DZIŚ JEST:   22   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Salome
Św. Jana Pawła II
 
 
 
 

Czy Polska zwróci organizacjom żydowskim mienie bezspadkowe? Patryk Jaki: po moim trupie!

Czy Polska zwróci organizacjom żydowskim mienie bezspadkowe? Patryk Jaki: po moim trupie!
źródło: RMF FM

Ustawa 447 jest efektem deklaracji terezińskiej, która została podpisana w roku 2009 przez rząd Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Niestety teraz musimy ponosić tego konsekwencje – powiedział w poniedziałek na antenie RMF FM Patryk Jaki – wiceminister sprawiedliwości.

 

Przyczynkiem do poruszenia kwestii amerykańskiej ustawy 447 przez prowadzącego rozmowę Roberta Mazurka był projekt uchwały posłów Kukiz '15 dotyczący wezwania polskiego rządu do niestosowania się do amerykańskich zaleceń. – Tu się należy państwu wyjaśnienie: Senat USA, w ogromnym uproszczeniu, przyjął ustawę polegającą na tym, że takie kraje, jak Polska powinny przekazywać pożydowskie mienie bezspadkowe, czyli takie, co do którego nie ma spadkobierców, ponieważ ci zginęli, na jakieś „cele żydowskie”, czyli w cudzysłowie „organizacjom żydowskim”. Tak to jest w Polsce odbierane – wytłumaczył, po czym zapytał swojego gościa: - Czy Polska powinna się stosować do tych zaleceń ustawy 447?

 

Po moim trupie! – odpowiedział Patryk Jaki. – Ustawa 447 jest efektem deklaracji terezińskiej, która została podpisana w roku 2009 przez rząd Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Niestety, teraz musimy ponosić tego konsekwencje – dodał.

 

Robert Mazurek zwrócił uwagę, że wywołana przez wiceministra sprawiedliwości deklaracja terezińska „nie ma skutków prawnych”. – Ustawa 447 również ich nie ma, ale boli to wszystko – odpowiedział Patryk Jaki.

 

Bardzo się cieszę, że mamy tak dzielnych ministrów, którzy są gotowi oddać życie za ojczyznę. Boję się, że ani wasze życie nie będzie potrzebne, ani nic, natomiast rachunek za waszą dzielność będziemy płacili wszyscy – kontrował Robert Mazurek.

 

Dobrze, ale jeśli ktoś myśli, że my będziemy oddawać jakieś mienie bezspadkowe organizacjom żydowskim to jeszcze raz powtarzam: po moim trupie! W tej sprawie mam twarde poglądy – podkreślił Patryk Jaki.

 

Na koniec prowadzący zapytał wiceministra, czy ten poprze projekt uchwały Kukiz '15 wzywający rząd, żeby nie stosować się do zaleceń ustawy 447? – Nie znam jeszcze jej treści, ale chcę podkreślić, że polski rząd nie stosuje się do tego, aby oddawać mienie bezdziedziczne. Dlatego też nie widzę żadnego powodu, żeby jeszcze w jakiś sposób formalnie ogłaszać, skoro tego nie robimy – zakończył Patryk Jaki.

 

 

Źródło: RMF FM

TK 

 

 


DATA: 2019-04-15 14:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

najpierw niech "NIEMCY ZAPŁACĄ ZA WYRZĄDZONE SZKODY, reparacje wojenne" Polsce, a potem mogą brać "bez spadkowe mienie". Dlaczego? Jeżeli Niemcy nie wypłacą wcześniej, to po oddaniu "tego", stanie się to własnością kogoś innego i zapłata, nie będzie dla Polski, a dla spadkobiercy. Jeżeli chcą mienie, to niech "NIEMCY NAJPIERW WYPŁACĄ ZA WYRZĄDZONE SZKODY KTÓRE WYRZĄDZILI PODCZAS WOJEN". A tak, to wygląda na przekręt. "PO ODDANIU, Polsce nie ZAPŁACĄ", A Polska na tym straci "2 razy". A tak "Niemcy zapłacą 2 razy"
5 miesięcy temu / ttteis77
 
Czy to nie pan Patryk Jaki próbował wprowadzić zmianę w ustawie o IPN? Dość szybko wycofał się. Czy teraz nie będzie podobnie?
6 miesięcy temu / Jacek Z
 
Słowo "zwróci" w tytule jest zupełnie niewłaściwe, bo to mienie nigdy do "organizacji żydowskich" nie należało. Należało za to do polskich obywateli.
6 miesięcy temu / Tajemniczy don
 
A ja nie wierzę w ani jedno jego słowo ani kogokolwiek z PIS. PO ma przynajmniej na tyle honoru aby otwarcie mówić, że chcą zrobić z Polski część nowej niemieckiej rzeszy.
6 miesięcy temu / Mareczek
 
No, poważna deklaracja w kraju bezkarnego seryjnego samobójcy.
6 miesięcy temu / agricola
 
ytube: SKANDAL! Brytyjskie bazy wojskowe wkrótce w Polsce - amerykanie nie wystarczą...
6 miesięcy temu / yt
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.