DZIŚ JEST:   25   LUTY   2020 r.

Św. Cezarego z Nazjanzu
Św. Modesta z Trewiru
 
 
 
 

Czy zaleje nas fala Ukraińców? Poroszenko jedzie do Brukseli, by dyskutować o zniesieniu wiz

Czy zaleje nas fala Ukraińców? Poroszenko jedzie do Brukseli, by dyskutować o zniesieniu wiz
Fot.Lukasz Kobus/Forum

Petro Poroszenko, prezydent Ukrainy, w czwartek 17 marca odwiedzi Brukselę. Spotka się tam z wierchuszką unijnej biurokracji, w tym z szefem Komisji Europejskiej Jean-Claudem Junckerem oraz przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem. Jednym z planowanych tematów rozmów będzie kwestia zniesienia wiz dla Ukraińców.

 

Głównym tematem spotkania Poroszenki i unijnych liderów będzie kwestia realizacji porozumień mińskich, mających (w założeniu) doprowadzić do zawieszenia broni na niespokojnym wschodzie Ukrainy. Od stosowania się Rosji do tych założeń Unia Europejska uzależnia niesienie sankcji wobec tego kraju.

 

Kolejnym, niezwykle istotnym również dla Polaków tematem, jest kwestia zniesienia obowiązku wizowego dla obywateli Ukrainy. Unia Europejska jest skłonna podjąć taką decyzję pod warunkiem nadrobienia przez Kijów zaległości w procesie modernizacyjnym. Poroszenko już przed swoją czwartkową wizytą w Brukseli obiecał wdrożenie kolejnych przepisów antykorupcyjnych.

 

Decyzje w tej sprawie nie zostaną podjęte przed 6 kwietnia. Wtedy w Holandii odbędzie się referendum dotyczące ratyfikacji umowy stowarzyszeniowej UE z Ukrainą. Eurokraci nie chcą swoimi decyzjami zaostrzać nastrojów antyukraińskich.

 

Czy po ewentualnym zniesieniu wiz dla Ukraińców przeniosą się oni masowo do Polski? Już w tym momencie jest ich u nas w kraju od miliona do dwóch milionów, a Rzeczpospolita niezwykle chętnie pozwala kolejnym przyjeżdżać do nas.


 

Źródło: TVP Info

MWł 


DATA: 2016-03-17 09:13
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ja jestem za sprowadzaniem Ukraińców do Polski i ich Polonizacją... To są nasi bracia Słowianie i niezależnie od historii trzeba im dać szansę: O ile będą chcieli tutaj mieszkać i z polską kulturą się asymilować. W końcu ktoś musi na ten ZUS pracować, a poza tym to jak przyjadą do nas to będzie większe zagęszczenie ludności na km^2 co oznacza większe dochody z podatków i więcej inwestycji w kraju... Lepsi Ukraińcy niż Turcy i inni muzułmanie, którzy nie chcą się asymilować.
ponad 3 lata temu / Christian
 
faktyczne wyniki tej akcji do końca roku mogą być bardzo zaskakujące...
ponad 3 lata temu / wmo
 
Ruch bezwizowy z Turcją i Ukrainą ma służyć zalaniu Polski bojownikami islamskimi i banderowcami. PiS oszalał.
ponad 3 lata temu / beta
 
Z tego co wiem studenci z Ukrainy jak dotąd mają pozwolenia na pobyt, które muszą odnawiać po każdej zaliczonej sesji. Ale stypendia mają. Natomiast szykuje się zalew Ukraińców, bo Putin wznawia wojnę. Można też przeczytać doniesienia o coraz liczniejszych odmowach państw UE w tym Węgier w przyznawaniu im wiz, ze względu na fałszywe dokumenty, którymi się posługują. Ruch bezwizowy z powodu narastających antypolskich nastrojów wśród Ukraińców będzie dla Polaków na wschodzie bardzo dużym zagrożeniem.
ponad 3 lata temu / pol
 
Już nas dawno zalała. Przecież uczelnie, w tym prywatne, pełne są ukraińskich \'studentów\'. I my z naszych podatków płacimy za ich czesne, akademiki i kieszonkowe. Zaczęło ten proceder PO, a PiS dzielnie kontynuuje. Nie tak dawno Pan Duda podarował przecież Ukrainie 1 mld EUR.
ponad 3 lata temu / Marek
 
zniesiemy, jak oddzadza tereny ktore do nas nalezaly przed wojna
ponad 3 lata temu / Stefan
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.