DZIŚ JEST:   07   LIPCA   2020 r.

Bł. Benedykta XI, papieża
 
 
 
 

Czy Polski Związek Żeglarstwa stanie po stronie Zofii Klepackiej? Prezes PZŻ odpowiada

Czy Polski Związek Żeglarstwa stanie po stronie Zofii Klepackiej? Prezes PZŻ odpowiada
Zofia Klepacka, FOT. ROBERT GARDZINSKI /FORUM

Prezes Polskiego Związku Żeglarskiego Tomasz Chamera skomentował w rozmowie z serwisem Sportowe Fakty wypowiedzi na temat subkultury LGBT i podpisania przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego Karty LGBT+, jakich w ostatnim czasie udzieliła Zofia Klepacka, brązowa medalistka igrzysk olimpijskich w Londynie.

 

Chcę podziękować wszystkim rodzicom, którzy zauważyli co się dzieje. Kibicom, którzy zorganizowali ogólnopolską akcję, wszystkim stowarzyszeniom, które kategorycznie mówią „nie” dla karty LGBT+. Niech nas Bóg błogosławi. Pamiętajcie o trzech wartościach w jakich wzrastaliśmy: Bóg, Honor, Ojczyzna. LGBT może nam podskoczyć – powiedziała w filmie opublikowanym w mediach społecznościowych polska medalistka olimpijska.

 

Słowa Zofii Klepackiej nie po raz pierwszy wywołały burzę i falę krytyki tzw. postępowców. W końcu głos w sprawie zabrał prezes PZŻ Tomasz Chamara. – Związek jest w stałym kontakcie z zawodnikami Kadry Narodowej i reagowaliśmy w sprawie Zofii Klepackiej – powiedział w rozmowie ze Sportowymi Faktami.

 

Jeśli zawodnicy występują w mediach społecznościowych jako osoby prywatne, nie mamy wpływu na to, co zamieszczają. Reagujemy, jeśli przekroczą granice między prywatnością a reprezentantem kraju w zakresie naruszającym normy wynikające z karty reprezentanta – dodaje.

 

Prezes PZŻ zaprzeczył również słowom Zofii Klepackiej, która powiedziała, że do związku wpłynęły pisma i listy z żądaniami usunięcia jej z kadry i odebrania jej medali igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata. – Nie wpłynęły żadne OFICJALNE wnioski w tej sprawie – zapewnił Chamera.

 

Źródło: Sportowe Fakty

TK


DATA: 2019-04-06 10:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Prezes Polskiego Związku Żeglarskiego stwierdził w przytaczanej rozmowie, że : "... i reagowaliśmy w sprawie Zofii Klepackiej". Szkoda, że pan Tomasz Chamara nie powiedział, na czym ta reakcja związku polegała. Również górnolotnie powołał się na normy wynikające z karty reprezentanta, nie dzieląc się wiedzą z czytelnikami czy słuchaczami Sportowych Faktów - nie wiem w jakiej formie docierają one do adresatów - na czym te normy polegają i jak się one mają do wypowiedzi medalistki olimpijskiej pani Klepackiej. Moim zdaniem, jest to zwykły aparatczyk który postąpi tak, jak oczekują ci którzy go na to stanowisko zaproponowali i wybrali. Raczej ze strony tego urzędnika, pani Zofia Klepacka nie otrzyma w razie potrzeby żadnego wsparcia.
ponad 1 rok temu / Druh Ryszard
 
@Aha-tylko naiwność czy chęć dyktowania innym co mają robić i w co wierzyć?
ponad 1 rok temu / Kasandra
 
@Aha warto poruszać te problemy towarzyszo na zebraniach polit-biura. A co do burzenia towarzyszo, to chlewik się sypie
ponad 1 rok temu / szpulas11
 
Pani Zofio, bravo! Tak trzymać. Mówiąc słowa prawdy, wnerwia Pani libertynów. Dzięki talentowi i ciężkiej pracy odniosła Pani sukces i dlatego jest autorytetem. Ważniejszym niż wszystkie lewactwo mieniące się mianem publicystów, dziennikarzy, socjologów itd, którzy nic poza wystąpieniami w telewizjach śniadaniowych, tefałenach i publikacjach w brukowcach nie osiągnęli.
ponad 1 rok temu / zielony
 
Aha wypowiedział się mocą ałtoryteta. Skruszę sobie kopijkę z Aha, bo śmieci jak zwykle. Religia determinuje postępowanie człowieka we wszystkich dziedzinach życia. Zasada fair play ma fundament chrześcijański. Aha nawet nie wie, ale porusza się w świecie urządzonym ciagle po chrześcijańsku. Jak każdy mądry inaczej z zapałem piłuje gałąź, na której siedzi. Ideologia, którą reprezentuje Aha, która jego słusznym zdaniem nie ma czego w sporcie szukać, niestety wlazła wszędzie w postaci chłopów, którzy czuja się na zawody w bieganiu lub inne lekkoatletyczne kobietami i kasują złoto zostawiając normalne zawodniczki z tyłuTu rywalizacja jest mierówna a dominuje chęć wygranej nieczystymi sposobami. Pogadaj o tym,Aha.Pani Zofia zbudowała swój autorytet moralny w piękny sposób mówiąc prawdę wielkimi literami. Możemy być z Niej dumni. Wyniki sportowe to całkiem inna sprawa. Dzięki nim jest znana. Ale ten fakt nie stawia Jej w szeregu autorytetów moralnych. Opowiedzenie się po stronie Prawd
ponad 1 rok temu / Antymodernista
 
do Aha. Jeśli p. Zofia burzy swój autorytet w Twoich oczach swoimi wypowiedziami, tzn. że tak naprawdę nigdy go nie miała u Ciebie. Dlaczego nie ma prawa powiedzieć swojego zdania? Przypominam Ci, że niejednokrotnie zawodników zmusza się do noszenia opasek promujących dewiację np. piłkarzy, więc sport już dawno jest ubabrany w to łajno. A tu nagle ktoś o odmiennych normalnych, zdrowych poglądach jest sekowany przez zboczenia.
ponad 1 rok temu / taki 1
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.