DZIŚ JEST:   05   SIERPNIA   2020 r.

Matki Bożej Śnieżnej
Św. Oswalda, męczennika
 
 
 
 

Czy Polska ulegnie rewolucyjnej sądokracji? Subkultura LGBT chce legalizacji „homomałżeństw”

Czy Polska ulegnie rewolucyjnej sądokracji? Subkultura LGBT chce legalizacji „homomałżeństw”
Zdjęcie ilustracyjne. fot.REUTERS/Mario Anzuoni/FORUM

Czterej sędziowie Trybunału Konstytucyjnego: Leon Kieres, Piotr Pszczółkowski, Piotr Tuleja i Michał Warciński nadali dalszy bieg skargom konstytucyjnym dotyczącym „braku legalizacji związków partnerskich”, poinformowała redaktor Anna Krzyżanowska w środowym wydaniu „Dziennika Gazety Prawnej”.

 

Chodzi o art. 1 par. 1 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego (k. r. o.). Trybunał Konstytucyjny zbada jego zgodność z konstytucją RP. Jest to efekt skargi, jaką złożyli pełnomocnicy par gejów i lesbijek, których wnioski o zatwierdzenie „związków jednopłciowych”, nie udało się, zdaniem prawników bezpodstawnie, zarejestrować w Polsce.

 

Pełnomocnicy argumentują, że art. 1 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego nie tylko „nie umożliwia zawarcia małżeństwa przez dwie osoby tej samej płci” to w dodatku „nie przewiduje jakiejkolwiek formy prawnej instytucjonalizacji związków osób jednopłciowych”. Ich zdaniem jest to sprzeczne z kilkoma artykułami konstytucji RP, m.in  z art. 47, mówiącym że „Każdy ma prawo do ochrony prawnej życia prywatnego, rodzinnego, czci i dobrego imienia oraz do decydowania o swoim życiu osobistym” oraz art. 30, stanowiącym że „Przyrodzona i niezbywalna godność człowieka stanowi źródło wolności i praw człowieka i obywatela. Jest ona nienaruszalna, a jej poszanowanie i ochrona jest obowiązkiem władz publicznych”.

 

„Zgodnie z kwestionowanym przepisem k. r. o. małżeństwo zostaje zawarte, gdy mężczyzna i kobieta jednocześnie obecni złożą przed kierownikiem urzędu stanu cywilnego oświadczenia, że wstępują ze sobą w związek małżeński. Tymczasem w art. 18 konstytucji czytamy, że małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej”, napisała redaktor Krzyżanowska.

 

Zdaniem Małgorzaty Mączki-Pacholak, reprezentującej jedną z pokrzywdzonych par, „brzmienie art. 18 konstytucji nie stoi na przeszkodzie wprowadzeniu małżeństw lub innych formalnych związków jednopłciowych”. – W naszej ocenie brak możliwości zawarcia małżeństwa, a co najmniej związku partnerskiego przez dwie osoby tej samej płci, nieproporcjonalnie narusza konstytucyjne prawo do poszanowania życia prywatnego i rodzinnego, zasadę równości i narusza ich godność. W skardze konstytucyjnej wskazujemy, że brzmienie art. 18 konstytucji nie stoi na przeszkodzie wprowadzeniu małżeństw lub innych formalnych związków jednopłciowych – przekonywała w wypowiedzi dla „DGP”.

 

Mecenas przyznała, że nie wierzy w pozytywne rozpatrzenie skargi przez Trybunał Konstytucyjny. Dodała również, że podejmowane przez nią i innych pełnomocników działania w tej sprawie mają na celu tak naprawdę wsparcie dla „litygacji (sporu prawnego – red.) zainicjowanej przez Koalicję na rzecz Związków Partnerskich i Równości Małżeńskiej – nieformalnej inicjatywy tworzonej przez pięć par tej samej płci mieszkających w Polsce, wspieranych pro bono przez prawników oraz działaczy organizacji pozarządowych”, która otworzy polskim homoseksualistom drogę do Trybunału w Strasburgu.

 

Naszym celem jest oczywiście wyrok Europejskiego Trybunału Praw Człowieka podobny do tego, jaki zapadł w sprawie Oliari i inni przeciwko Włochom. Skierowanie sprawy do ETPC wymaga od skarżących wyczerpania wszelkich dostępnych środków prawnych w kraju. Zdecydowaliśmy o skierowaniu skarg konstytucyjnych do TK, ponieważ wymaga tego interes naszych klientów – poinformowała.

 

Przypomnijmy: w roku 2015 roku Europejski Trybunał Praw Człowieka orzekł, że Włochy łamią prawa obywatelskie i nie zapewniają ochrony prawnej parom tej samej płci. Zgodnie z tym postanowieniem w włoski parlament przegłosował w tej sprawie stosowne prawo. Z kolei wiosną roku 2017 sąd w Trydencie zaakceptował dokument wydany w Kanadzie, zgodnie z którym w dokumentach bliźniacy wpisanych mają… dwóch mężczyzn jako rodziców (dzieci zostały urodzone przez surogatkę wynajętą przez homoseksualistów).

 

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że trybunał wyda podobny wyrok w sprawie dotyczącej Polski – podkreślił adwokat Paweł Knut, prawnik Kampanii Przeciw Homofobii i Koordynator Koalicji.

 


Źródło: „Dziennik Gazeta Prawna”, wprost.pl, pch24.pl

TKWięcej o sądowych próbach wprowadzania „zdobyczy”rewolucji seksualnej czytaj: LEWACKIM SĄDEM W PRZYZWOITOŚĆ. DLATEGO ZACHÓD MÓWIŁ „NIE”?


DATA: 2017-08-08 15:00
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Istnieje duże prawdopodobieństwo, że trybunał wyda podobny wyrok w sprawie dotyczącej Polski" No i? Olać ich - za przeproszeniem - i tyle. Bundeswery (jeszcze) nam raczej nie przyślą.
ponad 3 lata temu / zxc
 
Kiedy prawnicy i sądy zaczną am zmieniać tabliczkę mnożenia? Jak nie rozumieją, co to jest małżeństwo, to należałoby takim prawnikiem czym prędzej odebrać dyplomy studiów oraz maturę.
ponad 3 lata temu / Alek
 
Jeśli ETPC wyda taki wyrok, to po prostu go zbojkotować i zapłacić jakąś tam karę
ponad 3 lata temu / Drow
 
Niech wyznawcy LGBT spadają na drzewo, tej patologi nam nie potrzeba, ani legalizacji tego grzechu.
ponad 3 lata temu / pibrox
 
Niech się spieszą z tą zmianą w sądach byśmy się nie stali zepsuci jak zachodnie społeczeństwa masonów ! Módlmy się do Jezusa Miłosiernego by się zlitował na Polską i nad PiSem bo to co zrobił Duda to zatrzymanie dobrej zmiany... Należy też się modlić do Ducha Świętego o pomoc !
ponad 3 lata temu / LGBT to zło !
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.