DZIŚ JEST:   08   LIPCA   2020 r.

Św. Jana z Dukli
Św. Kiliana, męczennika
 
 
 
 

Czy w przyszłorocznym referendum odpowiemy też na pytanie o zakaz aborcji?

Czy w przyszłorocznym referendum odpowiemy też na pytanie o zakaz aborcji?
fot. prezydent.pl

Prezydent Andrzej Duda zapowiedział zorganizowanie w przyszłym roku referendum konstytucyjnego. Politycy zastanawiają się, jakie pytania mogłyby zawierać karty do głosowania. Marek Jurek sugeruje, że w konstytucji powinien znaleźć się zapis o ochronie życia od poczęcia.


W materiale video opublikowanym na stronach „Gazety Wyborczej” wyemitowano wypowiedzi różnych polityków związanych z obozem władzy, dotyczących zapowiadanego na przyszły rok referendum. Materiał miał w zamierzeniu ośmieszyć referendalny pomysł prezydenta, o którego szczegółach niewiele wiedzą posłowie PiS i inni politycy związani z rządem.


Na konkretną sprawę zwrócił uwagę jednak jedynie Marek Jurek, szef Prawicy RP, europarlamentarzysta wybrany z list Prawa i Sprawiedliwości. Na pytanie dziennikarki „Wyborczej”, czy w referendum powinno się zadać pytanie o „ochronę życia od poczęcia” Marek Jurek odpowiedział zdecydowanie twierdząco. Czy politycy PiS i prezydent Andrzej Duda przychylą się do tej sugestii?


Marek Jurek stwierdził również, że jest przeciwny pytaniu Polaków w referendum np. o przyjęcie waluty euro.

Przypomnijmy – 3 maja, w święto dawnej konstytucji I Rzeczpospolitej, prezydent Andrzej Duda zapowiedział referendum, w którym obywatele mieliby wypowiedzieć się na temat zmian w konstytucji. Według pierwszych sygnałów płynących z kancelarii prezydenta, referendum to miałoby odbyć się 11 listopada 2018 roku – w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

 

kra
DATA: 2017-06-06 08:24
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Takie pytanie byłoby dobre, ucięłoby spekulacje i zamknęło usta potencjalnym czarnym marszom. Mogłoby mieć odpowiedzi w podpunktach:a) jesteś za utrzymaniem dotychczasowej ustawy, b) za jej zaostrzeniem, c) za jej liberalizacją. Wówczas zachowując standardy demokratyczne, decyzję podjąłby naród bez długich politycznych targów. Jednak póki istnieje 50% próg frekwencyjny referenda nie mają większego sensu, bo bardzo trudno go przekroczyć.
ponad 3 lata temu / Michu.
 
Jeżeli będzie referendum to może to jest dobre usprawiedliwienie dla ONYCH do głosowania przeciw jakiemukolwiek projektowi ustawy chroniącej życie nienarodzonych? Zobaczymy, żyjemy w ciekawych czasach. Truskawki bez grama nawozów sztucznych, monsanto i innych dewiacji - cudo. Czego i Wam życzę.
ponad 3 lata temu / Stroke.
 
Rozumiem że Duda unieważnił Dzień Niepodległości 2018. Świętowania nie będzie. Niepodległości również.
ponad 3 lata temu / ajwaj
 
Nawet jeżeli będzie takie pytanie to nie przejdzie. Porównajcie sobie frekwencję na marszu dla życia i na czarnym proteście. Taka smutna refleksja.
ponad 3 lata temu / szwagier
 
Na pewno nie będzie pytania o aborcję i podatki. Możecie być tego pewni. Zakazane mają.Będzie cyrk dla gawiedzi i wałkowanie zastępczego tematu we wszystkich telewizorniach. Zyska na tym PO-PiS. W międzyczasie, po cichutku będą nas uszczęśliwiać, tak ,że nie zostanie kamień na kamieniu.
ponad 3 lata temu / Leaf427
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.