Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   16   STYCZNIA   2019 r.

Św. Marcelego I, papieża
Św. Honorata, biskupa
 
 
 
 

Czy Polska ma oddać żydowskie mienie bezspadkowe? Sonda PChTV


Za sprawą tzw. ustawy 447 Stany Zjednoczone rozpoczęły burzliwą dyskusję na temat roszczeń żydowskich wobec Polski i praw do tzw. mienia bezspadkowego. Sprawdziliśmy jak Polacy oceniają tę sprawę.

 

Polecamy także wywiad z Pawłem Lisickim, autorem książki „Krew na naszych rękach?”: Dlaczego Polacy są skazani na żydowską niechęć?

 


DATA: 2018-05-29 11:38:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Nie Nie nie nic dla Inków nigdy chyba że po 3. wojnie
2 miesiące temu / ekriss33
 
Zadałem sobie trud przeczytania tej ustawy, napisanej dość fatalnym językiem. Mowa jest w niej o raportach itp. Nie ma mowy o żadnych np. sankcjach . To tak, jakbyśmy my w Polsce uchwalili ustawę, że mienie bezspadkowe Polaków na Litwie powinno przypaść polskim organizacjom na Litwie. Nie miałoby to u nich żadnej mocy, ale z uwagi na różnice potencjałów obu państw mogłoy mieć znaczenie przy nacisku poolitycznym. W wypadku stosunków z USA tego należy się w przyszlości spodziewać, gdy prezydentem zostanie ktoś mniej życzliwy Polsce niż Trump.
6 miesięcy temu / prawnik
 
Na calym swiecie mienie bezspadkowe przechodzi na skarb panstwa. Wyobrazmy sobie, ze mienie bezspadkowe polakow zmarlych w USA czy gdziekolwiek indziej przechodzi przechodzi dla Polonii lub katolikow.
6 miesięcy temu / Nick
 
większość wypowiadających kompletnie nie rozumie tematu (poza panem 4.50). mienie bez spadkowe oznacza, że nie ma spadkobierców, a roszczenia wysuwa ktoś kto nie ma żadnych praw do tego majątku. w żadnym kraju, w tym w stanach zjednoczonych, jest to oczywiście niemożliwe do przeprowadzenia. proszę więc o nie mówić o remontach elewacji, o odbudowaniu tych domów, o cierpieniach Polaków, zubożeniu nas bo to nie ma nic wspólnego z tą próbą naciągnięcia Polski, a niestety sugeruje jakąkolwiek zasadność takich roszczeń...czy odeprzemy to bez właściwego zrozumienia sedna sprawy????
6 miesięcy temu / pytanie
 
Od czasu Jezusa Chrystusa nic się nie zmieniło. Stworzyli Przedsiębiorstwo holokaust(Norman Finkelstein by wyłudzac od kogo się da. Takie mają "wartości"
7 miesięcy temu / Medyna
 
NIE NIE NIE JESZCZE RAZ NIE
7 miesięcy temu / lech
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 85 
WYBRANE DLA CIEBIE
 

 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.