DZIŚ JEST:   21   STYCZNIA   2021 r.

Dzień Babci
Św. Agnieszki, męczennicy
Św. Epifaniusza
 
 
 
 

Czy Łukaszenko pomoże Ukrainie?

Czy Łukaszenko pomoże Ukrainie?
#WOJSKO    #BAZY WOJSKOWE    #ŁUKASZENKO    #POMOC    #BIAŁORUŚ    #UKRAINA    #WOJNA    #PUTIN    #ROSJA    #POROSZENKO

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko uważa, że Aleksander Łukaszenko może stworzyć „neutralną przestrzeń dla ewentualnych rozmów między stronami konfliktu w Donbasie”. Tymczasem według najnowszego dekretu prezydenta Białorusi nowe obiekty strategiczne w tym kraju mogą zostać wydzierżawione… Rosjanom.


Poroszenko miał telefonicznie kontaktować się z Aleksandrem Łukaszenką i przekazać mu swoją prośbę. "Prezydent Ukrainy zwrócił się z prośbą do przywódcy białoruskiego państwa aby Republika Białoruś stworzyła przestrzeń dla rozmów z udział wszystkich stron zainteresowanych w rozwiązaniu ukraińskiego kryzysu” - relacjonowała służba prasowa administracji ukraińskiego prezydenta. Według tego samego źródła Aleksander Łukaszenko miał zgodzić się z tą inicjatywą.


Tymczasem w ubiegłym tygodniu prezydent Białorusi podpisał dekret określający listę obiektów "strategicznych", mogących być wydzierżawionymi. Ustalił też sposób płatności za dzierżawę. Chodzi o obiekty „zapewniające bezpieczeństwo wojskowe Republiki Białoruś, ochronę i realizację interesów narodowych Republiki Białoruś w gospodarczych, naukowych, technicznych, obszarach społecznych, informacyjnych, i innych mających dla państwa wartość”.


Według komentatorów bazy te mogą zostać wynajęte Rosjanom - Rosja jest bowiem jedynym państwem posiadającym na Białorusi bazy wojskowe.

 

 

Źródło: kresy.pl

kra


DATA: 2014-07-30 07:44
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.