Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   17   CZERWCA   2019 r.

Św. Alberta Chmielowskiego
Bł. Teresy Portugalskiej
 
 
 
 

Czy Matka Boża była „zwyczajną dziewczyną”?


„Spójrz na Maryję - to była zwykła dziewczyna, taka jak ty! Przyszedł do Niej anioł, a Ona go przyjęła” – w ten sposób wielu kapłanów, rodziców i innych osób, dla których ważne jest nawrócenie dusz przedstawia Najświętszą Maryję Pannę. Tego typu fałszywe zabiegi ewangelizacyjne bardzo redukują rolę Matki Bożej. Dlaczego? Na to i wiele innych pytań odpowiada Krystian Kratiuk w programie „Ja Katolik”.


DATA: 2018-12-31 07:37:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

hej, kwiatek 77, to jest pieśń "Matka, która wszystko rozumie"
5 miesięcy temu / olo
 
Towarzyszka Stwórcy Pan mnie stworzył, swe arcydzieło, jako początek swej mocy, od dawna, od wieków jestem stworzona, od początku, nim ziemia powstała. Przed oceanem istnieć zaczęłam, przed źródłami pełnymi wody; zanim góry zostały założone, przed pagórkami zaczęłam istnieć; nim ziemię i pola uczynił - początek pyłu na ziemi. Gdy niebo umacniał, z Nim byłam, gdy kreślił sklepienie nad bezmiarem wód, gdy w górze utwierdzał obłoki, gdy źródła wielkiej otchłani umacniał, gdy morzu stawiał granice, by wody z brzegów nie wyszły, gdy kreślił fundamenty pod ziemię. Ja byłam przy Nim mistrzynią, rozkoszą Jego dzień po dniu, cały czas igrając przed Nim, igrając na okręgu ziemi, znajdując radość przy synach ludzkich. (Prz 8, 22-31)
5 miesięcy temu / Jagoda
 
Nie była zwykłą dziewczyną. Urodziła się niepokalanie poczęta czyli bez grzechu pierworodnego, więc Bóg jeszcze przed Jej narodzeniem wybrał Ją na matkę. Gdy miała 3 lata rodzice oddali Ją do zakonu. W wieku 13 lat zaczęto szukać Jej męża, kandydaci przyszli z suchymi witkami czy z czymś takim, witka Józefa zakwitła i po tym poznano, że to Ten wybrany dla Niej. W wieku 14 lat wyszła za mąż. Gdy miała 17 lat urodziła Jezusa. Więc to wszystko było jakoś zaplanowane, była prowadzona przez Ducha św.
5 miesięcy temu / zwykła
 
Ave Maria! Również dziękuję za tą głęboką refleksję. Matka Boża nie była, nie jest i nie będzie nigdy "zwykłą dziewczyną", bo jest Niepokalanym Poczęciem, Świętą Dziewicą, Matką Boga, czczoną słusznie w licznych świętych wizerunkach, obdarowaną przez Boga 10 słynnymi cnotami, a jest tych cnót pewnie jeszcze niezliczona ilość. Tak czysta i pokorna, tak święta może być tylko Matka Boża. Chwała Bogu za to, że dał nam Maryję za Matkę!
6 miesięcy temu / Ewcia
 
"Oto błogosławić mnie będą wszystkie pokolenia, gdyż wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny." Ave Maria!!!
6 miesięcy temu / Tomcio
 
Bardzo dziękuję za to przypomnienie: Kim jest Maryja! Zawsze ilekroć słyszę z ust kapłanów, że to była "zwykła dziewczyna", czuję ból i wielki niedosyt. Tak, przecież Maryja jest Arcydziełem Boga, Koroną wszelkiego stworzenia, Najczystszą, Najświętszą od chwili Poczęcia!!! Och, gdyby ludzie chcieli zajrzeć i poczytać więcej. Bardzo pięknie opisuje co widziała w swoich objawieniach Bł. Katarzyna Emmerich!!! Można wtedy zachwycić się Pięknem Najczystszej, Najświętszej Dziewicy, Maryi, Matki naszego Pana i Zbawiciela! Na Nią, Dziewicę, Matkę obiecanego Zbawiciela, zapowiedzianą przez Boga po grzechu pierworodnym, czekano z tęsknotą przez tysiące lat, bo tylko w Jej Najczystszym Łonie mógł zamieszkać Sam Bóg-Słowo Odwieczne Boga Ojca!!! Niech nikt więcej nie mówi: "zwykła dziewczyna, bo tym poniżamy Jej wyjątkową, niespotykaną Godność Matki Słowa Przedwiecznego Ojca i Oblubienicy Ducha Świętego !!!
6 miesięcy temu / Kinga
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 102 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.