DZIŚ JEST:   22   KWIETNIA   2019 r.

Poniedziałek Wielkanocny
Św. Sotera, papieża
Św. Kajusza, papieża
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Skala zakłamania historii jest olbrzymia, dlatego krok po kroczku trzeba kruszyć skałę kłamstwa. Świetnie robi to G.Braun i ma on olbrzymi wkład w budzenia świadomości historycznej olbrzymiej rzeszy Polaków.
ponad 1 rok temu / sas
 
No, to PCh24 naraziła się mediom toruńskim a zwłaszcza ND.
ponad 1 rok temu / Leo
 
Warto też pamiętać o tym, że zamach majowy zrobił za pieniądze angielskie. Otrzymal 800 tysięcy funtów, wydał 600 tysięcy, zwrócił 200 tysiecy. Był więc po swojemu uczciwy. Dlatego sanacja byla marionetka Anglii.
ponad 1 rok temu / Rys
 
Uważam wszystkich katolików miłujących Piłsudskiego za użytecznych idiotów - wystarczy poczytać dzienniczki Siostry Faustyny. Jestem z Poznania i słyszałem, że zawiązał się komitet budowy pomnika marszałka. Oświadczam, że my ludzie świadomi do tego nie dopuścimy! My w Wielkopolsce temu Panu nic nie zawdzięczamy.
ponad 1 rok temu / Prawdziwa Prawica (nie mylić z PiS)
 
Nie jest prawdą, że Piłsudski porzucił katolicyzm, "by ożenić się z kobietą, która miała już męża". Piłsudski od dawna bowiem nie był już katolikiem. Był zwyczajnym w owe czasy socjalistycznym bałwochwalcą (takim samym był np. Józef Franciszek Emanuel Bocheński, zanim wiarę odzyskał i stał się wielkim dominikaninem). Piłsudski był osobistym wrogiem Pana Boga i nie zmieniają tego całkiem formalne "przejścia" czy to na luteranizm, czy na katolicyzm. Papier bowiem nie czyni człowieka katolikiem. Nie jest też zupełnie istotne dla rozważań nad rzekomym katolicyzmem Piłsudskiego, czy był wierny swoim kolejnym żonom czy nie - każdy człowiek jest grzeszny i cudzołóstwo (grzech ciężki) nie usuwa cudzołożnika z grona katolików.
ponad 1 rok temu / Epimeteusz
 
@ Robert To, że bolszewicy zaatakują to też była oczywistość. Dlatego nie czekał na to aż na nas uderzą tylko pomógł Petlurze wypędzić tę zarazę z Kijowa. Może dobrze, że tak się stało. Pomyśl co, by było gdyby nie zaatakował a Polacy broniliby się nie od linii Kijowa tylko od Żytomierza.
ponad 1 rok temu / trooper
 
Skoro jesteś przeciwny wywalaniu Napoleona z hymnu polskiego, to znaczy że akceptujesz te słowa hymnu: "dał nam przykład Bonaparte jak zwyciężać mamy". A jaki przykład dał Bonaparte? Taki, że ostatecznie przegrał. Skoro lubisz chwalenie się przegraną, dowiodłeś że jesteś masochistą. Tak więc, jak sam piszesz, śpiewasz obecny hymn w celu samoudręczenia. Polaku normalny. Inaczej.
ponad 1 rok temu / do Kasper
 
@solidarny Z tym "definitywnym zwycięstwem Sobieskiego" to bym za bardzo nie szarżował. Bitwa pod Wiedniem i pod Parkanami nie zakończyła wojny pomiędzy Ligą Świętą a Turcją. Celem Polski i Sobieskiego było odzyskanie Podola i Kamieńca oraz podbój Mołdawii. Mimo kilkukrotnych wypraw do Mołdawii samego Sobieskiego a potem hetmana Jabłonowskiego, żadnego z tych celów nie udało się za życia Jana III zrealizować.
ponad 1 rok temu / Kasper
 
@Kasper No tak ,majstrowanie przy historycznych tekstach zawsze jest podejrzane. Więc rzeczywiście jeśli ktomuś wyjątkowo nie odpowiada "Co nam obca przemoc wzięła szablą odbierzemy" :-) ,to można wrócić do "Bogurodzicy" ,albo do miana hymnu może pretendować np. piosenka Jana Pietrzaka "Żeby Polska". Osobiście nie mam nic przeciko ,by Mazurek Dobrowskiego był nadal ...
ponad 1 rok temu / mk
 
