DZIŚ JEST:   27   MAJA   2019 r.

Św. Augustyna z Canterbury
Św. Fryderyka, biskupa
 
 
 
 

Czy Francuzi przeprowadzą kontrrewolucję? Rząd odmawia rozmów

Czy Francuzi przeprowadzą kontrrewolucję? Rząd odmawia rozmów
Marsz Życia. Paryż 2018. Żródło: enmarchepourlavie.fr

20 stycznia ulicami Paryża przejdzie kolejny „Marsz życia” – zgromadzenie przeciwników zabijania nienarodzonych dzieci. Pięć dni wcześniej rusza narodowa debata nad postulatami społecznymi ruchu „żółtych kamizelek”. Chociaż rząd wyklucza możliwość negocjacji takich problemów jak aborcja, homomałżeństwa, czy kara śmierci, to tegoroczny „Marsz za życiem” i tak wpisuje się atmosferę gorącego okresu protestów we Francji.

 

Hasłem marszu w 2019 roku jest obrona wolności sumienia. Trzeba bowiem przypomnieć że władza wspierająca cywilizację śmierci stara się m.in. usunąć tzw. „klauzulę sumienia”, która umożliwiała lekarzom, czy pielęgniarkom odmowy uczestnictwa w aborcjach.

 

Rzecznik tegorocznego Marszu Adelaide Pouchol tłumaczy powody organizacji samego Marszu dla Życia pytając: „Czy istnieją bardziej fundamentalne problemy, niż kwestia szacunku dla życia?” i dodając: „szacunek dla życia jest podstawą cywilizacji i niezbędnym minimum politycznego zaangażowania”.

 

Obrona klauzuli sumienia ma pokazać, że „lekarze nie są urzędnikami władzy polityczno-medialnej, którą można zmusić do zrobienia czegoś, czego nie chcą”. Dla Pouchol niszczenie tej klauzuli to przechodzenie „od cywilizacji do barbarzyństwa”.

 

Rzeczniczka Marszu Adelaide Pouchol w swojej karierze zajmowała się dziennikarstwem śledczym i udając brzemienną matkę odwiedzała placówki proaborcyjnej i wspieranej przez państwo organizacji „Planowanie Rodziny”. Zebrane w ten sposób doświadczenia uświadomiły jej, że cała działalność tej organizacji nastawiona jest na promocję aborcji, ciąża traktowana jest tam jako rodzaj choroby, a dodatkowo stygmatyzuje się ojców i szerzej – mężczyzn. Swoje doświadczenia z Planing Familial przyrównuje wręcz do „porażenia prądem”.

 

Obecnie uważa, że istnieje prawdziwy „spisek milczenia na temat aborcji połączony z formą dyktatury postępu”. Upowszechnianie aborcji i jej banalizacja, czy „robienie dziecka w probówce i pozbawienie go ojcostwa” przedstawiane są jako „konieczna ewolucja społeczeństwa, której nie można podważać”. Kłamstwo stało się fundamentem zasad narzucanych już jako „prawo”, którego nie można nawet kwestionować. „Marsz Życia” jest dla Pouchol „kamykiem ułożonym na drodze dla przywrócenia porządku moralnego”. Jeśli chociaż jedna osoba uświadomi sobie, że w imię postępów medycyny eliminuje się dziś we Francji 96 proc. dzieci z zespołem Downa ... to będzie to nasz sukces!

 

Obszerny wywiad z rzeczniczką Marszu ukazał się w tygodniku „Valeurs Actuelles”. Banalizacja aborcji doprowadziła we Francji do prawdziwych spustoszeń moralności. Większość ludzi nie dostrzega tu już żadnego problemu, a rocznie dokonuje się ponad 200 tys. aktów zabijania nienarodzonych dzieci, pomimo coraz bardziej dostępnej i niemal bezpłatnej antykoncepcji. Liczba aborcji rośnie, co zadaje zresztą kłam tezom aborcjonistów o potrzebie dalszych postępów w „uświadamianiu młodzieży,” czy zwiększaniu dostępu do antykoncepcji. Tak się dziwnie składa, że ministerialne funkcje odpowiadające we Francji za rodzinę piastują, niezależnie od koloru politycznego, na ogół zwolennicy aborcji, genderyzmu i „postępu” społecznego. Ich działalność nie tylko propaguje aborcję, ale też stara się, często metodami administracyjnymi, wykluczyć z debaty społecznej obrońców życia (cenzura portali internetowych, czy zamach na klauzulę sumienia).

