Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   13   GRUDNIA   2018 r.

Św. Otylia z Hohenburga
Św. Łucji, męczennicy
 
 
 
 

Czy Matka Boża była „zwyczajną dziewczyną”?


„Spójrz na Maryję - to była zwykła dziewczyna, taka jak ty! Przyszedł do Niej anioł, a Ona go przyjęła” – w ten sposób wielu kapłanów, rodziców i innych osób, dla których ważne jest nawrócenie dusz przedstawia Najświętszą Maryję Pannę. Tego typu fałszywe zabiegi ewangelizacyjne bardzo redukują rolę Matki Bożej. Dlaczego? Na to i wiele innych pytań odpowiada Krystian Kratiuk w programie „Ja Katolik”.


DATA: 2018-12-08 23:45:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Ave Maria! Również dziękuję za tą głęboką refleksję. Matka Boża nie była, nie jest i nie będzie nigdy "zwykłą dziewczyną", bo jest Niepokalanym Poczęciem, Świętą Dziewicą, Matką Boga, czczoną słusznie w licznych świętych wizerunkach, obdarowaną przez Boga 10 słynnymi cnotami, a jest tych cnót pewnie jeszcze niezliczona ilość. Tak czysta i pokorna, tak święta może być tylko Matka Boża. Chwała Bogu za to, że dał nam Maryję za Matkę!
3 dni temu / Ewcia
 
"Oto błogosławić mnie będą wszystkie pokolenia, gdyż wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny." Ave Maria!!!
6 dni temu / Tomcio
 
Bardzo dziękuję za to przypomnienie: Kim jest Maryja! Zawsze ilekroć słyszę z ust kapłanów, że to była "zwykła dziewczyna", czuję ból i wielki niedosyt. Tak, przecież Maryja jest Arcydziełem Boga, Koroną wszelkiego stworzenia, Najczystszą, Najświętszą od chwili Poczęcia!!! Och, gdyby ludzie chcieli zajrzeć i poczytać więcej. Bardzo pięknie opisuje co widziała w swoich objawieniach Bł. Katarzyna Emmerich!!! Można wtedy zachwycić się Pięknem Najczystszej, Najświętszej Dziewicy, Maryi, Matki naszego Pana i Zbawiciela! Na Nią, Dziewicę, Matkę obiecanego Zbawiciela, zapowiedzianą przez Boga po grzechu pierworodnym, czekano z tęsknotą przez tysiące lat, bo tylko w Jej Najczystszym Łonie mógł zamieszkać Sam Bóg-Słowo Odwieczne Boga Ojca!!! Niech nikt więcej nie mówi: "zwykła dziewczyna, bo tym poniżamy Jej wyjątkową, niespotykaną Godność Matki Słowa Przedwiecznego Ojca i Oblubienicy Ducha Świętego !!!
7 dni temu / Kinga
 
"fałszywe zabiegi ewangelizacyjne", porównaj:\\ Była cicha i piękna jak wiosna,\\ Żyła prosto, zwyczajnie jak MY.\\ Ona Boga na świat nam przyniosła\\ I na ziemi wśród łez nowe dni zajaśniały.
8 dni temu / Rys
 
Piękne :) Dziękuję. Ale dlaczego tak krótko?
8 dni temu / kwiatek77
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 83 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.