DZIŚ JEST:   25   MAJA   2020 r.

Św. Grzegorza VII
Św. Bedy Czcigodnego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


niech Zydzi swietuja swoje swieta,ludzie innych wyznan swoje święta,nasz prezydent nie powinien się włączać w te swieta,
4 miesiące temu / Danuta Wacławi
 
Pod polskimi nazwiskami ukrywaja sie Zydzi grajac prawdziwych polakow.
8 miesięcy temu / Zbigniew
 
Nie,to grzech przeciw l przykazaniu
ponad 1 rok temu / Izabela
 
Dlaczego nie ? Przecież z tej religii wywodzi się całe chrześcijaństwo. Jezus był z ciała Żydem, pierwsi chrześcijanie to Żydzi, którzy obchodzili wszystkie święta żydowskie. Zapalenie świec chanukowych to piękny gest. Artykuł zbyt nerwowy. Bywa.
ponad 1 rok temu / Eryk
 
Prezydent jest osobą sprawującą urząd świecki i w świeckim państwie. Więc powinien zaprzestać jakichkolwiek wyróżnień każdego z wyznań jak i partii politycznych gdyż jest przedstawicielem całego narodu a nie pewnych grup czy to wyznaniowych czy politycznych. Szacunek owszem należy się każdemu wyznaniu obecnemu w Polsce bowiem to Polacy należą do tych związków wyznaniowych. Nie należy jednak nobilitowac jednych ponad drugimi. Prezydent powinien łączyć a nie dzielić. Tak jak z partiami politycznymi. Jego powinnością jest budować zgody pomagać kompromisom I zapobiegać wszelkim niesprawiedliwosciom.pomimo swojego wyznania jest przedstawicielem narodu jako tego który go wybrał a ludzie są w tym narodzie różni.
ponad 1 rok temu / wow
 
Święte słowa - nic do dodania !
ponad 1 rok temu / Sans pitie'
 
Bóg jest jeden, ale w trzech Osobach i to jest pełna prawda wiary. Nie można wybierać sobie tylko tych prawd, które są wygodne. Żaden Żyd nie będzie świętować Zmartwychwstania, czy Bożego Narodzenia, ani żaden muzułmanin. Dlaczego więc katolicy zawsze padają na kolana i opluwają własną wiarę uczestnicząc czynnie w obrządkach innowierców? Nie wiem, nie rozumiem. Miłość jest najwyższym nakazem, ale przede wszystkim miłość do Boga, później do bliźniego, zatem nie można nad wierność własnej wierze przedkładać dobrych stosunków z innymi wyznaniami. To wygląda jak przepraszam za określenie "duchowa prostytucja". Szanujmy siebie, szanujmy swoją wiarę. Natomiast, jeżeli pan prezydent, którego osobiście bardzo szanuję, jest Żydem, to niech się do tego przyzna i nie obnosi się ze swoją katolickością. Szacunek i honor panie prezydencie, SZACUNEK i HONOR!
ponad 2 lata temu / Piotr69
 
W czym problem? "Jest jeden Bóg ? to pierwsza z Sześciu Prawd Wiary." "Trzecia z nich wyjaśnia zaś, że są trzy Osoby Boskie: Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty. " Na podstawie w/w - tak, czy tak: Jest jeden Bóg! A do tego w przypadku żydów i chrześcijan jest to ten sam Bóg
ponad 2 lata temu / qaz
 
ŻYDOWSKA MONOLATRIA to klasyka rasizmu.Feliks Koneczny,autor oryginalnego podziału na CYWILIZACJE jako NASTĘPSTWO WYBRAŃSTWA wyeksponował ŻYDOWSKĄ,nazywając ją CYWILIZACJĄ PODWÓJNEJ MORALNOŚCI. Polski badacz antyku Tadeusz Zieliński w HISTORIA RELIGII ANTYCZNEJ jako tom III HELLENIZM A JUDAIZM opisał list rozwodowy.W swoich tezach tam zamieszczonych potwierdził,że korzeniami kultury chrześcijańskiej jest ANTYCZNA GRECJA: I.Badania naukowe pochodzenia religii tak samo ,jak i badania naukowe pochodzenia życia,są z góry skazane na jałowość ignoramus et ignorabimu. II.Jak nie może zrozumieć sztuki antycznej człowiek,pozbawiony poczucia artystycznego,tak samo nie zrozumie antycznej religii ten komu brak uczucia religijnego. III.Zapal w sercu swoim jasną pochodnię uczucia religijnego,ale zostaw w domu mdły kaganek wyznaniowości,jeśli chcesz ,żeby świątynia religii antycznej pokazała swoje cuda. IV.Bóg się objawił w Pięknie,Prawdzie i w Dobru i doskonała jest tylko ta religia,która uwzględnia wszyst
ponad 2 lata temu / Mieczysław S.Kazimierzak.
 
Żydzi mają jednoznaczny stosunek do uczniów Chrystusa/chrześcijan/. Żydzi mają jednoznaczny stosunek do gojów: Rabin Owadia Josef, duchowy przywódca partii Szas wchodzącej w skład koalicji rządzącej Izraelem oznajmił, że "goje rodzą się po to, by służyć Żydom". ? Po co goje są tak naprawdę potrzebni? Będą pracować, będą orać, będą zbierać plony. My zaś będziemy tylko siedzieć i jeść jak panowie - zapowiedział rabin podczas przemówienia w synagodze. Potem porównał osoby, które nie są Żydami do... zwierząt pociągowych - pisze "Rzeczpospolita". I nic tego nie zmieni jedynie Boży cud. Ojcze Przedwieczny prosimy Cię odmień serca narodu żydowskiego.
ponad 2 lata temu / Janush z Podkarpacia
 
Ten narod wszedzie miesza i nie dlugo prawdziwi polacy musieli czekac aby sie przekonac czym ta przyjazn pachnie i pokazali ze polski rzad maich sluchac bo zapalal manore to juuz jest ich bo opchodzi ich swieto i druga rzecz jak ono widza tylu brodatych to juz aa zydami bo podobni donich.
ponad 2 lata temu / sanos
 
Odpowiadaja na pytanie "Czy katolik może świętować Chanukę?" to trzeba najpierw uswiadomic sobie czym jestto swieto? Kazdy moze sparwdzic, ze (cytuje za wikipedia), "Geneza Chanuki związana jest z wydarzeniami, które miały miejsce w Świątyni Jerozolimskiej 25 dnia miesiąca kislew 165 lub 164 p.n.e". Zatem jest to swieto odnoszace sie do wydarzec starszych od narodzin Jezusa o ponad sto lat. Czy ktos ma jakies watpliwosci?
ponad 2 lata temu / Husarz007
 
... a czy w knesecie świętuję Boże Narodzenie ?
ponad 2 lata temu / OZ
 
Duda katolik? Sami widzicie jaki z niego katolik!!!!
ponad 2 lata temu / Jaksa
 
a co ma świętować prezydent Juda?
ponad 2 lata temu / Adam
 
Czyz nie jest prezydentem wszystkich polaków?
ponad 2 lata temu / ło matko
 
Heretyckim jest zdanie: "a także inne chrześcijańskie związki wyznaniowe", bo Papiez Leon XIII w encyklice "Satis Cognitum" stwierdzil, ze tylko Katolicy sa Chrzescijanami,a heretycy i schizmatycy (protestanci, prawoslawni, itp) sa odlaczeni sa od Mistycznego Ciala Chrystusa. Zgodnie z Nabozenstwem 5 Sobot z Fatimy, tylko Katolicy nie obrazaja Niepokalanego Serca Najswietszej Maryi Panny. P. Duda popelnil grzech smiertelny, apostazje, zaparl sie Chrystusa celebrujac falszywa religie talmudu z tymi, ktorzy zaprzeczaja faktowi: Zmartwychwstaniu PANA naszego Jezusa Chrystusa. "Chrześcijanie,Katolikiem,Chrztu" piszemy z wielkiej litery. Zammiast "Żeby zaś modlić się za żydów, nie potrzeba modlić się z nimi." raczej: "W Trydenckiej Mszy Swietej w Wielki Piatek jest modlitwa o nawrocenie Zydow (Oremus et pro perfidis Judaeis), zatem mamy obowiazek modlic sie o ich nawrocenie ale NIE WOLNO pod kara grzechu smiertelnego modlic sie z nimi".
ponad 2 lata temu / Oremus et pro perfidis Judaeis - http://cdn.theologicalstudies.net/8/8.1/8.1.3.pdf
 
Żydzi, dla osiągnięcia własnych celów (,które od zarania dziejów są sprzeczne z PR Stanu) dopuszczą się wszelkiej prowokacji i niegodziwości. Prezydent, powinien unikać takich prowokacji, jeżeli chce być neutralny światopoglądowo. Poparcie w kwestii religijnej, choćby jednej narodowości, którą Polska przygarnęła, będzie wykorzystywane przez nich dla ich własnych korzyści narodowych.
ponad 2 lata temu / Tedi
 
taki "katolik" jak Duda może świętować wszystko
ponad 2 lata temu / lolo
 
@ Janush z Podkarpacia : a ,moze dysponuje Pan zdjeciami Premiera Izeaela Nataniahu jak inaguruje Boze Narodzenie przez koledy oraz ustawienie Szopki z Rodzina SWieta 24 Grudnia w Knesecie ,parlamencie tegoz kraju?
ponad 2 lata temu / Ula
 
Może ktoś ma zdjęcia jak rabini składają życzenia P. Prezydentowi z okazji Bożego Narodzenia albo Wielkanocy? Kochane trolle, bardzo dokazujecie. Niech Niepokalana wstawia się za wami.
ponad 2 lata temu / Janush z Podkarpacia
 
Glosowalam na tego przydenta i sie bardzo pomylilam a raczej zostalam oszukana. To juz od dawna nie jest moj prezydent. Malowany ptak...
ponad 2 lata temu / Ewa
 
Dlaczego tak kłaniamy się Żydom? Żaden Żyd nie zrobiłby czegoś takiego dla goja.Oni nami pogardzają.Swoją drogą jak mają szanować prezydenta, który tak im się chce przypodobać i kultywuje ich obyczaje religijne.Nie jest jednym z nich-jest pogardzanym katolikiem!
ponad 2 lata temu / metrios
 
O. dr hab. Benedykt Huculak - Watykan dzisiaj
ponad 2 lata temu / dusza polska
 
@Lakszli Ponadto odwiedził meczet i był na górze Grabarce
ponad 2 lata temu / trooper
 
Lech Kaczyński również zapalał świece Chanukowe.
ponad 2 lata temu / Znicz
 
Tak się składa, że w Doktrynie Katolickiej "wieje" Duch Święty, a poza nią faktycznie czuć powiewy D. Św. (czyli: ducha świata, lub: ducha "tego który niesie światło").
ponad 2 lata temu / do ortuuuum
 
Rozumiem, że zagadnienie dialogu międzyreligijnego, katolików języka hebrajskiego świętujących szabat za przyzwoleniem papieża, faktu iż pierwsi chrześcijanie też go celebrowali, jak i Franciszka świętującego Chanukę z Żydami jest autorowi obce. Nie ma to jak w imię posłuszeństwa doktrynie tak się w niej okopać, że nie widać już spoza niej powiewów D. Św. Pozdrawiam
ponad 2 lata temu / ortuuuum
 
Skoro Papież może świętować podział Kościoła Chrystusowego (rocznica "reformacji Lutra") to Prezydęt nie może obskoczyć jednocześnie Jasnej Góry i Chanuka-dla kazdego coś miłego
ponad 2 lata temu / Lakszli 44
 
Oczywiście że wykrywalność =/= karalność, przecież już dawno temu zaznaczyłem że wykrywalność to jeden z etapów karalności, a więc wiadomo że wykrywalność to nie jest to samo co karalność, gdyż jeden etap wieloetapowego procesu nie jest całym procesem. Oczywiście że czym innym jest etap karalności dotyczący realizowania zasądzonej kary, a czym innym jest etap karalności dotyczący wykrycia przestępcy. Oczywiście że są to dwie osobne czynności dotyczące karalności jednego przestępstwa. Oczywiście idźcie do słownika.
ponad 2 lata temu / do trooper
 
@do trooper Wykrywalność =/= karalność. Jak nie to idziemy do słownika. Ale ty przedstawiłeś swoją definicje (szkoda, że później), więc stąd długo się gadało. Co innego ukaranie, a co innego wykrycie. Dwie osobne czynności ale tyczące jednego przestępstwa.
ponad 2 lata temu / trooper
 
Kara to konsekwencja złamania jakiegoś ustalenia. Gdy nie ma ustalenia (zapisu) prawnego, nie może być mowy o karze, bo wtedy nie ma przestępcy, gdyż przestępcą jest ten kto złamał zapis. "Smacznyś, słaby i w lesie" to szyderstwo z bezprawia, a nie zapis prawny. Samosąd, to w rzeczywistości też sąd. Jednoosobowy. Strzelający sam siebie ogłasza sędzią i katem. Obcinanie rąk za kradzież odbywało się na podstawie uznanego prawa, a że nie zostało ono zapisane, to faktycznie, nie musi być zapis na papierze, gdyż może być szerszy zapis: w świadomości społeczeństwa. Jak by nie patrzeć, twoje przykłady to albo nie są kary, albo jeśli są karami to obejmują wszystkie aspekty karalności które podałem, choć często patologicznie realizowane. No i przecież podałem wykrywalność jako jeden z aspektów karalności, więc znowu walczysz z własnym urojeniem. A że dużo przestępstw, to tylko potwierdza iż ziemska karalność nie jest 100-procentowo skuteczna. Ale lepsza taka niż żadna.
ponad 2 lata temu / do trooper
 
do dwóch zaciętych dyskutantów -troopera i do troopera . Od czasów średniowiecza istnieje nierozwiązany do tej pory problem "ile diabłów mieści sie na ostrzu szpilki" , z pewnością w toku wymiany myśli a w zasadzie złosliwego obrażania się nawzajem i pustosłowia pogłębicie ten problem . Jeszcze lepiej gdybyście to robili w prywatnej wymianie korespondencji . Do moderatora - skasowaliście mój wpis , tak więc o zasadniczych , elementarnych sprzecznościach talmudu i Nowego Testamentu , nie bedę pisał . Na portalu mieniącym sie chrześcijańskim , przypomnę ,Chrystus rozróżniał "plemię żmijowe" i pobożnych Żydów , wskazał kto jest ojcem owego plemienia , jeśli nie pamiętacie przypomnę - Szatan .Przypomnę też czym są wykwity mysli talmudycznej , otóż według "uczonych w Piśmie" rabinów , Pan Bóg w pokorze i podziwie dla głębi ich przemysleń "talmud czyta na stojąco" . Ekumenizm talmudyczno - chrześcijański !? Co wy robicie !!!
ponad 2 lata temu / Tomasz
 
