DZIŚ JEST:   18   STYCZNIA   2021 r.

Św. Małgorzaty Węgierskiej
Bł. Reginy Protmann
 
 
 
 

Czy można połączyć chorwackie spa z „polskimi obozami śmierci”? Według „The Jerusalem Post” TAK

Czy można połączyć chorwackie spa z „polskimi obozami śmierci”? Według „The Jerusalem Post” TAK

Stwierdzenie „polskie obozy śmierci” pojawiło się (nie po raz pierwszy) w izraelskim dzienniku „The Jerusalem Post”. Zostało ono wykorzystane w artykule nie dotyczącym Rzeczypospolitej, tylko… chorwackiego spa. Na tę podłą i kłamliwą insynuację natychmiast zareagował Marek Magierowski, ambasador RP w Izraelu.

 

„Zagrzebscy Żydzi byli mordowali w Jasenovacu, chorwackim obozie koncentracyjnym, którego działalność sprawiała, że nie trzeba było deportować Żydów do polskich obozów śmierci” – napisał w tekście „Jerusalem Post” Buzzy Gordon.

 

Na użycie takich słów szybko zareagował ambasador Magierowski. „To niepojęte, że The Jerusalem Post użył skandalicznego zwrotu polskie obozy śmierci i to w artykule o spa. Pisanie na nowo historii i zniekształcanie faktów jest nie do zaakceptowania. Drogi Jaakovie Katzu (redaktor naczelny dziennika – przyp. red.), wie pan, że nie było polskich obozów śmierci, prawda? Proszę, niech pan to poprawi” – napisał na Twitterze.

 

„Panie Ambasadorze, zostało to poprawione w wydaniu internetowym” – odpowiedział Katz. „Artykuł został napisany przez zewnętrznego autora i niestety zwrot nie został wychwycony przez naszych redaktorów. Nie mam problemu z przyznaniem się do błędu”. Jak dodał, ma nadzieję, że osoby obserwujące Magierowskiego, które mocno skrytykowały naczelnego, jego rodzinę oraz gazetę, zrobią tak samo.

 

Źródło: tvp.info / Twitter

TK


DATA: 2019-06-03 08:33
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Moda :D ciekawym byłoby oskarżenie o antyizraelizm, miast plemiennego antysemityzm, bo żydów posród semitów jest ino 6% reszta to arabowie:D
ponad 1 rok temu / szpulas11
 
@Mirro ambiwalencja tych onych, @Second jakoś mosady po łapach nie dają tym onym, @pl tych onych na całym świecie jest z 15 milionów> Broń palna w Polsce jest zakazana, niemce chcą zakazać w ue posiadania wideł i siekier
ponad 1 rok temu / szpulas11
 
@Sec: Natenjahu popiera grabież i bandyckie wymuszenie terytorium, haracz od Polski. Po prostu zamilcz. Nie jesteś wcale uczciwszy od tych szkalujacych bo popierasz PiS, a PiS kontynuuje likwidację Polski na rzecz Izraela.
ponad 1 rok temu / pl
 
Jerusalem Post jest tuba lewicy. Oni mocno popierają partie przeciwne Natanyahu. Żydzi to nie monolit. Na ich stronie opinie są też skrajnie różne. Czy Wy możecie odpowiadać za to co napiszą w GW?
ponad 1 rok temu / Second
 
"niestety zwrot nie został wychwycony przez naszych redaktorów." - słyszę dosłownie ich szalony rechot jak to piszą i robią nas w wała.
ponad 1 rok temu / Mirrro
 
Prowadzona przez koncesjonowanych patriotów populistyczna polityka krajowa i infantylna polityka zagraniczna, której symbolem jest "twitterowa dyplomacja" jest tak samo destrukcyjna w efektach jak polityka jawnie zdradziecka prowadzona przez poprzednie koalicję, a może nawet bardziej bo usypia polską publikę...
ponad 1 rok temu / Tytus
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.