DZIŚ JEST:   24   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Tran An Dung i towarzyszy
 
 
 
 

Czy kapłani-homoseksualiści wspierają antykatolicką rewoltę? Odpowiada Jan Pospieszalski

Czy kapłani-homoseksualiści wspierają antykatolicką rewoltę? Odpowiada Jan Pospieszalski
Jan Pospieszalski fot. YouTube/ Prawo i Sprawiedliwość Łowicz

„Archidiecezja Warszawska, mimo inicjatyw świeckich, nie ogłosiła (po sprofanowaniu pomnika Chrystusa dźwigającego krzyż na Krakowskim Przedmieściu – red.) czuwania modlitewnego ani modlitw wynagradzających w parafiach. Zdumiewa niezdolność hierarchii do wypracowania adekwatnej odpowiedzi wobec naporu antychrześcijańskiej rewolty. Być może brak zdecydowania bierze się z nadreprezentacji osób o skłonnościach homoseksualnych wśród duchowieństwa”, pisze na łamach tygodnika „Gazeta Polska” Jan Pospieszalski.

 

Publicysta przypomina, że w ostatnim czasie za sprawą Instytutu Pamięci Narodowej opinia publiczna mogła poznać niewygodne fakty na temat kard. Henryka Gulbinowicza. Z opublikowanych przez IPN materiałów wynika jednoznacznie, że „lawendowa mafia” istnieje i nie jest tylko „publicystyczną pałką wrogów Kościoła”.

 

„Według duchownych, którzy jednak pod nazwiskiem nigdy tego nie powiedzą, system kurialnych i akademickich awansów, delegacji na zagraniczne stypendia odbywał się w wielu diecezjach z lawendowego klucza. Rozpowszechniało to w kościelnych środowiskach postawę akceptacji homoseksualistów w sutannach”, podkreśla Jan Pospieszalski, na co dowodem mają być tacy ludzie jak Krzysztof Charamsa czy Łukasz Kachnowicz.

 

„Możemy się pocieszać, że w innych krajach jest jeszcze gorzej, ale widząc tam ruinę katolicyzmu, wątpliwe to pocieszenie. Nasilenie ataku na chrześcijańską antropologię jest faktem. Diecezje i katolickie uczelnie zarządzane przez homoseksualnych kapłanów nie tylko nie zdołają powstrzymać tego procesu, lecz będą go po cichu lub jawnie wspierały”, podsumowuje gospodarz programu „Warto Rozmawiać”.

 

Źródło: tygodnik „Gazeta Polska”

TK

Czytaj także:
DATA: 2020-08-27 08:20
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
15
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kardynał Gulbinowicz w 2007 roku otrzymał od IPN-u status pokrzywdzonego . W artykule ,chyba w Rzeczpospolitej , z 2018 r omawiającym współpracę kardynała Gulbinowicza z SB jest passus o jego homoseksualizmie niewykorzystywanym przez tę służbę.Według mnie służba zwierzchnia wobec SB , czyli wojskowa bezpieka, wydała polecnie , żeby się tym nie zajmować . Przypadek kardynała Gulbinowicza , jego bezkarność po 89 roku , fakt ,że wystąpił o lustrację do IPN-u znając z góry wynik , w innym przypadku nie zrobiłby tego, a nawet niedawne artykuły demaskujące jego współpracę i homoseksualizm ,ale tak gładko prześlizgujace się nad ta kwestią , dowodzą , że mafia lawendowa w kształcie sugerowanym przez np ks. Isakowicza-Zalewsiego jest mitem. Najprawdopodobniej grupa księży homoseksualistów , którym umożliwiono zrobienie kariery , jest sterowana mimo wszystko z zewnątrz ,na pewno za posrednictwem tajnej polskojęzycznej policji
2 miesiące temu / Mirek
 
Zapowiadana encyklika Franciszka o "braterstwie", koronawirus, niepokoje społeczne, niespokojna przyroda, ofensywa dewiantów, skandale także w polskim Kościele, biskup przeciw biskupowi, zdają się wskazywać, że nadszedł już czas wypełnienia się orędzia z Fatimy i Akity.
2 miesiące temu / Owszem
 
Zaden homoseksualista albo inny zboczeniec nie powinnien byś kapłanem !!!! NIGDY !!!! Prędzej czy później będzie powodem do zgorszenia.Później wszystko koncentruje się na tym źle,który wyrządził taki kapłan a setki innych dobrych i wiernych kapłanów jest wciągana w ten brud.Kościół Katolicki w Polsce powinnien suspensować wszystkich kapłanów homoseksualistów.WSZYSTKICH !!!! Czas zrobić czystkę bo zawsze będzie panowało zło w Kościele i utrata zaufania.
2 miesiące temu / Andrzej
 
@Antek, o jakim traktowaniu mowa? Ktoś ich bije, zamyka w więzieniu, zrzuca z dachu za orientację? Ci ludzie żyją w grzechu i promują to jako normę. Nie ma naszej zgody na zastępowanie chrześcijańskiej moralności rozpustą. Nazywanie grzechu po imieniu i napominanie grzeszników to nasz chrześcijański obowiązek i uczynek miłosierdzia względem duszy. Patrzenie jak ktoś zmierza do władnego potępienia i jeszcze chce pociągnąć tam innych nie jest oznaką miłości.
2 miesiące temu / Vicky
 
"Odejścia z kościoła" przez kapłana nie powinno tylko skutkować suspensą i odebraniem sutanny. Kapłan - krzywoprzysięzca powinien być przymusowo oddelegowany na 3 - 5 letnie odosobnienie w celu kontemplacji i przemyślenia swych czynów. Za dużo księży odchodzi ze stanu duchownego, by przejść nad tym do porządku dziennego.
2 miesiące temu / Izydor Oracz
 
Nie rozumiem tej całej nagonki na homoseksualistów. Takie traktowanie bliźniego jest antychrześcijańskie. Papież Franciszek wielokrotnie na to wskazywał.
2 miesiące temu / Antek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.