@... Nie uważam za wzorzec Napoleona, tylko jestem przeciwny wywalaniu go z "Mazurka". Mazurek jest pamiątką epoki w której powstał i oddaje sposób postrzegania tej postaci przez ówczesnych Polaków. Zaraz zaczniemy majstrować przy "Panu Tadeuszu", bo tam też Napoleon jest wymieniony w pozytywnym kontekście. Co do rzekomo mojej "prywatnej opinii", to pragnę zauważyć że jednak normalni Polacy nie mają na ogół oporów przed śpiewaniem hymnu przy różnych uroczystych okazjach, lub chociażby przy okazji imprez sportowych, więc można śmiało założyć że jednak są do tej pieśni przyzwyczajeni i mają do niej stosunek pozytywny. No chyba że są masochistami i śpiewają w celu samdręoudręczenia? Poza tym, jestem przeciwny temu żeby jakiś "mędrek" ingerował w tekst z którym kilka pokoleń Polaków nie miało jakiegoś problemu i nagle wznieca się burzę w szklance wody, nie wiadomo właściwie o co.
ponad 1 rok temu / Kasper
 
@trooper Piłsudski nie wsparł Denikina (mimo wcześniejszych umów) z samej nienawiści do Rosjan. Oczywiste było, że Biali nie wygrają i że przegrają szybko. Nie było mowy o przeciągającej się wojnie domowej. Zresztą Bolszewicy zaatakowali Polskę mimo, że jeszcze nie wszystkich Białych pokonali.
ponad 1 rok temu / Robert
 
Uważanie za wzorzec Napoleona który poniósł klęskę, a także wypowiadanie swoich prywatnych opinii jakoby w imieniu wszystkich Polaków - to jest dopiero przejaw braku jasnego i racjonalnego myślenia.
ponad 1 rok temu / do Kasper
 
@solidarny Zmiana hymnu z jakiegoś wydumanego powodu, bo się nagle Napoleon przestał podobać a ci nasi legionisci we Włoszech też jacyś "nie tacy", hymnu który jako pieśń patriotyczna jednoczy Polaków od ponad dwóch wieków a jako hymn państwowy funkcjonuje już 90 lat, hymnu który jest rozpoznawalny na całym świecie przez swoją charakterystyczną, żywą melodię, hymnu do którego cały Naród jest przyzwyczajony i wywołuje w rodakach (zwłaszcza gdy są na obczyźnie) pozytywne emocje związane z Ojczyzną; taka zmiana nie jest przejawem "jasnego, racjonalnego myślenia" ani też z "duchem lwowskiej szkoły matematycznej" nie ma wiele wspólnego.
ponad 1 rok temu / Kasper
 
@Janusz Rusofobia to choroba ,czy realne podejście do rzeczywistości ? Rusofobia oczywiście jako strach przed władzą Moskwy ,a nie przed zwykłymi szarymi ,bardzo często wyjątkowo przyzwoitymi Rosjanami . Zdaje się rządzący Moskwą ,czy to carowie ,czy czerwoni ,czy biali ,czy niebiescy/żółci/czarni/jacykolwiek(niepotrzebne skreślić) zawsze myślą w kategoriach imperialnych , nigdy nie uznają słabszego za partnera , można albo się im przeciwstawiać ,albo podporządkować (tertio non datur) ??? Myśl ,że da się z nimi dogadać , zawrzeć umowę ,której dotrzymają ,to przypadkiem nie tzw. marzenie ściętej głowy ???
ponad 1 rok temu / mk
 
Pani Jagno: To oczywista nieprawda,że Denikin chciał Rosji od Kalisza do Władywostoku. Już Rząd Tymczasowy uznał niepodległość Polski i Finlandii w marcu 1917. "Biali uznawali za ziemie bezspornie polskie tereny do Bugu. Odnośnie dalszych terenów wschodnich miał być plebiscyt. ale przede wszystkim- świat uniknął by DZIESIĄTKÓW MILIONÓW ofiar bolszewizmu, a i prawdopodobnie hitleryzmu. Wiem oczywiście, że piszę post factum, co jest łatwe. Pozdrawiam.Przypominam jednocześnie , ze "rusofobia" , to ciężka i trudna do wyleczenie choroba.
ponad 1 rok temu / Janusz
 
A nawet sukces w Bitwie Warszawskiej nie można przypisać Piłsudskiemu. Warto, żeby autor poczytał o generale Rozwadowskim.
ponad 1 rok temu / historyk
 
