DZIŚ JEST:   25   MAJA   2020 r.

Św. Grzegorza VII
Św. Bedy Czcigodnego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Czy nadchodzi czas nowej Wandei? Miej odwagę, wierz! Nowy numer „Polonia Christiana” już w sprzedaży!

Czy nadchodzi czas nowej Wandei? Miej odwagę, wierz! Nowy numer „Polonia Christiana” już w sprzedaży!

Cierpienie i prześladowania nie zwalniają nas z obowiązku trwania przy Chrystusie i Jego Kościele. Potrzeba – wzorem mężnego ludu Wandei – odwagi. „Miej odwagę, wierz!” – czytamy na okładce najnowszego numeru magazynu „Polonia Christiana”. Wierność Wierze katolickiej, odwaga w wierze w obliczu kłopotów jest tematem wydania.  

 

Rewolucja protestancka, francuska, bolszewicka. Cała seria „światłych” praw laickich reżimów w wieku XIX i XX oraz ataki na Kościół ze strony socjalistów narodowych z Niemczech i międzynarodowych z Chin i ZSRR. Chrześcijanie – w samych tylko czasach nowożytnych – wycierpieli bardzo wiele. Fakty wskazują jednak na nadchodzącą nową falę prześladowań.

 

Wrogość świata wobec wyznawców Chrystusa nie może zaskakiwać, gdy przypomnimy sobie słowa Naszego Pana: „Będziecie w nienawiści u wszystkich z powodu mego imienia. Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony” (Mt 10, 22). Odzwyczailiśmy się jednak od zagrożenia. Upadek antykatolickiego reżimu komunistycznego wzbudził w wielu z nas złudne wrażenie trwałego bezpieczeństwa. Przywykliśmy do spokoju, wpadając w intelektualnie atrakcyjną pułapkę „końca historii”.

 

Historia skończy się jednak nie w momencie upadku jakiegoś imperium, ale w chwili ponownego przyjścia na świat Jezusa Chrystusa. Wtedy nastąpi sąd i właśnie dlatego musimy „wytrwać do końca”, by zostać „zbawionymi”.

 

Nie wiemy jednak kiedy nastąpi Paruzja. Wiemy natomiast, że sytuacja chrześcijan – także w Europie – ulega pogorszeniu. Spodziewane nadejście trudnych dla Wiary czasów zwiastują postępy Rewolucji.

 

Kto jeszcze kilkanaście lat temu, na przełomie wieku XX i XXI, powiedziałby, że przez Polskę, ojczyznę Jana Pawła II, regularnie przechodzić będą wyuzdane marsze jawnogrzeszników, zaś ich uczestnicy domagać się będą przywilejów? Kto prognozowałby wejście do Sejmu mężczyzny udającego kobietę oraz mężczyzny „interesującego się” mężczyznami? Kto by powiedział, że w oparciu o komunistyczne prawo sąd wolnej i rządzonej przez partię formalnie katolicko-prawicową Polski skarze drukarza za odmowę kooperowania z organizacjami homoseksualnymi?

 

Nadchodzą trudne czasy i musimy być na nie gotowi. Nadchodzi – być może – druga Wandea, czas prześladowania wiernych Chrystusowi. Do gotowości na cierpienie wzywał nas kardynał Robert Sarah.

 

„Miej odwagę, wierz!” – czytamy na okładce najnowszego numeru magazynu „Polonia Christiana”. Wierność Wierze katolickiej, odwaga w wierze w obliczu kłopotów jest tematem wydania.

 

„Zło domaga się nie tylko bezkarności, ale po fazie tolerancji i akceptacji przechodzi do otwartych prześladowań wszystkich, którzy nie chcą mu ulec” – zauważa w edytorialu redaktor naczelny dwumiesięcznika Sławomir Skiba. „Chociaż chrześcijanie każdego czasu i miejsca niezmiennie wzywani są do dawania świadectwa, to jednak bywają takie okresy w historii Kościoła, kiedy przestrogi naszego Pana i Mistrza nabierają szczególnej mocy. Tak jest i dzisiaj. W mrocznym czasie powszechnej apostazji całych narodów i zdrad tylu katolików, słowa Pana Jezusa rozświetlają ciemności i jak latarnia morska wskazują nam kierunek do bezpiecznego portu” – dodaje w swoim tekście.

 

 „Wiara wymaga – bez względu na okoliczności. Naturalnie, wymaga także odwagi. Bez niej nie sposób udzielić odpowiedzi na powołanie, do którego wszyscy zostaliśmy wezwani. I jak zawsze, nie jest ona zasługą naszą, ale współpracy z Bożymi darami, które – jak zawsze – otrzymujemy za darmo” – stwierdza z kolei w swoim tekście Mateusz Ziomber. Ponadto w temacie numeru znajdziemy wywiady z José Antonio Uretą i Hugo Bosem, a także wartościowe teksty m. in.  Roberto De Matteiego.

 

W najnowszym numerze „Polonia Christiana” znajdziemy także dogłębne analizy sytuacji Kościoła, Polski i świata. A wszystko – jak zawsze – w pięknej oprawie graficznej.