@do trooper 1. Wymierzanie kary i realizowanie kary. 2. Oczywiście mogłyby. Podaję przykłady. Bez zapisu prawnego można byłoby skazać przestępce wg własnego widzimisię. Zadziałało, by tu prawo : smacznyś, słaby i w lesie. Wiem, że to niesprawiedliwe ale takie rzeczy mogą mieć miejsce. Realizowanie kary może istnieć także bez sądzenia. W końcu ile razy bez sądu dawano komuś kulkę w łeb? Realizowanie kary może istnieć bez zapisów prawnych. Np. obcięto komuś ręce na bazarze, bo kradł ale nigdzie nie napisano tego ale takie rzeczy były w dawnej Turcji. Czyli jak widzisz samo karanie nie wystarczy. Do karania musi dołączyć wykrywalność. Niestety bywa i tak, że pomimo wykrywalności, karania i tego, że jest zapis przestępstwa dalej utrzymują się na wysokim poziomie.
ponad 2 lata temu / trooper
 
Nie widzę niczego złego w chanukowej tradycji, tym bardziej, że katolicka grudniowa "orgia świateł" wyrasta właśnie z niej. Chanuka to święto odnoszące się do tradycji historycznej (odzyskanie jerozolimskiej Świątyni). Pokazuje siłę wiary w Boga jedynego, męstwo wierzących w Niego, radość z odzyskania świętego miejsca. Ta tradycja powinna być także dumą chrześcijan. Szkoda, że nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę. Znak czasów, które nie rozumieją nawet tych ciut różniących się od nas?
ponad 2 lata temu / Tomek
 
Nie podoba mi się to zbytnie ocieplenie stosunków polsko-izraelskich. Za dużo żydów w około naszych polityków. To niedobry znak.....niedobry
ponad 2 lata temu / denim
 
To który konkretnie z aspektów procesu karalności które wymieniłem, ty uważasz za "karanie"? Powtórzę te aspekty: zapis prawny, wykrywanie przestępcy, sądzenie go, wymierzanie kary, realizowanie kary. I od razu drugie pytanie: czy którykolwiek z tych aspektów mógłby SKUTECZNIE istnieć samodzielnie, czyli w oderwaniu od pozostałych?
ponad 2 lata temu / do trooper
 
@do trooper Karalność oznacza tylko karanie. Wykrywanie, sądzenie to oddzielne sprawy od karalności. Połączyłeś kilka pojęć w jedno. Co do prostytucji. Zakaz publicznej reklamy czy też karanie za nagabywanie osób które sobie tego nie życzą jak najbardziej. Domy publiczne w miejscach dla osób zainteresowanych grzechem. Dla grzeszników napomnienie. Nie posłucha- to modlitwa.
ponad 2 lata temu / trooper
 
Po pierwsze, prawdziwa wiara nie zależy od ustanowienia święta obchodzonego przez ludzi, lecz od woli Pana Boga. Dlatego bez Chanuki Pan Jezus i tak byłby prawdziwą Osobą Boską, a Kościół Chrystusowy założony przez Niego i tak byłby jedynym prawdziwym Kościołem. Po drugie, to nierozsądne uważać że prezydent wybrany w demokratycznych wyborach reprezentuje wszystkich obywateli. On reprezentuje tylko swoich wyborców. Dlatego, gdy prezydentami byli Wałęsa, Kwaśniewski czy Komorowski, nie uważałem ich za moich reprezentantów.
ponad 2 lata temu / do głosu bez rozsądku
 
Bez Chanuki wierzylibyśmy dziś w wielu Bogów i niewykluczone, że Jezus byłby (tylko) jednym z nich. W związku z tym trzeba oddać judaistom, że to im zawdzięczamy monoteizm i nie ma się co puszyć i wymądrzać, bo wiadomo, że każdy zawsze powie, że jego wiara jest tą prawdziwą. A Prezydent, cóż... mimo całkowitego braku mojej sympatii za łamanie konstytucji i zniszczenie polskiego sądownictwa, reprezentuje wszystkich obywateli, również tych, co w jarmułce świece palą, więc tu - niestety - muszę stanąć w jego obronie (Prezydenta RP, nie prezydenta Dudy).
ponad 2 lata temu / głos rozsądku
 
Z prostytucją jest inaczej niż wpierasz. Karalność prostytucji powoduje ochronę niewinnych ludzi w sytuacji, gdy prostytutka czy sutener będą się bali nagabywać niewinnych ludzi o słabej woli. Dlatego kopiuję to co już dawno temu napisałem w tym wątku: jeśli dzięki wprowadzeniu karalności ... choć jeden niezgorszony nie złamie VI Przykazania - warto wprowadzić do prawa tę karalność. Przy czym, karalność ta powinna dotyczyć jedynie łamania zakazu szeroko rozumianej reklamy (w tym: nagabywania), a nie przypadków gdy grzesznicy są świadomi i dobrowolni. Czyli: zepchnąć prostytucję do podziemi. Całkowity brak reklamy, całkowity brak widocznych prostytutek i widocznych domów publicznych w realu, brak prostytucji w tej części wirtuala która jest powszechnie dostępna. Niech się świadomi i dobrowolni grzesznicy umawiają na stronach zabezpieczonych przed dostępem niewinnych.
ponad 2 lata temu / do trooper cz.2
 
A ja cierpliwie powtarzam powszechnie znany fakt: zagwarantowana prawem karalność zmniejsza ilość przestępstw. Nie napisałeś niczego co by ten fakt obalało, ale rozumiem że jako fanatyk musisz upierać się przy swoim. Porównanie karalności do samej mąki (czyli pojedynczego składnika) jest chybione, gdyż karalność to wieloaspektowy proces: zapis prawny, wykrywanie przestępcy, sądzenie go, wymierzanie kary, realizowanie kary. No brawo, wreszcie załapałeś to co już ci daaawno temu tłumaczyłem w innym wątku przy okazji topienia gorszycieli - że grzech który czyni szkodę niewinnym powinien być karany. Przypadek gdy świadomych grzeszników jest więcej niż jeden, ale nie ma zgorszenia i krzywdy niewinnego/niewinnych, to banalne i oczywiste rozwinięcie przypadku pojedynczego grzesznika bez krzywdy niewinnego, więc po co o tym piszesz?
ponad 2 lata temu / do trooper, cz.1
 
@do trooper cz.2 prostytutka dodatkowo sobie szkodzi i nie widzę sensu jej karać, tak samo jak nie widzę sensu, by karać człowieka, który obciął sobie rękę. Ponadto w żadnym z krajów nie udało się ograniczyć prostytucji poprzez karanie prostytutek) Po drugie klient sam grzeszy idąc świadomie i dobrowolnie do prostytutki, więc z pewnością nie jest osobą niewinną.Sam bierze udział w grzechu przez nikogo nie zmuszany. Jak widać więc ludzie niewinni nie doznają szkody na skutek grzechu prostytucji tylko osoby zainteresowane, więc ten grzech należy traktować jak jedzenie mięsa w piątek, niechodzenie do kościoła czy obcięcie sobie ręki.
ponad 2 lata temu / trooper
 
@do trooper Przepraszam, że zacytowałem twoich słów słowo w słowo i zostało to odebrane przez Ciebie za manipulację. Nie taki miałem cel. Jeżeli tak to odebrałeś to przepraszam. Powtarzam. SAMA karalność nie działa. Tak samo jak z samej mąki chleba nie zrobisz. Dobrze prawisz. Jeżeli grzech czyni szkodę niewinnym to powinien być karany. Np. kradzież powinna być karana, bo powoduje straty. Jeżeli grzesznik czyni szkodę sam sobie i nikomu więcej to nie należy go karać. Np. podane wcześniej niechodzenie do kościoła, jedzenie mięsa w piątek czy masturbacja w swoim pokoju. Po drugie czego nie zauważyłeś. Jeżeli grzesznik czyni szkodę sobie i osobie, która świadomie i dobrowolnie przystąpiła do grzechu to też nie należy karać. Przykładem jest choćby wspólne jedzenie mięsa w piątek, seks pozamałżeński czy prostytucja. Karalność prostytucji nie powoduje ochrony niewinnych osób gdyż prostytutka sama dobrowolnie bierze udział w grzechu (dodatkowo sobie szkodzi
ponad 2 lata temu / trooper
 
@Konrad Turzyński Równie dobre pytanie można zadać, czy katolik może uczestniczyć w święcie namiotów.
ponad 2 lata temu / trooper
 
Druga grupa grzechów to jedzenie mięsa i niechodzenie do kościoła. Te grzechy, w odróżnieniu od poprzednich, nie czynią szkody niewinnym. Jedzący mięso szkodzi tylko sam sobie, niechodzący do kościoła szkodzi tylko sam sobie. Gdybyś jakimś cudem zrozumiał co napisałem do tej pory i zadał pytanie: "czemu nie karać osób, które grzechami szkodzą tylko sami sobie, by mniej grzeszyli?", od razu wyjaśniam: bo przymus (prewencyjna groźba karalności czy realna karalność) nie pobudza do miłości. Jedzący mięso i niechodzący do kościoła powinni pokochać Pana Boga, a więc także znienawidzić grzech, dla swojego dobra, a więc z własnej nieprzymuszonej woli. Takich należy tylko uświadamiać (ewangelizować), a nie karać na ziemi. Jeśli posłuchają, sami zmniejszą ilość grzechów. A jeśli nie posłuchają, i tak za swe grzechy zostaną ukarani. Przez Pana Boga po śmierci.
ponad 2 lata temu / do trooper cz.3
 
Powtarzam NIEZMIENNIE kolejny raz znany powszechnie znany (ale nieznany fanatykom kłamstwa) fakt: zagwarantowana prawem karalność ZMNIEJSZA ilość przestępstw. Co do grup grzechów, to dobrze przewidziałem że dalej nie rozumiesz. Szybciej zajmie mi wyjaśnienie łopatologiczne niż prostowanie twoich błędów. Grzechy aborcji, prostytucji, niechodzenia do kościoła, jedzenia mięsa można podzielić na dwie grupy według kryterium czynienia szkody osobom niewinnym (w tym: zgorszenia). Pierwszą grupę tworzą: aborcja, która (poza szkodą morderców dziecka - matki i pomagającemu jej płatnego mordercy) czyni szkodę niewinnemu dziecku, a także prostytucja, która (poza szkodą prostytutki, sutenera) czyni szkodę niewinnemu dotąd człowiekowi skuszonemu na nierząd. I karalność wobec grzechów z tej grupy nie ma na celu nawrócenie morderców, prostytutki, sutenera - lecz ma na celu ochronę niewinnych ludzi (dziecka i skuszonego na nierząd). W tym ochronę przez prewencję.
ponad 2 lata temu / do trooper cz.2
 
Co do alternatywy. Alternatywą dla twojej postępującej kompromitacji byłoby przyznanie się do matematycznego kłamstwa i przeprosiny za związane z nim bezpodstawne wiadro pomyj na mnie, ale jak widać jest to alternatywa czysto hipotetyczna w twoim megaobłudnym przypadku "szanującego innych" i "próbującego żyć według nauk Jezusa". Postępującej, bo kompromitujesz się jeszcze bardziej kolejnym kłamstwem: "Napisałeś kilka postów wcześniej, że w średniowieczu dlatego była wysoka przestępczość, bo była niska wykrywalność". A ja napisałem coś innego: "przykłady które podajesz nijak nie przemawiają przeciw prewencji, TYM BARDZIEJ że w średniowieczu była gorsza wykrywalność". Czyli bezczelnie zmanipulowałeś moją wypowiedź, podmieniając "tym bardziej" na "dlatego". A skoro tak, to nie komentuję twoich żałosnych prób "wnioskowania" które zaczynasz od tej manipulacji, bo wiadomo że z fałszu prawdy nie uzyskasz. Ja jak wyciągam wnioski, to z DOSŁOWNYCH cytatów, bez manipulacji.
ponad 2 lata temu / do trooper cz.1
 
@do trooper jedzenie mięsa w piątek to grzechy. Tak? A więc nie karząc za jedzenie mięsa w piątek przyczyniasz się do tego grzechu. Widzę, że jednak nie każdy grzech chcesz karać. To może powiesz mi, które grzechy wg Ciebie karać należy, a które nie, bo nie znam twojego kryterium? Uprzedzę twoje pytania. Ja uznaję zasadę chcącemu nie dzieje się krzywda lub jak kto woli nie karzemy jednostki za to, że ta działa na swoją niekorzyść. Po drugie sprzeciwiam się przestępstwom bez ofiar lub potencjalnych ofiar. Nie ma ofiary/ nie mogło być ofiary. To nie ma przestępstwa. Po trzecie karać należy przestępstwa z ofiarą lub wg zasady niechcącemu dzieje się krzywda i trzeba ją zadośćuczynić.
ponad 2 lata temu / trooper
 
