieci.
8 miesięcy temu / Poprawność
 
Dla sprostowania artykułu odpowiadam że zwierzęta nie maja duszy ale DUCHA o tym mówiła sama Maria Simma!!! Ludzie nie interesują się tym jakie męczarnie te istoty przechodza w ubojniach lub laboratoriach na ktorych przeprowadza sie drastyczne eksperymenty tak ze lza sie w oku kreci. Nie wierze w to ze swinie krowy czy nawet psy ktore sa zabijane i obzierane na zywca w chinach ze skory ktore potrafia kochac nie miały by zasluzyc na niebo po takich przejsciach. Szlag mnie trafia jak slysze takie brednie ze zwierza nie trafia do niebia. Dla ludzi liczy sie tylko konsumpcja i dobre mieso na grila zal i tyle. To dajmy na to nie mial bym spotkac po smierci mojego ukochanego psa/kota czy innego zwierzecia ktore kocham??
8 miesięcy temu / Nationalist
 
Owszem,wszystkie owsiki, kleszcze,karaluchy, tasiemca, pożarze kurczaki. Za wyjątkiem zwierząt które zjadły inne zwierzęta, no bo to GRZECH.
8 miesięcy temu / baranek
 
Jakakolwiek mowa o "prawach zwierząt" jest szczytem wszystkich absurdów. Zgodnie z konstytucją RP, jak również sądzę konstytucjami innych państw, podmiotem prawa może być osoba fizyczna lub prawna. Zwierzęta nie kwalifikują się do żadnej z powyższych kategorii, dlatego też z mocy samej konstytucji, nie można im przyznać jakichkolwiek praw. Poza tym zrównywanie zwierząt z ludźmi jest zaprzeczeniem porządku świata ustalonemu przez Boga. Tylko człowieka Bóg stworzył na Swój obraz i podobieństwo, a zatem przyznawanie praw zwierzętom i w ten sposób oddawanie im czci jest bałwochwalstwem i służbą szatanowi. Amen
8 miesięcy temu / Turtelini
 
i tak zagłosuję na Hołownię. Wolę go od posłusznego Dudy.
8 miesięcy temu / Gość
 
Gdyby zwierząteczka miały mieć duszę i iść do raju wraz z naszymi duszami,powiedziałby o tym sam Jezus.W Ewangeliach zawarta jest Jego nauka i historia Jego ziemskiego życia.Żaden z autorów nie pisze,że Chrystus odmówił ze wstrętem spożycia ryby lub baraniny albo wołowiny,a w zamian zażądał podania na stół korzonków i zielenizny!Proste to wszystko jak drut,wystarczy zajrzeć do Pisma i już wiadomo wszystko!Jak kto ma wątpliwości,jest skołowany,nie wie kogo słuchać i co czynić niech poczyta słowo Boże i będzie mu wszystko objaśnione.Krótko i zwięźle,a także na temat.
8 miesięcy temu / sobie myślę..
 
przestań siać DEFETYZM, kto cie tu nasłał WSI, STASI? że głosisz takie HEREZJE, idź na frondla tam siej zamęt. PIEKŁO grozi tym, którzy w takie BAŁWOCHWALCZE okultyzmu wierzą w tzw wskrzeszenia itd..
8 miesięcy temu / @aaa
 
Cała tajemnica w dawaniu praw zwierzetom polega na tym,że to siłą rzeczy jacys ludzie z oczywistych powodów muszą reprezentować ich interesy.Wszystkie "prawa" zwierząt,bez względu na użyte semantyczne sztuczki,dzieje sie w tylko głowach ludzi.Człowiek mimo najszczerszych chęci nie jest z stanie porozmawiać nawet z najinteligentniejszym zwierzęciem.Np Jarosław Kaczyński,gdy troszczy sie o los zwierząt futerkowych,przypisuje im swoje wyobrażenia o szczęściu,bo po prostu nie ma dostepu do zwierzęcego "rozumu".Tak samo nieudowadnialny jest pogląd,że zwierzeta futerkowe kochaja swój los,jak i ten,że go nienawidzą.Jeśli uświadomimy sobie tę najoczywistszą oczywistość pozostanie druga najoczywistsza oczywistość związana z "prawami" zwierząt,czyli władza jaką uzurpuja sobie jedni ludzie nad drugimi bez żadnych podstaw przypisując sobie rolę reprezentanta zwierząt,lub szerzej natury.Czy ten sposób zdobycia władzy i uzycia jej przeciw ludziom jest zgodny z Ewangelią?
8 miesięcy temu / Mirek
 
Zrównywanie zwierzęcia z człowiekiem jest kłamstwem odrzucającym Prawo Boże gdyż tylko człowieka Bóg uczynił na Swoje podobieństwo.
8 miesięcy temu / Wierzący
 
