DZIŚ JEST:   06   CZERWCA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Norberta, biskupa
Bł. Marii Karłowskiej, zakonnicy
 
 
 
 

Czy od Niedzieli Wielkanocnej rząd złagodzi ograniczenia dotyczące świątyń?

Czy od Niedzieli Wielkanocnej rząd złagodzi ograniczenia dotyczące świątyń?
Fot. M. Włodarczyk / Forum

W przyszłym tygodniu rząd ogłosi informacje na temat ograniczeń w organizowaniu zgromadzeń religijnych począwszy od Wielkiej Niedzieli. Biorąc pod uwagę aktualnie obowiązujące restrykcje, w uroczystościach mogłoby wziąć udział w jednej świątyni maksymalnie 50 osób, nie licząc duchownych i osób posługujących.

 

Ograniczenia zakładające udział nie więcej niż 5 osób (czyli praktycznie zamykające kościoły dla wiernych podczas nabożeństw i Mszy) obowiązują do 11 kwietnia, a więc Wielkiej Soboty. Dzień później, w największe święto obchodzone przez Kościół, mogłoby wejść do świątyń jednorazowo maksymalnie 50 osób – czyli tyle, ile określało poprzednie rozporządzenie.

 

Te warunki mogą jednak ulec zmianie. W rozmowie z portalem Onet rzecznik Rady Ministrów Piotr Müller powiedział, że „decyzje co do Świąt Wielkiej Nocy będą podejmowane w przyszłym tygodniu”.

Szczegółowe informacje i zalecenia dotyczące okresu Świąt Wielkanocnych będą jeszcze przedstawione przez władze państwowe – potwierdza ksiądz Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

 

W najbliższą sobotę będziemy mieć możliwość wysłuchania nadzwyczajnego orędzia arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski .

 

Osoby wierzące nie pamiętają Świąt Wielkanocnych bez procesji wielkanocnej, bez wypełnionego kościoła, bez poświęcenia pokarmów. To bardzo trudny czas dla nas wszystkich, zarówno dla wiernych świeckich, jak i dla duszpasterzy. Tym bardziej zachęcam do wysłuchania orędzia Przewodniczącego Episkopatu, aby znaleźć tam duchową pomoc i nadzieję – powiedział ksiądz Rytel-Andrianik.

 

Fundacja Życie i Rodzina uruchomiła internetową petycję do premiera Mateusza Morawieckiego, w związku ze skrajnym ograniczeniem udziału wiernych we Mszach i nabożeństwach.

 

 

Źródło: Onet.pl

RoM

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-04-02 08:28
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

prosiłem naszego Proboszcza by nagłośnienie przed Kościołem i na podwórku wyłączył wtedy by nawet licząc co lewackie 1.5 metra po dwie osoby, to by kilkaset osób mogło uczestniczyć we Mszy Świętej lub nabożeństwie, ale niestety jest tak samo strachem podszyty jak cały episkopat. Szkoda wielka. Zbliża się Wielki Tydzień, a wygląda na to, że nadal Kościół będzie uległy masońskiej władzy i nic się nie wydarzy. Na świecie w tym czasie więcej zabito nienarodzonych dzieci niż zmarło i zaraziło sie łącznie tym dziwnym pseudo wirusem. Cała ta masonsko-lewacka wladza walczy z Chrystusem i Kościołem. Czas ich z tego rozliczyć, czas stawić czynny opór, trzeba szukać duszpasterzy na miarę Księdza Jerzego, naszego Papieża, czy księcia Kardynała Sapiechy, czy Wyszyńskiego. Tacy lud Boży poprowadzić mogą. Króluj nam Chryste zawsze i wszędzie!
2 miesiące temu / Kpt. Żbik
 
Dziś byłem w tym samym kościele, o którym pisałem wczoraj, na Koronce, po której następuje Msza. Odprawiał inny, młodszy ksiądz. W kościele znajduje się ok. 60 ławek i wiele krzeseł. Przyszło ok. 10 osób. Podczas Koronki ksiądz "nie umiał" włączyć mikrofonu. A przed Mszą powiedział, aby opuścić kościół "ze względów sanitarnych". Kiedy to powtórzył wyszedłem i nie zamierzam chodzić do tego kościoła parafialnego co najmniej w kwietniu, choć w innych pewnie będzie podobnie. Do tego, na stronie parafii, proboszcz prosi o wpłaty na konto, ponieważ "utrzymanie parafii zależy od tacy". Wczoraj byłem szczęśliwy mogąc dać łącznie z żoną 50 zł. I na tym koniec, dopóki, za jakiś czas nie wrócę do tego kościoła. Oczywiście nie obrażam się na Kościół jako wspólnotę, ani tym bardziej na Pana Boga. Ksiądz musi jednak niestety myśleć. A żyję już długo, czasy były nie łatwiejsze i widziałem wielu kapłanów.
2 miesiące temu / Jarosław
 
Zależy czy będą wybory czy nie.Jak będą to zwiększy, a dzieci będą pisały egzaminy. Jak nie to nie.
2 miesiące temu / anc
 
nie będę głosował na judę ani na morda w icki .na żadnego masona
2 miesiące temu / C.W.P.
 
Przywrócić tesz pielgrzymki do Żymu!
2 miesiące temu / Adam
 
Ja też prosiłem o właczenie nagłosnienia pod kościołem. Nie - bo 5 osób licząc tych w srodku i na zewnątrz. Żenada.....
2 miesiące temu / rrr do X
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.