Niedawno dowiedziałem się, że Polacy w wojnach z Moskwą w wieku XVI i XVII zabierali ze sobą zapasy żywności na pół roku. Pół roku! A jakie zapasy miał w 1812 roku Napoleon? Dlaczego w hymnie mamy Napoleona zamiast Chodkiewicza (Kirchholm) czy Sobieskiego? Napoleon ostatecznie przegrał, zwycięstwo Sobieskiego było definitywne. Co do hymnu: ciekawi mnie , kto zdecydował o tym, że z trzech propozycji hymnu: Boże, coś Polskę, Rota i Mazurek Dąbrowskiego wybrano właśnie ten ostatni? Wczoraj obchodziliśmy 99 rocznicę odzyskania niepodległości. Wiele pieśni patriotycznych, ale zabrakło ducha lwowskiej szkoły matematycznej (coś z tradycji ostatnich 250 lat) - czyli jasnego, racjonalnego myślenia. A przydałoby się napisać artykuł o finansach Polski przedwojennej. Być może dokładna analiza tego tematu może pomóc nam w popełnianiu TERAZ podobnych błędów. Mieliśmy nowoczesne samoloty - i sprzedaliśmy je za granicę. Za to mieliśmy okręty podwodne. Dlaczego?
ponad 1 rok temu / Solidarny
 
@bjs Wybieranie między Leninem a Denikinem było jak wybierana między dżumą a cholerą. Obaj byli dla Polski szkodliwi. Jak się bili i wzajemnie wykrwawiali dla Polski było to dobre. Skoro dwaj wrogowie działający na naszą niekorzyść to dla nas dobrze. Dzięki temu bolszewicy byli słabsi i może dlatego mieliśmy szansę ich pokonać. Jak więc widzisz Piłsudski nie poparł ani jednego,ani drugiego. A ty uważasz,że Denikin był lepszą opcją?
ponad 1 rok temu / trooper
 
Wielkie dzięki za ten tekst!
ponad 1 rok temu / Monika
 
To już któryś z kolei tekst na tym portalu "odbrązawiający" a tak naprawdę szkalujący postacie historyczne, dotąd szanowane przez Polaków. Kościuszko zły bo mason, Piłsudski zły bo socjalista i luteranin, Napoleon zły bo "uzurpator", mason i licho wie co jeszcze, Konstytucja 3 Maja zła, bo "masońska". Nie jestem "piłsudczykiem", raczej bliżej mi ideowo do Narodowej Demokracji i R. Dmowskiego. Uważam, że nie należy popadać w bałwochwalstwo i można krytykować błędy, grzechy, zaniedbania oraz zbrodnie dawnych "bohaterów". Jednak to co uprawiacie na PCh od pewnego czasu to nie jest krytyka, tylko obrzucanie g....m. Wedle waszych koncepcji, hymn należy zmienić na inny albo przynajmniej wyciąć Bonapartego, Piłsudskiego i Kościuszkę wykopać z Wawelu oraz zaorać ich Kopce w Krakowie. Tylko co wtedy zostanie z polskiej patriotycznej tradycji ostatnich 250 lat? Czy jest jakaś postać wystarczająco nieskazitelna lub wydarzenie dosyć doniosłe by PCh nie zdezawuowała go?
ponad 1 rok temu / Kasper
 
#1. O Piłsudskim - Jędrzej Giertych (fragment): "Legenda Piłsudskiego i kult Piłsudskiego są w Polsce szerzone przez marksistów. To był wielki rewolucjonista, socjalista, czciciel Marksa. To Rosja bardzo dyskretnie, ale bardzo umiejętnie i podstępnie dopomaga do szerzenia w Polsce kultu Piłsudskiego, bo kult ten jest dzisiejszej Rosji w Polsce potrzebny, gdyż przyczynia się do przerobienia Polski w duchu socjalistycznym i marksistowskim. Mimo odmiennych pozorów, zawsze ? w ciągu Ostatnich, więcej, niż 40 lat ? wolno było w Polsce głosić wielkość Piłsudskiego i wychwalać jego rzekome zasługi ? wszędzie, na łamach gazet w przemówieniach publicznych, w wykładach uniwersyteckich, w nauce szkolnej, w powieściach i poezji. ? mimo, że nie wolno było nic dobrego mówić o rzeczywistym twórcy polskiej niepodległości ? Romanie Dmowskim i często i o innych zasłużonych ludziach, o Korfantym, czy Rozwadowskim, czy Witosie, czy innych. Tak samo jest w istocie i dziś." >>> docdro.id/mvtGglO #2. Józ
ponad 1 rok temu / ultrAS
 
@trooper chcesz powiedzieć że Związek Radziecki był dla nas lepszą opcją?
ponad 1 rok temu / bjs
 
