DZIŚ JEST:   16   STYCZNIA   2021 r.

Św. Marcelego I, papieża
Św. Honorata, biskupa
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 40  >   POLSKA

Krystian Kratiuk

Czy w III RP wolno jeszcze być katolikiem?


Nasilają się ataki na katolików zarabiających na życie w instytucjach państwowych III RP. Niespotykaną do tej pory wściekłość wzbudziła Deklaracja Wiary – oświadczenie lekarzy o ich wierze w Boga. Pierwszą ofiarą antykatolickiej nagonki został profesor Bogdan Chazan, dyrektor warszawskiego Szpitala Świętej Rodziny. Ale masowe represje dopiero się zbliżają.

Bogdan Chazan to lekarz z ponad czterdziestoletnim stażem – tysiące dzieci zawdzięczają mu przyjście na świat. Siedemdziesięcioletni położnik z pewnością nie przypuszczał, że pod koniec kariery urzędnicy i dziennikarze podziękują mu za działalność akcją nienawiści zakończoną wyrzuceniem z pracy. A jednak! Czym przewinił profesor? Otóż, nie dość, że zdecydował się podpisać Deklarację Wiary lekarzy, uznając, iż zarówno moment poczęcia człowieka, jak i jego odejścia z tego świata zależą wyłącznie od decyzji Boga, to jeszcze udowodnił w praktyce, że zasady tej sam się trzyma! Gdy kobieta nosząca w łonie chore dziecko poprosiła go o wyabortowanie niewiniątka – zdecydowanie odmówił.

Rozpętała się burza. Na profesora wylały się hektolitry najobrzydliwszych pomyj, albowiem zgodnie z obowiązującym w III RP prawem powinien on – jeśli sam nie zdecyduje się na rozerwanie dziecka na strzępy za pomocą szczypiec – wskazać rzeźnika, który dokona aktu nazywanego dla niepoznaki „zabiegiem aborcyjnym”. Bogdan Chazan tego nie zrobił – inny pracownik szpitala wskazał pacjentce miejsce zatrudnienia kata nienarodzonych. Tam jednak nie wyrażono zgody na „przerwanie ciąży”, gdyż kobieta zgłosiła się pięć dni po dozwolonym „prawem” terminie.

Dziecko dotrwało więc do końca ciąży żywe, co rozwścieczyło żurnalistów spod znaku cywilizacji śmierci. W chwili jego przyjścia na świat profesora Chazana opluwano już w każdej z największych stacji telewizyjnych, dzienniki publikowały paszkwile na jego temat, a dziennikarka tygodnika, który ujawnił „zbrodnię” ginekologa, brylowała na łamach każdego z tych mediów. Dodajmy, że choć widzowie otrzymali jasny sygnał, że katolicki lekarz z gruntu musi być „moralnym zbrodniarzem”, niemal nikt nie zająknął się, iż dziecko zostało poczęte w wyniku egoizmu rodziców – za pomocą metody in vitro. Zmarło dziesięć dni po narodzinach. Miejmy nadzieję, że zostało ochrzczone...

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

Źle wychowują rodzice, obiecując kapryśnemu dziecku, cukierek, lalkę, niedźwiadka, zabawkę… i nie wiem co jeszcze, byle tylko było posłuszne. Nie, to nie jest posłuszeństwo, to - handel! Posłuszeństwo polega na spełnieniu rozkazu, dlatego, że w rozkazującym widzi się samego Boga: dziecko w rodzicach, uczeń w nauczycielu, lub w osobie majstra, obywatel we władzy państwowej. Tak, albo od Boga pochodzi wszelka władza, więc i rodzicielska, albo w ogóle nie istnieje!

 
 

1919 - Ignacy Jan Paderewski objął stanowisko premiera i ministra spraw zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej. Sławny kompozytor, związany politycznie z Komitetem Narodowym Polskim w Paryżu, zastąpił na tym stanowisku socjalistę Jędrzeja Moraczewskiego.

 

Portal PCh24.pl spytał urzędy reprezentujące najwyższe polskie władze o to, czy i w jaki sposób próbują pomóc panu Robertowi, naszemu rodakowi skazanemu na śmierć głodową przez dyrekcję szpitala w Plymouth, brytyjski Sąd Opiekuńczy oraz Europejski Trybunał Praw Człowieka. Niestety, na razie otrzymaliśmy jedynie ogólnikowe i niewiele mówiące odpowiedzi.

 

 

 

Kard. Dolan podziękował Joe Bidenowi za stanowczy sprzeciw wobec ataku na Kapitol i zaapelował do prezydenta-elekta o konsekwentne stanowisko w walce z przemocą. „Joe Biden mówi z godną podziwu wrażliwością o ochronie praw osób najbardziej zagrożonych i jednocześnie opowiada się za «karą śmierci dla najsłabszych». Liczymy na to, że sanktuarium, jakim jest łono matki, będzie przez niego bronione przed atakami z równą stanowczością jak nasz Kongres” – powiedział arcybiskup Nowego Jorku.

 

 

Sposób, w jaki „zniknięto” niemiecką gwiazdę muzyki pop z anteny telewizyjnej, budzi rozbawienie i zażenowanie. Podobna toporna cenzura spotkała także czytelniczkę wydawanego w Polsce lewicowo-liberalnego dziennika, która napisała list do redakcji. Czy czeka nas era niewysublimowanego „poprawiania” medialnej rzeczywistości”? Piotr Relich i Michał Wałach zapraszają na program „Bez żadnego trybu”.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.