DZIŚ JEST:   07   LIPCA   2020 r.

Bł. Benedykta XI, papieża
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


To jest ciekawy temat tzw " Katolickiego Syjonizmu " ale tylko jaka TEORIA bo w praktyce Deklaracja Nostra Aetate jest tylko deklaracją a nie oficjalnym dogmatem KK ale tylko pewnym projektem i to nie zgodnym ze zdrową Doktryną Kościoła Katolickiego ...... . Te ustalenia i wnioski tego profesora to są tylko pseudo - życzenia , bajania pochodzące z Herezji Modernistycznej potępionej przed SW II przez wielkich Papieży Katolickich ........ . W praktyce nikogo to nie obchodzi po za wąską grupą szabes - gojów antykatolickich .! Tzw. Żydów bo nie wiadomo czy są to Potomkowie Izraelskich semickich Żydów Hebrajczyków z przed 2000 lat .............. Czy nawróconych plemion turkmeńsko - azjatyckich + plemię berberyjskie pochodzenia arabskiego ok . 1000 roku N. E . na Judaizm Rabiniczny który nie wiele ma wspólnego z Judaizmem Biblijnym Mozaizmem z I wieku n.e. też ten syjonizm katolicki nic nie obchodzi , ponieważ Dialog z nimi jest Fikcją od ponad 15 lat.
2 miesiące temu / Narrator
 
Dziś słowo "katolicki" jest wymieniane we wszystkich przypadkach i sytuacjach , które mają UWIARYGADNIAĆ kolejne słowo np. katolickie wspólnoty lgbt/ spod tęczowej rybki; katolicy postępowi ; katolicki ekumeniczny kościół chrześcijan ; A teraz "wciskają" nam KATOLICKI SYJONIZM. Jedna WIELKA MANIPULACJA za przyczyną katolickiego Papieża, który katolicyzm wraz z TRADYCJĄ KATOLICKĄ odesłał do lamusa. To jawne oznaki APOSTAZJI.
9 miesięcy temu / iskierka
 
Posoborowe po II Soborze rozważania na temat żydow można by nazwać katolickim talmudem, ktory intensywnie sie rozwija. Tzw dialog z judaizmem to droga kolejnych ustępst i akceptacji oskarżeń. To droga do unicestwienia katolicyzmu i chrzescijaństwa, albo do ich powrotu do judaizmu.
9 miesięcy temu / nieżyt
 
"Plemię żmijowe".
9 miesięcy temu / oj tam
 
syjonizm "postrzega założenie Izraela w 1948 roku jako część biblijnej obietnicy ziemi dla wybranego ludu Bożego, a także zgromadzenie tego ludu jako znak wierności Boga złożonym obietnicom". Aha, czyli od 1948 roku, to nie syjoniści i jankesi wypędzają Arabów z Palestyny, tylko Pan Bóg to robi? Za chwilkę teolog stwierdzi, że to Pan Bóg uderzył na Irak, Syrię i inne państwa na BW. To nie jest głupie, gorzej to jest śmieszne. Po pierwsze, nie ma jednego dowodu, że tzw. syjoniści w XX wieku mają coś wspólnego z Judejczykami z czasów rzymskich. KK oczywiście może głosić wszelkie bzdury, ale niestety w Biblii nie ma nigdzie o tym, że to Judejczycy z czasów rzymskich wypędzą Arabów z Palestyny w 1948. To są bzdety.... Kościół nie jest od rewizjonizmu i zajmowania się spornymi kwestiami ani historycznymi, ani politycznymi.
9 miesięcy temu / Sydney Warburg
 
"Głęboko antyżydowskie tradycje teologiczne i to te ?tradycje? ? według profesora - czy może zażądają usunięcia z Pisma Świętego zapisów o podburzaniu - m.in. tych których Jezus nauczał. karmił i uzdrawiał- by wołali ukrzyżuj Go, Ukrzyżuj Go - pomimo, że Piłat nie widział w NimJezusie winy? Usunąc zapis .....gdy przyszli do Piłata i powiedzieli "jeżeli Go nie wydasz nie jesteś przyjacielem Cezara"? Jaka inna narodowosĆ tak użala się nad sobą, czy np. Ormianie i in....?? Dzwigają swój los a gdziekolwiek wyjechali tam przestrzegają praw kraju do którego przybyli i mieszkają.
9 miesięcy temu / Leo
 
