DZIŚ JEST:   01   KWIETNIA   2020 r.

Św. Hugona, biskupa
 
 
 
 

Czy wojewoda uchyli gender-uchwałę? W tej sprawie złożono ponad 12 tys. podpisów

Czy wojewoda uchyli gender-uchwałę? W tej sprawie złożono ponad 12 tys. podpisów

Centrum Życia i Rodziny przekazało wojewodzie wielkopolskiemu ponad 12 tys. podpisów pod apelem o uchylenie niebezpiecznej uchwały dotyczącej przyjęcia Europejskiej Karty Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym. Protestujący internauci podkreślają, że uchwała promuje idee ruchu LGBT oraz ideologię gender.

 

W urzędzie wojewódzkim w Poznaniu, przedstawiciele Centrum Życia i Rodziny oraz Społecznej Rady Edukacji i Wychowania „Rodzinny Poznań”, złożyli ponad 12 tys. podpisów pod apelem o podjęcie rozstrzygnięcia nadzorczego w sprawie przyjętej przez Radę Miasta niebezpiecznej gender-uchwały. Europejska Karta Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym wprost nawiązuje do ideologii gender i postuluje m.in. zwalczanie tzw. stereotypowych ról płciowych. Zdaniem internautów, prowadzi to do wsparcia idei ruchu LGBT, a także zagraża konstytucyjnej pozycji małżeństwa i rodziny.

 

Internauci, którzy podpisali petycję na stronie genderowakarta.pl domagają się od wojewody wielkopolskiego uchylenia zapisów uchwały podjętej przez Radę Miasta. W apelu do wojewody Łukasza Mikołajczyka zwrócono uwagę, że uchwała jest nie tylko niebezpieczna dla polskich rodzin, ale także stanowi „ideologiczną ingerencję w zakresie wydatków i kontraktów publicznych”. „Tworzy zobowiązanie przeznaczania środków publicznych na szkolenia, programy i kampanie promujące założenia kontrowersyjnych ideologii” oraz „zobowiązuje przedsiębiorców do preferencyjnego zatrudniania niektórych osób” – wskazują inicjatorzy akcji.

 

Składając na ręce wojewody wielkopolskiego ponad 12 tys. podpisów pod apelem
o uchylenie gender-uchwały, chcemy przypomnieć o fundamentalnych sprawach. Premier Mateusz Morawiecki zapowiadał obronę rodziny i małżeństwa przed skrajnymi ideologiami. Przed dokładnie takimi zagrożeniami, stanęły dziś poznańskie rodziny. To skutek przyjęcia genderowej Karty Równości, która marginalizuje rodzinę oraz zapowiada walkę z tzw. stereotypowymi rolami kobiet i mężczyzn
– tłumaczy Kazimierz Przeszowski z Centrum Życia i Rodziny.

 

Na uchylenie tej szkodliwej uchwały wojewodzie wielkopolskiemu pozostało zaledwie kilka dni. Od jego osobistej decyzji zależy dziś bardzo wiele. Dzisiejszy dzień to sprawdzian wiarygodności administracji rządowej, której zwierzchnik – premier Mateusz Morawiecki – zobowiązał się bronić rodzin przed ideologiami. Liczymy, że wynik tego egzaminu będzie pozytywny, a wojewoda uchyli zapisy niebezpiecznej uchwały – dodaje Przeszowski.

 

Apel do wojewody o uchylenie przepisów zawartych w uchwale o Europejskiej Karcie Równości Kobiet i Mężczyzn to druga odsłona protestu dotyczącego kontrowersyjnych przepisów. Na początku lutego, Centrum Życia i Rodziny zorganizowało zbiórkę podpisów do radnych Poznania, którzy podczas posiedzenia mieli zdecydować o ewentualnym przyjęciu zapisów Karty. Wówczas, pomimo ponad 8 tys. podpisów sprzeciwu, apel okazał się nieskuteczny. Głosami radnych Koalicji Obywatelskiej przyjęto genderową uchwałę.

 

źródło: Centrum Życia i Rodziny

TK


DATA: 2020-03-05 11:13
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wilamowice, miasto sw. Arcybiskupa Jozefa Bilczewskiego robi sie teczowe! trzeba bic na alarm
27 dni temu / Olo
 
?Myślicie, że owych osiemnastu, na których zwaliła się wieża w Siloe i zabiła ich, było większymi winowajcami niż inni mieszkańcy Jerozolimy? Bynajmniej, powiadam wam; lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy tak samo zginiecie? Łk 13, 4-5.
27 dni temu / gość katolik
 
Demoralizacyjne uchwały są sprzeczne z Konstytucją.
27 dni temu / Obywatel
 
Poznań powinien się przebudzić i otrzasnać ...własnie TERAZ.
27 dni temu / Waldemar
 
cha cha większość jest za! demokracja!
27 dni temu / PIK
 
12 tyś podpisów to nic na cały Poznań, nie uchylą tego
27 dni temu / Czytelnik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.