DZIŚ JEST:   15   LUTY   2019 r.

Św. Klaudiusza la Colombiere
Bł. Michała Sopoćki
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 40  >   POLSKA

Krystian Kratiuk

Czy w III RP wolno jeszcze być katolikiem?


Nasilają się ataki na katolików zarabiających na życie w instytucjach państwowych III RP. Niespotykaną do tej pory wściekłość wzbudziła Deklaracja Wiary – oświadczenie lekarzy o ich wierze w Boga. Pierwszą ofiarą antykatolickiej nagonki został profesor Bogdan Chazan, dyrektor warszawskiego Szpitala Świętej Rodziny. Ale masowe represje dopiero się zbliżają.

Bogdan Chazan to lekarz z ponad czterdziestoletnim stażem – tysiące dzieci zawdzięczają mu przyjście na świat. Siedemdziesięcioletni położnik z pewnością nie przypuszczał, że pod koniec kariery urzędnicy i dziennikarze podziękują mu za działalność akcją nienawiści zakończoną wyrzuceniem z pracy. A jednak! Czym przewinił profesor? Otóż, nie dość, że zdecydował się podpisać Deklarację Wiary lekarzy, uznając, iż zarówno moment poczęcia człowieka, jak i jego odejścia z tego świata zależą wyłącznie od decyzji Boga, to jeszcze udowodnił w praktyce, że zasady tej sam się trzyma! Gdy kobieta nosząca w łonie chore dziecko poprosiła go o wyabortowanie niewiniątka – zdecydowanie odmówił.

Rozpętała się burza. Na profesora wylały się hektolitry najobrzydliwszych pomyj, albowiem zgodnie z obowiązującym w III RP prawem powinien on – jeśli sam nie zdecyduje się na rozerwanie dziecka na strzępy za pomocą szczypiec – wskazać rzeźnika, który dokona aktu nazywanego dla niepoznaki „zabiegiem aborcyjnym”. Bogdan Chazan tego nie zrobił – inny pracownik szpitala wskazał pacjentce miejsce zatrudnienia kata nienarodzonych. Tam jednak nie wyrażono zgody na „przerwanie ciąży”, gdyż kobieta zgłosiła się pięć dni po dozwolonym „prawem” terminie.

Dziecko dotrwało więc do końca ciąży żywe, co rozwścieczyło żurnalistów spod znaku cywilizacji śmierci. W chwili jego przyjścia na świat profesora Chazana opluwano już w każdej z największych stacji telewizyjnych, dzienniki publikowały paszkwile na jego temat, a dziennikarka tygodnika, który ujawnił „zbrodnię” ginekologa, brylowała na łamach każdego z tych mediów. Dodajmy, że choć widzowie otrzymali jasny sygnał, że katolicki lekarz z gruntu musi być „moralnym zbrodniarzem”, niemal nikt nie zająknął się, iż dziecko zostało poczęte w wyniku egoizmu rodziców – za pomocą metody in vitro. Zmarło dziesięć dni po narodzinach. Miejmy nadzieję, że zostało ochrzczone...

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

Francuskie Zgromadzenie Narodowe przyjęło poprawkę likwidującą w kwestionariuszach szkolnych zapisy „ojciec” i „matka”. Będą one zastąpione przez „rodzic 1” i „rodzic 2”.

 
 

Manifest Wiary kardynała Müllera – co oznacza dla Kościoła? Jakie przepowiednie są z nim związane? Kto uważa, że powtarzanie katechizmowych prawd jest działaniem podobnym do buntu Lutra? – o tym wszystkim w kolejnym odcinku programu „Ja, katolik”, na który zaprasza Krystian Kratiuk.

 

Zakończona w Warszawie konferencja bliskowschodnia wywołała komentarze zagranicznych mediów. Część z nich krytykuje postawę Donalda Trumpa. Pojawiła się także krytyka służalczej postawy polskich władz.

 

Pod płaszczykiem „dobra pacjenta” dwie lewicowe partie z Holandii forsują pomysł prowadzący do zmniejszenia liczby osób starszych. Za fałszywym współczuciem kryje się chęć ograniczenia wydatków na służbę zdrowia – podaje serwis „Adoptuj kościół w Holandii”.

 

Grafika w postkomunistycznym tygodniku „Polityka” sugeruje, że Kościół jest dla Polski ciężarem. A jak jest naprawdę? W programie „Między Newsami” odpowiada redaktor Michał Wałach.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.