Pomiędzy Św Pawłem Apostołem a Św Augustynem nie widzę sprzeczności. Żydzi byli i są Narodem Wybranym. Przed Chrystusem byli wybrani aby nieść Boga najpierw przyjąwszy sami a potem światu. Na skutek własnego postępowania odrzucili tę drogę ale nadal służą celom Bożym lecz nie prowadząc chętnych do Boga - lecz na własne życzenie - prowadzą chętnych którzy ich słuchają do odrzucenia jak oni sami Boga. Służą do oddzielenia ziarna od plew, są jak katalizator wzbudzający do nieprawości. Zmienił się sposób działania ich wybraństwa. Zamiast prowadzić do zbawienia prowadzą do odrzucenia - wypełniając rolę Wybranego. Teraz jednak na hańbę. .............. Żydxi i Arabowie to Krewni. Zostawmy ich sprawy rodzinne. To ich świadectwo o nich samych. Im świat bardziej wtrąca się budując pokój tym więcej wojny. KLUCZEM DO POKOJU NA BL WSCHODZIE JEST PEŁNE PRZYJĘCIE CHRYSTUSA PRZEZ ŻYDÓW pojedyńczo jako ludzie nie jakieś gminy bo dusza jest przedmiotem zbawieniai nawrócenia. Co jest przy
9 miesięcy temu / Prowda II
 
Czy K K powinien, czy może wypowiadać się na temat relacji między Żydami-Izraelem a Bogiem jakie zachodziły przed Chrystusem. To sprawa między Nimi Oboma. Rozważania obecne K. na ten temat nie mogą się w niczym różnić od nauk Apostołów którzy to określili, Oni byli łącznikami duchowymi. A WYBRANIE przed Chrystusem miało swój cel a Izrael miał Wolną Wolę - WOLNA WOLA JEST NIEODBIERALNYM PRAWEM CZŁOWIEKA PRZYZNANYM PRZEZ BOGA aby mógł być zbawiomy - IZRAEL MIAŁ WOLNĄ WOLĘ CO DO POSTĄPIENIA Z CHRYSTUSEM-SŁOWEM. Jeżeli to odrzucimy to zarówno Grzech jak Odkupienie nie miałyby sensu. Kościół zbudowany na Chrystusie, po Chrystusie nie ma żadnych religijnych racji do wchodzenia w dialog z jakąkolwiek żydowską organizacją bo nie są one przedmiotem działania Kościoła. Przedmiotem jest człowiek, np Żyd proszący o naukę i Chrzest. Wszystkie stowarzyszenia to orgsnizacje społeczne, polityczne, gospodarcze itd. Szkoda czasu na rozważania. UPADEK. STOPNIOWE ODRZUCANIE SŁOWA ŻYCIA- Uczeni w
9 miesięcy temu / Prowda
 
22 marca 2018. \ Za chrześcijan prześladowanych w Ziemi Świętej oraz za ich prześladowców modlono się w Sanktuarium św. Józefa przy klasztorze Sióstr Bernardynek w Krakowie. Mszę odprawił ks. Rafał Cyfka, dyrektor regionalnego biura papieskiej organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Nabożeństwo odbyło się w oktawie św. Józefa, dlatego kaznodzieja porównał chrześcijan Bliskiego Wschodu do świętego patrona, który jest wzorem odpowiedzialnej miłości. ? Chrześcijanie zamieszkujący Ziemię Świętą, mimo iż ich liczba spada, biorą odpowiedzialność za to, co zostało im powierzone: za ich rodziny oraz za tajemnice Bożego Narodzenia, Bożego Grobu czy za tajemnicę przepowiadania Jezusa ? mówił ks. Rafał Cyfka. Podał, że przez ostatnie 100 lat liczba chrześcijan w Betlejem spadła z 50% mieszkańców do 10%.\
9 miesięcy temu / Ryś
 
"Powrót antysemityzmu"? Przecież bez badania tej kwestii widać jak na dłoni, że ten powrót został wywołany przez samych przedstawicieli tego narodu. Jeszcze do niedawna nikt ,przynajmniej w Polsce, nie zastanawiał się nawet, kto z naszych obywateli jest Żydem. To nie miało najmniejszego znaczenia dla ogromnej większości z nas. Miałam osobę tej nacji wśród znajomych, więc wiem.
9 miesięcy temu / ?
 
