Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   18   CZERWCA   2019 r.

Św. Elżbieta z Schönau
Św. Amand, biskup Bordeaux
 
 
 
 

Czy właśnie likwidujemy największy skarb Kościoła? [VIDEO]


Czy zdajemy sobie sprawę, że każdego dnia ktoś się za nas modli? Że żyją wśród nas osoby, które rezygnują ze wszelkich uciech tego świata dla Chrystusa i Jego Kościoła? Czy wyobrażamy sobie jak wyglądałby świat bez modlitwy? I czy to możliwe by katolicy sami zechcieli zdemontować to, co od Kościół od wieków uważa za ideał? – na pytania te odpowiada Krystian Kratiuk w programie „Ja katolik”, analizując nowe dokumenty dotyczące życia konsekrowanego, Konstytucję Apostolską Vultum Dei Quaerere oraz Instrukcję wykonawczą Cor Orans.

 

 

Miniatura: fot.Wojciech Matusik/Forum

 

  

ZOBACZ KONIECZNIE:

 

Przemilczana rewolucja. Co czeka żeńskie zakony kontemplacyjne?

 

Konstytucja apostolska o żeńskim życiu kontemplacyjnym „Vultum Dei quaerere”. Tłumaczenie w języku polskim tylko na PCh24.pl

 

Instrukcja wykonawcza do konstytucji apostolskiej „Vultum Dei quaerere” o żeńskim życiu kontemplacyjnym. Tylko na PCh24.pl

 

  


DATA: 2018-11-23 08:35:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Czy z jedzenia, picia, oddychania też rezygnują? Pan Jezus z niczego nie rezygnował, chodził na obiady, wesela, tańce, kazał cieszyć się życiem.
6 miesięcy temu / Kondi
 
Włócznie i strzały stają się coraz bardziej prawdopodobne w swym pierwotnym znaczeniu. Pojedynczy zamachowcy mogą zacząć używać takiej właśnie broni. Być może chodzi też o samobójcze drony. Kto wie, czy w czasie islamskiej anarchizacji życia broń biała nie wróci do łask?
6 miesięcy temu / aaa
 
Bardzo ważne. Ale dlaczego "my", "likwidujemy". Powinno być "LIKWIDUJĄ".
6 miesięcy temu / Rys
 
Z Czytań dziś: "Zwierzę pierwsze podobne do lwa, Zwierzę drugie podobne do wołu, Zwierzę trzecie mające twarz jak gdyby ludzką i Zwierzę czwarte podobne do orła w locie." Wiemy, że symbolicznie te 4 zwierzęta wyrażają 4 Ewangelie, każdy z Ewangelistów jest przedstawiony w innej postaci: Św. Łukasz (wół), Św. Mateusz (skrzydlaty człowiek), Św. Marek (lew) i Św. Jan (orzeł) Tak samo symbolicznie mówi o sobie prorok: "Ostrym mieczem uczynił me usta, w cieniu swej ręki Mnie ukrył. Uczynił ze mnie strzałę zaostrzoną, utaił mnie w swoim kołczanie." Wiemy, że "Żywe bowiem jest słowo Boże, skuteczne i ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny." Tak samo wizje św. Emmerich i z Fatimy mówiące o różnej broni = według symboliki używanej w Biblii = gdzie bronią jest słowo = wskazuje, że chodzi o słowa używane dla zabicia żywego Kościoła i wprowadzenia w jego miejsce martwego kościoła ekumenicznego. "SŁOWEM=DECYZJĄ" ZABIJANE JEST papiestwo, zakony, małżeństwa itd. WIDZIMY TO!!!
6 miesięcy temu / kwiatek77
 
Fragm.[Trzecia Tajemnica Fatimska]:"Wielu innych Biskupów, Kapłanów, zakonników i zakonnic wchodzących na stromą górę, na której szczycie znajdował się wielki Krzyż zbity z nieociosanych belek jak gdyby z drzewa korkowego pokrytego korą; Ojciec Święty, zanim tam dotarł, przeszedł przez wielkie miasto w połowie zrujnowane i na poły drżący, chwiejnym krokiem, udręczony bólem i cierpieniem, szedł modląc się za dusze martwych ludzi, których ciała napotykał na swojej drodze; doszedłszy do szczytu góry, klęcząc u stóp wielkiego Krzyża, został zabity przez grupę żołnierzy, którzy kilka razy ugodzili go pociskami z broni palnej i strzałami z łuku i w ten sam sposób zginęli jeden po drugim inni Biskupi Kapłani, zakonnicy i zakonnice oraz wiele osób świeckich, mężczyzn i kobiet różnych klas i pozycji." Jedna rzecz rzuciła mi światło=włócznie i strzały u Emmerich i w Fatimie=strzały z łuku, to ten sam symbol = oznacza on DOKUMENTY I DECYZJE? zabijające nas=żywy Kościół!
6 miesięcy temu / kwiatek77
 
Wstrząsające...Siostry i Bracia, nie traćmy nadziei! Diabeł chce nam zabrać nadzieję i pogrążyć w rozpaczy! Bóg znajdzie nowe drogi i nowe powołania...nawet jeśli stare struktury upadną...Pamiętajmy, że Kościół duchowy nie oznacza kościoła widzialnego...Duch Święty będzie działał w sercach czystych bez względu na to, gdzie się znajdą...Były proroctwa, które to zapowiedziały, m.in.: "Herezja Ekumenizmu: NOWY KOŚCIÓŁ (wg. wizji Bł. A.K. Emmerich)" z Ku Bogu, Opublikowany 13 kwi 2018 "Nic nie było przyniesione z góry, wszystko pochodziło z ziemi i mrocznych rejonów, a cała konstrukcja była dziełem błędnych duchów. Spostrzegłam, że wiele z narzędzi nowego kościoła takich jak włócznie i strzały, miało zostać użyte przeciwko żywemu Kościołowi. W jaskini poniżej zakrystii jacyś ludzie wyrabiali chleb, ale nic z tego nie wychodziło, wszystko w tym kościele należało do ziemi i do niej powracało. WSZYSTKO BYŁO MARTWE."
6 miesięcy temu / kwiatek77
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 102 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.