@do trooper Jeszcze raz. Co do matematyki. Patrz pojęcie alternatywa. Karanie ma niską wartość prewencyjną. Aby karanie w ogóle zadziałało muszę być dodatkowe inne czynniki. Ale w końcu napisałeś. SAMA karalność zmniejsza ilość przestępstw. Ale sobie zaprzeczyłeś. Napisałeś kilka postów wcześniej, że w średniowieczu dlatego była wysoka przestępczość, bo była niska wykrywalność. Czyli sam stwierdziłeś fakt, że przez niską wykrywalność karanie było słabo skuteczne. Z tego wynika, że SAMA karalność nie działa. To się zdecyduj czy sama karalność działa czy wysoka przestępczość w średniowieczu była skutkiem niskiej wykrywalności (i przez to karalność nie działała). Co do aborcji, prostytucji, niechodzenia do kościoła i jedzenia mięsa. Pisałeś, że obowiązkiem katolika jest zapobiegać grzechom , gdyż jak nie zapobiegnie grzechowi, któremu można zapobiec to sam ma grzech. Tak? Dla ciebie sposobem zapobiegania jest karanie. Tak? Aborcja, prostytucja, niechodzenie do kościo
ponad 2 lata temu / trooper
 
Święto Chanuka jest świętem biblijnym ("1. Księga Machabejska", 4:52-59; "2. Księga Machabejska", 10:3-8 (w niektórych niekatolickich kościołach chrześcijańskich te księgi uchodzą za apokryfy, toteż w tych in. kościołach takie pytanie ew. ma sens); sam Jezus Chrystus uczestniczył w obchodzeniu tego święta ("Ewangelia wg św. Jana", 10:22-23), czyżby zaprzeczył przez to prawdzie o Trójcy Przenajświętszej? Na pytanie, czy prezydent może uczestniczyć w obchodzeniu tego święta, odpowiedź powinna być odwrotna: "jako katolik może uczestniczyć, jako prezydent - niekoniecznie". Moim zdaniem pod warunkiem, że prezydent Izraela będzie świętował 3 Maja (lub 15 Sierpnia), które dla Polaków mają dwojaki sens (religijny i patriotyczny), podobnie jak chanuka - dla Izraelitów. I dlaczego takie wyróżnienie cudzego święta miałoby dotyczyć akurat narodu izraelskiego, anie np. narodu łużyckiego albo irlandzkiego i obchodów ku czci ich patronów (odpowiednio - św. Benona i św. Patryka)?
ponad 2 lata temu / Konrad Turzyński
 
to takie samo pytanie jak to czy katolik może pogodzić wiarę w Boga z wiarą w "balla" czy w "złotego cielca"?
ponad 2 lata temu / pytanie
 
Przedtem pisałeś: "SAMO karanie nic nie daje albo bardzo mało daje", teraz zaprzeczasz temu: "SAMO KARANIE NIE ZMNIEJSZA...", a zaraz znowu sobie zaprzeczasz: "KARANIE MA NISKĄ WARTOŚĆ PREWENCYJNĄ". Ujmę to matematycznie, choć wiem że nie zrozumiesz: najpierw twierdzisz k=0 albo k>0, potem k=0, potem k>0. Ale spoko, kompromituj się dalej, to twój problem. Ja powtarzam znany powszechnie (ale oczywiście nieznany nielogicznym fanatykom) fakt: zagwarantowana prawem karalność ZMNIEJSZA ilość przestępstw (czyli k>0). Oczywiście dalej nie zrozumiałeś różnicy między aborcją i prostytucją, a jedzeniem mięsa czy nie chodzeniem do kościoła, i dlaczego za pierwszą grupę powinna być karalność, a za drugą nie. Ach, więc bezpodstawnie wylewając na mnie pomyje za pisanie matematycznej prawdy i nie przepraszając za te oszczerstwa okazujesz mi szacunek i PRÓBUJESZ żyć według nauk Pana Jezusa? Przyznaję ci za tę błazenadę honorowy tytuł forumowego mistrzunia hipokryzji :-D
ponad 2 lata temu / do trooper
 
@do trooper Ciebie trudne ale może kiedyś to zrozumiesz.
ponad 2 lata temu / trooper
 
@do trooper Aby było jasno i bez niedomówień.SAMO KARANIE NIE ZMNIEJSZA LICZBY PRZESTĘPSTW. SAMO. ROZUMIESZ? CZY MAM DALEJ PISAĆ. Karanie z czymś może dać efekty. Lepsze od karania jest tworzenie takich warunków, aby nie dało się popełniać przestępstw. BEZ KARANIA DA SIĘ TO ZROBIĆ. KARANIE MA NISKĄ WARTOŚĆ PREWENCYJNĄ. Dlaczego? Bo wielu przestępców popełnia przestępstwa chociaż wie, że prawdopodobieństwo ukarania jest bliskie 1. Zrozumiałem i napiszę jeszcze raz. Kara ma być aby zmniejszyć liczbę grzechów, bo wg Ciebie TYLKO I WYŁĄCZNIE KARANIE wpływa na zmniejszenie liczby grzechów. Co do jedzenia mięsa i niechodzenia do kościoła. Czyli za to nie chcesz karać ???????????????????????. Za to widzę kolega imputuje mi, że nie rozumiem nauk Jezusa, chociaż PRÓBUJĘ według nich żyć. Tylko w przeciwieństwie do kolegi szanuję innych ludzi chociaż całkowicie się poglądowo z nimi nie zgadzam i nikomu na siłę nie każę żyć wg moich zasad, którymi się kieruję. Wiem, że to dla
ponad 2 lata temu / trooper
 
Czy w Polsce już oficjalnie nie mieszka więcej Bangladeszan czy Nepalczyków niż Żydów? Czy im także prezydent bedzie składał życzenia?
ponad 2 lata temu / Pyta
 
Dalej nie załapałeś, więc cierpliwie powtórzę: celem tej karalności ma być nie zlikwidowanie, lecz zmniejszenie ilości mordowanych dzieci i zmniejszenie skali zgorszenia sianego przez prostytutki. Przykład z kamerami bardzo dobry - przecież właśnie Pan Bóg "kameruje" wszystkie nasze grzechy i z tego powodu wierzący w Pana Boga popełniają ich mniej. O pałowaniu i wybiciu zębów za jedzenie mięsa czy nie chodzenie do kościoła, to kolejne twoje urojenie wynikające z tragicznego braku zdolności czytania ze zrozumieniem, więc litościwie przemilczę ten twój bełkot. Podobnie jak kłamliwe insynuacje jakobym ja był zamordystą a Pan Jezus nie, gdyż ten twój wniosek jest błędny z tego samego powodu. A na deser parafraza twojego bełkotu: dalej piszmy, dowiem się więcej jak to jest być człowiekiem bez honoru (brak przeprosin za pomyje "matematyczne"), który bezczelnie insynuuje jakieś poglądy tylko dlatego, bo nie rozumie logicznych nauk Pana Jezusa.
ponad 2 lata temu / do trooper cz.2
 
Kłamiesz, tym razem jakobyś kiedyś nie wiadomo gdzie W ZAMIAN ZA PRZEPROSINY otrzymał ode mnie wiadro pomyj. Natomiast to że ja za napisanie matematycznej prawdy otrzymałem od ciebie wiadro pomyj za które nadal nie przeprosiłeś, każdy może sprawdzić w tym wątku. W związku z tym, jakiekolwiek nowe dowody matematyczne daruj sobie dla własnego dobra. No chyba że faktycznie jesteś masochistą? Co do karalności: a widzisz, czyli jednak zmieniłeś zdanie, bo wcześniej pisałeś tylko że NIC nie daje, a teraz dopuszczasz że bardzo mało, ale jednak daje. Idziesz w dobrym kierunku (tak tak, to pochwała, nie pomyje). Uzgodnij sam ze sobą swoje poglądy, bo moje się nie zmieniły, powtórzę: zagwarantowana prawem karalność ZMNIEJSZA ilość przestępstw. Tak, część ludzi nie chodzi do prostytutek bo jest za to przewidziana kara (czyściec, piekło). Jeśli ty masz Prawo Boże gdzieś i jeśli dlatego sobie tego nie wyobrażasz, to wyłącznie twój problem.
ponad 2 lata temu / do trooper cz.1
 
@do trooper cz.2 Jeżeli ukarzemy gościa karą 11 000 pałek lub wybiciem zębów za jedzenia mięsa w piątek i dzięki temu wiele osób oduczy się tego grzechu to warto to wprowadzić. Jeżeli będziemy karać za niechodzenie do kościoła chłostą i dzięki temu chociaż jedna osoba zacznie chodzić do kościoła to warto to wprowadzić. Co prawda nie nauczy się w ten sposób miłości do Jezusa ale uniknie grzechu nieobecności na niedzielnej mszy. Widać po prostu, że jesteś katolickim zamordystą. W przeciwieństwie do Ciebie Pan Jezus zamordystą nie był. Mówił "JEŚLI CHCESZ pójść za mną, to pójdź". Dalej piszmy. Dowiem się więcej jak wprowadzać zamordyzm.
ponad 2 lata temu / trooper
 
@do trooper A czy ja napisałem, że "kłamstwo matematyczne" to wiadro pomyj? Był inny wątek w którym za pomyłkę przeprosiłem, a w zamian było wiadro pomyj. Ja już pisałem i powtórzę. SAMO karanie nic nie daje albo bardzo mało daje . Mało tego. Jest na to dowód matematyczny ale wymaga znajomości probabilistyki. Celem karania ma być prewencja. A TY DALEJ NIE ZAŁAPAŁEŚ, ŻE KARANIE MA NISKĄ WARTOŚĆ PREWENCYJNĄ. Czy ty myślisz, że ludzie nie chodzą np. do prostytutek, bo jest kara? Piszesz, że celem kar nie jest wymuszenie miłości do Pana Jezusa. Ale z Twojego wpisu wynika, że celem kar jest wymuszenie przestrzegania bożych przykazań. "Jeśli dzięki wprowadzeniu karalności choć jedno dziecko nie zostanie zamordowane, jeśli choć jeden niezgorszony nie złamie VI Przykazania - warto wprowadzić do prawa tę karalność". Jedziemy więc dalej. Jeżeli zamontujemy kamery w każdym mieszkaniu i dzięki temu zapobiegniemy złamaniu choćby jednego bożego przykazania to je zamontujemy
ponad 2 lata temu / trooper
 
Co nazywasz "pomyjami jak kiedyś"? Moją reakcję na twoje kłamstwo "matematyczne", którego do tej pory nie odwołałeś i w związku z którym to właśnie ty kiedyś bezpodstawnie wylałeś na mnie pomyje? Nie potwierdzam że samo karanie NIC nie daje, ponieważ zagwarantowana prawem karalność ZMNIEJSZA ilość przestępstw. Nie napisałem że "stwierdzasz nielogiczność nauk Pan Jezusa". Natomiast to fakt że od dawna walczysz np. z Jego zezwoleniem na topienie gorszycieli. Karalność aborcji czy prostytucji nie ma na celu wymuszanie siłą i przemocą miłości wyrodnych matek czy prostytutek do Pana Jezusa. Cały czas nie załapałeś, że celem tej karalności ma być prewencja - zmniejszenie ilości mordowanych dzieci i zmniejszenie skali zgorszenia sianego przez prostytutki. Jeśli dzięki wprowadzeniu karalności choć jedno dziecko nie zostanie zamordowane, jeśli choć jeden niezgorszony nie złamie VI Przykazania - warto wprowadzić do prawa tę karalność.
ponad 2 lata temu / do trooper
 
@do trooper Fakt z tą wolną wolą to napisałem tak, że mogłeś to opacznie zrozumieć. To moja wina. Przepraszam ale pewnie dostane za to kolejną porcję pomyj jak kiedyś. W średniowieczu była gorsza wykrywalność. Czyli potwierdzasz moją tezę, że SAMO karanie nic nie daje. Można podzielić wpis na części ale to byłby wtedy kolejny wpis lub 2 albo 3 i nie chciałem robić poematu dygresyjnego tylko skupić się na meritum. Jeżeli tak chcesz koniecznie przykłady o tej karalności to proszę, bardzo jestem w stanie podać ale wtedy piszę osobne komentarze/poemat dygresyjny. Dlaczego twierdzisz,że walczę z nauką Pana Jezusa i stwierdzam jej nielogiczność? Nie taki jest cel moich komentarzy. Piszesz,że nie chcesz wymuszać ewangelii siłą i przemocą lub jak kto woli przymusem. To dlaczego kiedyś pisałeś aby cenzurować dzieła niekatolickie lub, aby karać prostytutki? Karanie jest formą przymusu.
ponad 2 lata temu / trooper
 
Nie mylę zapobiegania z karaniem, tylko ty kolejny raz wykazujesz że nie umiesz czytać ze zrozumieniem, co typowe dla fanatyków fałszu. Jeśli znajomy jest katolikiem a katolik mu nie przypomni (choćby swoim przykładem) że w piątek kiełbasy katolicy nie jedzą, to popełnia tzw. grzech cudzy. Nigdzie nie głosiłem wymuszania miłości siłą i przemocą, czyli dyskutujesz z własnym fanatycznym urojeniem. Powtarzam, choć wiem że do fanatyka to nie trafi: Pan Jezus pozwala rosnąć chwastowi do żniw TYLKO DLATEGO by nie uszkodzić pszenicy. Jeśli rosnący chwast powoduje że pszenica usycha i nie dotrwa do żniw, wtedy jak najbardziej zalecane jest by chwast zniszczyć. Czyli wtedy chwast nie jest tolerowany. Dokładnie tak jak nie są tolerowani zatwardziali gorszyciele. Wszystkie nauki Pana Jezusa są logicznie spójne i prawdziwe, dlatego nic dziwnego że jako fanatyk fałszu tak zawzięcie z nimi walczysz.
ponad 2 lata temu / do trooper cz.2
 
