DZIŚ JEST:   25   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

XXX Niedziela zwykła
Św. Antoniego od św. Anny Galvao
Św. Amona z Toul
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Czyli Kościół piłuje gałąź na której siedzi- proponuje miłość do grzeszników, leni, psychopatów, mafii narkotykowej, złodziei, wyłudzaczy, wrogów Kościoła? Którzy nie ukrywają, że chcą go zniszczyć. Chodzi o to, żeby ich utrzymywać, procować na przestępców, brnąć dalej w grzech, popierać grzech, dać się oskubać? Czyli to, że Chrystus przegnał handlarzy- krętaczy ze świątyni, było niesłuszne... Taka jest nowa moralność Kościoła?- poprzyj grzech, a nie dobro?! Ilu tych imigrantów pracuje w nowym miejscu pobytu? 5%- 10% ? Polak w Norwegii nie widział na budowach ani jednego czarnego, ale za to widział ich dziesiątki tysięcy w kolejce po darmowy zasiłek. Zatarła się granica pomiędzy człowiekiem pracy, a oszustem, złodziejem, mordercą, terrorystą. Z pewnością na 100%? można przewidywać, że Kościół wkrótce zażąda wypuszczenia z więzień wszystkich morderców, gwałcicieli, psychopatów- no bo przecież trzeba opcji humanitarnej, trzeba pomóc, niemoralnie jest więzić lu
ponad 1 rok temu / stevan
 
Przeraża relatywne pojmowanie terminów w obecnym świecie." Przybysz " choć był obcy , przybywa i zostaje przyjęty , czyli staje się jednym z nas, gdyż słowo " przybysz" jest od przybytku i przybycia.Jakie ma to zastosowanie to tych " przybyszów", którzy przychodząc chcą nam narzucić swoją obcość i na domiar wcale tego nie ukrywają ???.To nie przybysze lecz agresorzy i najeźdźcy, gdyż każdy podbój ma na celu narzucenie swojej woli i swojego prawa !.A ich kamuflaż czyli pozorna bezbronność i udawana uległość, to w tej sytuacji zastępuje fortel i fortecę .A jak widzieliście broń jest wszędzie pod ręką, i może nią być niemal wszystko.
ponad 3 lata temu / yeti
 
Trzeba mieć odwagę powiedzieć prawdę - Kościół w swej większości, nas zdradził. Zanim otrzeźwieje, jeśli w ogóle, to w Europie będą powstawać kalifaty, a chrześcijanie staną się ludźmi drugiej kategorii. Trzeba brać sprawy w swoje ręce, póki nie jest za późno.
ponad 3 lata temu / Virtus
 
Nie zmiesza się gliny z żelazem, nie wszyscy są z nas niektórzy pochodzą od kłamcy,kłamstwo jest ich ojcem i spełniają wolę swojego ojca- kłamcy. Wiecie kim oni są ,po owocach ich poznacie.
ponad 3 lata temu / Siła Wyższa
 
Niemal pod wszystkimi komentarzamiu podpisuję się całym sobą, a pod niektórymi (pod jednym) tylko częściowo. Z Panem Bogiem, aby dodał nam i rządzącym więcej świtała oraz roztropności.
ponad 3 lata temu / odszkodowania
 
?Byłem przybyszem, a przyjęliście mnie? (Mt, 25, 35). OCZYWISCIE, bowiem Ten Przybysz czynił dobro , a ne zło! Nikogo nie mordował, nie przesladował, nie okradał, nie zabierał majatków, do niczego nie przymuszał!
ponad 3 lata temu / nick
 
?Byłem przybyszem, a przyjęliście mnie? (Mt, 25, 35). Mam przyjąć, nawet wroga, z pełną świadomością. Ale nie przestanę być katolikiem, gdy także z pełną świadomością, odmówię przyjęcia mordercy i gwałciciela, zagrażającego mnie, mojej rodzinie, najbliższym, członkom społeczeństwa, w którym żyję, ojczyźnie. Czy igranie z moimi odczuciami jest ludzkie i chrześcijańskie?
ponad 3 lata temu / Stefan Jr
 
Czym innym są imigranci czym innym uchodźcy. Papież mówi o uchodźcach, a Europa przyjmuje imigrantów
ponad 3 lata temu / Rob
 
A co z cnotą ROZTROPNOŚĆ? Katechizm Kościoła. Roztropność nakazuje myśleć, używać rozumu, nakazuje zachować się po prostu roztropnie. Trzeba pomagać ale nie wpuszcza się wilka między owce bo je pozjada. Głupota będzie ukarana. Kościół i Papież nie zauważyli chyba gdzieś zgubili się w tym wszystkim.
ponad 3 lata temu / michas
 
Biblia - instrukcja obsługi duszy ludzkiej i recepta na dobre życie musi współgrać z prawem naturalnym, sumieniem i logiką, które gdy cokolwiek szwankują wiodą do błędu i klęski, czego przykładów w historii nadto. I nie ma tu miejsca na naiwną tkliwość, która zaprzeczeniem jest miłosierdzia i miłości bliźniego. A szafując wyrwanymi z kontekstu wersetami Biblii da się uzasadnić nawet ludożerstwo i "usprawiedliwić" każdą zbrodnię. Tak to jest, kiedy za obsługę szwajcarskiego zegarka bierze się małpa z młotkiem.
ponad 3 lata temu / agricola
 
