DZIŚ JEST:   21   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Urszuli i Towarzyszek
Bł. Jakuba Strzemię
 
 
 
 

Czy oświadczenie biskupów z Kazachstanu zakończy chaos?

Czy oświadczenie biskupów z Kazachstanu zakończy chaos?

Oświadczenie biskupów Kazachstanu, to najważniejszy głos w sprawie Amoris laetitia po „dubiach” czterech kardynałów. Tym bardziej, że przyłączają się do niego kolejni hierarchowie, m.in. kardynał, Janis Pujats z Łotwy, pisze Mathias von Gersdorff.

 

Oświadczenie kazachskich biskupów może pomóc przezwyciężyć zamieszanie powstałe w Kościele odnośnie dopuszczania osób trwających w stanie cudzołóstwa do sakramentów – ocenia na łamach swojego bloga katolicki działacz i publicysta z Niemiec, Mathias von Gersdorff.  Podpisujący się pod nim hierarchowie dają jego zdaniem wyraz tradycyjnemu katolickiemu nauczaniu o małżeństwie i rodzinie, odrzucając jakiekolwiek rozmywanie prawdy.

 

Autor zwraca uwagę, że media progresywne próbują zredukować wszystko do bycia „za” papieżem lub „przeciw” niemu. By dać odpór takiej narracji Gersdorff cytuje eksperta ds. prawa kanonicznego, dr. Gero Weishaupta. „Kazachscy biskupi nie przeczą papieżowi. Nic w tekście na to nie wskazuje. Dystansują się od episkopatów, które interpretują i wcielają w życie Amoris laetitia niezgodnie z katolicką wykładnią wiary o nierozerwalności małżeństwa. AL można odczytywać tylko w duchu [Familiaris consortio] i dotychczasowego urzędu nauczycielskiego” - napisał Weishaupt w mediach społecznościowych.

 

„Trzeba mieć nadzieję, że odważne oświadczenie biskupów Kazachstanu zakończy wysiłki w części niemieckiego episkopatu, nakierowane na całkowite rozmycie nauczania Kościoła na temat małżeństwa i rodziny i położy kres chaosowi w duszpasterstwie sakramentalnym (z czym wiążą się niezliczone świętokradztwa)” - komentuje z kolei sam Gersdorff.

 

Jak wskazuje, zwłaszcza w Niemczech problem Amoris laetitia „powoduje gigantyczne zamieszanie, które w przyszłości będzie można usunąć wyłącznie dzięki bardzo głębokiemu programowi katechetycznemu”.

Oświadczenie w sprawie rozwodników w nowych związkach opublikowali pierwotnie arcybiskupi Tomasz Peta i Jan Paweł Lenga oraz biskup Athanasius Schneider, wszyscy z Kazachstanu. Poparli je wkrótce dwaj włoscy hierarchowie, abp Luigi Neri i abp Carlo Maria Viganò, wspomniany kard. Janis Pujats, emerytowany arcybiskup z Łotwy, a także emerytowany biskup pomocniczy austriackiego Salzburga, Andreas Laun.

 

Źródło: mathias-von-gersdorff.blogspot.de

Pach


DATA: 2018-01-10 16:01
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Michu: Jeśli szkoda Ci że nie chcę z Tobą i innymi zatwardziałymi niechętnymi chrześcijaństwu jak Ty iść wygodną drogą do piekła, to tylko potwierdzasz co napisałem - że nienawidzisz bliźnich, bo życzysz im najgorszego. Oczywiście że nie dopuszczam myśli o zmianie prawdy na fałsz. Dlaczego uważasz że potrzebne są reformy prowadzące ludzi do piekła? Piekło nie jest czymś "domniemanym", twierdząc tak kolejny raz potwierdzasz że nie jesteś chrześcijaninem, czyli tym bardziej katolikiem. Pan Jezus mówił o nie-pustym piekle jako groźbie realnej, zresztą Jego słowa potwierdzają liczne objawienia uznane prze Kościół Katolicki. A Twój idol papież Franciszek nigdzie nie stwierdził, że Pan Jezus kłamał czy że te objawienia są fałszywe, więc pisząc o "domniemanym piekle" głosisz nawet przeciwko swojemu idolowi. Nie napisałem że nazwałeś Pana Jezusa kłamcą, tylko że uważasz Pana Jezusa za kłamcę, czyli że nie uwierzyłeś Mu. Piszę tak na podstawie Twoich wypowiedzi.
ponad 2 lata temu / r
 
