DZIŚ JEST:   28   LUTY   2020 r.

Św. Romana, opata
Św. Hilarego I, papieża
 
 
 
 

Czy muzułmanin może bić żonę? Oczywiście – byle nie za mocno

Czy muzułmanin może bić żonę? Oczywiście – byle nie za mocno
fot. EFE/Marta Perez/FORUM

Grupa piewców islamu na Placu Dundas w Toronto rozdaje egzemplarze książki mającej na celu obalenie mitów na temat stosunku muzułmanów do kobiet. Utrzymana w apologetycznym tonie publikacja ma za zadanie przekonanie czytelnika, że islam nie jest bynajmniej antykobiecy i nie zachęca do przemocy. Sęk w tym, że jednocześnie tę przemoc popiera, o ile ograniczona jest do konkretnych przypadków. Co ciekawe, ani władzom ani feministkom ta pochwała „umiarkowanego” bicia kobiet zdaje się nie przeszkadzać.

 

Książka „Kobiety w islamie & odparcie powszechnych nieporozumień” została napisana przez Saudyjczyka doktora Abdul-Rahman al-Sheha. Wydała ją organizacja propagatorów islamu z Arabii Saudyjskiej. Choć celem rozdawanej w Toronto publikacji jest dotarcie do niemuzułmanów i obalenie antymuzułmańskich poglądów, to autor przyznaje, że islam dopuszcza bicie kobiet. Argumentacja polega jedynie na przekonywaniu, że Koran nawołuje do roztropnego i ograniczonego korzystania z tego prawa.  

 

Na łamach „Kobieta w islamie...” można spotkać się z opisem modelowej muzułmańskiej rodziny. Jest to zawarty publicznie związek mężczyzny z maksimum czteroma kobietami. Mężczyzna jest w pełni odpowiedzialny za sprawy finansowe, a trud wychowania dzieci spoczywa częściowo także na jego barkach.

 

W kwestii bicia kobiet autor twierdzi, że zasadniczo jest ono zakazane. Nie dotyczy to jednak bicia żon w pewnych określonych przypadkach. Jeśli kobiety dopuszczą się jakiegoś przewinienia przeciwko prawom męża, to ten może uruchomić trzyetapową procedurę. Najpierw kobieta powinna zostać upomniana. W drugim zaś może dojść do fizycznego odcięcia się od niej polegającego na zaprzestaniu współżycia czy spaniu w odrębnych łożach. Jeśli obydwie metody nie poskutkują dopuszczalne jest przejście do bicia. To jednak nie powinno być ciężkie, wymierzone przeciwko wrażliwym częściom ciała. Nie może też prowadzić do zranień.

 

Autor książki twierdzi, że ten ostateczny etap dyscyplinowania żon jest szczególnie efektywny w przypadku dwóch typów kobiet. Po pierwsze niewiast twardych i silnych, starających się rządzić w rodzinie. Po drugie zaś kobiet podporządkowanych. Tym ostatnim bicie może nawet sprawiać przyjemność, gdyż dostrzegą w nim... oznakę miłości.

 

Na poparcie swoich tez dr Abdul-Rahman al-Sheh odwołuje się do Koranu. Potwierdza tym samym, że bicie kobiet przez muzułmanów nie jest wymysłem „islamofobów”, lecz zasadą wynikającą z islamskich świętych pism. Co ciekawe, rozdawanie książki uzasadniającej bicie kobiet nie spotkało się dotąd ze zmasowanym oporem feministek ani władz. Pomimo, że – jak zauważa Robert Spencer na jihadwatch.org - premier Kanady Justin Trudeau zapowiedział w listopadzie 2015 r. ostrą walkę przeciwko przemocy wobec kobiet określając ją jako pogwałcenie najbardziej fundamentalnego prawa człowieka. Czyżby więc postępowcy, podobnie jak Koran, dopuszczali bicie kobiet w pewnych przypadkach? Na przykład wtedy, gdy przemoc inicjują przedstawiciele religijnych mniejszości?


 

Źródło: jihadwatch.org

mjend

DATA: 2016-06-03 08:08
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Muzułmanie kłamią, nigdy nie wierzcie im w sprawach islamu - bicie kobiet jest ohydnym zwyczajem z czasów plemiennych w VII wieku. Prorok powiedział: "Nie należy pytać muzułmanina, za co bije swoją żonę". Może to robić zawsze, gdy tylko coś podejrzewa, nie musi mieć żadnych dowodów. Muzułmaninmoże więzić żonę, gwałcić wg upodobania, bić i rozwieść się, gdy tylko przyjdzie mu ochota - kobieta nie ma takich praw. W islamie nie istnieje małżeństwo - to tylko kontrakt - muzułmanin wynajmuje żonę, ubiera ją i żywi, w zamian korzysta wg upodobania z jej narządów płciowych. To ohydny, plemienny kult boga księżycowego, a nie żadna religia. Islam należy jak najszybciej zniszczyć, bo przez niego cierpi setki milionów ludzi.
7 miesięcy temu / Geo
 
Do ahaha. Tylko, że w cywilizacji łacińskiej, nawet jeśli dochodzi do tak haniebnych przypadków, cywilizacja i honor uczą, że mężczyzna który podniesie rękę na żonę jest infamisem. Indywiduum wyjętym spod prawa i jakiejkolwiek czci. Każdy zdrowy moralnie człowiek żąda jak najcięższego karania takiej zbrodni. Nigdy nie może być ona nawet "umiarkowanie" dopuszczona.
ponad 3 lata temu / Czytelnik
 
Jak powszechnie wiadomo zaden chrzescijanin zony nie uderzyl!
ponad 3 lata temu / ahaha
 
Mahomet uderzyl swoja ulubiona zone Aishe (ktora poslubil gdy ta miala zaledwie 7 lat) za opuszczenie domu bez jego pozwolenia. Skoro muzulmanie maja obowiazek postepowac wedlug wzorow narzuconych przez ich tzw. proroka, znaczy to, ze bicie kobiet jest w islamie dozwolone, a nawet w niektorych przypadkach, jak nieposluszenstwo, wskazane (Koran 4:34)
ponad 3 lata temu / Bure
 
"Słabszych dręczą tylko tchórze "to przysłowie zawsze aktualne.Ale chyba nie dla wyznawców religii szatana.
ponad 3 lata temu / tyle w temacie!
 
Od razu bić. He. A nie można to nazwać masażem punktowym o zwiększonej energii oraz zawężonym polu przyłożenia wektora siły. Feministki powinny to zaakceptować jako część terapii wstrząsowej.
ponad 3 lata temu / Leo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.