Czy można Arabów traktować tak jakby nie byli ludźmi, i wyrzucać ich z rodzinnych domów i wsi. Gdzie tu choćby ślady moralności? A co z chrześcijanami w Palestynie? Chrześcijanie stanowią około 2% ludności Zachodniego Brzegu Jordanu, zaś w Gazie szacuje się, że jest ich 3 tysiące ? czyli mniej niż 1% ludności tej przybrzeżnej enklawy. Chociaż w ostatnich latach liczba chrześcijan w Strefie Gazy utrzymuje się na stałym poziomie, to na Zachodnim Brzegu nieprzerwanie maleje, ponieważ z nich emigruje z powodu trudów życia pod izraelską okupacją. \\ Choć izraelscy urzędnicy często twierdzą, że chrześcijanie i muzułmanie palestyńscy mają swobodny dostęp do swoich miejsc świętych w okupowanej Jerozolimie Wschodniej i na innych obszarach będących pod kontrolą Izraela, w rzeczywistości izraelskie restrykcje sprawiają, że dla większości Palestyńczyków z Terytoriów Okupowanych swobodne praktykowanie wiary staje się trudne lub niemożliwe.
9 miesięcy temu / Ryś
 
Albo sie nawrócą albo ostracyzm. "8 14 Gdyby was gdzie nie chciano przyjąć i nie chciano słuchać słów waszych, wychodząc z takiego domu albo miasta, strząśnijcie proch z nóg waszych!9 15 Zaprawdę, powiadam wam: Ziemi sodomskiej i gomorejskiej lżej będzie w dzień sądu niż temu miastu." ... "20 Wtedy począł czynić wyrzuty miastom, w których najwięcej Jego cudów się dokonało, że się nie nawróciły. 21 ?Biada tobie, Korozain! Biada tobie, Betsaido! Bo gdyby w Tyrze i Sydonie działy się cuda, które u was się dokonały, już dawno w worze i w popiele by się nawróciły. 22 Toteż powiadam wam: Tyrowi i Sydonowi lżej będzie w dzień sądu niż wam. 23 A ty, Kafarnaum, czy aż do nieba masz być wyniesione? Aż do Otchłani zejdziesz. Bo gdyby w Sodomie działy się cuda, które się w tobie dokonały, zostałaby aż do dnia dzisiejszego. 24 Toteż powiadam wam: Ziemi sodomskiej lżej będzie w dzień sądu niż tobie?.
9 miesięcy temu / Jot
 
A potem, gdy państwo Izrael zrobi coś okropnego, pozostanie wstyd, a w dłuższej perspektywie przyklejenie Kościołowi łatki, że wspierał nie to państwo, co trzeba jak to obecnie wypomina się konkordat z III Rzeszą. Ten "katolicki syjonizm" to klerykalizm w czystej postaci - czyli ślepa wiara duchowieństwu w tych przyziemnych sprawach, które nie są zupełnie związane z wiarą oraz moralnością.
9 miesięcy temu / aaa
 
Katolicki syjonizm = Kościół na smyczy syjonizmu.
9 miesięcy temu / stasiu
 
Bardzo mętne to i słabe - pytanie: kto teraz najbardziej szkaluje Jana Pawła II i kto jest motorem tych obrzydliwych czynów? Oczywiście odpowiedź nie jest tajemnicą i każdy już się domyśla.
9 miesięcy temu / Klf
 
Jak to pięknie Ewangelię można dowolnie nagiac do potrzeby chwili
9 miesięcy temu / marcin
 
Żydzi zabili Pana Jezusa i proroków, i nas także prześladowali. A nie podobają się oni Bogu i sprzeciwiają się wszystkim ludziom. 1Tes 2,15
9 miesięcy temu / PMP
 
A ja jako Polak i katolik czuję urazę do narodu żydowskiego głównie z powodów historycznych i politycznych, oraz żal i nieufność spowodowane złymi doświadczeniami wynikajacymi z wielowiekowego pobytu społecznosci żydowskiej na polskiej ziemi. Podobne uprzedzenia mam tez do innych narodów np. Niemców czy Rosjan. Dlaczego cały świat "walczy z antysemityzmem", to jakiś obłęd. Dlaczego na całym świecie, tam gdzie pojawią się Żydzi, pojawia się od razu antysemityzm?. Należy szukać przyczyny, czy cały świat jest taki zły a może to problem w społeczności żydowskiej
9 miesięcy temu / Czesław
 
W Ewangeli jest kilka ustępów expressis verbis zrównujących Żydów i innych ludzi. Jest w Ewangelii również fragment mówiący wprost , że osoby , które odrzuciły Pana Jezusa będą potępione. Cała Ewangelia byłaby bez sensu , gdyby tworzyła dwie kategorie bliżnich, uprzywilejowaną i gorszą . Wtedy np grzech popełniony wobec mniej wartościowych ludzi wymagałby mniejszej kary i vice versa. Oznaczałby to , że jakaś część ludzi jest jakby stworzona troche mniej na podobieństwo Boga i potrzeba szanowania ich godności jest znacznie mniejsza . To byłaba juz całkiem nowa religia , która mnie zupełnie nie obchodziłaby , ponieważ ona byłaby zdumiewająco podobna innych ludzkich , niedoskonałych tworów . O tych , którzy maczali i maczają palce w "syjonizmie katolickim" Ewangelia mówi , ze byłoby lepiej dla nich , gdyby przywiązali sobie do szyj młyńskie kamienie i skoczyli w otchłań.
9 miesięcy temu / Mirek
 
