DZIŚ JEST:   25   LISTOPADA   2020 r.

Św. Katarzyny, męczennicy
Bł. Marii Franciszki Siedliskiej
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Nie ma ludzi nieomylnych. Papież jest człowiekiem
3 miesiące temu / BHirkut
 
Papiez to czlowiek, nie Bog wiec moze sie mylic jak kazdy z nas. Zreszta ta czesta prosba papieza Franciszka o modlitwe za niego mowi sama za siebie. Ogolnie to jak dla mnie pogubil sie nasz ziemski pasterz i chyba sam nie umie rozroznic owiec od wilkow. Coz sie dziwic jak tyle wilkow w owczych skorach sie ukrywa...
3 miesiące temu / Pasterz
 
Z formalnych powodów dla których konklawe może być nie ważne, to odbyło się za wcześnie. Powinno być najwcześniej 15 dnia sede vacente, chyba że wszyscy kardynałowie są na miejscu. Dwóch zgłosiło swoją nieobecność więc według dosłownej interpretacja przepisów konklawe, nie powinno się odbyć przed czasem.
3 miesiące temu / Roman Obserwato
 
Zadziwiające jednomyślne posłuszeństwo wobec papieża Franciszka wśród wszelkiej maści lewactwa. Szkoda, że wobec poprzedników wylewali szambo. Wreszcie mają sewgo...
3 miesiące temu / Jacuśss
 
@aha, jak zwykle obok tematu, przeczytaj jeszcze raz dokładnie powyższy artykuł, to zrozumiesz o co w nim chodzi
3 miesiące temu / qwerty
 
Mnie uczono że nieomylność papieża jest w bardzo konkretnych warunkach. To nie jest tak że papież może sobie wyjść i ex cathedra ogłosić że np. związki homoseksualne są od tej pory w kościele równe małżeństwu i nie są grzeszne. Nie może i nie może być mowy o nieomylności w takim przypadku. Jest szereg warunków które muszą być spełnione żeby można było powiedzieć że to jest powiedziane w świetle dogmatu o nieomylności papieża.
3 miesiące temu / Polka
 
Papież w kwestiach wiary jest nieomylny. A jak komuś nie podoba się papieskie nauczanie to sedewakantyści już czekają
3 miesiące temu / Aha
 
Św. Feliksowi III, papieżowi z V wieku, przypisywana jest następująca maksyma odnosząca się do obrony prawdy: Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a nie bronienie prawdy oznacza jej tłumienie. Słowa te są prawdziwe zwłaszcza w odniesieniu do sprzeciwiania się błędom doktrynalnym oraz obrony prawdziwej wiary ? niezależnie od tego, kto te błędy głosi. Nawet papieżowi wolno się opierać, gdyby postępował w sposób sprzeczny z wiarą lub wyrządzał szkodę Kościołowi.
3 miesiące temu / anty
 
i tak można w nieskończoność. To może odwróćmy pytanie: czy p. Milcarek może się mylić, lub też, na ile to co mówi jest zgodne z prawdą?! Jakie czasy takie autorytety.
3 miesiące temu / AndrzejBR
 
Nawet w sprawach wiary nie jest nieomylny. Człowiek nie może być nieomylny, jedynie Bóg.
3 miesiące temu / Haki
 
Google: Jezus toleruje nasze słabości, ale nie nasze przestępstwa ? ABP Lenga
3 miesiące temu / m
 
,,Dogmat o nieomylności papieża ? dogmat katolicki, ogłoszony w roku 1870 na soborze watykańskim I w konstytucji dogmatycznej Pastor aeternus Konstytucja o Kościele Chrystusowym. Dogmat ten odnosi się do tzw. nauczania ex cathedra. Nieomylność papieża należy rozumieć jako bezbłędność w sprawach wiary i obyczajów, nie zaś w sprawach codziennych"
3 miesiące temu / m.
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.