Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   07   LIPCA   2020 r.

Bł. Benedykta XI, papieża
 
 
 
 

Czy papież jest zawsze nieomylny i czym w Holandii zajmie się o. Paweł Gużyński? Zapraszamy na Przegląd Prasy


Odtwórz w YouTube
 

Znany z medialnych występów dominikanin o. Paweł Gużyński jedzie do Holandii. Czym będzie się tam zajmował? W Przeglądzie Prasy rozmowę duchownego z lewicowo-liberalnym „Newsweekiem” komentują Łukasz Karpiel, Jacek Ożóg i Michał Wałach. W programie poruszyli również temat papieskiej nieomylności, która bardzo często jest opacznie pojmowana.

 

 


DATA: 2020-02-01 10:34:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

@Weronika @Beskid W Dzienniczku Faustyny znajdują się tak rażące błędy i dziwactwa, że osobiście trudno mi przyjąć, że nie zostały przez ludzi uczonych zauważone, choć i tego współcześnie nie można wykluczyć. Wydaje się, że rozwiązania są dwa: albo Dzienniczek w oficjalnej edycji nie jest autentyczny, albo objawienia Faustyny są fałszywe, w całości lub w części. Na niekorzyść objawień przemawia fakt, że ten kult jest dość osobliwy - ckliwy, pobłażliwy, budzący niezdrowe fascynacje, np. mesjańską koncepcją "iskry z Polski". Poza tym wyparł on ugruntowany kult Najświętszego Serca, a dziwny obraz wyparł tradycyjne obrazy Chrystusa Króla. Osobiście uznaję to za poważny argument przeciwko temu nowemu kultowi. Z zasady katolik ma obowiązek bronić swojej wiary, więc jeżeli są obiektywne wątpliwości co do książki, obrazu, modlitwy, kultu, itp., nie ma obowiązku się nimi posługiwać, czytać, modlić się koronką, itd. Sprawa Faustyny kiedyś zapewne się wyjaśni.
4 miesiące temu / Murem
 
Do tak ciężkiej i wyczerpującej pracy z młodymi Holendrami jednemu o.Gużyńskiemu nie starczy sił! Niech więc zabierze z Polski o.Kramera i ks. Lemańskiego i stworzą mocną grupę nad kanałami! I niech tam nawracają - tylko niech nie wracają!
5 miesięcy temu / gość
 
Bp ma zawsze rację, także ten i Rzymu, szczególnie.
5 miesięcy temu / Dr.P.Kopetzky
 
Mysle ze liczy sie w przypadku Dzienniczka aktualna opinia. Niektore dziela Boze musza dojrzec do czasow i ludzi. Te dobre dziela a poznac je mozna po owocach a owoce misji i wspolpracy z laska Bożą s. Faustyny i ks M Sopocko sa dobre. Nie mowie tu oczywiscie o liberalizacji prawa moralnego czy likwidacji dogmatow do czego niektorzy zwlaszcza dzis daza..
5 miesięcy temu / Beskid
 
Zawsze jest nieomylny tylko Pan Bóg. A tak na marginesie czy katolik może się mylić w tym czego wymaga od niego katolicka nauka? Mamy jednak poważny problem, a to niezbyt dobrze świadczy w praktyce, zaznaczam, w praktyce o nieomylności papieży jako takich, tych czy innych osób. Watykan przedsoborowy umieścił Dzienniczek siostry Faustyny na indeksie, posoborowy Watykan zaliczył go natomiast do najważniejszych pism Kościoła. Co ma począć z tym problemem szeregowy katolik pragnący jednolitości papieskiego nauczania i nauczania Kościoła w ogóle.
5 miesięcy temu / Weronika
 
Panowie nie dostrzegli albo celowo pominęli nagłaśniane w internecie doświadczenia z o. Gużyńskim dominikanina o. Adama Wyszyńskiego. Bardzo ?smakowita? relacja. Niestety to co panowie powiedzieli o o. Gużyńskim to jedynie czubek góry lodowej. Znacznie bardziej zasmucające były ? są wygłaszane przez niego kazania np.
5 miesięcy temu / Jacek
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 143 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.