Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   22   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Salome
Św. Jana Pawła II
 
 
 
 

Czy maski chronią? Fakty naukowe są jednoznaczne II Jaka jest prawda?


Odtwórz w YouTube
 

Wokół sposobów walki z epidemią koronawirusa jest mnóstwo znaków zapytania. Czy maski w ogóle chronią? Czy istnieje prawny obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej? Czy szczepionki na Covid-19 będą etyczne? O tych problemach mówił dr Filip Furman z Instytutu Ordo Iuris w rozmowie z Pawłem Chmielewskim.


DATA: 2020-10-16 08:14:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

To, że decyzje naszego rządu często mają się nijak do właściwego tworzenia prawa nie powinno być powodem do kwestionowania skuteczności zapobiegania zarażeniom przez zakrywanie nosa i ust. Domorosłe teorie o szkodliwości stosowania maseczki łatwo zweryfikować patrząc na swoje otoczenie i przypadki zachorowań. To nie tylko moje spostrzeżenie, że w zdecydowanej większości do zakażeń dochodzi w skupiskach, a głównymi poszkodowanymi są osoby lekceważące zasłanianie ust i nosa. Namawianie do rezygnacji z tej formy przeciwdziałania Covid-19 to łamanie piątego przykazania i skazywanie ludzi na większe prawdopodobieństwo zachorowania, śmierci lub zarażanie swoich bliskich.
5 dni temu / Zdziwiony
 
Ave Maria! Ojciec Pelanowski mówił kiedyś o znaczeniu zakrywania twarzy na gruncie Słowa Bożego. Jest to znak hańby, utraty godności i prowadzenia skazańców na śmierć. To straszne!
5 dni temu / ewcia
 
Jest prawda? Na nią nigdy nie było zapotrzebowania...
5 dni temu / Jaka
 
z kogo zrobili z tego zrobili, nie miałem na twarzy żadnej maski i nie zamierzam mieć. Co prawda już zrezygnowałem z finansowania dwóch knajp do których czasem chodziłem gdy nawiedzona kelnerka ciałem zastąpla mi drogę, ale długofalowo to ich strata.
5 dni temu / Kpt. Żbik
 
Zrobiono z nas niewolników systemu, szara masa z twarzą ukrytą za maską. Władza wie co dla ciebie najlepsze, Orwell nie mógłbym tego lepiej wymyśleć.
5 dni temu / Janek
 
Ja po dziec?ęciu minutach mam maskę mokrą jak szmata wszystko się do niej przyczepi każdy pyłek brud czy bakteria. a jak w tyym pracować ? I to fizycznie 8 godz?
5 dni temu / X
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 160 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.