DZIŚ JEST:   24   LIPCA   2019 r.

Św. Kingi, księżnej
Św. Krystyny z Bolsena
 
 
 
 

Czy Polacy przestaną jeść mięso? Najnowszy sondaż zasmuci ideowych wegetarian i wegan

Czy Polacy przestaną jeść mięso? Najnowszy sondaż zasmuci ideowych wegetarian i wegan
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Chociaż rynek substytutów mięsa rośnie w naszym kraju w szybkim tempie, to nic nie wskazuje na masowe odejście Polaków od diety z udziałem mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego – wynika z sondażu SW Research dla rp.pl.


57 proc. Polaków nie zamierza zmniejszać ilości spożywanego mięsa, zaś „co czwarty ankietowany planuje ograniczyć spożycie mięsa” – czytamy. Nie ma więc tu mowy o rezygnacji i całkowitej zmianie diety. 14 proc. ankietowanych nie ma zdania w sprawie, a 4 proc. jest weganami lub wegetarianami.


Chociaż w pewnych sytuacjach ograniczenie spożycia mięsa może być uzasadnione względami zdrowotnymi, to całkowita eliminacja go z diety wiąże się z ogromnym ryzykiem komplikacji.


„Jest u nas bardzo dużo ludzi, którzy zostają wegetarianami, nie zdając sobie sprawy z tego, jak bardzo trzeba uważać na dietę, żeby sobie nie zaszkodzić. A już wychowywanie dzieci na wegetarian jest wystawianiem ich na wielkie ryzyko i najlepiej od razu zrezygnować z takich pomysłów. Dzieci powinny jeść białko zwierzęce” – powiedziała dziennikowi „Rzeczpospolita” ekspert z Instytutu Żywności i Żywienia Agnieszka Jarosz.


Mimo racjonalnych argumentów przemawiających za zaletami spożywania mięsa (oczywiście z rozsądkiem – dotyczy to wszystkiego co jemy i pijemy), wiele osób wybiera dietę wegetariańską lub wegańską z powodu nacisków otoczenia (moda) lub z przyczyn ideologicznych. Odrzucenie mięsa przez ludzi uważane jest bowiem przez ekologicznych ideologów za drogę do zmniejszenia wpływu człowieka na środowisko.

 


Źródło: rp.pl
MWł

 

 

Polecamy również:

Czy ideologiczny wegetarianizm i ekologizm można pogodzić z nauką Kościoła?

61477.jpg (800×460)(Fot.Marek Lapis/FORUM)

  

  


DATA: 2019-01-12 19:20
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W Indiach duża część społeczeństwa nie jadła i nie je mięsa. Dzieci również i mają się świetnie. Jest mniej zachowań na raka.
6 dni temu / Gość
 
Czy znacie przykazanie nie zabijaj ? A słowo szacunek - wobec swoich czytelników ? Znam księży wegetarian , nasze rodziny także są wegetariańskie . I jest to zgodne z nauczaniem kościoła
3 miesiące temu / Pytanie do PCH
 
"A m0że referendum..." jest następnym nawiedzonym, który nie znosi tych, którzy mają inne zdanie. Dzięki panu "o ptasim nazwisku na Z." wyleczyłem się skutecznie z kilku poważnych dolegliwości i chwała jemu za to. Moi znajomi, którzy postąpili inaczej niż ja, jest teraz ciężko chorych. Jeśli ten pan na owych poradach się dorobił kasy to mu nie żałuję, to w końcu rzecz materialna i osąd należy do Pana Boga. Jeśli komuś zaszkodził to i tak każdy z nas ma prawo wyboru. Osób które nie posłuchały rad pana Z. tylko leczyły się zgodnie z najnowszą medycyną a straciły przez to życie jest setki jeśli nie tysiące razy więcej.
6 miesięcy temu / Niktoś
 
@inny aspekt Osoba niejedząca mięsa według słownika nazywa się wegetarianin. Mamy takie słowo w słowniku, to możemy go używać.
6 miesięcy temu / troopa
 
Nie mogę pojąć ludzi, którzy poszliby na wojnę by udowodnić swoją "rację" narzucając innym to co im się podoba. Jeśli ktoś chce jeść mięso albo na odwrót tylko warzywa, to dlaczego mu to bronić. Po pierwsze każdy je co lubi i na swoją odpowiedzialność a po drugi nic nam do tego. W przeciwnym razie stajemy się zwolennikami jakiegoś totalitaryzmu, żeby nie nazwać tego po imieniu. Muszę zaznaczyć, nie ma nic zdrożnego w wykładaniu swoich poglądów np na temat co jest zdrowsze i dlaczego, ale nie ma się o co sprzeczać.
6 miesięcy temu / Niktoś
 
Pani Agnieszka z instytutu żywności i żywienia zatrzymała się ze swoją wiedzą na temat odżywiania ludzi w latach 70 tych, albo dostaje ogromne pieniądze za propagowanie jedzenia mięsa i produktów odzwierzecych. Większość świata wie, że mięso nie jest niezbędne do życia człowieka a prawidłowa dieta weganska jest najzdrowszym sposobem odżywiania na każdym etapie rozwoju. Potwierdzają to organizacje promujące zdrowe życie w USA, a jak wiemy Amerykanie zjadają statystycznie najwięcej mięsa i produkcja zwierzęca odbywa się tam na ogromną skalę. Taka postawa i niewiedza powoduje że Polacy są wręcz wysmiewani na arenie międzynarodowej :/
6 miesięcy temu / Marcin
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.