Napisałeś kłamstwo jakobym uważał że człowiek nie ma wolnej woli, w słowach: "Ja w przeciwieństwie do Ciebie uważam, że człowiek ma wolną wolę". To kolejny dowód do jakiej degeneracji prowadzi fanatyzm, skoro nawet własnych słów nie rozumiesz i dlatego teraz się dziwisz że napisałeś coś bez świadomości. Oczywiście, jak na fanatyka fałszu przystało, za to oszczerstwo też mnie nie przeprosisz, tak jak nie przyznałeś się i nie przeprosiłeś za oszczerstwo "matematyczne". Sprawiedliwe zadośćuczynienie będzie miało miejsce na Sądzie Ostatecznym. Dlatego dla katolików to prewencja jest głównym celem karalności "ziemskiej". Gdyby jej nie było, ilość przestępstw byłaby większa, a przykłady które podajesz nijak nie przemawiają przeciw prewencji, tym bardziej że w średniowieczu była gorsza wykrywalność. I jeszcze kłamliwie wykręcasz się że mógłbyś podać masę innych przykładów ale ci nie starczy znaków, choć doskonale wiesz że to nie problem bo możesz podzielić wpis na czę
ponad 2 lata temu / do trooper cz.1
 
@do trooper cz.2 Skoro Pan Jezus kazał chwastu nie wyrywać tylko pozwala mu rosnąć do żniw to znaczy, że go toleruje. Nie akceptuje tylko toleruje. A robi to w tym celu, aby nie uszkodzić pszenicy. To może zapytam się inaczej. Czyli chcesz karać ludzi za grzechy lub aby wszystkie rzeczy niezgodne z chrześcijaństwem były karane? Przecież pisałeś, że Jezus kazał napominać grzeszników i ich ewangelizować. Czy ewangelizacja polega na karaniu i stosowaniu opresji?
ponad 2 lata temu / trooper
 
@do trooper Karalność w znikomym stopniu wpływa na zmniejszenie przestępstw. Przykład w średniowieczu były surowsze kary a mimo to w nocy w mieście czy na szlakach handlowych było bardzo niebezpiecznie. Mogę podać jeszcze masę innych przykładów na poparcie tezy ale nie starczy mi znaków w komentarzu. Kary są po to, aby zadośćuczynić krzywdzie osoby pokrzywdzonej. To jest główny cel kar. Mylisz prewencję (zapobieganie) z karaniem. Leczenie i karanie jest już "po" (wystąpiła choroba/wystąpiło przestępstwo). Nie twierdzę, że nie powinno się w ogóle karać, tylko należy karać za to co szkodzi innym. Czy ja napisałem, że ty uważasz, że człowiek nie ma wolnej woli? Co do zapobiegania grzechowi. Czy jeżeli mój znajomy je kiełbasę w piatek a ja mu kiełbasy z ręki nie wyrwę, to jestem współodpowiedzialny za jego grzech? Bóg chce aby wszyscy go kochali ale chce też, by ta miłość byłą dobrowolna a nie wymuszana siłą i przemocą. Dalej widzę nie rozumiesz słowa tolerować.
ponad 2 lata temu / trooper
 
Pierwsze (a więc podstawowe / najważniejsze) wyjaśnia sprawę: 1. NIE BĘDZIESZ MIAŁ BOGÓW CUDZYCH PRZEDE MNĄ Powiedzieć że żydzi nie uznają boskości Chrystusa to mało, oni wypowiadają się o Nim w sposób obraźliwy (np. heretyk, bałwochwalca), potępiają Go. https://pl.wikipedia.org/wiki/Jezus_w_judaizmie Katolik nie może obchodzić obrządków innych religii (chyba że odchodzi od chrześcijaństwa). Specjalne gesty dla znikomej mniejszości w Polsce też nie powinny mieć miejsca w polskim pałacu prezydenckim czy Sejmie. Jesteśmy krajem katolickim. Niestety prezydent Duda jakby zapomniał jakiego kraju został prezydentem - dla niego RP Rzeczpospolita Polska to "Rzeczpospolita Przyjaciół".
ponad 2 lata temu / Polska to nie Polin
 
My katolicy bowiem wiemy, że jeśli mogliśmy zapobiec grzechowi cudzemu, a tego nie zrobiliśmy, to będziemy za ten grzech współodpowiedzialni. Nie ja chciałbym aby inni żyli według Prawa Bożego, lecz Pan Bóg tak chce, a ja tylko wypełniam Jego polecenie ewangelizacji i upominania grzeszników. A skoro dobrowolnie wybierasz bycie wobec katolików jak poganin i celnik, więc to logiczne że nie będę twojego fanatycznego fałszu traktować z szacunkiem. Kłamiesz że Pan Jezus kazał chwast tolerować. Pan Jezus nie kazał wyrywać chwastu TYLKO DLATEGO by nie uszkodzić pszenicy. Inaczej, jeśli stosuje się środki szkodzące chwastowi, a nie szkodzące pszenicy, są one jak najbardziej zalecane. A co do topienia gorszycieli, to powtórzę co ci wiele razy pisałem, a czego przez swój fanatyzm dalej nie przyjmujesz do wiadomości: Pan Jezus NIE KAZAŁ, lecz ZALECIŁ topić gorszycieli.
ponad 2 lata temu / do trooper cz.2
 
Różnica między nami jest choćby taka, że ty fanatycznie tkwisz w fałszu i nie chcesz się go wyrzec. Przynajmniej dobrze gdy w końcu przyznałeś że dla ciebie "tolerować" to trudne słowo. Oczywiście że karalność przyczynia się do prewencji, gdyby tak nie było, zniesiono by karalność wszelkich przestępstw, skoro mimo karalności przestępstwa występują. Zadaniem karalności jako prewencji jest bowiem zmniejszenie ilości, a nie całkowite wyeliminowanie przestępstw. Twój przykład z chorobą to potwierdza - przecież prewencja przed chorobami zmniejsza ilość osób chorych. Kłamiesz jakobym uważał że człowiek nie miał wolnej woli, przecież tylko namawiam ciebie byś porzucił fałsz, ale wiem że swoją wolną wolą wybierasz tkwienie w nim i przyjmuję to do wiadomości. To ty nie tolerujesz doktryny katolickiej, dlatego ciągle włazisz na katolickie forum i z tą doktryną fanatycznie walczysz. Bo to prawda że my katolicy nie jesteśmy obojętni wobec grzechu innych tak jak ty.
ponad 2 lata temu / do trooper cz.1
 
Myślę,że PAD ma z kim konsultować takie wątpliwości.
ponad 2 lata temu / kota
 
@do trooper cz.2 nie dopuść aby grzeszył tylko jeżeli twój brat grzeszy to go upomnij, a jak nie zechce słuchać to niech ci będzie jako celnik i poganin. Jak upomnienie nie pomaga to zostaje tylko modlitwa. Jak grzesznik grzeszy to dopóki szkodzi swoim grzechem tylko sobie i osobom, które są tym zainteresowane to obowiązuje zasada chcącemu nie dzieje się krzywda lub jak kto woli nie karzemy jednostki dlatego, że ta świadomie i dobrowolnie działa na swoją niekorzyść. A ty jak pisałeś w poście nt prostytucji chcesz karać prostytutki mimo, że katolicy z usług prostytutek nie korzystają. Z usług prostytutek mogą korzystać natomiast ateiści lub poganie i to ich sprawa. Oni żyją według swoich reguł, które katolików nie dotyczą. To samo jak poganie modlą się do swoich bożków. Jezus w przypowieści o chwaście nie kazał wyrywać chwastu, aby nie uszkodzić pszenicy ale chwast tolerować (wiem trudne słowo) Ale Ty pewnie zaraz wyskoczysz z tekstem o topieniu gorszycieli.
ponad 2 lata temu / trooper
 
@do trooper I to jest właśnie różnica między nami. Karalność prewencji nie powoduje, a raczej jest słabą prewencją czego dowodem są liczne przestępstwa.Ponadto karalność musi działać z wykrywalnością. Sama nie działa. Prewencją nie jest karalność. Prewencją jest niedopuszczenie warunków do popełniania przestępstw. Tak samo jak leczenie (karanie) nie jest zapobieganiem choroby (prewencja). Rozumiem, że w ramach zapobiegania grzechom będziesz chciał jeszcze masowej inwigilacji, bo przecież inwigilacja jest w stanie zapobiec grzechowi? Ja w przeciwieństwie do Ciebie uważam, że człowiek ma wolną wolę i jeżeli chce grzeszyć to jego sprawa. Dopóki nie robi krzywdy innym niech grzeszy. Ja wyznaję w życiu pewne zasady ale szanuję osoby, które tymi zasadami w życiu się nie kierują. Szanuję te osoby ale całkowicie się z nimi nie zgadzam. Ty chciałbyś, aby inni żyli wg twoich zasad. Ponadto Pan Jezus nie mówił zabroń grzesznikowi grzeszyć i nie dopuść, aby grzeszył tylko cdn
ponad 2 lata temu / trooper
 
No właśnie, cały czas MILCZYSZ na temat bzdury którą napisałeś: "3x=x jest możliwe nie tylko dla 0". Gdybyś nie był fanatykiem fałszu, potrafiłbyś przyznać się do błędu, wycofać się z wyznawania tej bzdury i przeprosić za bezpodstawne zniewagi które w związku z tą bzdurą napisałeś wobec mnie w tym wątku. Twoje antykatolickie idee omawialiśmy w wątkach w których dyskutowaliśmy na konkretne tematy, więc nie będę nimi trollował w tym wątku. W tamtych wątkach też tych antykatolickich poglądów nie odwołałeś, czyli wnioskuję że dalej je wyznajesz. Co do karalności, jedną z funkcji karalności jest prewencja. Jeśli groźba karalności grzesznika sprawi, że grzesznik nie popełni grzechu, spełnione jest (choć częściowo) zadanie walki z grzechem.
ponad 2 lata temu / do trooper
 
@do trooper Hello. Od 10 postów nie piszę 3x=x , a ty w kółko o tym. Już na ten temat raz pisałem skąd to, a Ty dalej swoje. Po co tak piszesz o tym w kółko? Raz lub kilka nie wystarczy? Trzeba z 10 razy? Ponadto wypisz moje antykatolickie idee ws. homoseksualizmu, prostytucji, aborcji, ewangelizacji. Skoro jesteś nietolerancyjny wobec grzechu ale wobec grzesznika jesteś tolerancyjny jak napisałeś, to czemu chcesz karalności grzeszników np. za aborcję, czy osób biorących udział w prostytucji.
ponad 2 lata temu / trooper
 
Z zagadki pana poliszynela: który rezydent nie robił w chanukowym biznesie ?
ponad 2 lata temu / WS
 
Żałuj przede wszystkim że nie potrafisz wyzbyć się kłamstw i fanatyzmu. WIELOKROTNIE ci pisałem że Pan Jezus NIE KAZAŁ, lecz ZALECIŁ topić gorszycieli. Skoro NADAL tego nie przyjmujesz do wiadomości, tym samym potwierdzasz swój fanatyczny upór. Kłamiesz jakobym upierał się że prawda=wiedza, gdyż po pierwsze napisałem tylko że PRZYJMUJĘ DO WIADOMOŚCI że DLA CIEBIE prawda =/= wiedza, a po drugie napisałem tak TYLKO RAZ i nie upieram się przy tym. Ty nie dość że kłamiesz w zdaniu "3x=x jest możliwe nie tylko dla 0", to wiele razy broniłeś tego kłamstwa, czyli upierasz się przy nim, a więc to kolejny dowód że fanatykiem jesteś. Nietolerancję wobec katolicyzmu wykazujesz gdy z fanatycznym uporem na katolickim forum promujesz antykatolickie idee (tematy homoseksualizmu, prostytucji, antykoncepcji, aborcji, ewangelizacji,...). Powtarzam: oczywiście że jako chrześcijanin nie jestem tolerancyjny wobec GRZECHU. I źle rozumiesz, bo błędnie utożsamiasz grzech z grzesznikiem.
ponad 2 lata temu / do trooper
 
Tylko jedno pytanie. Czy Żydzi świętują z Prezydentem Boże Narodzenie, np ich premier składa Mu życzenia z tej okazji?
ponad 2 lata temu / Jolanta
 
1. Gdzie okazałem nietolerancję? Staram się tolerować twoje wypowiedzi jak tylko mogę. Może podasz przykład gdzie byłem nietolerancyjny to postaram się w przyszłości tego unikać. 2. Przykładem twojego fanatyzmu jest to, że nie zajrzałeś do słownika i od kilku postów upierasz się, że prawda=wiedza. Jakbyś zajrzał do słownika to byś inaczej pisał ale nie zajrzałeś co widać po twoich postach. Poza tym zarzucasz mi nierozumienie słowa tolerancja ale nie potrafiłeś mi tego udowodnić. Z resztą piszesz, że chrześcijanin nie może tolerować grzechu. Czyli z tego zdania wynika jesteś chrześcijaninem= jesteś nietolerancyjny. Czyli rozumiem, że grzeszników trzeba prześladować ponieważ grzeszą? Co do topienia gorszycieli żałuję, że nie można wrzucać tutaj screenów.
ponad 2 lata temu / trooper
 
Które definicje rzekomo "daję fanatycznie"? Podaj konkrety, bo na razie pogłębiasz swoją kompromitację, tym razem pokazując że nie rozumiesz znaczenia słowa "fanatycznie". Ja wykazałem że jesteś antymatematycznym fanatykiem, gdyż pomimo kilku dowodów których prawidłowości nawet nie próbujesz podważyć (czemu akurat się nie dziwię), ciągle z bezpodstawnym uporem podtrzymujesz fałsz: "3x=x jest możliwe nie tylko dla 0". Poza tym kłamiesz, gdyż nigdy nie napisałem że chrześcijanin MUSI topić gorszycieli. Oczywiście że chrześcijanin nie może być tolerancyjny wobec grzechu, ale tego nie zrozumiesz dopóki się nie nawrócisz. Jaki krzyk? To naturalne że jesteśmy przez was prześladowani i gnębieni, przecież tak nam zapowiedział Pan Jezus (Mt10,17-39). Bo jak przystało na hipokrytów, macie gęby pełne frazesów o tolerancji, ale wchodzicie na katolicki portal po to, by demonstracyjnie okazywać waszą nietolerancję wobec katolicyzmu.
ponad 2 lata temu / do trooper
 
