DZIŚ JEST:   07   LIPCA   2020 r.

Bł. Benedykta XI, papieża
 
 
 
 

Czy to nowa forma eutanazji? Mężczyzna zrzucił matkę z balkonu, a sąd oczyścił go z zarzutu

Czy to nowa forma eutanazji? Mężczyzna zrzucił matkę z balkonu, a sąd oczyścił go z zarzutu
Fot. Pixabay

Robert Knight został opisany jako „oddany syn” i oczyszczony z zarzutu morderstwa po tym, jak zabił swoją matkę, która cierpiała na chorobę Alzheimera. Mężczyzna wyrzucił ją z balkonu, a mimo to sąd stwierdził, że był to akt „miłosiernego zabicia”.

 

Do tragicznego zdarzenia doszło w Essex Westcliff w Wielkiej Brytanii. 59-letni Robert Knight zajmował się swoją 79-letnią matką June Knight. U kobiety zdiagnozowano Alzheimera i wymagała opieki najbliższych. Podczas jednego z pobytów w domu swojego syna, kobieta została wypchnięta z balkonu. Upadek z kilku metrów na ziemię sprawił, że June Knight zmarła na miejscu. Mężczyzna, który wypchnął matkę został pierwotnie oskarżony o morderstwo. Jednak sąd oczyścił go z tego zarzutu i określił, że doszło do „miłosiernego zabicia”.

 

Mężczyzna podczas przesłuchania w sądzie tłumaczył, że nie chciał widzieć swojej matki w tak złym stanie. Dodał, że cierpiała i czuła znaczący ból, po tym, gdy zaraziła się zimowym wirusem.

 

W wyroku sędzia Samantha Leigh stwierdziła, że mężczyzna był „oddanym synem”. „Jesteś kimś, kto działał z miłości i desperacji” – powiedziała. Sędzia opisała sytuację jako „bardzo smutny przypadek”. Biorąc pod uwagę tę sytuację, a w szczególności zaskakujący wyrok sądu, można domniemywać, że morderstwo chorej osoby lub w podeszłym wieku może być uznane za dozwolone i przybrać ramy nowej formy eutanazji. Co więcej, system prawny Wielkiej Brytanii jest oparty o precedensy. Pomimo tego, że aktualnie „typowa eutanazja” nie jest dozwolona, wkrótce może zostać przyjęta w oparciu o wyroki sądu, takie jak ten wydany przez Samanthę Leigh.

 

Mężczyzna ostatecznie został skazany na dwa lata pozbawienia wolności, w zawieszeniu na dwa lata. Sędzia tłumaczyła, że Robert Knight był zdesperowany wypychając swoją matkę z balkonu.

 

Antonia Tully, która prowadzi kampanię przeciwko eutanazji i wspomaganemu samobójstwu powiedziała: „Opieka nad osobami z demencją może być niezwykle trudna i wymaga wiele od opiekunów i rodzin. Całkowicie błędne jest sugerowanie, że zabicie kogoś z demencją jest aktem miłości. To oznacza, że nie ma sensu zawracać sobie głowy osobami z demencją” – stwierdziła.

 

Jednocześnie zauważyła, że coraz częściej można zaobserwować nasilającą się tendencję do uznawania chorych na Alzheimera za osoby, które powinny poddać się eutanazji. „Koncepcja zabijania osób cierpiących na schorzenia neurologiczne, takie jak choroba Alzheimera i demencja, stała się powszechną praktyką w niektórych krajach europejskich. W 2016 r. 116 osób w Holandii zginęło w wyniku śmierci ze względu na pomoc medyczną z powodu demencji” – czytamy na portalu LifeNews.com. Od czasu, gdy Holandia zalegalizowała Eutanazję w 2001 r., liczba osób cierpiących na demencję, które zostały uśmiercone przez lekarza, wzrosła o ponad 1000%.

 

Na początku tego miesiąca holenderski lekarz, który odurzył starszą pacjentkę z demencją i nakazał jej rodzinie przytrzymać ją, aby mogła zostać uśmiercona przez śmiertelny zastrzyk, został uniewinniony od zarzutu morderstwa. Sąd w Hadze stwierdził, że lekarz działał „z należytą starannością i spełnił kryteria holenderskiego prawa dotyczącego eutanazji”.

 

 

Źródło: LifeNews.com

WMa

 


DATA: 2019-09-27 19:12
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To stara forma zabójstwa.
9 miesięcy temu / sp
 
"Atomizacja życia spowodowała, że tym kosztem w ujęciu ekonomicznym stała się ludzkość jako taka. "..Tym samym w którymś momencie dojdzie do sytuacji, że ludzkość, a na pewno znacząca jej większość, stanie się kosztem i tylko kosztem i trzeba będzie coś z tym zrobić, .. Pierwsze jaskółki twardego myślenia nad kwestią "człowieków", w tym kontekście, mamy pod postacią promowanych; aborcji a zwłaszcza eutanazji a na to nakłada się lansowany przez ONZ ?dogmat? - ziemia dla 1,5 miliarda."..."Przydatność człowieka jako jednostki w wyobrażeniach światowych demiurgów liczona jest jego przydatnością w procesach produkcji oraz zdolnością konsumpcyjną i kredytową. Utrata tych zdolności eliminuje go jako jednostkę przydatną dla zunifikowanej gospodarki światowej." Czyli będziemy funkcjonować jedynie jako jednostki statystyczne wielkich korporacji. Oczywiście po za niewielkim gronem wybrańców nadzorców.
9 miesięcy temu / UPS
 
Nic nowego: powrociły zwyczaje starorzymskie: "Starcy do Tybru!"
9 miesięcy temu / Ivo ?unpuu
 
Nie zdziwiłbym się, gdy za ileś tam lat pani sędzia się, o zgrozo, zestarzeje, jej syn postąpi z nią tak samo, jak ten, którego teraz uniewinniła
9 miesięcy temu / Sami się prosz
 
Juz jest po Wielkiej Brytanii niestety
9 miesięcy temu / Me
 
przeczytałem pierwszy fragment tekstu - wystarczy; Wielka Brytania, w ramach oczyszczenia, zostanie wypalona ogniem - myślę, że tak to się stanie, skoro potop nie pomógł, a sprawiedliwość musi nadejść; Polakom tam zamieszkującym daję pod rozwagę wybieranie tego kraju na zamieszkanie na stałe; co prawda mało jest na ziemi miejsc przyjaznych dla człowieka do zamieszkania, tak zwyczajnie po ludzku, ale tam raczej nie nada, jak mówią amerykany zza Buga;
9 miesięcy temu / JARO
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.