Kościół jest mistycznym Ciałem Chrystusa, nie jest rzeczywistym Ciałem Jezusa z Nazaretu-bo to Ciało Zmartwychwstało i siedzi po prawicy Ojca. Natomiast Papież jest jako Wikariusz Chrystusa na ziemi tylko OBRAZEM Głowy Kościoła...nie jest jego rzeczywistą Głową-tą jest Jezus z Nazaretu-nasza Głowa jest obecnie w Niebie, Ciało jeszcze na ziemi...Dlatego OBRAZ Głowy-Chrystusa, czasem był karykaturą-gdy papieże nie byli Ojcami Świętymi ale kimś innym...Wyrzekajmy się bałwochwalstwa i pogaństwa! Módlmy się za papieża Franciszka aby był prawdziwym OBRAZEM, a nie krzywym zwierciadłem Chrystusa.
ponad 2 lata temu / kwiatek77
 
Doszłam do wniosku, że utrata złudzeń co do roli "Ojca"=Papieża, autorytetu, biskupa, proboszcza-nie zabiła mnie, nie zmieniła mej wiary w Boga. Dała stymulację aby szybciej dorosnąć i mniej się bać-bo przecież już nic gorszego nie może się stać. A jednak to mnie nie zgorszyło, co się stało-wręcz przeciwnie-teraz jestem pewna, że mam "dom zbudowany na skale". Dlatego "bramy piekielne nie przemogą Kościoła" Kochani, nasza wiara przechodzi próbę, u niektórych już ją przeszła=jak u Biskupów z powyższego artykułu. Wielu jednak biskupów i księży boi się tej próby wiary, bo myślą, że utracą Chrystusa ale to niemożliwe! My na PCh24 jesteśmy tego świadkami. Zgłębiamy prawdę o kryzysie w Kościele bez owijania w bawełnę i im bardziej stajemy w prawdzie o grzechu naszym i innych, tym lepiej widzimy, że nic nas nie może odłączyć od Chrystusa. Jest dobro, które Bóg chce z tego wydobyć-ludzie są tylko OBRAZEM OJCA, nie są Nim Samym-wyrzekajmy się bałwochwalstwa i pogaństwa!
ponad 2 lata temu / kwiatek77
 
@r szkoda, że Ty nie dopuszczasz myśli o zmianie, przez takie podejście możesz być bardzo zatwardziały i niechętny reformom z góry uznając je za fałszywe i zgubne, nawet jak są potrzebne. Rozumiem, ze boisz się piekła, ja myślę, ze wielu ludzi przeżywa tzw. piekło na ziemi,(choroby, wojny, niewolnictwo itp.) a domniemane piekło jest umowną imaginacją tzw straszak, jednak nigdy nie nazwałem Jezusa kłamcą i nie mam takiego zamiaru, więc nie pisz tak , bo odbieram to jako złośliwą nadinterpretację.
ponad 2 lata temu / Michu.
 
@Michu: To że sądzisz coś niezgodnie z prawdą, wynika wyłącznie z Twojej fałszywej, nie-chrześcijańskiej wiary. Nie jest bowiem chrześcijaninem, a tym bardziej katolikiem, ktoś, kto nie uwierzył Panu Jezusowi. Szacunek dla bliźniego polega na ostrzeganiu go przed zgubą wieczną. Ci którzy z uśmiechem poklepują bliźniego po ramieniu i wpierają mu: "grzesz ile wlezie, przecież Bóg jest miłosierny, nic na tych grzechach nie tracisz", w rzeczywistości tych bliźnich nienawidzą, gdyż cieszą się że prowadzą ich do piekła.
ponad 2 lata temu / r
 
@ do Michu Uważam, że podstawą tej zgody powinien być szacunek dla bliźniego i papieża jako niekwestionowanego lidera KK. On ma najlepsze rozeznanie z perspektywy Watykanu jakie reformy są potrzebne. Myślę, że na tych zmianach nikt nie traci, a beneficjentami są niektórzy rozwodnicy. Od czasów Jezusa minęły 2 tysiąclecie i pewne niewielkie modyfikacje są możliwe, jeśli taka jest wola Ojca Świętego, ze względu na dobro Kościoła. Zgoda jest możliwa, wystarczy respektować decyzję Watykanu, nawet jeśli sami mamy inne zdanie, bo tam jest ośrodek decyzyjny. r masz prawo jako czytelnik chwalić pch 24 za tak częste poruszanie tematu AL. Ja sądzę, że jest on wyolbrzymiony i nie jest on takim problemem, jak to się tu przedstawia.
ponad 2 lata temu / Michu.
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.