DZIŚ JEST:   23   STYCZNIA   2021 r.

Św. Ildefonsa, biskupa
Bł. Wincentego Lewoniuka
 
 
 
 

Czy takie państwo nie zasługuje na pogardę?

Czy takie państwo nie zasługuje na pogardę?
Marek Lapis/FORUM

Wyrok ws. zakłócenia wykładu majora-profesora Baumana przeraża. Przeraża, bowiem niemal dokładnie w 25. rocznicę „Święta Wolności”, jakim miały być wybory z czerwca 1989, po raz kolejny uświadamia czym jest III RP. Państwem, które nie zasługuje na szacunek. Chyba, że szacunek Baumana i podobnych mu stalinowców. Państwem cenionym przez morderców Żołnierzy Wyklętych.


Zygmunt Bauman – przypomnijmy tym z czytelników którzy rzadziej zaglądają na prawicowe strony internetowe – był oficerem zbrodniczej organizacji mordującej Żołnierzy Wyklętych, Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Nigdy nie odciął się od swej haniebnej przeszłości. Dziś obwożony jest po polskich uniwersytetach a przypominanie jego stalinowskiej przeszłości i członkostwa w PPR okazuje się być pretekstem do zamykania ludzi w więzieniach.


Sam fakt, że „polskie”, niezależne ponoć uczelnie goszczą takiego typka jak major KBW, mającego na koncie odznaczenie Krzyżem Walecznych za „schwytanie wielkiej ilości” żołnierzy antykomunistycznego podziemia, zakrawa na kpinę. Ale to tłumaczyć można jeszcze wolnością nauki – wszak po latach spędzonych w armii Bauman rzeczywiście stał się cenionym uczonym, a rektorzy mają przecież prawo mieć nierówno pod sufitem i zapraszać na uczelnie kogo chcą. Ale z niezależnością uniwersytetów sprawa majora-profesora nie ma nic wspólnego! Bo jak inaczej niż podległością względem władzy nazwać prowokację policyjną zorganizowaną – z pewnością za zgodą władz uczelni – na uniwersytecie? Czyż rektor nie pomógł prezydentowi miasta ogrzać się w blasku fleszy, jako temu, który blokuje falę „faszyzmu”?


Sprawa Zygmunta Baumana jak w soczewce skupia wszelkie patologie dziwacznego tworu któremu na imię III RP. Oto „autorytet moralny”, którego portret stoi na biurku Michnika, po rzekomym upadku komunizmu wraca do Polski i żąda – piórem bliskich mu dziennikarzy – rozgrzeszenia bez wyznania winy. I władze naszego państwa tego rozgrzeszenia nieformalnie mu udzielają. Wykłada za uczelniach za pieniądze polskich podatników, synów i wnuków tych samych żołnierzy, których KBW ścigała po lasach i zabijała strzałami w tył głowy lub oddawała stalinowskim sędziom. Gdy ktoś wyrazi swój sprzeciw – idzie do więzienia lub płaci horrendalnie wysokie kary.


Czyż nie powinno być dokładnie na odwrót? Czy przy próbie powrotu do III RP w 1989 roku Bauman nie powinien zostać złapany przez policję i doprowadzony przed oblicze sprawiedliwego sądu? Czy za to co robiło KBW tacy ludzie jak Bauman nie powinni – w najlepszym dla siebie razie – odebrać publicznie srogich batów na stołecznej starówce a potem trafić na dekadę do więzienia? Czyż wreszcie hasła za które skazano wrocławskich protestujących „Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę” albo „Na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści” nie powinny być wypisane jako dewiza w polskich urzędach, sądach również?!


Prawnicy z Instytutu Ordo Iuris podkreślają, że wyrok skazujący we Wrocławiu stanowi naruszenie podstawowych praw, w tym wolności słowa i wolności zgromadzeń. Podkreślają, że nie można wykorzystywać przepisów karnych przeciwko ludziom, którzy chcą zaprezentować swoje stanowisko na forum publicznym, w formie zgromadzeń spontanicznych. Niech nie zmyli państwa fakt, iż wykład Baumana odbył się w budynku uczelni! Była to bowiem jawna polityczna impreza – hucpa zorganizowana przez czynnego polityka – prezydenta Dutkiewicza – oraz fundację współpracującą z niemiecką partią SPD. Czyż na wiecach politycznych nie można już krzyczeć? Tym bardziej, że organizowanie ich w budynku uczelni samo w sobie jest złamaniem wszelkich – jeszcze obowiązujących ponoć – zasad?


