DZIŚ JEST:   25   MAJA   2020 r.

Św. Grzegorza VII
Św. Bedy Czcigodnego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Czy Słowacja wystąpi z Unii? Władze złożyły pozew w sprawie imigrantów do Trybunału Sprawiedliwości

Czy Słowacja wystąpi z Unii? Władze złożyły pozew w sprawie imigrantów do Trybunału Sprawiedliwości
fot.REUTERS/Francois Lenoir/FORUM

Pozew do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej złożyła Słowacja. Dotyczy on przymusowych kwot imigrantów do przyjęcia. Kraj rządzony przez Roberta Fico sprzeciwia się nakładanemu nań obowiązkowi przyjmowania uchodźców. Zdecydowana postawa słowackiego premiera wywołała medialne spekulacje. Według niektórych komentatorów kraj ten może wystąpić z Unii. Czas pokaże czy będzie to początek rozpadu całej wspólnoty.

 

Zdaniem niemieckich mediów Robert Fico jest gotów nawet na wyprowadzanie swojego kraju z Unii Europejskiej. Pozew złożony przed Trybunałem Sprawiedliwości może według magazynu Contra zapoczątkować proces zmierzający w tym kierunku. Zdecydowana postawa Fico pozwala sądzić, że bez względu na wyrok nie zgodzi się na przymusowe przyjęcie imigrantów.

 

Słowacja, podobnie jak Czechy, Węgry i Rumunia sprzeciwiły się obowiązkowym kwotom dotyczącym przyjmowania „uchodźców” z Bliskiego Wschodu. Jednak podczas spotkania europejskich ministrów spraw wewnętrznych Unii 22 września kraje te zostały przegłosowane.

 

Premier Słowacji w latach 2006–2010 i ponownie od 2012 nie zamierza być posłuszny wynikom europejskiego głosowania. - Po pierwsze złożymy skargę do Trybunału w Luksemburgu. Po drugie, nie wdrożymy decyzji ministrów spraw wewnętrznych – powiedział wówczas Fico. Ideę kwot określił mianem nonsensu i podkreślił, że nie zostanie ona przyjęta do końca jego kadencji. Polityk i doktor habilitowany nauk prawnych przypomniał, że Słowacja jest krajem suwerennym.

 

Południowy sąsiad RP z 5,4 milionową ludnością jest obecnie krajem niemal jednolitym etnicznie. Jego przedstawiciele obawiają się napięć etnicznych związanych z przyjęciem wspólnoty muzułmańskiej. Podobnego zdania są Czesi, Węgrzy oraz Rumuni. Dla elit Europy Zachodniej świadczy to o „nacjonalizmie” dominującym w tych państwach.

 

Podobnych oskarżeń nie muszą obawiać się Polacy. Rząd Ewy Kopacz zaakceptował system kwotowy podczas spotkania ministrów spraw wewnętrznych krajów Unii 22 września br. Choć uwzględniono pewne polskie zastrzeżenia, to decyzja została uznana przez czeskiego ministra spraw wewnętrznych Milan Chovaneca za kapitulancką. Z kolei postawę Polski pochwalił minister spraw wewnętrznych Niemiec.

 

Źródła: breitbart.com

mjend

DATA: 2015-10-09 07:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Pani BLANKO! Najlepiej by Polska była SUWERENNYM KRÓLESTWEM z dziedzicznym monarchą. To w sferze marzeń. Być może kiedyś się spełni. Realnie pisząc i mówiąc myśli Pani, że w Grupie Wyszehradzkiej są państwa całkowicie niezależne, bez wpływów albo Rosji, albo Niemiec? Zapewniam Panią, że tak nie jest. Należy obserwować co mówią i robią, a właściwie czego nie mówią i czego nie robią politycy z Czech, Węgier, Słowacji i z po za grupy - Rumunii, Chorwacji, Bułgarii,.... Pewnie najlepiej byłoby zorganizować państwa Europy Środkowo-Wschodniej dla swoich interesów, a przeciw Niemcom i Zachodowi i przeciw Rosji. Silny blok ekonomiczny i polityczny byłby jednak zadrą tak dla Rosji, jak i dla Niemiec. Szkopia i Kacapstwo wspólnie do tego nie dopuszczą, jak robią to od 1990. Estonia,Łotwa,Litwa,Białoruś,Ukraina,Polska,Czechy,Słowacja,Węgry,Bułgaria,Rumunia,Mołdawia,Serbia,Chorwacja,Słowenia,Bośnia,Macedonia,Czarnogóra. ZA DUŻO SPRZECZNOŚCI i RÓŻNIC oraz zadawnionych krzywd.
ponad 4 lata temu / masd
 
@ masd Można też być członkiem Grupa Wyszehradzkiej, albo niezależnym państwem.
ponad 4 lata temu / blanka
 
Zawsze można wyjść z UE i wejść w strefę wpływów Rosji jakim jest Wspólnota Niepodległych Państw, mająca w swoim składzie Rosję, Białoruś i Kazachstan, a co za jeszcze państwa to nie wiem.
ponad 4 lata temu / masd
 
Decyzja Rzadu polskiego nie jest, moim zdaniem, decyzja spoleczenstwa polskiego. Polska jest na posylki Unii, podporzadkowuje sie dominacji panstw zachodnich. Decyzja o przyjeciu immigrantow jest nieuczciwa wzgledem Polakow zyjacych na emigracji - moze nas wezmiecie z powrotem, zapewnicie prace, socjal, mieszkanie - i wtedy bede mogla wrocic do wlasnej Ojczyzny, zamiast siedziec w Szkocji i odkladac pieniadze, zeby mnie bylo stac na powrot do domu?!
ponad 4 lata temu / Pandzia
 
Wszyscy nasi sąsiedzi bronią się i nie czekają przed zalewem islamskiego szamba, a my wciąż stoimy jak bezwolne woły albo raczej wydojone krowy przez dwie pastuchy unijne. może to i racja , że czas odstąpić od tego chorego systemu.
ponad 4 lata temu / blanka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.