@do trooper 2. Za to Ty fanatycznie dajesz swoje definicje zamiast słownikowych ale o słowniku była mowa 3. Widzę, że pojęcia tolerancja nie rozumiesz czemu się nie dziwię. Fakt, wg Ciebie chrześcijanin nie może być tolerancyjny, bo musi topić gorszycieli. Ponadto skoro nie może być tolerancji, to gorszycieli czekają gnębienie i prześladowania Tylko jak chrześcijanie w starożytnym Rzymie czy w Japonii spotkali się z nietolerancją lub jak teraz u muzułmanów to jest krzyk. Poza tym gdyby nie tolerancja to najprawdopodobniej dostałbyś w buzię od kogoś lub trafiłbyś do lwa. Na całe szczęście w Polsce jeszcze jest tolerancja. Jak nie ma tolerancji są prześladowania i gnębienia
ponad 2 lata temu / trooper
 
A czy papież może pojawiać się w synagodze?
ponad 2 lata temu / ZZ
 
Rozterek jest więcej, np. czy kościół katolicki powinien corocznie obchodzić dzień islamu??? Czy muzułmanie obchodzą dzień katolicki w meczetach? Czemu służą informacje na stronach caritasu o dostępnych poradnikach między innymi po arabsku w temacie legalizowania pobytu w Polsce. czy katolicy powinni świętować reformację??? itp itd
ponad 2 lata temu / tw lolek
 
Przyjmuję do wiadomości że "dogmatu" o treści "3x=x jest możliwe nie tylko dla 0" nie wymyśliłeś. To oznacza, że fanatycznie powtarzasz tutaj wymyślony przez kogoś fałsz. Fanatycznie, bo nie przyjmujesz do wiadomości kilku matematycznych dowodów, których prawidłowości nie potrafisz podważyć. Przyjmuję też do wiadomości że dla ciebie prawda =/= wiedza, w twoim przypadku wcale mnie to nie dziwi. Przy okazji, krytykujesz Janusza za rzekomy brak zrozumienia pojęcia "tolerancja", a sam nie rozumiesz co napisał. Po pierwsze, zaczął zdanie od "my uczniowie Chrystusa", a Pan Jezus nauczał by dążyć do prawdy, a nie fanatycznie tkwić w fałszu, czyli wypowiedź Janusza nie dotyczy ciebie dopóki się nie nawrócisz. Po drugie, oczywiście że Janusz ma rację - uczniowie Chrystusa nie mogą być tolerancyjni wobec zła, czyli obojętni na zło. Naszym zadaniem jest ewangelizacja i upominanie bliźnich, że tkwią w grzechach. Teraz tego nie rozumiesz, ale być może kiedyś zrozumiesz.
ponad 2 lata temu / do trooper
 
@do trooper Chyba tego "dogmatu" nie wymyśliłem i coś pisałem na ten temat. Prawda =/= wiedza. Zobacz definicje słownikowe ale jak to pisałeś to człowiek powinien rządzić słownikiem, a nie słownik człowiekiem. @janusz z podkarpacia Nie rozumiesz pojęcia tolerancja. Gdy coś jest komuś obojętne to on tego nie toleruje tylko jest mu to obojętne.
ponad 2 lata temu / trooper
 
Andrzej "chanuka" Duda....ech
ponad 2 lata temu / rtwr
 
CZy w Knesecie obchodzona jest równie uroczyście pamiątka narodzenia Pana Naszego Jezusa Chrystusa ?
ponad 2 lata temu / ?
 
Czy pAD zaprosił uprzejmie rabina na Wieczerzę Wigilijną i Pasterkę ?
ponad 2 lata temu / hmmm
 
Módlmy się także za Żydów wiarołomnych: aby Bóg i Pan nasz zdarł zasłonę z ich serc, iżby i oni poznali Jezusa Chrystusa Pana naszego. Wszechmogący, wiekuisty Boże, który od miłosierdzia swego nawet wiarołomnych Żydów nie odrzucasz, wysłuchaj modły nasze za ten lud zaślepiony, aby wreszcie, poznawszy światło prawdy, którym jest Chrystus, z ciemności swych został wybawiony. Przez tegoż Pana naszego Jezusa Chrystusa, Syna Twojego, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego Bóg przez wszystkie wieki wieków
ponad 2 lata temu / tradycja
 
Módlmy się za braci Żydów aby uznali Jezusa, nie ma innej drogi. Ewangelia ukazuje proces odrzucania przez uczonych w piśmie Syna Bożego. Nie ma w tym procesie badania rzeczywistości ani dążenia do prawdy. W takim razie wnioski musiały być błędne. Mesjasz nie był na miarę ich oczekiwań, pycha kolejny raz pokonała Prawdę/w nich/. Nie możemy jako uczniowie Chrystusa utwierdzać ich w tym błędzie/tu na pewno pojawi się młot kruszący wszystko tj. pojęcie antysemityzmu, ale semitami są też Arabowie/. W razie braku argumentów stosowany jest chwyt erystyczny "argumentum ad personam"/nie masz racji bo nie wygoliłeś się pod pachami albo coś podobnego/. My uczniowie Chrystusa nie możemy być tolerancyjni bo ona zakłada obojętność, jesteśmy zobowiązani do miłości bliźniego/wg. hymnu św. Pawła/.
ponad 2 lata temu / Janusch z Podkarpacia
 
A co, "dogmat" o treści "3x=x jest możliwe nie tylko dla 0" - to nowa część twojej wiary w matematykę? Sorry, ja prawdę traktuję za wiedzę.
ponad 2 lata temu / do trooper
 
@do trooper tzn. nową część wiary.
ponad 2 lata temu / trooper
 
Pokazałeś i dalej pokazujesz bzdurę, pisząc: "3x=x jest możliwe nie tylko dla 0" i nie wycofując się z niej. Nieskończoność przez nieskończoność to symbol nieoznaczony, tak jak zero do zerowej potęgi też nim jest. Tak, strasznie uparłem się przy prawdzie, że jedynym rozwiązaniem tego równania jest 0, czego w swym zaślepieniu cały czas nie jesteś w stanie przyjąć do wiadomości ani przeprosić za oszczerstwa jakobym znał matematykę na dużo gorszym poziomie niż ty. Skoro matematykiem jest ten kto zna się na matematyce, to nim jestem. Nie wiem w co wierzą współcześni żydzi, ich spytaj. Pewnikiem jest że nie wierzą w prawdziwego Trójjedynego Boga. Stary Testament nie jest fałszywy, gdyż występuje w nim ten sam prawdziwy Bóg, ale wtedy nie uznał On za potrzebne by objawić tajemnicę Trójosowbowości. Dlatego przodkowie współczesnych żydów nie odrzucali prawdziwego Boga. Współcześnie wiadomo o Bogu więcej niż kiedyś, a kto odrzuca tę nową część wiedzy, wyznaje fałsz.
ponad 2 lata temu / do trooper
 
@do nn W co wierzą żydzi? Jak zmienił się obiekt kultu w judaizmie i co nim teraz jest? Skoro wiara żydów jest fałszywa to znaczy, że Stary Testament jest fałszywy, czy mam rację?
ponad 2 lata temu / trooper
 
@do trooper Pokazałem ci to, bo pisałeś, że wg mnie 1=3. Ten sam argument stosują muzułmanie twierdząc, że chrześcijaństwo jest nielogiczne. Na pewnych stronach tematycznych dotyczących apologetyki, wykazano sposobem przeze mnie opisanym błąd myślenia muzułmanów. Ty strasznie uparłeś się przy 0 i zarzucałeś mi, że Bóg jest dla mnie zerem. Jeszcze coś? P.S. Czy ty jesteś matematykiem ? P.S.2. Nieskończoność przez nieskończoność to coś jak zero do zerowej potęgi.
ponad 2 lata temu / trooper
 
To że się nie zgadzasz jest tylko twoją prywatną opinią, na dodatek nie popartą argumentami. Poza tym, katolicy nie wierzą w tego samego Boga co współcześni żydzi, ponieważ żydzi odrzucając Boga Jezusa Chrystusa tym samym odrzucają także Ojca, jako że Pan Jezus powiedział: "Ja i Ojciec jedno jesteśmy" J10,30. W Ducha Świętego też żydzi nie wierzą. Czyli żydzi odrzucają CAŁEGO Trójjedynego Boga. Obecnie wiara żydów jest fałszywa, zresztą podobnie podobnie jak twoja wiara w to że żydzi wierzą w tego samego Boga co katolicy.
ponad 2 lata temu / do nn
 
Cóż... nie zgadzam się z tym, że " za sprawą Pana Jezusa Słowo stało się Ciałem ". Poza tym wierzymy w TEGO SAMEGO BOGA, tylko że żydzi odrzucają Jezusa.Święto Chanuka upamiętnia piękne wydarzenie, które znajduje się także w naszej katolickiej Biblii. Więc nie rozumiem, o co całe zamieszanie i krytyka Prezydenta
ponad 2 lata temu / nn
 
I co z tego? Nie zmienia to faktu, że nieskończoność NIE JEST jednym z rozwiązań równania 3x=x. Napiszę kolejny dowód oparty na wiedzy matematycznej, chociaż wiem że nie będziesz w stanie go pojąć. Gdyby ZAWSZE jakaś nieskończoność była równa innej nieskończoności, wtedy ZAWSZE wynikiem dzielenia "nieskończoność przez nieskończoność" byłaby konkretna liczba: jeden. A tak NIE JEST, bo wynikiem takiego dzielenia jest tzw. symbol nieoznaczony. Oznacza to, że wynikiem może być dowolna liczba rzeczywista, a także plus/minus nieskończoność. Widzisz, miałeś okazję pokazać że masz pojęcie o honorze, przyznać się do błędu i przeprosić mnie za twoje oszczerstwa jakobym znał matematykę na dużo gorszym poziomie niż ty. Miałeś też okazję zamilczeć. A wybrałeś rozwiązanie najgorsze, czyli że dalej będziesz szedł w zaparte i coraz bardziej kompromitował się tkwieniem w fałszu. Twój wolny wybór.
ponad 2 lata temu / do trooper
 
@do trooper granica funkcji y=3x przy x dążącym do nieskończoności=nieskończonośc, granica funkcji y=x przy x dążącym do nieskończoności=nieskończoność.
ponad 2 lata temu / trooper
 
Kluczem do tych wydarzeń jest żydowska rodzina Kornhauser. Dziadkowie pani prezydentowej spoczywają na gliwickim cmentarzu żydowskim przy ul. Okrzei, ktory wraz z okazałymi budynkami kilka lat temu pieczołowicie odnowiono za pieniądze górnośląskich katolików.
ponad 2 lata temu / Hanys
 
Jak rozumiem w ramach wzajemności w izraelskim knesecie były roraty i odpalono wieniec adwentowy ?
ponad 2 lata temu / Hanys
 
Po co mam czytać podręcznik, czyli powtarzać czynność którą wykonałem i jej pozytywne efekty widać, a ty nie wykonałeś, co widać po bzdurach którymi się ośmieszasz? Przedstawiłem dowód na prawidłowość rozwiązania równania, którego to dowodu zgodnie z moim przewidywaniem nie zrozumiałeś. Chcesz inny dowód którego nie zrozumiesz? Proszę bardzo. Rozwiązywanie graficzne równań. Wykreśl dwie proste o równaniach: y=x oraz y=3x. Współrzędna na osi odciętych punktu (ogólnie: punktów) ich przecięcia będzie rozwiązaniem tego równania. Jest TYLKO JEDEN taki punkt, o współrzędnej x=0. Chcesz inny dowód którego nie zrozumiesz? Proszę bardzo. Domyślam się, że ubzdurałeś sobie jakoby nieskończoność była innym rozwiązaniem. Obala to obliczenie granicy ciągu wyrażenia 3x/x dla x dążącego do nieskończoności. Gdybyś ty miał rację, granica ta byłaby równa 1. Ale jest równa 3, co kolejny raz potwierdza że ja mam rację. Błaznuj dalej albo zamilcz, bo do błędu nie umiesz się przyz
ponad 2 lata temu / do trooper
 
Teraz będę ciekawie czekał , czy rabin przyjdzie do Pałacu Prezydenckiego w Wigilię , przełamać się opłatkiem ! Jeśli nie, to lepiej PAD niech powstrzyma się od takich asymetrycznych świętowań w przyszłości!
ponad 2 lata temu / gość
 
@do trooper Weź poczytaj podręcznik do matematyki (tylko taki nie z podstawówki). Fajnie, że spróbowałeś wszystkich liczb rzeczywistych (jeśli wiesz co to jest). Próbuj dalej. Powodzenia życzę. Widać matmę kończyłeś w podstawówce.
ponad 2 lata temu / trooper
 
Wszyscy się nabijali z Brauna, a tymczasem miał rację: szykuje się nam judeowjazd, a Słowianie będą jedynie mlecznymi krowami z pensją 2-3K PLN do ręki. Małe firmy będą gnębione, zaś koncerny wiadomo-skąd zwalniane z podatków. Biada nam.
ponad 2 lata temu / Jeffrson
 