Sędzia Paweł Chodkowski uznał, że okrzyki na wykładzie kwalifikują się do zamknięcia ludzi za kratami. Sam przy tym – nieopatrznie – wyjaśnił, że nie chodzi o żadną wolność słowa na uniwersytecie. Chodzi o „pogardę wobec państwa”, którą mieli zaprezentować skazani.


Sędzia Chodkowski ma rację. Protestujący we Wrocławiu okazali pogardę wobec państwa. Państwa, którym po tym wyroku gardzić będzie jeszcze więcej jego obywateli. Państwa hołubiącego morderców i przyklaskującego bezkarności zdrajców.


Wielu czytelnikom PCh24.pl daleko jest do ludzi z Narodowego Odrodzenia Polski – a więc do osób organizujących protest i skazanych za słowa prawdy o Baumanie. Poglądy reprezentowane przez organizację z której większość z nich się wywodzi, są często skrajnie dalekie od naszych. Ale nie możemy nie docenić tego, że wrocławscy nacjonaliści okazali się jednym z bardzo nielicznych środowisk mających odwagę przeciwstawić się absurdowi postkomunistycznej rzeczywistości. Brawo dla nich! Trzymajcie się!

Raz sierpem, raz młotem, czerwoną hołotę!

 


Krystian Kratiuk

 


DATA: 2014-05-23 08:32
AUTOR: KRYSTIAN KRATIUK
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jestem wstrząśnięty skazaniem protestujących przeciwko samej obecności komunistycznego zbrodniarza na POLSKIEJ UCZELNI w charakterze autorytetu naukowego. Mógłbym go oglądać w uczelnianiej gablocie tylko jako mumię komucha wypchaną sianem.
ponad 6 lat temu / Massej Ferguson
 
Ludzie są grzeszni, ale jest źle, gdy sami siebie rozgrzeszają. Taki jest pewnie przypadek Baumana i tzw. czerwonych, ale wiedza co czynią. Chcą nas utaplać swoim błotem, bo się lepiej czują, jak im wygraża się, co nie powinno mieć miejsca, bo zaraz to wytykają, że głosimy nienawiść. Ale my nienawidzimy ich grzechu kłamstwa,którym nas chcą omotać. Trzeba natomiast spokojnie głosić Prawdę, której nie znoszą. A Prawda wszystkich wyzwala...może nawet w chwilę przed śmiercią.
ponad 6 lat temu / JP2
 
Pan Bauman urodził się w 1925 roku. To bardzo stary człowiek. Pomijając wszystko inne, po co zapraszać takie osoby na wykłady. To organizatorów wykładu należałoby winić za wywołanie tego "cyrku".
ponad 6 lat temu / elek
 
66% społeczeństwa polskiego nie posiada zaufania do sądów działających na obszarze RP. Suweren wypowiedział votum zaufania tej władzy. Działania tych sądów posiadają zatem charakter pozaprawny.
ponad 6 lat temu / Agamemnon
 
Działacze Narodowego Odrodzenia Polski i kibice poświęcili swoją wolność dla słusznej sprawy, mało dziś takich ludzi wszyscy się boją o swoje życie itp.! Dzięki Wam i jesteśmy z Wami!
ponad 6 lat temu / Katolik
 
Ja też nie wrzucam datków na KUL odkąd wiem, że jego absolwentami są Palikot i Hartman. A propos szacunku do Ojczyzny: ją trzeba szanować. Nie należy stawiać znaku równości między Ojczyzną a państwem. Takie państwo, jakie w tej chwili mamy z jego załganymi urzędasami i pismakami, zasługuje na pogardę. Tu zgadzam się z autorem artykułu w całej rozciągłości.
ponad 6 lat temu / MAO
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.