Weganizm nie jest zgodny z katolicyzmem. Na naszej szerokosci geograficznej dieta bezmięsna powoduje niedobory szkodliwe dla zdrowia.Celebryta , gdy decyduje sie na wegetarianizm szkodzi sobie i ludziom , na których ma wpływ. Nie mozna również abstrahować od celów , które maja być przy pomocy weganizmu zrealizowane . Celem przezcież juz jasno określonym jest zdezorganizowanie produkcji rolnej na całych kontynentach . Nie ma możliwości , żeby to nie doprowadziło do powszechnego głodu w ciągu jednego sezonu. Akurat tutaj dzięki bolszewikom finansowanym przez Wall Street dysponujemy wiedzą empiryczną . Szkoda , ze nie bada się kwestii zdobycia przez garstke Bolszewików władzy nad ogromnym krajem. Prawdopodobnie głód był głównym narzędziem zmuszenia całej populacji do posłuszeństwa
8 miesięcy temu / Mirek
 
To czy zwierzęta odczuwają ból nie świadczy i tym, że maja duszę. Na miłość boską, skąd u niektórych forumowiczów takie wnioski? A mamusia @ wot problem, która nie potrafi wychować swojego dziecka i bardziej niż do ludzi przywiązuje je do zwierzęcia, niech zaduma się sama nad sobą i zmieni metody wychowawcze.Natomiast @ Marcia, która pisze, ze zwierzęta są lepsze niż człowiek, niech się rozejrzy wokół siebie i pozna dobrych ludzi, bo z jej komentarza wynika, że żyje chyba wśród samych łotrów. A miłość do zwierząt nie ma nic wspólnego z zakazem znęcania się nad nimi, bo człowiekowi nie wolno nikomu robić krzywdy.
8 miesięcy temu / Maryna
 
Ekologizm, bałwochwalcza ochrona przyrody i zwierząt to czysty satanizm. Szatan, przy pomocy swoich sług na ziemi zmusza nas do oddawania czci stworzeniu nad którym BÓG KTÓRY stworzył świat, kazał nam panować. Ekologizm itp. to podeptanie i odwrócenie porządku jaki ustanowiła Bóg, a tego właśnie chce szatan. Katolik i każdy chrześcijanin powinien pamiętać, że ulegając tym trendom oddaje się pod władzę szatana.
8 miesięcy temu / Turtelini
 
Zanim zastanowimy się, czy zwierzę może zostać wskrzeszone w Niebie ze względu na człowieka, któremu służyło na ziemi, pomyślmy o tylu naszych przyjaciołach i bliskich, z ktorymi mieliśmy na ziemi więzy, a których nigdy już nie ujrzymy, gdyż WYBRALI PIEKŁO. Prawdopodobnie po śmierci więzi ziemskie podlegają weryfikacji pod kątem więzi z Bogiem, więc doznajemy oczyszczenia z tych więzi, które nie są pożądane - np. z osobami potępionymi, czy właśnie ze zwierzętami. Niemniej jednak potrzebny jest jakiś pozytywny przekaz na temat tego, jakie wspaniałości czekają nas w Niebie, aby nasze ziemskie przywiązania nie skłaniały nas do deprecjonowania Nieba. Być może takim pozytywnym przekazem jest dopuszczenie możliwości wskrzeszenia stworzenia, które służyło człowiekowi, ale nie jej zagwarantowanie.
8 miesięcy temu / aaa
 
Gdy dziecko jest dobrze po katolicku wychowywane to nie będzie takiego lamentu, albo bardzo łatwo będzie je skorygować.
8 miesięcy temu / Adrian
 
Nie powinno mówić się że zwierzę "zdycha" ale "pada".
8 miesięcy temu / Filip S
 
- każde słowo ks. Bortkiewicza jest prawdziwe i święte! ALE - co ma odpowiedzieć matka na rozpaczliwy krzyk i błaganie swojego, małego syna: "Mamo! Ale ja nie chcę iść do Nieba BEZ mojego psa! Nie chce być w niebie BEZ Aresa! I mam zaczęła heretycko? kombinować: skoro zwierzęta uczestniczą w konsekwencjach grzechu człowieka odczuwają ból, zdychają. kły szczerzą....to może i w jakiejś formie będą też uczestniczyć w zmartwychwstaniu człowieka?
8 miesięcy temu / wot problem
 
Ci sami zoohipokryci, unikają jak ognia, tematu bestialskiegocuboju rytualnego.
8 miesięcy temu / Obcy Astronom
 
Powinny jak najbardziej, iść do nieba. Zwierzęta to cudowne istoty i o wiele lepsze niż człowiek. Jeszcze powinny być tam złotą windą podwożone, za to, że tak wielu ludzi je krzywdzi i się nad nimi znęca.
8 miesięcy temu / Marcia
 
Ciekawy artykuł, dziękuję. O ile faktycznie razi mówienie o tym, że zwierzę ?umiera?, a nie "zdycha", to nie widzę różnicy między ?cierpi?, a "odczuwa ból".
8 miesięcy temu / rrr
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.