DZIŚ JEST:   24   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Tran An Dung i towarzyszy
 
 
 
 

Czy unikniemy podwyżek cen energii? Ministerstwo Energii ujawni plany na 2020 rok

Czy unikniemy podwyżek cen energii? Ministerstwo Energii ujawni plany na 2020 rok
źródło: pixabay.com
#ENERGIA    #CENY    #PRĄD    #RACHUNEK    #WZROST    #PODATEK    #AKCYZA

Wedle zapowiedzi obozu rządzącego, w roku 2020 konsumenci nie odczują podwyżek cen energii elektrycznej. Ma temu zapobiec m.in. utrzymanie obniżonej akcyzy i opłaty przejściowej. Szczegóły rozwiązania szykowanego przez resort energii poznamy niebawem.

 

Wiceminister finansów Leszek Skiba zapowiedział, że „już na dniach pan minister Tchórzewski będzie miał bardzo dobrą wiadomość dla wszystkich”. Jak wyjaśnił, informacja ta będzie na tyle dobra, że „nie będzie żadnych wątpliwości, że te ceny pozostaną na takim poziomie [jak dotychczas -red.]”.

 

Także wiceminister energii Adam Gawęda zapowiedział, że w 2020 roku zostanie „utrzymane obniżone opodatkowanie cen prądu”. Dotyczy to przede wszystkim akcyzy i opłaty przejściowej. Pozostaje jednak pytanie, czy to wystarczy, aby utrzymać ceny energii na stałym poziomie.

 

Jak ustaliło RMF FM, w największych państwowych spółkach póki co nikt nie słyszał o wstrzymaniu przyszłorocznych podwyżek. Ponadto trzeba pamiętać, że akcyza i opłata, to tylko fragment końcowej ceny.

 

Źródło: rmf24.pl

MA


DATA: 2019-10-02 07:01
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@second Uczniowie podstawówki są ofiarami pisowskiej durnej reformy. Do podstawówki liczącej 12 oddziałów dokooptowano 4 oddziały tj.dawne klasy gimnazjalne, stąd nauka na dwie zmiany, a wf na korytarzu. Dziś na przykład młody ma do 17, jutro na 7. Za miesiąc obie pory to już będą egipskie ciemności. Jak wspomniałam, nasze drogi osiedlowe są bez chodników i bez poboczy, oświetlenie uliczne jest wyłączone; strach samemu chodzić, a co dopiero dziecko puszczać. Ale kogo to obchodzi, wszak wzorcowa pislandzka matka nie pracuje przecież i chętnie odprowadzi dziecko do szkoły.
ponad 1 rok temu / haha
 
Uczniowie liceum mogą chodzić na 2 zmiany, bo reforma ich dotyczy. Gdyby teraz wybuchła wojna, uczniowie przestają chodzić do szkoły, prądu nie ma, pracy nie ma, ludzie są głodni. Nie narzekajcie zatem, bo jest dobrze.
ponad 1 rok temu / Second
 
@Meta Zbędne oświetlenie budynków? Człowieku, o czym mówisz. Mieszkam w osiedlu podmiejskim, bez oświetlenia ulicznego i bez chodników to też cenna oszczędność oraz bez komunikacji miejskiej kolejna oszczędność. Uczniowie podstawówki po pisowskich reformach uczą się na dwie zmiany znów oszczędność i kończą o 18 albo zaczynają o 7. Wkrótce będą chodzić w całkowitej ciemności. Przypominam, że jest dwudziesty pierwszy wiek.
ponad 1 rok temu / haha
 
dla firm również zostaną utrzymane stare ceny?
ponad 1 rok temu / Gość
 
Po wyborach pan Prezes będzie mógł powiedzieć, parafrazując pana Tuska: "Teraz 1 kWh może kosztować nawet 15 złotych".
ponad 1 rok temu / Republikanin
 
: przed wyborami mamy wysyp samych cudownych, optymistycznych wieści : więcej niż grzybów w lesie : Cieszmy się więc z tego czasu radości:
ponad 1 rok temu / śmieszka
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.