DZIŚ JEST:   13   GRUDNIA   2019 r.

Św. Otylia z Hohenburga
Św. Łucji, męczennicy
 
 
 
 

Czy to zapowiedziana iskra? Niemieccy katolicy zachwyceni Polską i polskim patriotyzmem

Czy to zapowiedziana iskra? Niemieccy katolicy zachwyceni Polską i polskim patriotyzmem
Pielgrzymka Młodzieży Narodowej 2018. FOT. Adam P. Foto (Facebook). Zdjęcie publikujemy za zgodą autora

Niemieckojęzyczny portal katolicki Kath.net opublikował artykuł, w którym polski patriotyzm stawia Niemcom na wzór. Jego autorka odkłamuje Marsz Niepodległości, a czytelnicy w komentarzach gratulują Polsce i modlą się o nawrócenie Niemiec.

 

Jak czytamy w artykule Viktorii Samp, o polskim Marszu Niepodległości mówi się w mediach, jakoby uczestniczyli w nim faszyści, neonaziści, radykałowie i antysemici. Prawda tymczasem jest zupełnie inna, a polskie obchody odzyskania niepodległości są przejawem zdrowego, opartego na wierze katolickiej patriotyzmu, który powinien być dla Niemców wzorem.

 

Samp wskazuje, że w stołecznym Marszu uczestniczyły całe rodziny z dziećmi, obecne były zakonnice, księża, obcokrajowcy, w tym Żydzi. Rozbrzmiewało hasło „Bóg, honor, ojczyzna”, zobaczyć można było prawdziwe morze biało-czerwonych flag. Ale Polacy, pisze autorka, obchodzili święto odzyskania niepodległości także na inne sposoby – na przykład modląc się na licznych mszach świętych za swój kraj i przyszłe pokolenia.

 

„Polacy byli zawsze narodem żyjącym w napięciu między wschodem a zachodem. Swoich początków Polacy upatrują w roku 966, w którym ochrzcił się książkę Mieszko I, tym samym czyniąc swój kraj narodem katolickim. Historia Polski jest ściśle związana z wiarą. Polacy widzą w Matce Bożej swoją Królową i oficjalnie intronizowali Chrystusa jako swojego Króla” - czytamy w artykule.

 

„Modlitwa towarzyszyła Polsce w trudnych czasach wojen i walk. Wiele zwycięstw przypisuje się działaniu Boga i modlitwie. Na Marszu była też grupa, która poświęciła się odmawianiu różańca” - pisze dalej Samp.

 

Jak wskazuje autorka, św. Jan Paweł II uczył, że patriotyzm jest miłością do własnego kraju bez wykluczania miłości wobec innych narodów. „W polski patriotyzm wpisana jest wolność, walka o zachowanie własnej kultury, a zwłaszcza religii. Chodzi o troskę o wspólny fundament tych, którzy należą do tego narodu, co w żadnym razie nie wyklucza troski o dobro innych” - pisze.

 

Jak zauważa, dla Polaków istotny jest los przyszłych pokoleń, stąd większość ludzi odrzuca aborcję.

 

„W walce o niepodległości Polski idzie o walkę na rzecz wartości chrześcijańskich, które są temu narodowi nieodłączne. Uwidacznia się to w akcjach takich, jak patriotyczny Marsz; widać, że uporządkowany naród troszczy się o uporządkowane wartości, myśli o licznych bohaterach, którzy poświęcili swoje życie aby inni ludzie mogli do dziś żyć w wolności i swobodnie wyznawać wiarę” - kontynuuje.

 

 Jako przykład bohatera czczonego przez polskich patriotów autorka wskazuje bł. ks. Jerzego Popiełuszkę, którego komuniści „zamordowali za walkę o wolną Polskę i swobodę kultu religijnego”.

