DZIŚ JEST:   20   WRZEŚNIA   2020 r.

XXV Niedziela zwykła
Św. Andrzeja Kim Taegon
Św. Pawła Chong Hasang
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Zasada podwójnego skutku.św. Tomasz z Akwinu. Nie wolno.
2 dni temu / Nor
 
nie ma ŻADNEGO dowodu na to,ze jakakolwiek szczepionka dziala! wszyscy,ktorzy wiedz lepiej moga odebrac 100tys $ nagroy za udowodnienie, ze szczepionki dzialaja.Kennedy placi i jakos nikt sie nie zglosil.Dlaczego????
4 dni temu / nie dajcie sie
 
Używanie /części/ ciała człowieka, którego zamordowano, jest aktem kolejnego, dodanego do okropności morderstwa, poniżenia godności tego człowieka. Nie mówimy tu bowiem o ludziach, którzy w imię miłości bliźniego zgodzili się na wykorzystanie ich tkanek po naturalnej śmierci, ale o sytuacjach niegodziwości, zadanego im gwałtu. Nie można do tego przykładać ręki swoją wolą, bo zostaje się wciągniętym w duchową pułapkę współudziału. Temu dziecku, które zostało wiele lat temu zabite, a do dziś jakieś tkanki jego ciała są traktowane utylitarnie, możemy ze swojej strony okazać szacunek, odmawiając współudziału w tamtej niegodziwości, albo jego brak. Konsekwencje moralne ludzkich aktów mają moc trwania na wieczność, a czas nijak nie zmienia ich prawdziwej oceny.
4 dni temu / sp
 
@trooper, można np. skontaktować się telefonicznie/mailowo z którymś z obozów - muzeów pamięci i zapytać, co zrobić. Być może będą chcieli, by im przekazać. Ew. zakopać w ziemi, jako forma dopełnienia a może w ogóle jakiegokolwiek symbolicznego pogrzebu, z myślą o tych ludziach, których ciał użyto do... produkcji. Z pewnością nie używać do szorowania nim dziecka... Człowiek, to nie zwierzę. Nasze ciało jest świątynią Ducha Świętego. Nie wolno nam profanować tej świątyni, ani przykładać ręki do takiej profanacji, gdy jest to proponowane nam przez innych.
4 dni temu / sp
 
@Odporny tak, przeżyłeś prawdopodobnie dlatego że byłeś szczepiony
4 dni temu / Czytelnik
 
Zastąpiony kult Boga kultem ciała.
4 dni temu / Andrzej.
 
Przechorowałem różyczkę, ospę i świnkę i żyję. I m odporność na całe życie
4 dni temu / Odporny
 
"mamy wówczas do czynienia ze współpracą jedynie materialną, odległą i bierną". Bardzo dobrze napisane. Tak samo było z bitwą pod Waterloo. Zęby żołnierzy którzy zginęli posłużyły do produkcji protez i to też był "efekt uboczny". Niedopuszczalne byłoby zabicie człowieka dla zębów. @sp Tak masz rację. Mydło z ludzi powstawało w czasie holocaustu. Mój kumpel takie ma na strychu? Co z tym mydłem zrobić? Bojkot i nieużywanie szczepionek gdzie użyto linii komórkowych pochodzących od abortowanego płodu może co najwyżej spowodować, że firmy farmaceutyczne przestaną produkować takie szczepionki. Nie spowoduje to spadku liczby aborcji. Rozwiązaniem tego problemu jest przestać robić aborcję. W ten sam sposób : skończył się holocaust, skończyło się mydło z ludzi.
4 dni temu / trooper
 
@Do @Aha sam piszesz bzdury. Spadek śmiertelności chorych po wynalezieniu danej szczepionki: Błonica- 99% Pneumokoki- 89% Ospa wietrzna- 99% WZW typu A- 97% WZW tybu B- 68% Odra- 98% Tężec- 97% Zespół wrodzonej różyczki- 100% Różyczka- 99% Rotawirusy- 51% Polio- 100% Krztusiec- 93% Świnka- 99%
4 dni temu / Czytelnik
 
A który szeregowy ksiądz "wogle" ma o tym pojęcie?
4 dni temu / pytam
 
Zmarłyby miliony ludzi gdyby nie szczepionki? Co za bzdura! Bzdura nie poparta faktami, BA! Fakty przeczą tej bzdurze!
4 dni temu / Do @Aha
 
@Aha; jako obrońca dobrodziejstw ludzkości, czyli np. szczepionek, jesteś oczywiście przeciwko zabijaniu ludzi od momentu poczęcia. Dobrze rozumuję?
5 dni temu / magis
 
@Aha, mydło z ludzi również powstawało tylko jako "efektu uboczny" holokaustu. I Pasteura w to nie mieszaj. On ludzi ratował, a nie zabijał.
5 dni temu / sp
 
@mario przecież szczepionka pośrednio powoduje wytworzenie przeciwciał
5 dni temu / Czytelnik
 
Nikt nie abortował tych dzieci, by mieć materiał na szczepionki. Wykorzystano jedynie komórki macierzyste, a to różnica. Gdyby nie szczepienia zmarłyby miliardy ludzi. Szczepionki to jedno z największych osiągnięć ludzkości. Niestety padły ofiarą swojego sukcesu.
5 dni temu / Aha
 
