DZIŚ JEST:   25   LUTY   2020 r.

Św. Cezarego z Nazjanzu
Św. Modesta z Trewiru
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Usłyszeliście już dzisiejsze Czytania? (1 Kor 5, 1-8) "Ja zaś, nieobecny wprawdzie ciałem, ale obecny duchem, już potępiłem, tak jakbym był wśród was, sprawcę owego przestępstwa." Polecam "o Augustyn Pelanowski Jakie sa konsekwencje naszych czynów" z Wiara, Opublikowany 6 cze 2018
ponad 1 rok temu / Stefania
 
Mariam, Bogarodzica, Królowa Polski - "która otrzymała władzę i posłannictwo by zmiażdżyć łeb szatana" - to Ona ma przygotować świat na ostateczne przyjście zbawiciela-mściciela Jezusa Chrystusa, jakim trzeba być ślepcem by nie prosić Jej wstawiennictwa, by nie szukać u Niej rady, by w Niej nie widzieć ratunku! My, Polacy zostaliśmy zaproszeni do wspomagania Matki Bożej w Jej walce z szatanem, właśnie Różańcem, pokutą i postem! Nie zawiedźmy Jej!
ponad 1 rok temu / Andrzej BR
 
Posąg już się pojawił we śnie Nabuchodonozora o Kościele = "Był on bardzo wielki i bił od niego nadzwyczajny blask." W tym kontekście "postawią tam ohydny posąg - bluźnierczą obrzydliwość." oznacza inny kościół. Historia o wierności Zuzanny - pokazuje ją jako Oblubienicę = żonę, której wierność chcieli splugawić starcy = nierządnica, kościół światowy ale im się nie udało, bo Dawid - tu obraz samego Chrystusa lub/i sprawiedliwych jak Mojżesz i Aaron, wziął ją w obronę i zniszczył zakusy starców. Cyrus i "Fałszywy kult Bela"; "Fałszywy kult smoka" - to czasy, gdy odbudowany po trzech dniach Kościół, przyniesie wiarę na nowo światu, tak jak pisał Ks. Ratzinger: "Ale kiedy minie już proces tego odsiewania, wielka moc popłynie z bardziej uduchowionego i uproszczonego Kościoła...Następnie odkryją małą trzódkę wyznawców jako coś całkowicie nowego. Odkryją ją jako nadzieję, która jest im przeznaczona, odpowiedź, której zawsze potajemnie szukali." 
ponad 1 rok temu / Stefania
 
"Pod koniec ich panowania występni dopełnią miary swych grzechów i powstanie król zuchwały, przebiegły i podstępny...Będzie niszczył możnych i lud świętych. Z powodu jego przebiegłości jego oszustwa odniosą skutki. Będzie wyniosły w swoim sercu i niespodziewanie zniszczy wielu. Powstanie przeciw Najwyższemu z książąt, ale bez udziału ręki człowieka zostanie złamany."; "Jak długo będą trwać sprawy dotyczące tej wizji: zniesienie codziennej ofiary, przerażająca bezbożność oraz deptanie świątyni i jej służby? Odpowiedział mu: Aż do dwóch tysięcy trzystu wieczorów i poranków. Potem świątynia zostanie oczyszczona." Rok hebrajski ma 360 dni, a nie 365 dni, ale my możemy liczyć według naszego czasu. Będzie panował 6 lat i 3 mies. to jest 2300 dni = Rozdz. 8 wers 14 Ks. Daniela. Czas zniesienia Ofiary to 1290 dni to jest 3 lata i 5 mies. Szczęśliwy, kto wytrwa do 1335 dni, to jest 3,5 roku. "postawią tam ohydny posąg - bluźnierczą obrzydliwość." np. pomnik Lutra?
ponad 1 rok temu / Stefania
 
Różnymi symbolicznymi postaciami: w Ks.Wyjścia, w Ks.Daniela, w Apokalipsie i innych jest opisana TA SAMA OSOBA. Można to rozpoznać po tym, że WSZYSTKIE TE POSTACIE CZYNIĄ TO SAMO. Są to różne figury tej samej osoby, która będzie miała udział w przekształceniu Kościoła, tj. w wyjściu Oblubienicy z nierządnicy. Faraon=Nabuchodonozor, król Babilonu=król Baltazar=mały róg wyrastający z czwartej bestii=inny król od poprzednich=mały róg wyrosły z kozła=król zuchwały, przebiegły i podstępny= "po nim wstąpi na tron człowiek znienawidzony przez wszystkich"=bestia, która miała rogi jak Baranek i mówiła jak smok itd. Z Ksiąg Pisma Św. wszystkich teraz nie wymieniam=poszukajcie kolejnych. Np.król Baltazar użył do światowych spraw osób i rzeczy poświęconych Bogu. "Będzie bluźnił przeciw Najwyższemu i będzie prześladował świętych Najwyższego...ZASIĄDZIE SĄD I ODBIERZE MU WŁADZĘ." Później będzie już tylko duchowe Królestwo - wieczne i prawdziwe.
ponad 1 rok temu / Stefania
 