 

W ramach ogólnokrajowej debaty ze społeczeństwem, rzecznik rządu Benjamiçn Griveaux wykluczył wprost możliwość poruszenia w niej m.in. tematu aborcji. Pytana o to rzeczniczka Marszu dla Życia stwierdziła, że takie postawienie sprawy jest raczej dowodem na to, że temat ten jest ciągle żywy i społecznie kontrowersyjny. Rząd bojąc się tego problemu, sam pokazuje, że nie jest to żadne „prawo fundamentalne”, ale teza narzucona siłą o dość kruchych podstawach. Zabijanie nienarodzonych nie jest żadnym „wyborem kobiety”, ale problemem społecznym, bo ma konsekwencje dla innych – dodaje Pouchot.

 

W tym roku odbywa się już w Paryżu 13 Marsz dla Życia. Jego uczestnicy zbierają się na Porte Dauphine. Organizatorzy liczą na udział od 30 do 50 tys. osób.

 

Do przemyśleń Pouchot dodajmy, że państwo, które wkracza w wiele banalnych dziedzin życia prywatnego (ostrzega np. palaczy przed paleniem i stara się im to utrudniać), akurat w tak ważnej dziedzinie jak nienarodzone życie, umywa ręce i stwierdza, że to tylko „wybór kobiety”, do którego nie można się wtrącać. Lewica ma to już jednak do siebie, że stanowi ideologię hipokrytów.

 

Bogdan Dobosz


DATA: 2019-01-20 15:57
AUTOR: BOGDAN DOBOSZ
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

My Polacy lepiej patrzmy na siebie. U nas kolejne miasta oddają się bestii lgbt, Gdańsk, Poznań, teraz Warszawa Trzaskowskiego. Rozwody i antykoncepcja rozplenione, a współczynnik płodności niższy nawet niż w lewackich krajach. Jedyne wyjście to zacząć wreszcie traktować tę międzynarodową masońską władzę z jej kukiełkami takimi jak Macron (ale też naszymi rodzimymi Herodami) jak władzę okupacyjną, która morduje 42 miliony dzieci rocznie. Tu już nie ma pola do dialogu.
4 miesiące temu / krisbac
 
ad Nasa Francja, Francuz pisze sie duza litera, a Joanna Jeanne d'Arc dla Francuza to swieta Joanna d'Arc. Francuzi sa i to nawet "bardzo" sa. Moze nawet bardziej niz Polacy w Polsce.
4 miesiące temu / emji
 
Rewolucja i bunt jest wpisana trwale w fałszywą WOLNOŚĆ Francuzów.
4 miesiące temu / iskierka
 
"Czy Francuzi przeprowadzą kontrrewolucję?" Byłoby cudownie, ale obawiam się, że będzie raczej "point de reveries, Messieurs".
4 miesiące temu / Daddy
 
Francuzów nie ma. Większość wyrżnęła w bratobójczej rzezi oszalała i zmanipulowana dzicz w czasie rewolucji francuskiej. Świętują to wydarzenie co roku. Jak można świętować ludobójstwo i obalenie monarchii!? To co dziś zostało to nie francja, ani francuzi. Gdzie ich tożsamość? W sercach i na ustach francuzó są Charles Martel, i Joanna Jeanne d'Arc. Nie ma dziś takich ludzi w tym co było niegdyś dumną francją.
4 miesiące temu / Nasa
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "65569"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.