Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   19   SIERPNIA   2018 r.

XX Niedziela zwykła
Św. Jana Eudesa
Św. Sykstusa III, papieża
 
 
 
 

Czy Polska ma oddać żydowskie mienie bezspadkowe? Sonda PChTV


Za sprawą tzw. ustawy 447 Stany Zjednoczone rozpoczęły burzliwą dyskusję na temat roszczeń żydowskich wobec Polski i praw do tzw. mienia bezspadkowego. Sprawdziliśmy jak Polacy oceniają tę sprawę.

 

Polecamy także wywiad z Pawłem Lisickim, autorem książki „Krew na naszych rękach?”: Dlaczego Polacy są skazani na żydowską niechęć?

 


DATA: 2018-05-29 11:38:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Zadałem sobie trud przeczytania tej ustawy, napisanej dość fatalnym językiem. Mowa jest w niej o raportach itp. Nie ma mowy o żadnych np. sankcjach . To tak, jakbyśmy my w Polsce uchwalili ustawę, że mienie bezspadkowe Polaków na Litwie powinno przypaść polskim organizacjom na Litwie. Nie miałoby to u nich żadnej mocy, ale z uwagi na różnice potencjałów obu państw mogłoy mieć znaczenie przy nacisku poolitycznym. W wypadku stosunków z USA tego należy się w przyszlości spodziewać, gdy prezydentem zostanie ktoś mniej życzliwy Polsce niż Trump.
1 miesiąc temu / prawnik
 
Na calym swiecie mienie bezspadkowe przechodzi na skarb panstwa. Wyobrazmy sobie, ze mienie bezspadkowe polakow zmarlych w USA czy gdziekolwiek indziej przechodzi przechodzi dla Polonii lub katolikow.
1 miesiąc temu / Nick
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 75 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.