@[email protected] To pewnie jakieś ruskie boty co tutaj piszą lub cyberhakerzy. Ale napiszę, bo mało osób zna ten rozdział historii. Dobrze,że Piłsudski nie wsparł Denikina- wroga Polski, który chciał Rosji od Kalisza do Władywostoku
ponad 1 rok temu / trooper
 
@Sanacja Bo o Piłsudskim nie da się powiedzieć dobrego słowa. Dwie główne jego zasługi - zwycięstwo w bitwie warszawskiej i przejęcie władzy w celu uzdrowienia życia politycznego - są zasługami fałszywymi. Po pierwsze Piłsudski uciekł z pola walki, złożywszy wcześniej rezygnację w funkcji Naczelnego Wodza. Wrócił potem, ale już nie jako naczelny wódz a jako jeden z dowódców, a sławny rozkaz nr 10000, którego to "marszałek" niby był autorem, przyjął do wykonania. Zresztą Piłsudski nie miał najmniejszego nawet przeszkolenia wojskowego. Nie miał pojęcia o pracy sztabowej, czy organizacji armii. Nigdy nie walczył nawet jako zwykły szeregowy. I ktoś taki miał być współautorem czy jedynym autorem planu bitwy warszawskiej czy kontrofensywy znad Wieprza? Po drugie, system polityczny może nie był w Polsce stabilny, w czym i sam Piłsudski miał "zasługi", ale jednak trudno mówić o tym, że rządy były złe. Za to co się działo po zamachu stanu nie da się nawet do tego porównać.
ponad 1 rok temu / Robert
 
@Sanacja Proszę być sprawiedliwym :-) . Fragmenty zdań : "(...) największy sukces, jaki można personalnie przypisać Marszałkowi ? Bitwa Warszawska roku 1920 (...)" , "(...) Przypisywane Komendantowi zasługi w odzyskaniu niepodległości są uzasadnione (...)" ,"(...) Wpływ dowódcy na wygraną bitwę jest ogromny, (...)" . Mają wydźwięk pozytywny :-) :-) :-).
ponad 1 rok temu / mk
 
Poza banałami o tramwaju to Piłsudskiemu (prawdziwe nazwisko Selman) należy jeszcze mu pamiętać, że dwa razy zatrzymał polskie wojska w roku 1919 i 1921 w ich ofensywie na wschód, aby nie wesprzeć w ten sposób "białych" z gen. Antonem Denikinem na czele. Wyczyny tego "geniusza" i "wybitnego stratega" pięknie opisuje najwybitniejszy polski pisarz polityczny pan Józef Mackiewicz w swojej powieści "Lewa wolna".
ponad 1 rok temu / Jagna
 
Ani jednego zdania, czy nawet slowa dobrego o Jozefie Pilsudskim. Faktycznie portal widzi swiat czarno-bialym tyle ile takich czarno-bialych osob jest 99%, czy moze wiecej ?
ponad 1 rok temu / Sanacja
 
Piłsudski najwiekszy zdrajca Polski bracia mocno podkrecają jego kult gdyby nie Maryja bitwa warszawska skończyła by się klęską a marszalka nawet tam nie było leczył kaca u kochanki kto w końcu to zdemaskuje biedak z czyśćca do konca świata nie wyjdzie sam Jezus w dniu jego śmierci objawił św Faustynie jego sąd
ponad 1 rok temu / Cristeros
 
Sęk w tym że czy Piłsudski czy Dmowski, obaj siebie warci. Niestety
ponad 1 rok temu / kskiba
 
Ale ktoś pojechał z tą socjalistyczną gospodarką w II RP. Większość sanacyjnych ministrów miała bardzo dobre relacje z Lewiatanem, nawet Kwiatkowski aż do 1936 był zwolennikiem industrializacji z prywatnych inwestycji. Ale polski kapitał od początku był słaby, przedsiębiorcy sami ciągle skomleli o pomoc państwa. Większość przejęć firm odbywała się bo albo właściciele zostawali za granicą (to głównie zaraz po wojnie), albo bankrutowali. Samo twierdzenie, że monopole czy podatki to socjalizm to głupota. Podatki mogą istnieć tylko w kapitalizmie bądź systemie mieszanym.
ponad 1 rok temu / Bonawentura Bułka
 
Czy to nie chichot hitoryji; -ile jeszcze mrocznych tajemnic przed Narodem -Ojczyzną Naszą się skrywa w annałach, zapisków,dawnych kronikach i rocznikach dziejów, w archiwach tajemnych i ...)* ? Na kartach historyji wielu bohaterów mieliśmy i nadal mamy, czy aby wszyscy na to zasłużyli ( ...? Prawda miała i mieć będzie najwięcej wrogów. Ale ..., Pan Jezus Chrystus powiedział; "Tylko prawda was wyzwoli".
ponad 1 rok temu / Stanislavus
 
jakoś dziwnie treść podobna do tego, o czym mówi JKM od 30 lat.....;))
ponad 1 rok temu / delgado
 
