DZIŚ JEST:   27   WRZEŚNIA   2020 r.

XXVI Niedziela zwykła
Św. Wincentego a Paulo
Św. Elzeara de Sobran
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Ten proces jest chyba nie do powstrzymania. Potrzebny byłby papież-gigant, żeby to odwrócić, a na takiego się nie zanosi. Nawet Benedykt XVI przewidywał, że Kościół przyszłości będzie składał się z małych wspólnot, być może nawet "katakumbowych". Tak jak 2000 lat temu. Franciszek jest chyba ostatnim papieżem Piotrowym. Jego następcy będą już tylko administratorami struktury Kościoła. On sam do tego zmierza. Doktrynę katolicką będą formowali lokalni biskupi - to już się dzieje za aprobatą papieża (przykład Niemiec). Zapewne dojdzie do tego, że te "autokefaliczne" episkopaty same zaczną wyznaczać i wyświęcać biskupów, nie oglądając się na papieża. Katolicy będą mieli szeroki wybór między różnymi opcjami "katolicyzmu", tak jak to jest w protestantyzmie. Katolicyzm i protestantyzm zleją się w jedno. Schronieniem dla katolików mogą stać się wówczas te małe wspólnoty, o których mówił Benedykt XVI, ale może także "zacofany" Kościół afrykański czy azjatycki.
ponad 2 lata temu / TZ.
 
Cóż, jak to mawia Grzegorz Braun, mimo całego zamieszania, herezji i świętokradztwa sprawa jest w sumie prosta. Mamy do wyboru dwie drogi - drogę Lutra który widząc całe zepsucie postanowił w swojej złości na Boga i świat dokonać rewolucji czyli zamachu na Kościół, lub drogę św. Franciszka który widząc całe zepsucie postanowił odbudować najbliższy kościółek. Mam wrażenie że jest coraz więcej zwykłych katolików którzy "odbudowują" ten najbliższy kościółek... . Mimo tornada nad głową... .
ponad 2 lata temu / Karol
 
Karol, ja tak samo...
ponad 2 lata temu / Bogusław
 
Jak byłem mały patrzyłem na naszego świętego Papieża w telewizji, jak byłem większy z radością słuchałem bardziej świadomie Benedykta XVI, mimo wszystkich zawirowań począwszy od Soboru Watykańskiego II świat jeszcze wydawał się ocalony, jest przecież PAPIEŻ, ten który nie pozwoli by stało się coś złego. Teraz mamy Franciszka, boję się już czytać kolejnych doniesień ze Stolicy Apostolskiej... .
ponad 2 lata temu / Karol
 
Pożar osiągnął już taki stopień, że już nie można go ugasić. Pozostaje tylko zabrać najcenniejsze rzeczy i uciekać. Na tym miejscu ocaleni zbudują nowy Kościół
ponad 2 lata temu / nk
 
Polecam tę książkę, ponieważ pokazuje ona jak niektórzy "pasterze" Kościoła, okazują się "wilkami w owczej skórze". NIe chodzi o to, aby odrzucać Kościół, ale mieć czujność na głoszenie Prawdy Objawionej, a nie własnej wizji świata.
ponad 2 lata temu / ks. Krzysztof Spławiński
 
Decentralizacja nie jest celem tylko srodkiem do wprowadzenia swiatowej religii.Ale zeby ją wprowadzic trzeba wszystkich rozproszyc zniszczyc zeby potem na nowo zbudowac pseodo koscioł. To tak jak przy przebudowie budowli najpierw na cegielki, te ktore sie nie nadają na przemiał a z reszty buduje sie zupelnie cos nowego....
ponad 2 lata temu / Servus
 
Tak dla przywołania sprawy kardynalnej . . . Abp Józef Gawlina ?Wspomnienia? - Str. 169.: ?Sikorski zapewniał, że: ?Polska będzie od Bałtyku do Morza Czarnego i będzie naprawdę chrześcijańska?. (Abp Gawlina) Prosiłem go, aby pozwolił jej być nadal katolicką bez tzw. sekt chrześcijańskich.? ? czy dzisiaj nie ostrzegł by nas przed degradacją naszej Wiary do ?wiary powszechnej? zamiast Katolickiej?! Tak jak namto w swoim wykładzie jednoznacznie wykazał Ks. Olewiński, że tremin Katolicki nie jest równoznaczny z powszechnym! Katolicki znaczy: Powszechnie Uznany za Jedyny Prawdziwie Objawiony! ? powszechny nie zawiera tego podstawowego Dogmatu naszej Wiary Katolickiej, jej źródła ? czyli samego Boga! Proszę powyższe choć na chwilę wziąć pod rozwagę.
ponad 2 lata temu / Andrzej BR
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.