@NN Miłosierny samarytanin udzielił pomocy rannemu tam, gdzie on leżał. To robią Polacy wysyłając pieniądze do Syrii, to robi nasz rząd pomagając ludziom tam, gdzie cierpią. A zdrowych, wypasionych, bogatszych od wielu Polaków oszustów rząd słusznie nie wpuszcza. Syryjczycy dzisiaj, podobnie jak wielu Polaków za Jaruzelskiego, nie chcą opuszczać swojej ojczyzny, chcą tylko, by opuściły ją zbrojne bandy przybyszów zza granicy. Przyjmowanie uchodźców jest także nieroztropnym wykorzystaniem dostępnych środków. Samo opłacenie mieszkania w polskim mieście kosztuje tyle, ile wykształcenie 20 dzieci w Afryce. Te dzieci kiedyś tak rozwiną swoje kraje, że to my będziemy tam szukać schronienia przed kolejnymi ideologicznymi szaleństwami - jeśli nie zaczniemy bronić się tu i teraz.
ponad 3 lata temu / Solidarny
 
@NN: oczywiście że nie można wszystkich obcych równać i selekcjonować do jednej wynaturzonej osobowości, która jest typowa dla islamu. Dlatego nie wolno przyjmować muzułmanów, ale chrześcijan, gdyby znaleźli się tacy którzy chcieliby przeczekać wojenną zawieruchę w Polsce, można by przyjąć. Oczywiście na zasadzie gości, a nie nowych domowników. Przecież miłosierny Samarytanin nie przygarnął pobitego "na zawsze", lecz po udzieleniu pomocy rozstali się. No i wiadomo, przy warunku szacunku gości wobec wartości religijnych i narodowych kraju gospodarzy.
ponad 3 lata temu / r
 
NN ateuszu nie wypaczaj ewangelii Samarytanin został napadnięty tak samo czynią islamiści którzy są terrorystami zamachy rozboje gwałty kto pomaga europejczykom z Zachodu nikt,Chora wasz punkt programu multi-kuylti czyli wielokulturowość niszczy Świętą Matkę Kościół i Państwa Narodowe.Ostatni zamach islamistów to Wlk Brytanii .Należy pomagać roztropnie czyli na miejscu ,
ponad 3 lata temu / Tomasz
 
W Europie i w Polsce przecietny obywatel nie wie i nie rozumie polityki emigracyjnej. Tu nie chodzi o religie ale o finanse. Kultura i tradycja zepchnieta jest na drugi plan. W dalszym zamysle ,,elit''jest zbudowanie kulturowo swiatowej cywilizacji.
ponad 3 lata temu / Mg
 
Bycie Chrześcijaninem to nie to samo co bycie idiotą.pomagajmy tym ,którzy potrzebują a okaże się,że nie trzeba 99% obcym pomagać.same młode byczki ubrani lepiej niż my.slynne już telefony o których Polak może pomarzyć.wtedy okazuje się,że pomoc jest potrzebna ale dla nas biednych Polaków wieloletnich płatników składek z rentami po 800 zł.ten 1% przybyszów to Chrześcijanie nie wyrzuceni z pontonu i im bym pomógł.... co dalej z nimi (muzulmanami )bo tu nikt nie chce mi powiedzieć.czy pójdą do pracy i za ile lat?i czemu lat skoro do pracy przy taśmie np nie trzeba znać języka.wiec co dalej?będą tak sobie wypoczywać za nasze pieniądze do śmierci?bo jak czytam ,że na zachodzie tylko procenty zaczęły pracę i to te faktycznie wykształcone to co z resztą?będą burdy bo za wolny internet lub za mały zasiłek - tak się przecież dzieje
ponad 3 lata temu / Anna
 
Uważam, że przyjmowanie islamskich imigrantów jest ciężkim grzechem przeciwko pierwszemu przykazaniu miłości. "Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. To jest największe i pierwsze przykazanie". czy mąż który kochać swą żone (raz lepiej/raz gorzej) może do mieszkania przyjąć atrakcyjną prostytutke? oczywiście, że nie może bo będzie to wykroczeniem przeciwko miłości do tej żony. tak samo jako kler chcac realizować słowa Jezusa nieopatrznie zmniejsza pole do miłości Boga "katolickiego". czy oni naprawde tego nie widzą, że pierwsze przykazanie jest znacznie ważniejsze od drugiego które mówi o miłości człowieka ??? przecież to jest jasne jak słońce, że zdradzają Jezusa oraz grzeszą też bałwochwalstwem.... poprawcie mnie proszę jeśli się myle.
ponad 3 lata temu / Piotr
 
Nie można wszystkich obcych równać i zaselekcjonować do jednej wynaturzonej osobowości.Miłosierny samarytanin wcale przed udzieleniem pomocy zranionemu nie sprawdzał osobowości pokrzywdzonego.Widział w nim człowieka potrzebującego ratunku.
ponad 3 lata temu / NN
 
Słowa w ewangelii odnoszą się do BLIŹNIEGO. A chyba według Biblii nie każdy jest naszym bliźnim. Czy się mylę?
ponad 3 lata temu / przemko-81
 
"byłem przybyszem a przyjęliście mnie" To nie to samo co "Mordowałem was a przyjęliście mnie, Chciałem się wysadzić a pozwoliliście na to"?
ponad 3 lata temu / fer
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.