 

Wreszcie Samp upomina Niemców. „W Niemczech patriotyzm jest często zastępowany niezdrowym nacjonalizmem, nienawiścią do obcych. Zdrowy patriotyzm jest tymczasem przede wszystkim odpowiedzialnością za przyszłe pokolenia, tak, by i dla nich istotne pozostały nasze wartości” - pisze.

 

Internauci w komentarzach przyznają autorce rację. „To, co zachodnioeuropejskie media piszą odnośnie manifestacji ponad 200 000 Polaków w Warszawie, jest mistrzostwem manipulacji” - stwierdza „Stephaninus”.

„Niech żyje Polska” - zaczyna z kolei swój komentarz „martin fohl”. „Gdy tylko Polska jest przeciwna mainstreamowi (przeciwna aborcji, małżeństwu dla wszystkich itd.) europejskiej polityki, jest szykanowana jako prawicowo-radykalna, reakcyjna itd. Dokładnie w duchu komunizmu wciąż w Polsce silnego, który chce zniszczyć Kościół i wszystko co w Polsce patriotyczne” - dodaje, apelując też o modlitwę o nawrócenie Niemiec.

 

Inny czytelnik, „Nicodemus”, stwierdza, że Polska to „szczęśliwy kraj, bo ma mocny fundament: a tym fundamentem jest Kościół”. Niemcy tymczasem, kontynuuje, mają Kościół wprawdzie bogaty - ale słaby. Jak dodaje, Polska jest atakowana przez Brukselę celowo.

 

 Internauta „cosserat” nawiązuje tymczasem do filmu „Kler”, wyrażając przypuszczenie, że był on „współfinansowany przez Unię”.

 

źródło: Kath.net

Pach


DATA: 2018-11-16 09:21
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
13
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Tereska. W zasadzie tak, ale dla nas to wybór jak między dżumą a cholerą.
ponad 1 rok temu / agricola
 
Znam dobrze Niemcow i NIemcy. Trudno o bardziej trafna opinie.
ponad 1 rok temu / Zygmunt Jaslowski
 
Nie cieszmy się ponad miarę. Tak naprawdę jesteśmy podziwiani z bardzo niskiego pułapu jakim są przeorane przez rewolucję współczesne Niemcy. Ale gdybyśmy mieli np. ocenić prawo obowiązujące w Rzeczypospolitej Polskiej współcześnie z prawem obowiązującym u nas przed rozbiorami (czyli również przed Rewolucją Francuską)?! Mordowanie nienarodzonych, rozwody, zupełnie bezkarne promowanie nierządu i antykoncepcji- współczesna Polska również nie jest wolnym krajem tylko prowincją ogólnoświatowej masońskiej republiki (pod wielorakim szyldem- ONZ, UE, NATO, Rada Europy itd.)
ponad 1 rok temu / krisbac
 
Ludność na terenie RFN wnosi prawie 83mln. Rozumnych chrześcijan-katolików jest tam już zaledwie garstka a reszta katolików tak jak i reszta ludności landów niemieckich to już nawóz historii. Jeśli niektórym niemcom podoba się polska pobożność i polski patriotyzm to powinni wyrzec się niemieckiego obywatelstwa postarać się o azyl uchoców w polsce, po upływie wymaganego czasu złożyć prośbę o przyznanie polskiego obywatelstwa i wtedy można by powiedzieć że niemcy są zachwyceni Polską i polskim patriotyzmem. W przeciwnym razie pozostaje analogia starej rzymskiej sentencji niedzo zmienionej do kontekstu: "obawiam się [niemców] nawet kiedy przychodzą z darami".
ponad 1 rok temu / Krzysiek
 
Według mnie iskrą może być to, że podobno co dziesiąty ksiądz katolicki na świecie jest Polakiem. To nawet nie iskra, to pochodnia.
ponad 1 rok temu / Samanta
 
do kokoto wg mnie błędne myślenie nie trzeba nikomu życzyć zła a poza tym chciałby poa by Polska graniczyła z kalifatem?
ponad 1 rok temu / Tereska
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.