Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   27   STYCZNIA   2021 r.

Bł. Jerzego Matulewicza
Św. Jana z Warneton
 
 
 
 

Czy Syn Boży znajdzie wiarę na ziemi gdy przyjdzie? Rekolekcje część III [VIDEO]


Odtwórz w YouTube
 

Żyjemy w czasie trudnym, w czasie kiedy wiara katolicka napotyka na wiele przeszkód i problemów. Szatan robi wszystko, by tę wiarę zniszczyć w sercach wielu ludzi wierzących. W związku z tym należy głośno postawić pytanie: Czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na Ziemi, gdy przyjdzie? Co robić, żeby prawdziwą wiarę katolicką zachować w naszych sercach?

 

Zapraszamy na II część wielkopostnych rekolekcji 2019 portalu PCh24.pl z ks. dr. Grzegorzem Bliźniakiem.

 

Materiał przygotowany przez PCh24.pl. Zakaz kopiowania bez zgody redakcji. Materiał można udostępniać w mediach społecznościowych.

 

ZOBACZ CZ. I REKOLEKCJI

 

 

ZOBACZ CZ. II REKOLEKCJI

 


DATA: 2019-08-23 21:27:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

W moim przekonaniu udzielanie Najświętszego Sakramentu przez świeckich jest wielkim nadużyciem. To kapłan jest szafarzem Sakramentów, zwłaszcza Sakramentu Najświętszego oraz Sakramentu Pojednania. Może niedługo świeccy będą także spowiadać??! Np. w Niemczech zniszczono już Sakrament Spowiedzi św.! Poplecznicy szatana chcą zniszczyć celibat kapłanów, ... Nie wolno świeckiemu założyć stuły i nie wolno świeckiemu udzielać Najświętszego Sakramentu! Jak chcą pomagać w Kościele - to mogą np. zarobić na utrzymanie, posprzątać itp. Wierni Chrystusowi nie powinni przyjmować Najświętszego Sakramentu od świeckich! To obrzydliwe. Dziwię się, że kapłani wyręczają się świeckimi przy udzielaniu Najdroższego Ciała Chrystusa. ...
ponad 1 rok temu / MM
 
Wobec "archeologicznych" koncepcji "powrotu do źródeł" z pominięciem kilkunastu wieków Tradycji jestem sceptyczny - to raz. Dwa: nie widzę sensu powoływania "nadzwyczajnych" szafarzy w sytuacji spadku liczby wiernych - a obrazek rozpartego na tronie ustawionym w miejscu wyrzuconego do bocznej kaplicy Tabernakulum proboszcza podczas gdy Pana Jezusa rozdają świeccy to nie emocje tylko obserwacja rzeczywistości; chwała Bogu, że w Polsce póki co jest wybór np. dwóch kapłanów i szafarz, ale jak długo jeszcze? I trzy: rozpaczliwa w mojej ocenie chęć "wypośrodkowania" spornych kwestii przez x. Grzegorza zgrzyta mi właśnie dlatego, że go cenię - a rekolekcje mimo powyższego "minusa" bardzo do mnie przemówiły. Ale nasz Pan zalecał mowę: tak - tak, nie - nie, a próbie pacyfikacji odmowy przyjęcia Chrystusa z rąk świeckiego emocjonalnym szantażem o "braku wiary" sprzeciwia się mój sensus fidei. O elementarnej logice nie wspominając. Bo jak to się ma do ostrzeżenia przed protestantyzacją?
ponad 1 rok temu / Marcin
 
Żeby rozdawać Komunię św nie trzeba mieć konsekrowanych dłoni. Co innego odprawianie Mszy św. W pierwszych wiekach Kościoła Komunię św. często udzielali akolici , którzy nie mieli konsekrowanych dłoni a nawet osoby, które nie były akolitami. Zwłaszcza jeśli chodziło o roznoszenie Komunii św. po domach. Ksiądz Grzegorz powiedział bardzo mądrze i w taki sposób, żeby nikogo nie urazić i nie obrazić. Chociaż bardzo mocno pokazał , że on sam jest przeciw rozdawaniu Komunii św. przez szafarzy.Naprawdę bardzo mnie dziwią te ekstremalne wypowiedzi niektórych. Wypowiedzi nie poparte niczym tylko emocjami a już na pewno nie oparte na znajomości historii KK.
ponad 1 rok temu / Michał
 
W kwestii szafarzy problemem są ich niekonsekrowane dłonie, a nie płeć - a warto wiedzieć, że sytuacji podobnych do opisanej przez Księdza było więcej - i bynajmniej nie wszystkie dotyczyły płci pięknej. Po wtóre: lada chwila Kościół dopuści komunię dla protestantów i cudzołożników - i wtedy co? Posłuszeństwo biskupowi??
ponad 1 rok temu / Marcin
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 130 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.