Mozemy mieć do czynienia z grzechem indywidualnym , który powoduje grzech społeczny. W Polsce odnośnie szczepień obowiązkowych , nie ma alternatywy w postaci szczepionek mono-walentnych. Na szczęście moje dzieci przyjęły jeszcze monowalentne. Co do grypy i koronawirusa , pytanie , po co się szczepić czymś co nie daje ci gwarancji nie zachorowania? Po co się szczepić , jeśli nie wiesz na pewno czy aby już nie przeszedłeś zarażenia koroną? Jeśli zarażenie się koroną nie powoduje powstania przeciw ciał stąd podawanie osocza po co się szczepić? Szczepionka tym bardziej nie wytworzy przeciwciał.
5 dni temu / mario
 
@Bul K, w niemieckim obozie koncentracyjnym Buchenwald niejaka Ilse Koch twierdziła, że można nie tylko okładki do książek, lecz również abażury, rękawiczki, itp. "wyroby skórzane". W tym samym czasie opracowano również niemieckie sposoby na produkcję mydła...
5 dni temu / sp
 
Czy człowiek może używać książek z okładkami ze skóry ludzkiej ?
5 dni temu / Bul K
 
Nie jest prawda ze szczepionki powstają DZIĘKI aborcji.
5 dni temu / Kargul
 
Ta szczepionka jest nie tylko nieetyczna ale również niebezpieczna. Koncern farm. Astra Zeneca mający wprowadzić ją na Europe został zwolniony z odpowiedzialności za skutki uboczne. Nigdy wcześniej w tak krótkim czasie z pominięciem etapów testów nie powstała żadna szczepionka. Tylko zbrodniarze mogą coś takiego wciskać ludziom. Dr.Mengelle wiecznie żywy!
5 dni temu / &
 
...."W latach 2016-2017 roku papież Franciszek dokonał głębokiej reformy Papieskiej Akademii Życia, usuwając większość jego poprzednich członków i zastępując ich zupełnie nowymi osobami." Reformy?!
5 dni temu / Wolny
 
mi sumienie mówi, że to nic dobrego. Bardziej dla mnie to wchodzi pod definicje kanibalizmu.
6 dni temu / Rocky
 
Niech Wasza owa będzie TAK-TAK NIE-NIE! Aborcja to zło. Szczepionki z abortowanych dzieci to zło! Kropka!
6 dni temu / Gość
 
Instrukcja Dignitas personae dotycząca niektórych problemów bioetycznych Kongregacja Nauki Wiary: "niewystarczające jest formułowane przez niektóre komitety etyczne kryterium niezależności, czyli uznanie, iż jest rzekomo etycznie godziwe wykorzystanie 'materiału biologicznego' z niegodziwego źródła, pod warunkiem że istnieje wyraźny rozdział pomiędzy tymi, którzy produkują, zamrażają i uśmiercają embriony, a uczonymi, którzy prowadzą doświadczenia naukowe. Kryterium niezależności nie wystarcza, by uniknąć sprzeczności w postawie osoby, która twierdzi, że nie popiera nieprawości popełnianej przez innych, ale jednocześnie akceptuje dla potrzeb własnej pracy 'materiał biologiczny' uzyskiwany przez innych w wyniku takiej nieprawości."
6 dni temu / sp
 
przecież tego się nie dowiemy
6 dni temu / ale
 
Wszyscy mówią, że nie będą się szczepić z tego powodu. No cóż szczepionka na różyczkę jest obowiązkowa i też była tak produkowana, więc większość z was i tak już była tak szczepiona, głównie kobiety, bo kiedyś nie szczepiono chłopców co było opłakane w skutkach
6 dni temu / Czytelnik
 
Większym moim zdaniem problemem jest szczepionka MMR wspomniana w artykule niż potencjalna szczepionka na Covid. Jest ona przymusowo finansowana przez Polaków i przymusowo aplikowana dzieciom w Polsce od lat. Zaskakujące dla mnie jest to, że nikt przeciw temu nie protestuje. To wg mnie dowód na z jednej strony akceptację sposobu w jaki została wyprodukowana przez niektórych, ale chyba przede wszystkim na niewiedzę ludzi, którzy aplikują ją swoim dzieciom.
6 dni temu / Grzegorz
 
z powodu Tima Cooka niech nie korzysta z komputera
6 dni temu / też
 
Jestem zdecydowanie przeciwko takim niemoralnym szczepionkom. Nawet śmiertelna choroba nie znosi takiego zła jak zabójstwo dziecka. Nasza mowa ma być tak, tak albo nie, nie. Będziemy poddawani coraz większym próbom i trzeba wytrwać do końca.
6 dni temu / magis
 
?Większość Konferencji Episkopatów i poszczególnych biskupów wszakże milczy? i to jest jedna z przyczyn, dość ważna chyba, tego, o czym napisano tu w innym artykule - porzucania Kościoła i wiary. Najłatwiej jest milczeć, gdy trzeba pójść pod prąd. Tak samo jest w przypadku panściemy. Gdyby biskupi sprzeciwili się otwarcie łamaniu praw człowieka i tresurze w kierunku budowy zniewolonego, posłusznego społeczeństwa, dawny by już skończono ten obłęd.
6 dni temu / Republikanin
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.