Ks.Daniela R.4,7-14. Tak samo drugi sen - opisuje Kościół, który jest drzewem. Takim samym jak to opisane w Ewangelii, w którego cieniu gnieździły się ptaki itd. Zostanie z niego tylko korzeń i to w ziemi uciskany. Korzeń - wierna Reszta, mała trzódka w suchej ziemi = w wierze ale jak w piecu rozpalonym (gdzie znalazło się trzech młodzieńców) uciskana "w okowach". Serce zwierzęce, to serce posłuszne instynktowi duchowemu/natchnieniom łaski działającej Ducha Świętego, nie serce rozumujące/filozofujące oparte na ludzkiej mądrości. Są to lata, gdy Kościół będzie zarośnięty trawą - nie pielęgnowany przez sługi ale za to zwilżany rosą = Duchem Świętym. Trawę będzie jadł Kościół - czyli pokarm bez ziarna - jakby plewy przemów fałszywych pasterzy/najemników. Pasterzem małej trzódki będzie sam Duch Św.=R.3,49-50:"anioł Pański zstąpił do pieca, w którym był Azariasz i jego przyjaciele, i odrzucił z pieca płomienie ognia. Sprowadził do środka pieca orzeźwiający wiatr" 
ponad 1 rok temu / Stefania
 
Ks. Daniela, R.2, w.31-35. Posąg - to opis Kościoła w dziejach ludzkości. Na końcu, w naszych czasach, ostatecznych, Kościół stanie się jakby glinianą piętą i zostanie ona zmiażdżona (według woli Boga wyrażonej w Ks. Rodzaju), gdyż ta gliniana pięta to jest kościół fałszywy, światowy. Bóg - tu symbol = kamień (odrzucony kamień węgielny przez budujących = Chrystus Jezus) zniszczy widzialną strukturę kościoła wybudowaną przez wieki: złoto, srebro, drogocenne budowle. (Tak samo jak zapowiedział o świątyni Swego Ciała - że nie zostanie tu kamień na kamieniu, z tego na co teraz patrzycie lecz po trzech dniach wzniesie go na nowo - inne, duchowe Ciało) My Kościół - mała trzódka, jesteśmy częścią tej gliny, w której jest przechowywany skarb. Jest On w nas jak w naczyniach glinianych - które są duchowym królestwem, nie ziemskim. Dlatego sprawiedliwość Boga zniszczy to, co zostało skalane - ziemskie, aby święte - duchowe Ciało Kościoła, przemienione, mogło trwać wiecznie. 
ponad 1 rok temu / Stefania
 
Ważna jest czwarta plaga - robactwo, gdyż: "W owym dniu oddzielę jednak krainę Goszen, którą zamieszkuje mój lud. Nie pojawi się na niej robactwo, abyś się przekonał, że Ja jestem Panem tu, na tej ziemi. Oddzielę znakiem odkupienia mój lud od twojego ludu." Znak odkupienia to jest Krzyż - który będzie wyróżniał lud Boga. Gdy była mowa o Morzu Czerwonym i drodze, przez którą przeszedł naród wybrany, to pomyślałam o Rosji, że ma się nawrócić i zwycięży tam Niepokalane Serce Maryi. Tamtędy - przez drogę wiary w Rosji, będzie uciekać naród wybrany na pustynię, przed Egipcjanami i Faraonem. Chyba nikt by się takiego przejścia nie spodziewał - tak samo jak przejścia przez morze... "Zagłada Babilonii"(nierządnicy) opisana w Apokalipsie (Korzystam z tłum. z Biblii Paulistów) - to zagłada strukturalnego Kościoła, który zostanie wchłonięty przez świat jak przez żywioł/morze lub pożar. Zostanie tylko Kościół duchowy, który przejdzie przez morze/przez świat ścieżką wiary.
ponad 1 rok temu / Stefania
 
Apokalipsa: "Kobiecie zaś dano dwa skrzydła wielkiego orła, aby poleciała na pustynię, na swoje miejsce" = Ks. Wyjścia: "Na własne oczy widzieliście, co uczyniłem Egipcjanom, uniosłem was na skrzydłach orłów i przywiodłem was do siebie." Te dwa skrzydła to Mojżesz i Aaron. Ks. Ozeasza = "Zapowiedź nowego przymierza. Dlatego oto Ja zwabię ją i wprowadzę na pustynię, by przemówić do jej serca...A ona odpowie mi jak za dni swej młodości i jak w czasie wyprowadzenia jej z ziemi egipskiej." W Ks. Ozeasza - to jest nasza przyszłość, po wyjściu z Egiptu=to co w Ks. Ozeasza - tam już jest po plagach z Ks. Wyjścia...Apokalipsa opisuje to, co się stało w Ks. Wyjścia i w Ks. Ozeasza. Musimy przyjrzeć się temu, co mówi Ks. Burke i Ks. Vigano - możliwe, że przez nich Bóg chce prowadzić Kościół tak, jak przez Mojżesza i Aarona...O dwóch świadkach jest w Apokalipsie: "Oni są jak dwa drzewa oliwne i dwa świeczniki...(dwa skrzydła orła)..., które stoją przed Panem ziemi."
ponad 1 rok temu / Stefania
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.