 

„Komu dziś starcza jeszcze sił, by przypominać, że istnieje piekło? Czy mówienie o tym ma sens, skoro większość chrześcijan już od dawna w to nie wierzy?” – pyta Krystian Kratiuk rozważając w swoim tekście absurdalne i heretyckie koncepcje dotyczące losów ludzkiej duszy po śmierci.

 

„Ponad dwa lata po opublikowaniu przez Stolicę Apostolską dokumentu wieńczącego obrady dwóch synodów o rodzinie, polscy biskupi ogłosili długo wyczekiwany tekst Wytycznych pastoralnych do adhortacji Amoris laetitia. Nie przynosi on, niestety, odpowiedzi na kluczowe wątpliwości, które w ciągu ostatnich wielu miesięcy przewijają się w dramatycznych wystąpieniach duchownych i świeckich, takich jak Dubia czterech kardynałów, list hierarchów z Kazachstanu czy – w szczególnie radykalnej formie – Correctio filialis de haeresibus propagatis” – zauważa z kolei Roman Motoła.

 

„Wiosna 2018 roku zapisze się na kartach historii cywilizacji Zachodu jak najgorzej. Pod celnie zadawanymi przez Rewolucję ciosami na naszych oczach ostatecznie upadła katolicka Irlandia. Zielona Wyspa dołączyła bowiem do krajów, w których bezkarnie i na życzenie morduje się nienarodzone dzieci. W tych dniach dotarła do nas także wiadomość o decyzji Trybunału Sprawiedliwości UE dotyczącego tak zwanych homomałżeństw. Całości smutnego obrazu dopełnia wyrok polskiego Sądu Najwyższego w sprawie drukarza, który sprzeciwił się tęczowej presji” – pisze zaś Łukasz Karpiel.

 

„Na Kaukazie rozkwitły pierwsze w dziejach państwa chrześcijańskie – Armenia i Gruzja. W VIII wieku wraz z arabskimi zdobywcami pojawił się tu islam, którego potęga przyciągnęła liczne lokalne ludy, choć inne – Ormianie, Gruzini, Osetyjczycy i większość Abchazów – twardo stały przy wierze Chrystusowej. O panowanie nad tym obszarem walczyło wiele nacji. W XIX stuleciu znalazło się tu kilkadziesiąt tysięcy Polaków noszących mundury armii zaborczej” – czytamy w tekście Andrzeja Solaka.

 

Całość tych tekstów, a także pozostałe niezwykle interesujące materiały dostępne są w 63. numerze magazynu „Polonia Christiana”. Można go nabyć w dobrych salonach prasowych, za pośrednictwem Księgarni Polonia Christiana oraz w wersji cyfrowej na ePCh24.pl.

 

Zapraszamy do lektury!

 

 

MWł

 

 

 

 

 

 

  


DATA: 2018-07-10 15:28
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dlaczego ciągle twierdzicie że tylko Zachód upada? Przecież w Rosji i Chinach aborcja też jest dozwolona i to do 9 miesiąca a nie do 3 jak w UE. UE i tak jest najlepszym miejscem do życia na tej planecie.
ponad 1 rok temu / ala wilk
 
"Któż jak Bóg?!" Też tak postrzegam. Myślę,że przepowiednie maja dodać na otuchy w walce, że zwyciężymy swoje słabości i ciągoty do grzechu, a potem wrogów wewnętrznych i zewnętrznych. Bez otuchy i nadziei Polacy popadają w zniechęcenie, bo jesteśmy niecierpliwi. Dlatego Bóg daje nam proroctwa, byśmy widzieli szanse na trud i znój naszej walki, które ciągną się w "nieskończoność". Króluj nam Chryste!
ponad 1 rok temu / Yamamoto
 
@aaa Widze, ze nie tylko ja to tak postrzegam. Jednego jednak nie moge rozgryzc. Jak to sie ma do dobrych, badz co badz, przepowiedni dla Polski...
ponad 1 rok temu / Kappa
 
Nasza Wandea odbywać się będzie w sercach, przynajmniej przez jakiś czas. Albowiem duchowni mogą porzucić nas, wiernych, nakazując nam wytrwanie bez grzechu ciężkiego prez dłuższy czas. To będzie ta decydująca walka o dusze. To będzie perfidny atak kusiciela, pragnącego, by jak najwięcej dusz zginęło w piekle. Rozlewy krwi, tortoiry, gwałty itp. tym zajmą się demony pomniejszego płazu w późniejszym okresie. Ten czas letargu, w którym porzuceni wierni będą atakowani przez pokusy tego świata, wyda się z zewnątrz nawet przyjemny (kto w swej grzesznej duszy nie chciałby poluzowania dyscypliny?), ale to on może być najbardziej niebezpieczny. Zagrożenia ciała, gdy zaczną się prześladowania, paradoksalnie mogą więcej dusz przyprowadzić do nieba niż podczas panowania letniości. Ten, kto przegra walkę wewnętrzną wcześniej, ten raczej nie wytrwa w prześladowaniach późniejszych. To są moje prywatne osądy.
ponad 1 rok temu / aaa
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.