Decyzja św. Piusa X w sprawie potępienia syjonizmu i judaizmu nadal obowiązuje.
9 miesięcy temu / Sal
 
"Katolicki syjonizm" to żydowskie pojecie, obce rzymskiemu katolicyzmowi,pod którym kryje się tęsknota jak utrzymują,bardziej większa niż przed wyjściem Izraelitów z Egiptu za Powrotem zwanym zgromadzeniem Żydów z całego świata w utraconej ziemi w Palestynie łącznie z budowa III Świątyni na Syjonie przy wsparciu Ewangelickich znawców Pism Świętych /Wikipedia/
9 miesięcy temu / stan
 
@ Second Proszę dokładnie rozeznać temat Żydów mesjańskich i zajrzeć do publikacji ks. prof. Chrostowskiego. Mesjańscy Żydzi nie mają jednorodnego nauczania. To taki żydowski protestantyzm.
9 miesięcy temu / jery
 
Doga rukolo - wybierz sobie sekte jest ich wiele,w KK heretykow nie kamieniuja, chociaz kto wie co swietowanie islamizmu przyniesie w postepowym otwartym Kosciele, ale to juz twoj problem, a Trydent jest i bedzie, po wsze czasy az do konca czasu - sorry
9 miesięcy temu / mm
 
Do @rukola Nie chcecie? To jest was więcej? Mów za siebie.
9 miesięcy temu / emk
 
...nie bardzo rozumiem. Trydent jest passe?
9 miesięcy temu / @rucola
 
syjonizm nie jest czasem odmianą nacjonalizmu żeby nie powiedzieć rasizmu?
9 miesięcy temu / bvr
 
He he z tego wynika,że gdyby wielu Żydów nie nawracało się w historii na chrześcijaństwo i asymilowało z chrześcijanami ich potomkowie byliby dziś uznawani przez pogubionych teologów za WYBRANYCH.
9 miesięcy temu / michu
 
odczytywanie bibli na nowo nie jest złe . Trwanie w Trydencie uważa za coś niezrozumiałego i takiego kościoła nie chcemy.
9 miesięcy temu / rucola
 
@Second. Nieprawda. Żydzi nie przyjmują Jezusa. Poza tym, mnie interesuje standard, a nie margines marginesu.
9 miesięcy temu / Skanderbeg
 
Cóś im nie dowierzam. Okrucieństwo armii izraelskiej odpych mnie od nich drastycznie. Inni żydzi ginęli a inni teraz chcą za to pieniądze. I to jest obrzydliwe.
9 miesięcy temu / Kasandra
 
"katolicki syjonizm", to patologia niszcząca kościół od środka, to sprzeniewierzenie się Bogu i prawdzie. Syjonizm, to ordynarny żydowski nazizm, któremu schlebianie to zaprzeczenie elementarnej ludzkiej przyzwoitości...
9 miesięcy temu / antyPOPiS
 
Następny ekumeniczny zjudaizowany mieszacz. Święty Pius X miał pełną rację.
9 miesięcy temu / Spostrzegawczy
 
Od lat "dialog" z judaizmem odbywa się na tych samych zasadach: Kościół kombinuje jak by tu Żydom dogodzić, co by tu nagiąć ze swojej doktryny, jak dointerpretować Ojców Kościoła, nauczanie Soborów itp. na korzyść Narodu Wybranego, a przedstawiciele tegoż narodu patrzą z pogardą na te wysiłki i oczekują jeszcze dalszych ustępstw i upokarzania się.
9 miesięcy temu / Beata
 
@Jery Mylisz się. Yeshua to inaczej Jezus. Mesjanscy Żydzi przyjmują Go za Boga.
9 miesięcy temu / Second
 
Współcześni Żydzi zabiegają o to aby uznać ich wybraństwo bez odniesienia do Chrystusa. A cały ten katolicki syjonizm jest próbą przypieczętowania przymierza Żydów z Bogiem bez Jezusa. Żydzi mesjańscy faktycznie przyjmują Jezusa za Mesjasza Izraela lecz nie są chrześcijanami gdyż brak tu jednoznacznego wyznania że Jezus jest Bogiem.
9 miesięcy temu / jery
 
Wystarczy posłuchać mesjańskich zydów w jaki sposób się nawracają. Często jest to sen. Polecam One For Israel.
9 miesięcy temu / Second
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.