DZIŚ JEST:   23   STYCZNIA   2021 r.

Św. Ildefonsa, biskupa
Bł. Wincentego Lewoniuka
 
 
 
 

Czy „Piątka dla zwierząt” to pierwszy krok do wprowadzenia zakazu jedzenia mięsa?

Czy „Piątka dla zwierząt” to pierwszy krok do wprowadzenia zakazu jedzenia mięsa?
źródło: pixabay.com

„Nie wiem, czy ustawa znana pod nazwą Piątka dla zwierząt okaże się wstępem do próby wyeliminowania mięsa także z naszych, polskich jadłospisów, co przecież niewykluczone – tym bardziej że akcja przeciw jego smakoszom trwa już w najlepsze, a raczej w najgorsze”, pisze na łamach tygodnika „Do Rzeczy” Piotr Gabryel.

 

W wojnie z producentami i konsumentami mięsa można wyróżnić dwa główne źródła ataku. Pierwszym są „wyznawcy religii globalnego ocieplenia, wskazujący na produkcję mięsa jako na jeden z głównych czynników emisji CO2”. Drugim są „miłośnicy opacznie rozumianego dobra zwierząt, mający dziwaczną skłonność do ich humanizowania, wręcz nadawania im cech (a więc i praw?, praw bez obowiązków?) bez mała ludzkich”. Nie można więc mieć wątpliwości, że w tym wszystkim chodzi tak naprawdę o wyeliminowanie mięsa z ludzkiej diety.

 

Według Gabryela pierwszym krokiem do osiągnięcia tego celu jest „postulowane coraz częściej obłożenie jego produkcji specjalnym podatkiem”. Drugim „pomysłem” jest zlikwidowanie dopłat do produkcji mięsa i wpieranie wyłącznie produkcji roślinnej.

 

„Sygnałem, że sądne dni dla smakoszy pieczeni, schabowego, sznycla, rumsztyku i golonki naprawdę nadciągają, niech będzie wiadomość, że z ogłoszonej w połowie roku strategii Komisji Europejskiej, zatytułowanej Od farmy do stołu, podobno dosłownie w ostatniej chwili usunięto zapis o potrzebie zaprzestania wspierania produkcji i konsumpcji mięsa. Zapis na razie dość ogólny, czyli jeszcze bez najpierw sugerowanych, a krótko potem – unijnym zwyczajem – niemal siłą narzucanych rozwiązań, podkreśla Piotr Gabryel.

 

Na koniec publicysta stwierdza, że biorąc pod uwagę „determinację ekoszaleńców” już niedługo będziemy na froncie „wojny totalnej wypowiedzianej wszystkim, którzy mięso produkują, i którzy je – z apetytem! – zjadają”.

 

„A że głód jest złym doradcą, nie warto czekać na wydaną nam – mięsożercom – walkę o pustym żołądku; pora szybko wrzucić coś na ruszt”, podsumowuje Piotr Gabryel.

 

Źródło: tygodnik „Do Rzeczy”

TK

Czytaj także:
DATA: 2020-10-12 08:00
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Piątka dla zwierząt to może być pierwszy krok, by wszyscy dobrzy ludzie jeszcze chętniej uzupełniali pustki budżetowe.
3 miesiące temu / sp
 
Odpowiadam na pytanie postawione w tytule: oczywiście że Tak!!! Dziś właśnie czytałem w Onecie artykuł, jak to w strasznych warunkach w Polsce żyją świnie. I jak to muszą przeżywać straszliwą kastracje!!! Długo było czekać? To wszystko zmierza do wywrocenia świata który znamy do góry nogami. I dzieje się to z inspiracji zagranicy - osmiele się jasno wskazać: Niemcy cel - zabezpieczenie gospodarki niemieckiej, żydzi cel - przygotowania pod 447, agenci powyższych o narodowości polskiej cel: żeby było za co wypić, zagryść i za....
3 miesiące temu / Ślązak
 
Bardzo dobrze, tylko ustawa powinna jeszcze lepiej zwierzęta chronić, jak w wielu krajach Europy, np. w Skandynawii.
3 miesiące temu / abc
 
Kaczyński ściąga na siebie gniew Boży.
3 miesiące temu / moher
 
To wszystko raczej wygląda jak przygotowanie ludzi na uznanie islamu: maseczki zamienią się niebawem w burki, a jedzenie będzie tylko halal.
3 miesiące temu / Laura
 
W Szwajcarii wszelkie przepisy dot. kontaktów z UE są regularnie obśmiewane w parlamencie.
3 miesiące temu / @repu
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.