Tak, powtórzę: żydzi (z małej litery, bo chodzi o wyznanie) zmienili obiekt kultu w momencie gdy odrzucili i zamordowali Pana Jezusa. Od tej pory nie uznają za boską co najmniej jednej z Osób Trójcy Świętej, tym samym nie uznają Boga. Co innego ci Żydzi (z dużej litery, gdyż chodzi o narodowość) którzy uwierzyli że Pan Jezus jest Bogiem i stali się chrześcijanami. Oni wierzą w tego samego Boga co my katolicy i w tego samego co ich przodkowie. A co do twojego pajacowania na temat matematyki o której jak widać nie masz bladego pojęcia, to napiszę coś co nie jest przeznaczone dla ciebie bo nie jesteś w stanie tego zrozumieć, tylko dla kogoś kto zna matematykę na poziomie co najmniej podstawówki. Niech przeczyta i poinformuje cię, że nie popełniam błędu w następującym przekształceniu i wniosku z niego: zakładając że x jest różne od zera, można podzielić równanie 3x=x stronami przez x i wyjdzie: 3=1, czyli dla KAŻDEJ liczby x (poza zerem) uzyska się sprzeczność.
ponad 2 lata temu / do trooper
 
Powinno się świętować swięta muzułmańskie, ateistyczne, protestanckie, zydowskie i wszystkie inne dla celów "wizerunkowych"?
ponad 2 lata temu / Henryk
 
Pan Andrzej Duda Jako Prezydent reprezentuje Narod Polski,kulture tego narodu,tradycje ,prawo I wszystko co jest polskie.Palac Prezydencki jest symboliczna siedziba Prezydenta Polski a wiec takze wystroj palacu, uroczystosci tam odbywajace sie musza byc w tradycji I kulturze polskiej,takzre obowaizki prawne ,reprezentatywne czy moralne musza odziwerciedlac nasza godnosc narodowa jako policy.Pan prezydent nie zrobilby bledu gdyby zaprosil na uroczystosc Bozego Narodzenia wszystkich innych przywodcow religijnych I zaprezentowal w ten sposb nasza wiare I tradycje.Dlatego tez przyzwolenie palacu prezydenckiego do obchodow swiatecznych innego panstwa ktore ma wlasny kraj I parlament oraz biorac czynny udzial jako Prezydent POlski w tych obchodach to sprzeniewierznie swojego urzedu I Ojczyzny Polski.Osoba Prezydenta nie jest osoba prywatna ale nalezaca do Narodu I wszystkie dzialania Prezydenta czy prywatne czy panstwowe przyczyniaja sie do wizerunku Polski
ponad 2 lata temu / Ula
 
@ula Muzułmanie profanują figury, bo nie uznają kultu rzeźb i obrazów i uważają je za bałwochwalstwo i zniewagę Boga. Allach po arabsku znaczy teraz tyle samo co po polsku Bóg. Tak samo jak greckie theos odnosi się zarówno do Zeusa jak i do Boga Jahwe. Co do Maryi Panny muzułmanie uważają ją za jedną z największych kobiet islamu
ponad 2 lata temu / trooper
 
@do trooper Aha czyli obiekt kultu się zmienił wg ciebie, bo faryzeusze i to nie wszyscy( i nie wszyscy) żydzi skazali Jezusa na śmierć przez Piłata. A ty mój drogi idź do matematyki, bo 3x=x jest możliwe nie tylko dla 0. Wtedy dowiesz się kim jest Bóg. Znów wykazałeś się niewiedzą a co najlepsze lubisz innych pouczać i wmawiać innym brak wiedzy. Do podręcznika ( wiem, że w licealnym, ani z podstawówki tego nie znajdziesz), przeczytać, a potem pisać.
ponad 2 lata temu / trooper
 
Dlaczego prezydent towarzyszy tylko niektórym współobywatelom w celebrowaniu ich święta? Czy do jego obowiązków należy tylko towarzyszenie żydom (z małej litery - bo chodzi mi o ich religię, a nie o narodowość)? A czemu jego obowiązkiem nie jest towarzyszyć także polskim satanistom, poganom czy masonom w ich obrzędach? Nie byłby to ładny i dobrze służący gest? Oczywiście służący każdemu, tylko nie Panu Bogu, podobnie jak jest z tym nieszczęsnym współświętowaniem z żydami.
ponad 2 lata temu / do Jerzy Radwański
 
Myślę, że pan Prezydent nie świętuje Chanuki, a jedynie towarzyszy współobywatelom - Żydom w celebrowaniu ich święta. To ładny gest godzien Pierwszego Obywatela i dobrze służy Rzeczypospolitej. Nie przeszkadza Mu to chyba być katolikiem i zachowywać swój sąd. Po prostu wypełnia swoje obowiązki.
ponad 2 lata temu / Jerzy Radwański
 
Wstyd, że bliżsi są panu żydzi, niż kresowiacy. Omija pan doły śmierci na kresach, ale chanuki pan nie omija. Tfu...
ponad 2 lata temu / Panie Prezydencie
 
@lolo - tak, to jedyna droga do prawdziwego ekumenizmu. Co ważniejsze, Biblia jasno wspomina, że dojdzie do nawrócenia Żydów.
ponad 2 lata temu / Dante
 
co do łączenia to żydów i katolików jedynie Chrystus może połączyć a nie stary testament czy jakieś chanuki
ponad 2 lata temu / lolo
 
Duży błąd pana prezydenta. Zamiast uczestniczyć w - domniemywam - obcych mu obrzędach religijnych, powinien pozostać wiernym jedynej prawdziwej religii. Dla każdego katolika najważniejszym celem życia powinno być zbawienie. Zbawienie siebie, oraz pomoc innym w uzyskaniu zbawienia. Tymczasem współczesny judaizm zbawienie odsuwa na boczny tor, nakazując skupianie się na "tu i teraz". Patrząc na historię religii żydowskiej widać, że nie nie było u nich spójnej wizji tego, co ich czeka po śmierci. Argumentowano - skądinąd słusznie - że ludzki umysł jest za mały, aby odgadnąć plan Boga. Katolicy nie mogą jednak zapominać, że nam dokładnie przekazano, dokąd powinniśmy dążyć - do zjednoczenia z naszym Ojcem w Niebie. Oraz że powinniśmy iść i głosić to innym. Słaba to wiara, gdy zamiast głosić, prezydent wspiera religię opartą na fałszu (judaizm rabiniczny uformował się w oparciu o kłamstwo negujące zmartwychwstanie Jezusa).
ponad 2 lata temu / Dante
 
@trooper;W 7 wieku na ziemaich arabskich istianly duze chrzescijanskie gminy nie byly one obce plemionom arabskim dlatego tez w Koranie sa przyjete niektore aspety zycia chrzescijanskiego jak np post czay jamuzna.Po wygranych wojnach przez Mohameta sytuacja gmin chrzescijanskich ulegla zmianie.Arabskich nomadow zmuszano do przyjecia nowej wiary Islam, pod grozba smierci,gminy chrzescijanskie poczatkowo byly tolerowane ale musialy placic haracz a z biegiem czasu nie wolno Im bylo glosic wiary chrzescijanskiej publicznie, grozila za to kara snmierci.To dorowadzilo do upadku chescijanstwa na terenach arabskich.
ponad 2 lata temu / Ula
 
@trooper:Islam nie opiera sie na Nowym Testamencie,przyjal jedynie versje rozpowszechniana przez zydow po Zmartwychwstaniu tj:ze Pan Jezus jest tylko czlowiekiem ,prorokiem zydowskim ktory nie umarl na krzyzu I nie Zmartwychwstal rowniez odrzucaja Nieopkalane Poczecie dlatego tez profanuja figury czy obrazy NMP.Po upadku Jerozolimy w 70AD duza czesc zydow wyemigrowala na terytoria arabskie gdzie powodzilo I'm sie bardzo dobrze i dlatego urosli w znaczenie.Mahometowi chodzilo o zjednoczenie plemion arabskich i umocnienie wladzy poprzez religie.Dlatego tez zwolal zamoznych wplywowych zydow na rozmowy gdzie zaproponowal przyjecie Starego Testamentu pod warunkiem ze imie Boga zydowskiego JAHVE zostanie zastapione imieniem Allah.Imie to nalezy do odwiecznie czczonego bostwa plemion arabaskich nomadycznych.Oczywiscie zydzi nie zgodzili sie na ta zamiane co nie przeszkodzilo Mohametowiw zastosowaniu Prawa Starego Testamentu.Od tego momentu trwa konflikt arabsko -israe
ponad 2 lata temu / Ula
 
No właśnie, jak przystało na "himalaje hipokryzji" piszesz o szacunku, a wylewasz jad nienawiści i pogardy wobec katolików na katolickim forum. Nie wspominając o tym, że znowu popisujesz się ignorancją, utożsamiając uczestnictwo w obrzędach religijnych z szacunkiem. Wstyd. Błędnie mniemasz że zjadłaś wszystkie rozumy. Żałosne.
ponad 2 lata temu / do himalajów hipokrycnji
 
A ty rozumiesz co to jest ekwiwalent? Widać że nie, skoro próbujesz wykorzystać to słowo do Osób Trójcy Świętej. Przypadek 3x=x jest możliwy jedynie dla x=0, co w przypadku wagi osób oznacza brak jakiejkolwiek wartości każdej z tych osób. Skoro sam ten wzór przytoczyłeś, czyli chcesz ten przypadek odnieść do Boga, to świetnie pokazałeś że uważasz i Boga za nic, i każdą z Osób Trójcy Świętej za nic. Ale znając twoje dotychczasowe poglądy i podejście do katolicyzmu, wcale mnie to już nie dziwi. I przecież to nie ja twierdzę że 1=3, tylko to jest wniosek z TWOJEJ argumentacji. Widać że jesteś na poziomie rozumowania tego imama o którym piszesz. Żydzi zmienili obiekt kultu w momencie gdy odrzucili i zamordowali Pana Jezusa. Od tej pory nie uznają za boską co najmniej jednej z Osób Trójcy Świętej, tym samym nie uznają Boga. A dalej czytają Księgi Mojżeszowe i zachowują niektóre jej prawa z pustej tradycji, tak samo jak wielu ateistów obchodzi wigilię z pustej tradycji.
ponad 2 lata temu / do trooper
 
Szacunek wobec wszystkich ludzi,co redakcja słusznie zauważyła, a w komentarzach ( nie wszystkich oczywiście ) wylewa się jad nienawiści i pogardy wobec Pana Prezydenta za okazanie szacunku wobec wyznawców judaizmu,których też ileś w Polsce jest. WSTYD ! Zjedliście wszystkie rozumy.Żałosne
ponad 2 lata temu / himalaje hipokryzji
 
@ula Islam opiera się na Starym Testamencie, Nowym Testamencie i objawieniach Mahometa(główna część islamu). Można, by więc i chrześcijan wg Ciebie oskarżyć o współtworzenie Koranu. Luter współpracował z Żydami przy tłumaczeniu Biblii i o ich kanon oparł Stary Testament. Obecny kanon ustalono na soborze trydenckim. Ponadto wielu tłumaczy Biblii współpracowało z Żydami przy księgach Starego Testamentu. W jaki sposób islam rozbił jedność chrześcijan?
ponad 2 lata temu / trooper
 
@do trooper A ty swoim wpisem udowodniłeś, że nie rozumiesz pojęcia ekwiwalent. Zrozum to pojęcie i zanim zaczniesz kogoś pouczać, zacznij to od siebie. W tym wpisie głosiłeś dokładnie to samo co pewien muzułmański imam, który twierdzi, że religia katolicka jest nielogiczna bo 1=3. Ale widzę ty nie znasz się na matmie, bo jak byś się znał to byś wiedział, że przypadek 3x=x jest możliwy. Następnie pytanie: Kiedy żydzi zmienili obiekt kultu? Skoro się zmienił obiekt kultu to dlaczego w synagogach czytają Księgi Mojżeszowe i żyją wg nich. Nie uzasadniłeś odpowiedzi
ponad 2 lata temu / TROOPER
 
Wierzymy w tego samego Boga. Boga Abrahama, Izaaka, Jakuba i Jezusa.
ponad 2 lata temu / Michał
 
@troop;Islam opiera sie na Starym Testamencie ktory przejeli Arabowie ,Luter natomiast wspolpracowal z zydami idac na ustepstwa przy tworzeniu Bibli Protestanckiej.Mial nadzieje ze tak pozyska zydow I beda masowo sie nawracac.Ani Islam ani Protestanci nie osiagneli tego celu natomiast Islam I Protestantyzm rozbily jednosc Chrzescijanska I tak dalej to trwa.
ponad 2 lata temu / Ula
 
Popadłeś w paradoks. Jeśli twierdzisz że każdy premier jest równoważny, to znaczy że każdy ma tę samą wagę. Załóżmy że waga premiera jest równa 1. Czyli cały rząd trzech premierów ma wagę równą 1+1+1=3. Jeśli twierdzisz też że każdy premier jest rządem, to tym samym twierdzisz że 1=3. Może najpierw poćwicz podstawy matematyki, a dopiero potem delikatnie spróbuj brać się za zrozumienie podstaw teologii? Jednak, licząc na pozytywne efekty twej edukacji, już teraz odpowiem na twoje pytanie, choć wiem że na razie nie jesteś w stanie zrozumieć odpowiedzi: Bóg którego czczą (czyli: OBECNIE czczą) Żydzi, to NIE JEST ten sam Bóg którego czcili ich przodkowie (w tym Mojżesz) i którego czczą katolicy.
ponad 2 lata temu / do trooper
 
Czy palenie hanauki - nie jest przeciw pierwszemu przykazaniu : nie będziesz miał bogów cudzych przede MNĄ ?
ponad 2 lata temu / MT
 
Prezydent postąpił właściwie. Dziwne , że każdy z nas szuka tego co dzieli a nie szuka tego co może łączyć. Pozdrawiam i życzę więcej rozsądku bo nawet papierz nie krytykował a pokazywał jak można łączyć nie krytykując.
ponad 2 lata temu / Franio
 
@do trooper Każdy premier jest rządem, bo są równoważni. A jest ekwiwalentem B, B jest ekwiwalentem C, C jest ekwiwalentem A. " Bóg jest jeden, w trzech osobach" i tyle w temacie. Zapomniałeś odpowiedzieć na pierwotne pytanie więc je przypomnę "Czy Bóg którego czczą żydzi i czcił Mojżesz to jakiś inny Bóg ( jak np. Zeus czy Posejdon) czy ten sam?" @ula Czyli widzisz jakby Żydzi poznali Jezusa to, by go uznali za mesjasza. Jezus mówił tez do faryzeuszy, że ich ojcowie także nie poznali proroków i ich prześladowali. Jaki wpływ mają/mieli Żydzi udział w tworzeniu Koranu i reformacji?
ponad 2 lata temu / trooper
 
