Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   30   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Apostoła
Bł. Jana z Vercelli
 
 
 
 

Czy szczepienie przeciwko rakowi ma sens?


Lekarz, który mówi, że szczepionka na raka szyjki macicy pozwoli uniknąć choroby, kłamie. Szczepienie obejmuje bowiem najwyżej dwie, trzy przyczyny raka. A jest ich ponad sto – mówi PChTV prof. Rudolf Klimek, wybitny ginekolog. 


DATA: 2014-01-21 19:39:00
AUTOR: PROF. RUDOLF KLIMEK DLA PCHTV
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Wypowiedź ciekawa i ważna, zwłaszcza część dotycząca zagadnień ściśle ginekologicznych. Zgodzić się także należy z poglądem Profesora przestrzegającym przed szczepieniami mającymi jakoby chronić przed rakiem szyjki macicy. Z praktyki już wiadomo, iż szczepienia te wywołują raka. Natomiast komórka nowotworowa jest nieprawidłową komórką organizmu, nie można traktować jej jako nowej prawidłowej struktury. Nadto, nowotwór może być przeniesiony (przeszczepiony) z jednego do drugiego organizmu (jest to jeden ze sposobów wywoływania nowotworów u zwierząt laboratoryjnych), a HPV należy zaliczyć to jednego z głównych czynników sprawczych raka szyjki macicy. Natomiast, z całą pewnością proponowane szczepionki nie tylko nie zabezpieczają przed rakiem, ale przeciwnie - należy je zaliczyć do czynników silnie onkogennych. Podobnie, egzogenne hormony żeńskie stosowane obecnie masowo m.in. jako środki antykoncepcyjne zaliczone zostały przez IARC WHO do środków rakotwórczych.
ponad 6 lat temu / Monika
 
Fantastyczny wykład, prostym językiem, bardzo dziękuję!
ponad 6 lat temu / ad
 
Chory brzytwy się chwyta. A jeśli jestem chora, to czy nie mam prawa się leczyć? Wiem, że mamy dużą możliwość samoleczenia się. A zatem szczepionka, placebo też chyba może pomóc. Z wykładu zrozumiałam natomiast, że ważny jest higieniczny tryb życia.
ponad 6 lat temu / kasia
 
Zdaje mi się, że opracowano szczepionkę nie przeciwko "rakowi", ale przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV), który dopiero jest jedną z przyczyn wywołujących raka szyjki macicy ! W "Wikipedii" wyczytałem (niew wiem, czy to są dane miarodajne), że wirus ten odpowiada aż za 2/3 przypadków raka szyjki macicy, a więc jest niezwykle groźny ! Czy nie należy zatem wyeliminowć to ryzyko, nawet gdyby to było tylko 5% ? Czy nie należy się szczepić na HPV, a jednocześnie nie stosować chemicznych środków antykoncepcyjnych, nie palić papierosów lub brać narkotyki i rodzić w sposób naturalny ? Czy Pan Profesor wziąłby na swoje sumienie te 5% kobiet, którym odmówił by szczepionki, a które "złapały by" wirusa HPV i zachorowqały na raka szyjki macicy ?
ponad 6 lat temu / janusz
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 120 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.