DZIŚ JEST:   05   SIERPNIA   2020 r.

Matki Bożej Śnieżnej
Św. Oswalda, męczennika
 
 
 
 

Czy nowa komisja wyjaśni sprawę Smoleńska? Za miesiąc początek prac

Czy nowa komisja wyjaśni sprawę Smoleńska? Za miesiąc początek prac
Dr inż. Wacław Berczyński i min. Antoni Macierewicz. Fot. K. Maj/Forum
#MACIEREWICZ    #TU154    #NOWACZYK    #BINIENDA    #LASEK    #10 KWIETNIA    #MON    #MILLER    #TUPOLEW    #KATASTROFA    #SMOLEŃSK    #BERCZYŃSKI

Na początku marca rozpocznie pracę podkomisja zajmująca się badaniem przyczyn katastrofy samolotu tupolew 154 M, który w kwietniu 2010 roku rozbił się w Smoleńsku.


W czwartek Ministerstwo Obrony Narodowej ogłosiło skład podkomisji, na czele której stanął dr Wacław Berczyński, który przez dwa lata jako pracownik koncernu Boeing zajmował się wyjaśnianiem przyczyn katastrof lotniczych w Stanach Zjednoczonych. W rozmowie z portalem wPolityce.pl powiedział on m.in., że sposób zniszczenia wraku tupolewa wskazuje na inny przebieg zdarzeń niż przedstawiony w raportach MAK i komisji Jerzego Millera.


„Smoleńska” podkomisja działać będzie w ramach Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego (KBWLLP), której dotychczasowy szef, płk. Mirosław Grochowski, został odwołany przez ministra obrony Antoniego Macierewicza.


Bartłomiej Misiewicz, rzecznik MON  potwierdził, że nowy zespół rozpocznie pracę od zbadania okoliczności remontu rządowego samolotu w zakładach na terenie Rosji. - Wiemy, że przetarg wygrała firma, której właściciel jest przyjacielem Władimira Putina. Ten remont musi więc być jako pierwszy zaznaczony przez komisję. Potem będą wykonywane kolejne działania. Kluczowa oczywiście jest ostatnia faza lotu i na tym się skupi komisja – powiedział. Rzecznik dodał też, że strona rosyjska odmówiła polskiej prokuraturze możliwości przesłuchania kontrolerów lotu ze Smoleńska. Przyznał także, iż w resorcie obrony znaleziony został protokół zniszczenia materiałów dotyczących katastrofy.


W skład podkomisji weszli m.in. naukowcy znani z wcześniejszych prac nad wyjaśnieniem przyczyn rozbicia rządowego tupolewa 10 kwietnia 2010 r.: profesorowie Wiesław Binienda i Kazimierz Nowaczyk, a także Duńczyk  Glenn Joergenssen.

 

Źródło: wPolityce.pl

RoM

 


DATA: 2016-02-04 18:48
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@TFilip: Mnie jest wszystko jedno, co Komisja udowodni. Wydaje mi się tylko, że wynik jej prac jest do przewidzenia. Sejm tylko musi najpierw prawo zmienić, wprowadzić karę śmierci dla zdrajców Narodu, być może powołać wymieniony wcześniej Trybunał Narodowy, następnie będzie można rozpocząć sprawiedliwy proces, po którym czekać będzie kara ostateczna.
ponad 4 lata temu / Wolnościowiec
 
@Wolnościowiec: A dlaczego chcesz, aby komisja udowodniła, że to zamach? Jeśli zaś to rzeczywiście udowodnią, należy wszystkich sprawców postawić przed Trybunałem (obojętnie jakim) i skazać z całą surowością. Jeśli to zamach, to po prostu przesadzili.
ponad 4 lata temu / TFilip
 
Drugie przemyślenie.Czy ci znawcy przedmiotu.Wypadków lotniczych,którzy zaangażowali się w wyjaśnienie katastrofy i są przekonani, że jednak był to zamach i są silnie przekonani o swoich racjach.jeśli ich intuicja zawodzi,czy chcą się narazić na utratę zaufania do ich wiedzy?Bo walka o rację jest poważna.Chyba niektórzy nawet nie zdają sobie z tego sprawę,biorą udział aby zaistnieć, aby ich głos był słyszany i nic poza tym.
ponad 4 lata temu / NN
 
Kiedy skończy się korowód insynuacji różnych wybitnych specjalistów i znawców,którzy mniemają,a nawet dowodzą,że znają i mogą udowodnić jakie są przyczyny katastrofy pod Smoleńskiem.Jest nawet wdowa po jednej osobie,która wydaje wyrok na osoby winne tej katastrofy.Jej zdaniem inicjatorów.To co się teraz inicjuje wygląda na grę komputerową,odpowiednio;dopasowującą;miejsce,czas,pogoda oraz różne inne okolicznościowe zdarzenia(np.brzoza wcześniej ścięta}.Ile trzeba czasu,aby podjąć decyzję o zamierzę,przeprowadzić symulację,zorganizować,dobrać ludzi,oraz wykonać zamierzone czynności w odpowiednim czasie,aby zamierzony efekt odpowiednio umiejscowić w miejscu i czasie tak idealnie dobranym,aby nie wzbudzić podejrzeń,tak zamaskować zdarzeniami,aby nie wzbudzić podejrzeń,że jest to oczywisty niebudzący podejrzeń zamach na znaczącą osobę.Przecież osoba Prezydenta Kaczyńskiego,nie była znów tak znaczącą i mającą wpływ w realiach międzynarodowych,aby dążyć do jego usunięcia.
ponad 4 lata temu / NN
 
@TFilip: Myślę, że tym razem w imieniu polskiego rządu udowodni nowa komisja, że to był zamach zorganizowany przez Rosjan (może nawet Putina) oraz Tuska. Wreszcie rząd będzie mógł postawić przynajmniej tego drugiego przed Trybunałem Stanu. Dobrze dla władzy by było stworzyć również Trybunał Narodowy, który zająłby się tymi, którymi nie może TS. Pytanie, czy to będzie autentyczna prawda, czy prawda PiS-u.
ponad 4 lata temu / Wolnościowiec
 
Po co w komisji są profesorowie Binienda i Nowaczyk? Przecież oni już wcześniej ustalili co stało się w Smoleńsku. Jakie w tym świetle mogą być wyniki prac komisji?
ponad 4 lata temu / TFilip
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.