@trooperNalezy odroznic "nie poznanie kogos od odrzucenia" gdy kogos nie poznajemy ten ktos jest dla nas obojetny napewno kto jest nie rozpoznany nie bedzie skazany na smierc lub przesladowanie.Pan Jezus jest rozpoznany dlatego odrzucony Sachendryn z Herodem maja swiadomosc boskosci Syna Czlowieczego dlatego nie chca wydac wyroku np ukamieniowania za bluznirestwo o ktore oskarzaja Pana Jezusa.Obawiaja sie gnierwu Bozego za wydanie Niewinnego na smierc Wiec robia to cudzymi rekami uzywajac podstepnie Pilata do wydania kary smierci,w ten spsob przezucaja wine za ta zbrodnie na Pilata.Po dzis dzien zydzi powtarzaja ze za ta zbrodnie odpwiada Pilat Wzmianki w Starym Testamencie o Trojcy sa juz na poczatku Ksiegi Genezis Polecam blog"Co biblia mowi o Trojcy Sw".Dla mnie najwazniejszym jest ze sam Pan Jezus powiedzial"Widzialem szatana spadajacego na Ziemie"a wiec Jest wspolobecny z Bogiem w wiecznosci.Zydzi tez maja wspoudzial w tworzeniu Koranu I reformacji Lutra
ponad 2 lata temu / Ula
 
Jeśli widzisz jakąś bzdurę, wynika ona z twojej niewiedzy, gdyż nie znasz podstaw wiary katolickiej: "jest jeden Bóg, ale w trzech Osobach". Czyli Bóg nie jest jednolity. Boga-władcę tworzą Osoby: Bóg Ojciec, Syn Boży Jezus Chrystus oraz Duch Święty. Ale dobrze, skoro nie zaczaiłeś z samochodem, dam ci inną analogię. Wyobraź sobie rząd składający się trzech równoprawnych premierów. Tak jakby triumwirat. Czy każdy premier jest rządem, czy tylko częścią rządu?
ponad 2 lata temu / do trooper
 
@ula Żydzi nie odrzucili proroków. Żydzi po prostu nie poznali/odrzucili kogoś kogo my uznajemy za mesjasza. Gdzie w Starym Testamencie jest mowa o Trójcy Świętej? Możesz podać cytaty, bo ja takich sobie nie przypominam. Z resztą w powyższym artykule jest napisane, że ta prawda wiary została objawiona około 2000 lat temu, więc wg tego artykułu nie mogło być mowy o Trójcy w Starym Testamencie
ponad 2 lata temu / trooper
 
@trooper:Stary Testament jest zapowiedzia Krolestwa Bozego na Ziemi i zbawczego przyjscia Pana Jezusa w TRocy Jedynego.Pan Bog w Trojcy Sw Jedyny przez swoich prorokow Starego Testamentu przygotowywal narod zydowski na Jego przyjscie.Narod zydowki wiec byl "narzedziem" w rekach Bozych do niesienia przeslannictwa o Krolestwie Bozym na caly swiat tzn mial poslannictwo mesjanskie.Poniewaz wladza zydowska odrzucila Pana Jezusa w Trojcy SW Jedynego zydzi musial tez z tego wzgledu odrzucic Staro Testamentalnych prorokow gloszacych o Jego przyjsciu.Zydzi po odrzuceniu Starego Testamentu skupli sie na wprowadzeniu zmian I dowolnej interpretacji przyjscia Mesjasza ale tylko do narodu zydowskiego tak wiec powstaja setki przeroznych sekt zydowskich jak np kabala(w krolestwie polskim siedziba w Wilnie) .Zydzi wyrzucili rowniez te pisma Starego Testamentu ktore mowia o Trojosobowym Bogu,sa wiec duchowo blizsii do Islamu anizeli do glownie Katolizyzmu.
ponad 2 lata temu / Ula
 
@do trooper Idziemy więc analogią "Bóg , którego wyznawał Mojżesz jest częścią Boga chrześcijan" i wychodzi bzdura, bo Bóg nie jest częściowy, ani w częściach, ani nie ma części zamiennych. Bóg jest jednolity. Złą analogię dałeś. @ula Żydzi nie odrzucili judaizmu mesjańskiego, bo dalej wyczekują mesjasza ( Jezusa Chrystusa jako mesjasza nie uznali). Kabała to nie prawo Żydów. Fakt, że judaizm talmudyczny jest w opozycji do chrześcijaństwa, bo sobie dorobił Talmud i nie uznaje chrześcijaństwa i Jezusa jako mesjasza. Czy Bóg/obiekt kultu u żydów się zmienił? Co do świąt to ciekawe czemu PAD nie obchodzi zakończenia ramadanu, czy innych świąt innych religii. Z tego co wiem Żydów w Polsce mało ( 3 największe religie w Polsce O ILE SIĘ NIE MYLĘ to katolicyzm, prawosławie i świadkowie Jehowy). Szopka w knesecie. To dopiero byłaby szopka ale jestem za.
ponad 2 lata temu / trooper
 
17.01.2017 R. odbędzie się XX Dzień Judaizmu w Kościele Polskim. Warto odpowiedzieć na zaproszenie do poznawania kultury starszych Braci Żydów - może przez lekturę ? Michael Hoffman : Judaizm zdemaskowany.
ponad 2 lata temu / iskierka
 
@do trooper: Judaizm wspolczesny nie ma nic wspolnego z wyznaniem Mojzeszowym Po zburzeniu Jerozolimy 70 rok AD zydzi odrzucili judaizm mesjanki wedlug Starego Testamentu a stworzyli nowe prawo majace na celu walke z chrzescijanami wciaz uzupelniane I tworzone,jak np kabala. Nie ma w tym prawie milosci dla chrzescijan natomiast nakazy takie jak np: pobiernie oplaty lub procenty w kontaktach handlowych z chrzescijanami itp. Natomiast PAD nie ma prawa uzywac urzedu prezydenta I palacu prezydenckiego go obchodow swiat zydowskich nadajac tak temu swietu range panstwowa, tak jakgdyby Polska byla narodem Zydowskim Tojest jawna ingerencja w suwerennosc Polski PAD okazal sie prezydentem wszystkich "uciemiezonych" ale nie nas Polakow.Dal temu wyraz w ostrej krytyce pieknengo marszu niepoldleglosci-oraz w innych wypowiedziach I czynach.Oczekuje teraz aby premier Izrela wystawil szopke BozeNarodzeniowa w knesecie,to bedzie sprawdzian skutecznosci dyplomatycznej PAD. k
ponad 2 lata temu / Ula
 
Chodzi mi o twoje pytanie: "Czy Bóg którego czczą żydzi i czcił Mojżesz to jakiś inny Bóg ( jak np. Zeus czy Posejdon) czy ten sam?" Przetransformuj swoją obecną odpowiedź: "Karoseria jest częścią samochodu" do twojego pytania, wykorzystując zasady analogii, a odkryjesz odpowiedź na nie. Wtedy przy okazji załapiesz, że jednak moje pytanie ma związek z dyskusją, bo naprowadziło cię na właściwą odpowiedź.
ponad 2 lata temu / do trooper
 
Panu Bogu świeczkę, a... Synagodze Szatana - dziewięć!
ponad 2 lata temu / Emil M.
 
Chanukę można połączyć z narodzeniem Pana Jezusa. Czy te dwa wydarzenia 2000lat temu połączył jeden dzień, jak to było w 2016r? Bog mógł to przygotować. Nie zapominajmy, że jesteśmy też dziedzicami Starego Testamentu.
ponad 2 lata temu / DialogSercaMiłości
 
Osobiście i jako ja, i jako Polak i Katolik, czuję się przez PADjudę zdradzony. Przez powierzony mu urząd głowy państwa powinien reprezentować mnie i moich współrodaków. Tymczasem coraz wyraźniej steruje moją Ojczyzną w stronę tzw. judeopolonii/polin
ponad 2 lata temu / Duro
 
@do trooper Pytanie nie na temat związany z dyskusją ale odpowiem. Karoseria jest częścią samochodu. A co ci chodzi ? @do wszyscy Żyd- pisany dużą literą- członek narodu tak jak np. Polak, Niemiec, Węgier. żyd- pisany małą literą- wyznawca religii judaistycznej. Piszemy małą tak jak np. muzułmanin czy katolik.
ponad 2 lata temu / trooper
 
Lubisz analogie, więc napiszę analogię w twoim stylu: czy karoseria jest samochodem?
ponad 2 lata temu / do trooper
 
Problem nie polega na tym czy Prezydent RP jest katolikiem z tzw Kościoła otwartego, czy " zamkniętego" i jak manifestuje swój katolicyzm;,czy jest ekumenistą czy nie, ale na tym, że w Pałacu Prezydenckim, który przecież nie jest prywatnym mieszkaniem państwa Dudów, ale i w polskim (?) Sejmie, obserwuje się żydowskie święto.Tego w programie wyborczym PIs NIE BYŁO!
ponad 2 lata temu / nie było
 
Jak ktoś wypowiada się to dobrze żeby było na temat i żeby przeczytać wcześniejsze komentarze aby nie wracać do spraw które były już uargumentowane.WIARA KATOLICKA JEST PROSTA i KONKRETNA, może wybory Katolika nie zawsze są łatwe,ale na tym to już polega, jest TAK albo NIE, co nadto od złego pochodzi, nie ma ale.Katolik nie może praktykować obrzędów innowierczych.Żydzi odrzucają Boskość Pana Jezusa,nie wierzą w Trójcę Świętą,więc sprawa jest prosta.A największym uczynkiem Miłosierdzia jest doprowadzić błądzącego do prawdy,Katolik może spotkać się z innowiercami tylko po to żeby ich nawrócić na jedyną prawdziwą wiarę-katolicką,a nie świętować z nimi.
ponad 2 lata temu / prawda
 
"Kościół otwarty" kończy się zawsze tym, że wszyscy z niego wychodzą... Pan Prezydent "wszystkich wyznań" powinien także poobrzucać się z żoną (i hindusami) kolorowymi proszkami, zakręcić buddyjskim młynkiem i zarżnąć kozę z muzułmanami - nie wolno dyskryminować (czyli rozróżniać).
ponad 2 lata temu / Wojtek
 
A Jak jest w Jerozolimie? Czy ktoś zna tamte zwyczaje, czy głowa państwa Izrael przychodzi np. w Wielkanoc do Bazyliki Grobu Bożego i zapala świece? Może ktoś z Państwa był - widział - zna ? Proszę o podzielenie się z dyskutującymi tu. Z góry dziękuję!
ponad 2 lata temu / Pytanie
 
Porównanie chanuki do roratki pokazuje na jakim poziomie świadomości religijnej jest człowiek. Nóż to bardzo pożyteczne narzędzie, można nim oprawić królika i zadźgać sąsiada... hm. Takie rozumienie noża wiele mówi o mojej świadomości. Drodzy katolicy albo przyjęliście że Pan Jezus jest Tym za kogo się podawał, albo nadal tkwicie w oczekiwaniu na przyjście mesjasza - a to nie jest wiara katolicka. Prezydent jako głowa Polski ma obowiązek pamiętać o każdym obywatelu czy to o katoliku czy o muzułmanie. Jeżeli się mieni katolikiem nie wolno mu praktykować każdej tradycji z pośród poszczególnych religii bo to nazywa się SYNKRETYZM. Co innego składać życzenia a co innego praktykować różne obyczaje z poszczególnych religii. @Rysio co lubi Radio Maryja- aby otworzyć się na innych musisz sam być na to gotowy. Po tych "otwarciach" zazwyczaj następuje konwersja na protestantyzm lub islam.
ponad 2 lata temu / Soplica
 
Benedykt VI powiedział.." U początku bycia chrześcijaninem nie ma decyzji etycznej czy jakiejś idei, jest natomiast spotkanie z wydarzeniem, z Osobą, która nadaje życiu nową perspektywę, ukierunkowanie". Cóż nam po soli gdy zwietrzeje, zamknieta dla ludzi i pokarmów. Nie bójmy się otwierać i iść tam gdzie grzech, gdzie inność i gdzie być może czekają na to Miłośerdzie które sami odrzucili. Nie bądźmy tacy sami jak Żydzi, odrzucając innych, bo być moze też dziś przychodzącego Jezusa tak samo odrzucimy jak Żydzi odrzucili gdy był pośród nich... Wprowadzajmy więcej Jezusa do polityki i tam gdzie Jego brakuje, nawet Żydom pokazujmy jego Miłosierdzie, bo to nasze zadanie, a jak nas odrzucą...to dla nas chrzescijan nic nowego, Jezusa też odrzucali nie siedem i nie siedemdziesiąt siedem, a mimo to jest z rodu Maryji zrodzony, bo to nie nasza wola, ale Jego wypełnia się. Wszystkim życzę miłego i spokojnego Adwentu.
ponad 2 lata temu / Rysio co lubi Radio Maryja.
 
