DZIŚ JEST:   22   SIERPNIA   2019 r.

NMP Królowej
Św. Agatonika z Towarzyszami
Bł. Bernarda z Offidy
 
 
 
 

Czy Kościołowi zagrażają nowe prześladowania? Klub Polonia Christiana

Czy Kościołowi zagrażają nowe prześladowania? Klub Polonia Christiana

25 lutego 2015 r. w Sali Czarnej Hotelu Tumskiego odbyło się kolejne spotkanie wrocławskiego Klubu Polonia Christiana, poświęcone prześladowaniom chrześcijan. Gościem Klubu był Mateusz Ziomber – redaktor dwumiesięcznika „Polonia Christiana” oraz portalu PCh24.pl.

 

Prelegent na początku odniósł się do zmowy milczenia w kwestii cierpienia jakiego doznają na świecie wyznawcy Chrystusa. W mediach głównego nurtu trudno odnaleźć szersze dotyczące sytuacji chrześcijan w krajach, w których doświadczają oni przemocy. Chwilową uwagę przyciągają jedynie najkrwawsze spośród dokonywanych zbrodni, rzeczywistość życia codziennego wyznawców Chrystusa w krajach takich jak Pakistan, Indie, Syria, Irak czy Nigeria pomijana jest milczeniem.

 

Prelegent podkreślił, że szczególnie ciężki los spotyka chrześcijan w krajach muzułmańskich. W Azji i w Afryce chrześcijanie padają ofiarą ataków grup terrorystycznych pospolitych gangów czy też przemocy ze strony własnych sąsiadów. Sprawcy przestępstw popełnianych na wyznawcach Chrystusa cieszą się wolnością, bądź też przez wymiar sprawiedliwości traktowani są pobłażliwie. W niektórych krajach działają grupy specjalizujące się w porwaniach dla okupu – zauważył red. Ziomber.

 

W krajach islamskich dyskryminacja chrześcijan jest bywa usankcjonowana prawnie i kulturowo. Sytuacja wyznawców Chrystusa w krajach Bliskiego Wschodu uległa znaczącemu pogorszeniu na skutek tzw. Arabskiej Wiosny. Destabilizacja otworzyła drogę do władzy skrajnym grupom islamskim, wykorzystującym polityczną próżnię. Cenę „demokratycznych rewolucji” w tym regionie płacą mniejszości religijne i etniczne.

 

Mozaikę cierpień chrześcijan – tworzoną także przez hinduski nacjonalizm i antyreligijną polityką Korei Północnej i Chin – uzupełnia zjawisko zazwyczaj pomijane: typowy dla liberalnych zachodnich elit klimat nieufności i pogardy wobec chrześcijaństwa.

 

Po wykładzie odbyła się ponad godzinna dyskusja, w której udział wzięło wielu spośród zgromadzonych na sali słuchaczy. Jak zauważył jeden z uczestników spotkania, cierpienia chrześcijan Afryki, Bliskiego Wschodu i Azji są wezwaniem tak do modlitwy, jak i do osobistego świadectwa wyznawanej wiary.

 

W spotkaniu udział wzięło około 40 osób.


jm


DATA: 2015-03-06 09:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kościołowi nie grożą prześladowania, ON jest prześladowany od 2000 lat!
ponad 4 lata temu / John Galt
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.