DZIŚ JEST:   11   GRUDNIA   2019 r.

Św. Damazego I, papieża
Św. Daniela, pustelnika
 
 
 
 

Czy mały Szymon musiał umrzeć? Szpital powołuje się na tajemnicę lekarską

Czy mały Szymon musiał umrzeć? Szpital powołuje się na tajemnicę lekarską
źródło: Facebook

Rodzice 11-miesięcznego Szymonka nie wiedzieli, że we wtorek rano chłopczyk zostanie odłączony od aparatury podtrzymującej życie. Dlaczego lekarze zdecydowali się na działanie wbrew ich woli? Tego nie wiadomo, ponieważ szpital powołując się na tajemnicę lekarską odmawia udzielania jakichkolwiek informacji w tej sprawie.

 

11-miesięczny chłopczyk od stycznia tego roku walczył o życie w szpitalu przy ulicy Niekłańskiej w Warszawie. Trafił tam w stanie krytycznym w kilka dni po zaaplikowaniu mu szczepionki przeciwko pneumokokom. Szymonka kilkukrotnie reanimowano.

 

Już wtedy lekarze mieli stwierdzić u dziecka tzw. śmierć mózgu i przekonywać rodziców, aby się z nim pożegnali i zezwolili na odłączenie go od aparatury podtrzymującej życie. Kiedy ci odmówili, personel medyczny szpitala miał im powiedzieć, że „nie będzie wentylować zwłok”.

 

„Zwołane na poniedziałek (17 czerwca 2019 – red.) konsylium podjęło decyzję o odłączeniu dziecka od aparatury podtrzymującej życie. We wtorek rano lekarze odłączyli więc niespełna rocznego Szymona. Zrobili to wbrew woli rodziców. Dziecko zmarło w chwili, gdy jego rodziców nie było w szpitalu. Dowiedzieli się o wszystkim po fakcie”, relacjonuje telewizja wPolsce.pl.

 

Kazano nam przyjść na godzinę 10, byliśmy w szpitalu o 10.30, u dyrekcji. Kazano nam zejść na dół na OIOM i tam nas dyrektor poinformowała, że dziecko zostało odłączone od aparatury o godzinie 9.05 – powiedział ojciec tragicznie zmarłego chłopczyka.

 

W sprawie chłopczyka jest bardzo wiele znaków zapytania, a personel szpitala na obecność mediów reaguje wyjątkowo nerwowo. Rodzice zapowiedzieli zgłoszenie sprawy do prokuratury. – Sprawa małego Szymona budzi kontrowersje. Decyzja o zakończeniu jego leczenia miała zapaść bez zgody rodziców – powiedział we wtorek adwokat rodziców dziecka Arkadiusz Tetela. – Rodzice byli przygotowani, że będą mogli porozmawiać z lekarzami, otrzymać dokumentację. Chcieli się skonsultować z innymi lekarzami. Dopiero wtedy mieli podjąć decyzję o zmianie sposobu leczenia dziecka albo wydać zgodę na jego zakończenie – dodał.

 

Źródło: wpolityce.pl / wPolsce.pl / PCh24.pl

TK


DATA: 2019-06-19 14:30
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Do tego całego medyka odpowiedz mi na jedno pytanie dlaczego ludzie po stwierdzonej śmierci mózgu wracali do zdrowia ? Nawet słyszeli co się mówiło wokół nich i gdzie się ma ta wasza nauka do tych przypadków ? Poczytajcie sobie ludzie o tych przypadkach zobaczycie jak ci medycy są słabi i bezsilni
5 miesięcy temu / Gomi
 
Śmierć mózgowa śmierć ostatniej struktury mózgu - pnia mózgu oznacza, że - wszystkie części mózgu są martwe i żadne funkcje mózgu nie mogą być już przywrócone - nie ma jakiejkolwiek aktywności elektrycznej mózgu -krew nie przepływa przez mózg i mózg nie jest odżywiany Podtrzymywane jest jedynie funkcjonowanie ciała dzięki temu, że maszyny tłoczą tlen i krew. Mieliśmy podobną sytuację. Nie mogliśmy jakoś uwierzyć, że mózg mamy męża nie żyje, wydawało się nawet, że są jakieś reakcje i były - tzw. odruchy rdzeniowe nie pochodzace z mozgu tylko z rdzenia kręgowego. Lekarz przyniósł kliszę rezonansu magnetycznego głowy teściowej i osoby ze zdrowym mózgiem. I pokazał różnicę. "Tam już nie ma mózgu, proszę państwa, tam gdzie był mózg jest ropa, płyn nasiękowy i trochę krwi". U Szymonka było podobnie. Mózg obumarł z powodu ostrej encefalopatii martwiczej stwierdzono mutację genu RANBP2. Tą informację podała sama mama Szymonka na profilu facebookowym.
5 miesięcy temu / Jagoda
 
Lekarze zignorowali prawo dziecka do życia, ale cóż w tym dziwnego, skoro wcześniej zignorowano jego nietykalność cielesną i pod groźbą kary wstrzyknięto mu części wirusów, rzekomo czyste dobrodziejstwo wspomagające odporność, a w rzeczywistości działanie obarczone ryzykiem wystąpienia skutków ubocznych. Ofiary poszczepionkowe uśmierca się wyjątkowo szybko, tak samo było w przypadku Alfiego Evansa.
5 miesięcy temu / kid
 
Pod tym artykułem nawet nikt się nie podpisał z imienia i nazwiska. Autor : "Telewizja wPolsce.pl-kanał publicystyczno-informacyjny".
5 miesięcy temu / do Czytelniczka
 
To rodzice wiedzą, co jest najlepsze dla ich dziecka. Oni są drudzy po Panu Bogu, a nie jacyś urzędnicy od szpitalnych procedur.
5 miesięcy temu / sp
 
Śmierć mózgu to fikcja wymyślona po to aby można było pobierać organy od żywych ludzi.
5 miesięcy temu / Katolik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.