DZIŚ JEST:   21   STYCZNIA   2019 r.

Dzień Babci
Św. Agnieszki, męczennicy
Św. Epifaniusza
 
 
 
 

Czy francuski sąd jest na pasku homolobby? Bulwersujące uzasadnienie wyroku

Czy francuski sąd jest na pasku homolobby? Bulwersujące uzasadnienie wyroku
Zdjęcie ilustracyjne. FOT.REUTERS/Gonzalo Fuentes/FORUM

Była francuska minister i szefowa partii chrześcijańsko-demokratycznej Christine Boutin została skazana na grzywnę w wysokości 5 tys. euro za określenie w wywiadzie prasowym aktów homoseksualnych „czymś obrzydliwym”, co uznano za „podżeganie do nienawiści ze względu na orientację seksualną”.

 

Pani Boutin użyła określenia o „obrzydliwości” w wywiadzie w roku 2014. Kilka stowarzyszeń związanych z ruchem LGTB (Refuge, Inter-LGTB, Mousse) i złożyło w tej sprawie skargę do sądu, którą poparło około 500 aktywistów tego środowiska. W listopadzie 2016 roku zapadł wyrok, który skazał b. minister do spraw mieszkalnictwa w centroprawicowym rządzie, na karę grzywny.

 

Do 5 tys. euro grzywny dołożono jeszcze wypłatę 4 tys. euro dla wspomnianych stowarzyszeń za „szkody moralne”. Christine Boutin wniosła jednak odwołanie i Sąd Apelacyjny wydał właśnie wyrok, który ją uniewinnia. Jest w nim jednak więcej dziegciu, niż miodu. Sędziowie uznali bowiem wypowiedź Boutin za „oburzającą”, ale uwolnili od kary, ponieważ jej wypowiedź, ich zdaniem nie wyczerpuje jednak znamion „nawoływania do nienawiści lub przemocy wobec homoseksualistów”.

 

Wyrok wydaje się dość oczywisty, choć jego uzasadnienie jest już mocno obarczone ideologią poprawności politycznej. Uznanie za „obrzydliwość” aktów homoseksualnych to w końcu kwestia choćby estetyki, a cenzurowanie takich opinii ociera się o uzurpowanie sobie prawa do bycia orwellowską „policją myśli”. Ideologizacja wymiaru sprawiedliwości  w duchu lewicowym staje się rzeczywistością nie tylko we Francji. Podobne przemiany można zaobserwować i w Polsce, gdzie dodatkowym obciążeniem jest też w wymiarze sprawiedliwości spadek po epoce komunizmu. Sieroty tego systemu chętnie adoptują się do euro-lewicowej rodziny sądownictwa. Jednak przerabianie sądów na urzędy cenzorskie to dość swoista interpretacja ich „niezależności”. Trzeba tu dodać, że środowiska LGTB i tak oprotestowały wyrok uniewinniający i wyraziły swoje „rozczarowanie” jego treścią.

 

Bogdan Dobosz

 

 


DATA: 2018-01-12 14:36
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@r Zobaczysz. Jeszcze Biblii zakażą i będą karać za jej posiadanie.
ponad 1 rok temu / trooper
 
Mogła stwierdzić że to nie jej opinia, lecz cytat opinii Pana Boga: "Nie będziesz obcował z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą. To jest obrzydliwość!" Kpł18,22. Ciekawe czy ten "sąd" wymierzyłby grzywnę Panu Bogu.
ponad 1 rok temu / r
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.