Polecam przeczytać Raport Gen. Izydora Modelskiego do Wodza Naczelnego Władysława Sikorskiego. Wówczas wszystko stanie się jasne.... Jest dostępny w internecie.
ponad 1 rok temu / anna
 
To taki"bolek" który przypisał sobie cudze zasługi.
ponad 1 rok temu / kk1956
 
@bardo: Dodajmy, że to gen. Rozwadowski był w dużym stopniu ojcem sukcesu w Bitwie Warszawskiej, któremu Piłsudski zresztą się po latach pięknie "odwdzięczył", prześladując i więząc go, a i ostatecznie prawdopodobnie zlecając jego morderstwo.
ponad 1 rok temu / zxc
 
Poza banałami o tramwaju to należy jeszcze mu pamiętać, że dwa razy zatrzymał polskie wojska w roku 1919 i 1921 w ich ofensywie na wschód, aby nie wesprzeć w ten sposób "białych" z Denikinem na czele. Wyczyny tego "wybitnego stratega" pięknie opisuje najwybitniejszy polski pisarz polityczny pan Józef Mackiewicz w swojej powieści "Lewa wolna".
ponad 1 rok temu / panMarek
 
Święto Niepodległości było, jest i będzie świętem wszystkich Polaków. Żaden polityk w Polsce nie ma i nie będzie miał monopolu na patriotyzm. W Wolnej i Niepodległej Polsce można nazywać Józefa Piłsudskiego chamem, pyszałkiem, uzurpatorem, prostakiem, bezrozumnym szczęściarzem, okultystą, rozwodnikiem, odstępcą religijnym i socjalistą (zresztą jaki większość dzisiejszych polityków). Ale tak samo można kwestionować życzeniowe i wcale nie powszechne twierdzenie, że Polskość to katolicyzm, który jest związany ścisłym węzłem jedności z polskim patriotyzmem, a nawet szerzej ? z polskością. Czyż pojawienie się w X w. na ziemiach polskich chrześcijaństwa akurat w rzymskiej wersji też nie było wynikiem szczęśliwego zbiegu okoliczności?
ponad 1 rok temu / wwm
 
Poza tym przed zbliżającą się 100 rocznicą bitwy warszawskiej koniecznie należy podjąć działania nad przywróceniem należnego mu miejsca w potocznej świadomości najważniejszemu z architektów tego zwycięstwa, generałowi Tadeuszowi Rozwadowskiemu.
ponad 1 rok temu / stasiu
 
Gwoli ścisłości,Roman Dmowski nie był indyferentny religijnie "na pewnych etapach życia", ale przez większość życia. Co do kwestii granic odrodzonej Rzeczypospolitej, była to moim zdaniem kwestia w sensie antycznym tragiczna. Polska miała wielusetletnią tradycję państwa wieloetnicznego, podobnie jak upadająca Rosja carska i cesarstwo Habsburgów. podczas zaborów doszło zarówno do dodatkowych przemieszczeń ludności, jak i rozbudzenia świadomości narodowej wśród rzesz "tutejszych", nie tylko wśród ludności polskojęzycznej. Wytyczenie granic z klucza narodowego, jaki w tej epoce zapanował powszechnie, w taki sposób, by żadna granica nie była przez żadną liczącą się siłę kwestionowana, było w Europie Środkowej ok. r. 1920 niemożliwe. Koncepcję federacyjną uważam za uprawnioną i należało jej spróbować, mimo ostatecznego fiaska.
ponad 1 rok temu / stasiu
 
Można. A nawet naturalną jest konsekwencja: "Jeśli KOCHASZ Polskę, to nie kochasz Piłsudskiego".
ponad 1 rok temu / Tomek
 
Masona Piłsudskiego (prawdziwe nazwisko Selman) miałbym kochać? a za co? Możę za pochodzenie koszerne?
ponad 1 rok temu / jACEKKK
 
W tej słusznej i dociekliwej analizie brak napomknienia o tym, że Piłsudski zrzekł się funkcji Wodza Naczelnego w przededniu Bitwy Warszawskiej i przybył na pole walki na sam koniec, gdyż przedtem wolał kokosić się w piernatach u swej kochanki Aleksandry pod Radomiem.
ponad 1 rok temu / bardo
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.