Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   06   LIPCA   2020 r.

Św. Marii Goretti, męczennicy
Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej
 
 
 
 

Spotkanie klubu "Polonia Christiana" w Poznaniu

Czy Kościół powinien ingerować w politykę - prof. Jacek Bartyzel


W dniu 31 maja 2012 r. na spotkaniu klubu "Polonia Christiana" w Poznaniu swój wykład wygłosił prof. Jacek Bartyzel. Znany wykładowca akademicki i badacz myśli politycznej przedstawił pogłębione studium historyczne na temat relacji państwa z Kościołem. Zapraszamy do obejrzenia pełnego nagrania wideo z wystąpienia pt. "Czy Kościół powinien ingerować w politykę?".

 

Gość klubu "Polonia Christiana" nawiązał obszernie do idei chrześcijańskiej demokracji, a także odniósł się do współczesnych postulatów środowisk lewackich, dążących do wyrugowania jakichkolwiek przejawów wiary z przestrzeni publicznej. - Zrozumiały niepokój wywołuje u nas mobilizacja wzmagających się sił, które coraz częściej podnoszą postulat walki o tzw. świeckie państwo. Za samym tym sformułowaniem kryje się fałsz, bowiem w cywilizacji chrześcijańskiej, zbudowanej zasadniczo przez świeckich, nigdy nie ma i nie może być innego państwa niż świeckiego, tj. zbudowanego i zarządzanego przez świeckich a nie duchownych (...) Państwo świeckie w tym znaczeniu propagandowym to po prostu nic innego jak państwo bezbożne - mówił wykładowca.


PCh24.pl


DATA: 2013-09-05 15:04:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Czy wszystko co związane z Prawicą i z Kościołem musi kojarzyć się z barakiem profesjonalizmu....jak jakość dźwięku tego nagrania
ponad 5 lat temu / blumkwist
 
Jak można traktować Politykę jako ateista ,czyli jako szambo,czy jako CHRZEŚCIJANIN ,CZYLI jako ,,DOBRO WSPÓLNE\'? A może posłużmy się chińskim mędrcem KONFUCJUSZEM? ,,W Państwie źle rządzonym>HAŃBĄ JEST bycie BOGATYM,w Państwie DOBRZE rządzonym WSTYDEM ,BYĆ BIEDNYM\'\'. A kto np.w Polsce rządzi? Liberałowie,czyli takie zachowanie jak (skutkowo?)ucieczka od odpowiedzialności ,jaką D.Tusk wykazał się (czyli tchórzostwem!!?)serwując się ucieczką na BAAAAARDZO wysokie Stanowisko WYSOKIEGO BIUROKRATY Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego z uposażeniem ok.12 000 euro/miesięcznie (wykształcenie nauczyciela Historii),wykorzystując doskonale Pablic Relations,podczas swoich rządów,z ucieczką od odpowiedzialności, za którego kadencji Dług Publiczny wzrósł do MONSTRUALNEJ LICZBY ok.BILIONA zł> czy(alternetywnie)nasza niechęć do zaangażowania społecznego czyli INDYWDUALIZM,gdy patrzymy najczęściej na Swój czubek nosa,byle by nam było(też naszej rodzinie,,,znajomym królika"cdn
ponad 5 lat temu / Spartanczyk Mirek
 
Ludzie wierzący,członkowie Kościoła nie tylko mogą,lecz powinni ingerować w politykę.Są oni odpowiedzialni za to,co się dzieje w Ojczyżnie i na świecie.To jest bezdyskusyjne.
ponad 6 lat temu / Antoni
 
Jezus rzekł także "władcy uciskają swych poddanych a uchodzić chcą za dobroczyńców - inaczej będzie między wami, pierwszy z was niech będzie sługą braci swych" (Łk 22,26 i paralelne).
ponad 6 lat temu / JAQ
 
Jezus wówczas rzekł: "Oddajcie więc cesarzowi to, co jest cesarskie, a Bogu to, co boskie". Ewangelia wg Św. Mateusza ...
ponad 6 lat temu / Mg
 
Komputer wygryzł kawałek myśli. Kościół powinien się wypowiadać oficjalnie i umiejętnie na temat spraw wątpliwych/niepoprawnych moralnie i zastanowić się jakimi środkami(gdzie i jak) to najlepiej można wyrażać.
ponad 6 lat temu / ja
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 143 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.