DZIŚ JEST:   03   GRUDNIA   2020 r.

Św. Franciszka Ksawerego
Św. Kasjana, męczennika
 
 
 
 

Czy sędzia Antonin Scalia umarł z przyczyn naturalnych? Wątpliwości coraz więcej

Czy sędzia Antonin Scalia umarł z przyczyn naturalnych? Wątpliwości coraz więcej
Antonin Scalia. fot. REUTERS/Kevin Lamarque/Files/FORUM

Nie wszyscy podzielają oficjalną wersję, zgodnie z którą sędzia amerykańskiego Sądu Najwyższego, Antonin Scalia, zmarł z przyczyn naturalnych. Lekkomyślność sędziny orzekającej o zgonie przez telefon krytykują osoby zajmujące się kryminalistyką. Ray Starmann, były członek FBI, a obecnie dziennikarz sugeruje morderstwo. Po zabalsamowaniu ciała zmarłego w weekend prawnika pełne poznanie prawdy będzie jednak trudne, o ile nie niemożliwe. Nieżywego sędziego znaleziono w łóżku z poduszką na twarzy.

 

Scalia spędził ostatnie chwile życia jako gość na luksusowym ranczu Cibolo Creek w Zachodnim Teksasie. Według osób spędzających z nim piątkowy wieczór przed śmiercią zachowywał się w ożywiony sposób i był w dobrym nastroju. Jednak, jak informuje właściciel rancza John Poindexter, około godziny 21 Scalia stwierdził, że musi odpocząć. Biznesmen zaniepokojony brakiem obecności sędziego próbował go obudzić o 8:30 w sobotni ranek, jednak Scalia nie otworzył mu drzwi.

 

Po trzech godzinach biznesmen wraz z przyjacielem sędziego dostali się do pokoju, gdzie spał Scalia. Znaleźli go w łóżku z poduszką na głowie. Zdaniem właściciela rancza, Antonin Scalia leżał spokojnie. Poindexter po telefonicznej konsultacji z lekarzem stwierdził, że sędzia nie żyje. Zdaniem Ray’a Starmann’a znaleziona na głowie Scalii poduszka dowodzi, że sędzia nie umarł śmiercią naturalną. Według niego było to ostrzeżenie od zabójcy.

 

Formalnie zgon stwierdziła sędzia pokoju Cinderela Guevara. Stwierdziła, że nastąpił on z przyczyn naturalnych, pomimo, że nie widziała ciała. W Teksasie telefoniczne orzekanie zgonu jest legalne. Początkowo Guevara mówiła o ataku serca. Następnie jednak stwierdziła, że nie chodziło jej o atak jako o przyczynę śmierci, a jedynie o ustanie akcji serca. Ta niejasność odnośnie przyczyn śmierci również przyczynia się do spekulacji.

 

Guevara nie tylko telefonicznie orzekła o zgonie, ale nie nakazała nawet przeprowadzenia autopsji, by orzec o jego przyczynie. Tę decyzję skrytykowała Juanita Bishop, również pełniąca funkcję sędziego pokoju w Teksasie. Lekkomyślność Cindereli Guevary skrytykował także na Facebooku William O. Ritchie, były dyrektor śledztw kryminalnych w policji w Waszyngtonie.

 

Jak zauważa Ray Starmann na usdefensewatch.co, brak autopsji i zabalsamowanie uniemożliwi skuteczne badania toksykologiczne. To rodzi wątpliwości odnośnie naturalności śmierci sędziego. Z drugiej jednak strony według domu pogrzebowego, do którego trafiło ciało sędziego, autopsji nie życzyła sobie rodzina zmarłego.

 

Scalia podczas pobytu na ranczu nie podlegał ochronie normalnie przysługującej sędziom Sądu Najwyższego. Według oświadczenia odpowiedzialnej za tę ochronę United States Marshals, Scalia sam z niej zrezygnował na okres pobytu na ranczu. Gdy pracownicy tej agencji federalnej dotarli na miejsce zgonu, stwierdzili, że śmierć nastąpiła z przyczyn naturalnych.

 

Choć wątpliwości obalających oficjalną wersję o naturalnej śmierci jest wiele, brakuje niezbitych dowodów, a ich uzyskanie będzie trudne o ile nie niemożliwe. Śmierć Antonina Scalii może zmienić układ sił na korzyść liberałów. 79-letni prawnik popierał tradycyjną wykładnię Konstytucji, opartą na intencji jej twórców. Był katolikiem sprzeciwiającym się m.in. aborcji i związkom homoseksualnym, a także akcji afirmatywnej. Na ścianie swojego gabinetu umieścił portret katolickiego męczennika św. Tomasza More’a.

 

Źródła: usdefensewatch.com / nytimes.com / vox.com / trailblazersblog.dallasnews.com / washingtonpost.com


mjend 


DATA: 2016-02-18 08:48
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Guevara...hmm, gdzieś już to słyszałem.
ponad 4 lata temu / don marco
 
NO NIESTETY WYGLĄDA NA TO ŻE STADEM BĘCWAŁÓW RZĄDZĄ ZBRODNIARZE, TAKI ROBI SIĘ NASZ CAŁY ŚWIAT. W INTERNECIE MOŻNA ZNALEŻĆ MNÓSTWO PRZYKŁADÓW NA UŚMIERCENIE CZŁOWIEKA BEZ POZOSTAWIANIA ŚLADÓW. A WYGLĄDA NA TO ,ZE PRZESTALI SIĘ KRĘPOWAĆ I NIE BĘDĄ ZAWRACAĆ SOBIE GŁOWY GŁUPIM LUDEM.
ponad 4 lata temu / LEO
 
Serio? Cinderela? Guevara?
ponad 4 lata temu / Venatrix
 
a mnie w tym niusie najbardziej podoba się orzekanie zgonu przez telefon... dokąd zmierzają Jankesi...
ponad 4 lata temu / dziuniek
 
Wszyscy umierają w weekend. To chyba specjalność Rothschilda... .
ponad 4 lata temu / mum
 
coraz ciekawiej dzieje się na Ziemi, coraz ciekawiej; czyżby komuś uciekało coś z rączki i zaczął działać na szybko, bez ceregieli; założył, że "zwycięzcy" nikt nie zapyta jakim to sposobem zwyciężył? a może założył, że nie będzie komu pytać? można by powiedzieć - pożyjemy zobaczymy; ale czy zdążymy pożyć, żeby zobaczyć? coraz więcej wątpliwości się wkrada w życie ludzi; szkoda, że tak bezmyślnie (ale czy na pewno?) zadziałano; jak to możliwe w wypadku takiej persony? bardzo przypomina to działania naszego sądownictwa po śmierci Leppera i innych "seryjnych" samobójców; wątpliwości, jaki rodzaj śmierci to był - naturalny, samobójczy czy przy pomocy osób drugich (o których nie wolno absolutnie zapominać) i trzecich, pozostaną już chyba na zawsze;
ponad 4 lata temu / JARO
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.