Kościół musi być otwartym na wszystkich, nie może zamknąć się jak w twierdzy i zamknąć się na drugiego. Bo wtedy nie będzie Kosciołem Chrystusa, bo On odwiedzał i wchodził do domu Zacheusza, Marii i Marty , czy też przywódcy synagogi.Gdzie się zamykamy na innych sami czynimy sobie ciasnotę, a ciasnota grozi gdy zamykamy się na drugiego człowieka...Spróbujmy mieszkać w czyściutkim ale zamkniętym pomieszczeniu przez tydzień czy rok....co się stanie?Papież Franciszek prosi -"Nie zamykajmy się"...i jeżeli nie przyjmiecie jego słów, to czytajcie Ewangelię, a tam jwst pełno od takiej nauki, bo widzę że stajemy się tymi szemrzącymi, "porządnymi synami"a zapominamy o najważniejszym - Miłosierdziu, co jak klamra spina rózne nasze światy. Religia bez Jezusa staje się niemiłosierna, jest tylko zbiorem przepisów i praktyk, wiara Jezusa musi być żywa, w niej chrześcijaństwo nabiera prawdziwego sensu. Benedykt XVI wypowiedział przepiękną naukę...cdn.
ponad 2 lata temu / Rysio co lubi Radio Maryja
 
I pomyśleć, że pierwsi chrześcijanie ginęli za sprzeciw wobec takich praktyk
ponad 2 lata temu / Jan
 
ale dla rządzących czy to na lewicy czy po prawicy zawsze żydzi byli powyżej Boga.
ponad 2 lata temu / na naszych oczach...
 
Ostrożnie z tą krytyką. Każdy kto zapala tzw. świecznik adwentowy (taki trójkątny elektryczny wstawiany w oknie) może nie zdawać sobie sprawy ale świętuje chanukę. My katolicy w ten sposób zaadaptowaliśmy święto żydowskie do naszych potrzeb (oczekujemy powrotu Jezusa). Chanuka (święto świateł) wspomina poświęcenie świątyni Jerozolimskiej (w 164-165 p.n.e). Świątynia ta została zbezczeszczona przez najeźdźców, którym pomagali zdrajcy Izraela. W Polsce mamy dziś podobną sytuację, nie brak nam zdrajców. Na marginesie wydarzenia, które świętują Żydzi pochodzą z ksiąg Machabejskich. Księgi te nie są zaliczane do kanonu ksiąg uznawanych przez Żydów za święte (dziwne, że świętuj). Są natomiast w naszej katolickiej biblii. W czynie prezydenta nie widzę tu jakiejś wielkiej niepoprawności - każda spowiedź jest ponownym uświęceniem świątyni naszych serc.
ponad 2 lata temu / Adwent
 
Hmmm.. Nie zgodze sie z cala teza zawarta powyzej. W wiekszosci nasza religia przejela uroczystosci od pogan co oznacza, ze kult naszej wiary jako prawdziwej wiary zostal zmieniony. Ten stan chrzesxijanstwa jaki obecnie mamy jest ze tak powiem po stanie "nastanym" tzn. ze nasza religia obecnie nie jest ta sama religia, ale po dziesiatkach "modyfikacji" przez ludzi w ciagu 2000lat.. Teraz pytanie - co jest gorsze - wiara w pelni w to, ze to jak teraz jest w kosciele itp jest w pelni zgodne z Bogiem, czy to, ze ktos "nie wyklucza" innych wierzacych inaczej- tzn w inna wiare. Nie nam jest oceniac. Poznacie swietego nie po slowach, lecz uczynkach jego.. Z Bogiem :)
ponad 2 lata temu / grzesiek
 
To akt apostazji. I tyle.
ponad 2 lata temu / werew
 
No właśnie czy może świętować? W końcu żydów i katolików łączy Stary Testament, więc jeśli jest to święto związane ze Starym Testamentem (a nie mam pewnosci) to czemu nie może? Chyba powinniśmy szukać tego co łączy a nie co dzieli?
ponad 2 lata temu / Yyy
 
Dlaczego Pan pisze "żydzi", kiedy powinno się pisać "Żydzi" - tak samo jak np. "Polacy"!
ponad 2 lata temu / PK
 
"liczba judaistów w Polsce jest niewysoka" Gratuluję szczerości i trzeźwości myślenia. Według wielu tzw "prawicowych" mediów, ilość judaistów w Polsce jest zatrważająca, ba - jest nimi każdy, kto myśli inaczej, niż oni.
ponad 2 lata temu / buciek
 
a może napisać coś bliżej o Chabad-Lubawicz bo to oni reprezentują Żydów , była też uroczystość w Sejmie- czemu o niej cisza ?
ponad 2 lata temu / Pejot
 
Pan Prezydent NIE MA ŻADNYCH ROZTEREK zapalając chanukowe świece w Pałacu Prezydenckim i to nie tylko ze względu na związki rodzinne/ osobiste ale i uwarunkowania polityczne. Zmiana Premier B. Szydło na Pana Morawieckiego z pochodzenia żyda (jak pisały media) też uprawnia do takiego zachowania.Jak widzieliśmy Pan Prezydent ma duży talent dostosowywać się do różnych okoliczności. Potrafi klęczeć przed jakąś nieznaną kobietą okrzykniętą >mistyczką< , klękać i przyjmować Eucharystię - tak aby wszyscy mogli to zobaczyć, składać ślubowanie podczas Intronizacji Chrystusa Króla. Czyli odgrywać różne role, które ze sobą kolidują. Okno Pana Prezydenta nie jest w takim razie oknem DOMU POLSKIEGO jeśli stoi w nim MENORA. A w szczególe, to nie tylko Panu Prezydentowi coś się miesza , w kościołach też ustawia się menory i zmienia liturgię czerpiąc z tradycji żydowskiej.
ponad 2 lata temu / iskierka
 
Próżne nasze żale. Polski nie ma już dawno. Jesteśmy potrzebni tylko do płacenia kredytów i jeżdżenia na cudze wojny. Jedyny ratunek to modlitwa.
ponad 2 lata temu / Pejot
 
Katolik ma byc katolikiem wszedzie: w domu, w szkole, w pracy, na ulicy, a wiec i w palacu prezydenckim. Nasz rola jest nawracac bladzacych, a nie celebrowac z nimi herezji. PAD bladzi. Ale czego innego juz po nim sie nie spodziewam. Zawodzi na wszystkich frontach.
ponad 2 lata temu / ff25
 
Zgadzam się w całości z autorem artykułu. Też mi się to nie podobało za pierwszym razem i smuci mnie, że będzie kolejny!
ponad 2 lata temu / Alina
 
czemu nie dodajcie moich komentarzy co to za przewrotna poprawność.prawda o zydach jest zupełnie inna pomyślcie czyje ideologię zabiły miliony niewinnych istnień ich kawie wołają o pomstę do nieba..obecni nadzywajacy się zydami nie mają nic wspólnego z biblijn Izraelem.to chazaria
ponad 2 lata temu / liść dębu
 
niestety podzielam oburzenie Redaktora Wałacha....ale nie możemy zapominać o tym: LUMEN GENTIUM KONSTYTUCJA DOGMATYCZNA O KOŚCIELE (21 listopada 1964) ....16. Ci wreszcie, którzy jeszcze nie przyjęli Ewangelii, w rozmaity sposób przyporządkowani są do Ludu Bożego. Przede wszystkim więc naród, który pierwszy otrzymał przymierze i obietnice i z którego narodził się Chrystus wedle ciała (por. Rz 9,4-5), lud dzięki wybraniu szczególnie umiłowany ze względu na przodków, albowiem Bóg nie żałuje darów i wezwania (por. Rz 11,28-29). Ale plan zbawienia obejmuje także i tych, którzy uznają Stworzyciela, wśród nich zaś w pierwszym rzędzie muzułmanów, oni bowiem wyznając, iż zachowują wiarę Abrahama, czczą wraz z nami Boga jedynego i miłosiernego, który sądzić będzie ludzi w dzień ostateczny.....
ponad 2 lata temu / delgado
 
Kiedy zajrzy się w życiorysy i odtworzy drzewa genealogiczne ludzi ze świecznika (chanuka) może okazać się, że także i PAD ma swoje płytkie korzenie, podobnie jak wielu innych potomków polskich żydów.
ponad 2 lata temu / odszkodowania
 
Czy wybraliśmy posłów do Sejmu, czy Knesetu?
ponad 2 lata temu / pytanie
 
Msze święte przebłagalne zawsze.Tylko kiedy Katolicy-Polacy przebudzą się i będą nazywać katolickim tylko to co rzeczywiście jest katolickim.Pałac prezydencki,sejm,rząd-obrzędy innowiercze,spotkania u żydów,noszenie jarmułki,dziś wszystko można zobaczyć,zresztą nic nie jest ukrywane,tylko Masa śpi.
ponad 2 lata temu / prawda
 
Gdyby ludzie pisali na takim poziomie jak @lw z dużą przyjemnością można by czytać komentarze. Reszcie, obojętne czy ma sens świętowanie misia królika czy słonia. Taki konglomerat postępowo-judaistyczno-chrześcijań[email protected]ł Wojciechowski - proponuję się obrzezać i założyć hidżab, to nie jest przeciwne wierze katolickiej :)))
ponad 2 lata temu / Soplica
 
JHWH to Bóg i Ojciec nasz, a pierwszymi jego dziećmi wybranymi są Żydzi. To z tego ludu w ludzkim ciele przyszedł Pan. To uczniom tego ludu dał Pan i Ojciec Pocieszyciela. Faktem jest że naród ten odrzucił Słowo ale nie znaczy to, że Trójjedyny nie da im zbawienia. Chanuka jest przypomnieniem o walce jaka Izrael stoczył po zbezczeszczeniu świątyni. Czy katolik może uczestniczyć w tym święcie? A co na ten temat mówią Ojcowie Kościoła?
ponad 2 lata temu / One
 
Wiele jest stwierdzeń przeciwnych zapalaniu chanukowych świec przez prezydenta A.D. i tu pełna zgoda. jednak może watro by pomyśleć o mszy błagalnej, ekspiacyjnej za PAD'a? może to będzie skuteczniejsze?
ponad 2 lata temu / Lupido
 
@54 Czy Bóg którego czczą żydzi i czcił Mojżesz to jakiś inny Bóg ( jak np. Zeus czy Posejdon) czy ten sam?
ponad 2 lata temu / trooper
 
Świętowanie żydowskiego święta przez Katolika jest zdradą Pana Boga.Katolik nie może praktykować obrzędów innowierczych."Żyjący dziś żydzi odrzucają Boskość Pana Jezusa i nie wierzą w Trójcę Świętą".Nie wierzą w tego samego Boga,w Trójcy Świętej Jedynego".Pan Bóg:"Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną".
ponad 2 lata temu / prawda
 
A to chrześcijanie nie są monoteistami? Jesteśmy politeistami, a dokładnie rzecz biorąc triteistami?
ponad 2 lata temu / trooper
 
Judeochrzescijanin.
ponad 2 lata temu / TŻ.
 
Chanuka to święto ustanowione w Starym Testamencie a Jezus w to święto przybywał do świątyni jerozolimskiej. Ma więc podstawy w Piśmie Świętym. Upamiętnia usunięcie pogan ze świątyni Bożej. W jej świętowaniu nie ma zatem niczego przeciwnego wierze katolickiej, nawet jeśli można je uznać za niekonieczne.
ponad 2 lata temu / Michał Wojciechowski
 
Czy katolik może świętować Chanukę?.Proste-nie.Świętowanie któryś rok z rzędu i to w Adwencie jest zdradą Pana Boga i Polski,wszak Polak to Katolik,innej opcji nie ma,zresztą jest tylko jedna prawdziwa wiara-katolicka.A Polacy Katolicy nadal śpią.
ponad 2 lata temu / prawda
 
Pytanie powinno brzmirc: czy chanukah moze swietowac katolickie wyznanie wiary?
ponad 2 lata temu / Wiarygodny
 
Miałam nie pisać komentarzy, ale zrobię wyjątek. Mozaiści drogi autorze to skończyli się z nastaniem chrześcijaństwa czyli z momentem powstania Kościoła katolickiego (choć wtedy oczywiście jeszcze się tak nie nazywał). Dzisiejsi żydzi to judaiści, czyli wyznanie oparte w znacznej mierze na talmudzie, a ten jak wiadomo był odpowiedzią na pojawienie się "sekty Jezusa z Nazaretu" i stworzony w opozycji do rodzącego się Kościoła. Także nie mówmy tu o mozaistach, bo to "gatunek" wymarły, jako że Chrystus wypełnił wszystkie proroctwa i zapowiedzi Starego Testamentu. Polecam książki ks. Michała Poradowskiego, dobrze ten temat opisujące.
ponad 2 lata temu / Iw
 
Ja obecnie się zastanawiam, czy moi pasterze prowadzą mnie we wlasciwym kierunku. A nawet wiem, że nie. Jeśli ktoś brata się z muzułmanami, buddystami, dzinistami i ekologami to wole zapalić świece hanukowe.
ponad 2 lata temu / Sec
 
p A Dudo - I przykazanie: nie będziesz miał bogów cudzych przede mną
ponad 2 lata temu / 54
 
czy w Knesecie pali się choinka oraz wystawiona jes szopka Bożonarodzeniowa ?
ponad 2 lata temu / antyAdrian
 
"Panu Bogu świeczkę" zapala PAD, a "dIABŁU ogarek", jak mówi przysłowie. Zamęt w czasach Kościoła posoborowego (pokatolickiego?), ale co począć, kiedy JPII urządzał "modlitwy" z "przywódcami" wsiech religij, a Franciszek nawracanie określa "grzechem". Reasumując: Autorowi trzeba przyznać rację; wysłać życzenia, z zaproszeniem o rozważenie nawrócenia! +++ "Pod Twoją obronę uciekamy się święta Boża Rodzicielko (Matko i Królowo nasza)..."
ponad 2 lata temu / Jurek
 
Rozumiem że PAD zaprosi Żydów na Wigilię i także będą razem świętować i śpiewać kolędy.
ponad 2 lata temu / jjj
 
Prezydent Duda moze obchodzic ci chce. Sw. Pawel mowi ze wszystko wolno. Jako katolik otwarty, Pan Prezydent zapomnial doczytac dalej... a moze nie zapomnial?
ponad 2 lata temu / Trad
 
Jeśli Duda chce zachować twarz powinien zaprosić żydów na wigilię, która rozpocznie się od odczytania Ewangelii mówiącej o narodzinach Mesjasza.
ponad 2 lata temu / mf
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.