Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   14   SIERPNIA   2018 r.

Św. Maksymiliana Marii Kolbego
Św. Elżbiety Renzi
 
 
 
 

Czy rozumiemy słowa modlitw, które codziennie odmawiamy?


Co znaczy: „zstąpił do piekieł”? Co znaczy „błogosławiony owoc żywota Twojego”? Co znaczy: „nie wódź nas na pokuszenie”? Co znaczy w końcu „Zdrowaś, Mario”? Na te pytania odpowiada w kolejnym odcinku programu „Dobre Czytanie” Piotr Podlecki.


DATA: 2018-04-27 07:53:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Ważny temat szukanie sensu wypowiadanych słów w modlitwie. Mam swoje własne "modyfikacje" odmawianych modlitw wprowadzonych po to aby moje zwracanie się do Boga miało sens. Na początek ostatnia sprawa związana z przyjmowaniem sakramentu eucharystii. Zwykle wierni po słowach kapłana (szafarza) podającego komunię św. wypowiadają słowo "amen". Słowo to może mieć wiele znaczeń co czyni je wieloznacznym ale najczęściej przypisywanym mu znaczeniem jest "niech się stanie". Doprowadza to do paradoksu bo Chleb Ofiarny został już przeistoczony przed chwilą przez kapłana na ołtarzu i uważam że w tej sytuacji powinienem powiedzieć np. "Pan mój i Bóg mój" za co spotkała mnie reprymenda ze strony celebransa mszy św. i uwaga że moje postępowanie jest naganne w świetle nauki kościoła katolickiego. Proszę o opinie. Szczęść Boże
3 miesiące temu / jeremi
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 75 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.