DZIŚ JEST:   16   LIPCA   2019 r.

NMP Szkaplerznej z Góry Karmel
Św. Marii Magdaleny Postel
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Nie Nie nie nic dla Inków nigdy chyba że po 3. wojnie
8 miesięcy temu / ekriss33
 
Zadałem sobie trud przeczytania tej ustawy, napisanej dość fatalnym językiem. Mowa jest w niej o raportach itp. Nie ma mowy o żadnych np. sankcjach . To tak, jakbyśmy my w Polsce uchwalili ustawę, że mienie bezspadkowe Polaków na Litwie powinno przypaść polskim organizacjom na Litwie. Nie miałoby to u nich żadnej mocy, ale z uwagi na różnice potencjałów obu państw mogłoy mieć znaczenie przy nacisku poolitycznym. W wypadku stosunków z USA tego należy się w przyszlości spodziewać, gdy prezydentem zostanie ktoś mniej życzliwy Polsce niż Trump.
ponad 1 rok temu / prawnik
 
Na calym swiecie mienie bezspadkowe przechodzi na skarb panstwa. Wyobrazmy sobie, ze mienie bezspadkowe polakow zmarlych w USA czy gdziekolwiek indziej przechodzi przechodzi dla Polonii lub katolikow.
ponad 1 rok temu / Nick
 
większość wypowiadających kompletnie nie rozumie tematu (poza panem 4.50). mienie bez spadkowe oznacza, że nie ma spadkobierców, a roszczenia wysuwa ktoś kto nie ma żadnych praw do tego majątku. w żadnym kraju, w tym w stanach zjednoczonych, jest to oczywiście niemożliwe do przeprowadzenia. proszę więc o nie mówić o remontach elewacji, o odbudowaniu tych domów, o cierpieniach Polaków, zubożeniu nas bo to nie ma nic wspólnego z tą próbą naciągnięcia Polski, a niestety sugeruje jakąkolwiek zasadność takich roszczeń...czy odeprzemy to bez właściwego zrozumienia sedna sprawy????
ponad 1 rok temu / pytanie
 
Od czasu Jezusa Chrystusa nic się nie zmieniło. Stworzyli Przedsiębiorstwo holokaust(Norman Finkelstein by wyłudzac od kogo się da. Takie mają "wartości"
ponad 1 rok temu / Medyna
 
NIE NIE NIE JESZCZE RAZ NIE
ponad 1 rok temu / lech
 
W większości wypadków niestety fatalna argumentacja. To ordynarna próba wyłudzenia i nie powinniśmy się na to godzić.
ponad 1 rok temu / Karak
 
W żadnym wypadku nic nie oddawać. Lepiej jakiś czas jeść chleb ze smalcem niż dać się z poniewierać.
ponad 1 rok temu / po moim trupie
 
Nie powinniśmy oddawać.
ponad 1 rok temu / [email protected]
 
Nie oddawać ani grosza. Sprawę uregulowaliśmy w 1960 roku w umowie z USA. My byliśmy totalną ofiarą wojny, a nie jej sprawcą. Zatem to my powinniśmy z całą mocą domagać się odszkodowania od Niemiec, Ofiara gwałtu i przemocy nie płaci przecież za to, że była zgwałcona, czy okradziona. Jedynym winnym bandycka III Rzesza i jej spadkobiercy Niemcy powinni spłacić nasze krzywdy. Jednak jak widaćt tego nie robią.
ponad 1 rok temu / Michu.
 
Kazdy,tylko,brac,a,czy,niemcy,oddali
ponad 1 rok temu / Nowa
 
Nie powinna - to byli obywatele polscy żydowskiego pochodzenia, którzy tak jak wszyscy obywatele podlegali Konstytucji Polskiej - prawom istniejącym w Polsce w tym czasie.
ponad 1 rok temu / sas1307
 
Czy kiedykolwiek powiedzieli: Jezu przebacz nam nasze grzechy, broń nas od ognia piekielnego .......?
ponad 1 rok temu / Mat
 
Jeśli chodzi o ich mienie, to można by zwieźć kilkadziesiąt ciężarówek gruzu (jako pozostałość po powstaniu warszawskim), na teren ich ambasad i konsulatów. I obok postawić napis. Oddaliśmy wam wasze mienie, i postawiliśmy wam pomnik hańby, pazerności, niegodziwości i podłości tych, których rodaków Polacy ratowali. Wcześniej zabezpieczyć prawem majątek na rzecz Państwa Polskiego.
ponad 1 rok temu / taki1
 
Stosowac prawo polskie
ponad 1 rok temu / Anna
 
W cywilizowanych krajach mienie bezspadkowe jest własnością państwa, na terenie którego się znajduje.
ponad 1 rok temu / temida
 
Czy zatem mienie bez spadkowe po etnicznych Polakach zamordowanych przez Niemców należy zwracać Polonii amerykańskiej?
ponad 1 rok temu / antyśmiechita
 
Amerykanie oddajcie ziemię Indianom, którą zrabowaliście.
ponad 1 rok temu / abc
 
czy mienie zamordowanych katolików z Francuskiej Wandei ma byc zwrócone Polskim katolikom ?? Może spróbujmy może nam sie uda bo to ta sama "droga" myślenia
ponad 1 rok temu / logika
 
Złodziejstwo wołające o pomstę do Nieba!
ponad 1 rok temu / Jacek
 
Własność polskich żydów czyli polskich obywateli którzy nie mają spadkobierców należny do Polskiego Społeczeństwa a nie Społeczeństwa Amerykańskiego czy Izraelskiego. Na dodatek że nasi żydzi to byli w 85% Chasydzi tacy wierzący żydzi gdzie żydzi Niemieccy, Francuscy czy Amerykańscy żydzi nie lubili ich i nie maja nic wspólnego jak z tymi organizacjami. To zwykła kradzież i to jeszcze pośmiertna naszych polskich żydów przez ludzi którzy nie maja z nimi nic wspólnego nawet jako żydzi. To tak jakby Prawosławni chcieli ograbić Katolików itp.
ponad 1 rok temu / Ramone
 
Mamy juz dosc wyzyskiwaczy I oszustow ktorzy działają na nie korzysc Polski. Banda złodzieji!!!!!!!
ponad 1 rok temu / Viking
 
Nie widzę powodu by mój dom po śmierci gdy nie zostawilbym spadkobierców przeszedł na własność związku zawodowego piekarzy bo do takiego należałem kiedyś...
ponad 1 rok temu / Marian
 
nie!!!!
ponad 1 rok temu / joko
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.