DZIŚ JEST:   18   LUTY   2020 r.

Św. Konstancji
Św. Szymona
Bł. Fra Angelica
 
 
 
 

Czy mówić dzieciom o homozwiązkach? Brytyjski minister: to decyzja dyrektorów, nie rodziców!

Czy mówić dzieciom o homozwiązkach? Brytyjski minister: to decyzja dyrektorów, nie rodziców!
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Damian Hinds uważa, że to dyrektorzy szkół podstawowych powinni zdecydować, czy przekazywać dzieciom informacje o związkach homoseksualnych. Rolę rodziców brytyjski sekretarz do spraw edukacji sprowadza do konsultacji.

 

Minister Hinds zachęca dyrektorów szkół do informowania uczniów o środowiskach homoseksualnych o ile uznają, że dzieci są w odpowiednim wieku – donosi rp.pl. Ponadto sekretarz do spraw edukacji zaznacza, że rodzice „nie mają prawa wpływać na to, o czym zdecyduje się uczyć szkoła”, a rodzice powinni jedynie konsultować z nimi kwestię.

 

Pismo Damiana Hindsa to odpowiedź na protesty w Birmingham. Podczas akcji przed tamtejszą Parkfield Community School rodzice sprzeciwiali się udziałowi dzieci w zajęciach poświęconych „prawom” społeczności homoseksualnej. Zdaniem rodziców udział dzieci w zajęciach bez ich zgody to atak na prawa rodzicielskie.

 

Twórcą programu „No Outsider”, w ramach którego „edukowano” dzieci o „prawach” tzw. mniejszości jest wicedyrektor szkoły. Teraz twierdzi, że grożono mu śmiercią. Szkoła wycofała się z realizacji programu.

 

Z kolei rodzice z Manchesterzu zapowiedzieli, że nie wyślą swoich dzieci na zajęcia z edukacji seksualnej. Jednak minister Hinds w swoim liście twierdzi, że to, czego szkoła uczy, leży wyłącznie w kompetencji władz placówki, zaś rodzice „nie mają prawa weta” wobec programu. Sekretarz do spraw edukacji zachęca natomiast do konsultacji z rodzicami.

 

Jak przypomina rp.pl, w Anglii edukacja „o życiu w związku” stanie się obowiązkowa w szkołach podstawowych w roku 2020. Wtedy też w szkołach średnich pojawi się obowiązkowa edukacja seksualna.

 

Istnieją obawy, że podobny scenariusz – od teoretycznej dobrowolności wynikającej z „troski” o rzekomo dyskryminowaną mniejszość, po przymusową indoktrynację i seksualizację w szkołach – zostanie zrealizowany w Polsce. Niedawne podpisanie Karty LGBT+ przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego (PO) oraz podobne działania w innych polskich miastach pokazują, że rewolucja obyczajowa nie zamierza ominąć naszego kraju. Ustąpienie w jednej sprawie może wywołać lawinę roszczeń i ostatecznie zrealizowanie wszystkich postulatów homoseksualnych aktywistów politycznych.

 

 

Źródło: rp.pl

MWł

 

 

Polecamy e-tygodnik. Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

  

  


DATA: 2019-04-12 10:12
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ciekawa ta sonda. Bardzo możliwe, że szkoła przeprowadziła ją celowo, żeby pokazać rodzicom sprzeciwiającym się, że są w mniejszości. Wyniki tej sondy oczywiście mogą być fałszywe....
10 miesięcy temu / @warszawiak z u
 
oczywiście!!! zawsze właściciel ma prawo decydować co dzieje się z jego własnością. Dzieci niewolników są własnością rządzących
10 miesięcy temu / szpulas11
 
No właśnie nie wiem czy uciekać. W szkole są też dzieciaki LGBT, jest para chłopak i chłopak i wydają się być poeządnymi ludźmi. Nie wiem czy rozdzierać szaty nad przegraną sprawą, czy zaakceptować świat takim jaki jest.
10 miesięcy temu / Warszawiak z ur
 
@Warszawiak z ur - z ciekawości zapytam - co Pana dziecko robi jeszcze w tej szkole w takim razie? Ja rozumiem, że są różne sytuacje materialne/zawodowe, ale chyba lepiej uciekać z tego siedliska zła kosztem nawet jedzenia suchego chleba.
10 miesięcy temu / Akwin
 
Cała odpowiedzialnośc i wina spoczywa na rządzących. A rząd jak te trzy małpki.
10 miesięcy temu / grimm
 
Czy mówić w takim razie o pedofilii, nekrofilii, kazirodztwie, kanibalizmie, masowych mordach dzieciom?
10 miesięcy temu / trooper
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.