DZIŚ JEST:   13   LIPCA   2020 r.

III Objawienie w Fatimie
Św. Andrzeja Świerada, pustelnika
Św. Benedykta, męczennika
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


"Kościół czeka rozłam, jak odróżnić ten prawdziwy" z m.rekinek, Opublikowany 7 sty 2018, fragm: "Wy wciąż sprzeciwiacie się Duchowi Świętemu, bo kto żyje duchem tego świata, ten będzie sprzeciwiał się Duchowi Świętemu i nie da się przez Niego prowadzić."; "To pokolenie będzie żyło właśnie duchem tego świata, to pokolenie nie będzie dało się prowadzić przez Ducha Bożego, a więc wybierze sobie nauczycieli, którzy będą głosić dla nich inną ewangelię."; "Czas prześladowania Apostołów opisanych w Dziejach Apostolskich jest właśnie poprzedzony wylaniem Ducha Świętego. Wtedy wychodzą z Wieczernika głosząc Jezusa Chrystusa I WTEDY SPRZECIWIA IM SIĘ ŚWIAT, i synagoga, która nie przyjęła Chrystusa."; "To pokolenie odstępcze, pomimo znaków, NIE PRZYJMIE EWANGELII KRZYŻA, a wybierze inną ewangelię = która głosi ducha tego świata."; "Im Kościół jest bardziej wierny Bogu, tym bardziej jest prześladowany...im mniej, tym bardziej dogaduje się ze światem..."
ponad 1 rok temu / Stefania
 
Proste pytanie,czy kiedy zaczął nauczać Jezus Chrystus,to jego nauki opierały się na ówczesnej kulturze,religii i moralności?W żadnym wypadku!Jego przesłania były proste,a jednocześnie wyjątkowo trudne dla tamtejszych ludzi.Te przesłania są również trudne i w dzisiejszych czasach,dlatego też ci,którzy nie chcą,albo nie potrafią się do nich zastosować zaczynają je relatywizować.Wierni,widzący na wysokich stanowiskach kościelnych sybarytów nie odmawiających sobie żadnych ziemskich uciech,a równocześnie sprawujących posługi kapłańskie,też chcą zapalić świeczkę Panu Bogu,a i diabłu ogarek.Przypominam,Pan Jezus nie nauczał tak,by Go wszyscy lubili,chcieli Go poklepać po plecach,wypić z Nim kielicha i zagrać w kości.On był znienawidzony.Przez kapłanów,bogatych i tych którym nie podobało się to,co Chrystus głosił.Tym samym i dziś Jego nauki nie zostaną dostosowane do rzeczywistości.A nauki modernistycznego Kościoła nie są tożsame z Bożymi przykazaniami.
ponad 1 rok temu / tradycja
 
Dla przypomnienia - bo łatwo wpada w ucho: "Nie mądrość świata tego [Marana tha!] || niemaGOtu" z niemaGOtu OFFICIAL, Opublikowany 14 sie 2015 "Nie mądrość świata tego, lecz Pana Ukrzyżowanego głosimy, aż przyjdzie znów"
ponad 1 rok temu / Stefania
 
Bóg przewidział zamianę serc: "I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Nie będziemy mieli serc, z których pod wpływem świata wypływa nieczystość = świat nie uczyni katolików nieczystymi. "Nie z waszego powodu to czynię, domu Izraela, ale dla świętego imienia mojego, które bezcześciliście wśród ludów pogańskich, do których przyszliście. Chcę uświęcić wielkie imię moje, które zbezczeszczone jest pośród ludów, zbezczeszczone przez was pośród nich, i poznają ludy, że Ja jestem Pan - wyrocznia Pana Boga - gdy okażę się Świętym względem was przed ich oczami." Aby każdy katolik miał nadzieję = "Na ostatek odłożono dla mnie wieniec sprawiedliwości, który mi w owym dniu odda Pan, sprawiedliwy Sędzia, a nie tylko mnie, ale i wszystkim, którzy umiłowali pojawienie się Jego."; "BĘDZIESZ prześliczną koroną w rękach Pana, królewskim diademem w dłoni twego Boga."
ponad 1 rok temu / Stefania
 
Wiemy jednak, że co innego rodzi się w sercu ludzkim pod wpływem Ducha Świętego, a co innego pod wpływem ducha tego świata. Jeśli świat rodzi w sercach członków Kościoła martwe uczynki - to je przecież wyznaje katolik na spowiedzi, oczyszcza się z "grzechów świata" = "Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, zmiłuj się nad nami." Nie są to owoce, które mają swój dom w sercu Oblubienicy Kościoła lecz są to owoce świata, z których jest Oblubienica oczyszczana = "Każdą latorośl, która we Mnie nie przynosi owocu, odcina, a każdą, która przynosi owoc, oczyszcza, aby przynosiła owoc obfitszy. Wy już jesteście czyści dzięki słowu, które wypowiedziałem do was." = Czy nie doświadczamy tych delikatnych ale realnych znaków zainteresowania nami, zaaranżowanych codziennie przez naszego Boskiego Oblubieńca? = "Bo któryż wielki naród ma bogów tak bliskich, jak Pan, Bóg nasz, ilekroć Go wzywamy?" Oczyszczenie serca Oblubienicy z wpływów świata, to zbyt mało...
ponad 1 rok temu / Stefania
 
Czy świat może zanieczyścić Kościół? Skoro dzisiejsze Czytania mówią aby "zachować siebie samego nieskażonym wpływami świata" Najwidoczniej świat może wpłynąć na to, co wypływa z ludzkiego serca: "Z wnętrza bowiem, z serca ludzkiego pochodzą złe myśli, nierząd, kradzieże, zabójstwa, cudzołóstwa, chciwość, przewrotność, podstęp, wyuzdanie, zazdrość, obelgi, pycha, głupota. Całe to zło z wnętrza pochodzi i czyni człowieka nieczystym." Gdyby świat nie miał wpływu na ludzie serce, czy Bóg ostrzegałby Kościół przed światem mówiąc: "A nie upodabniajcie się do tego świata, ale się przemieńcie przez odnowienie umysłu swego, abyście umieli rozróżnić, co jest wolą Bożą, co jest dobre, miłe i doskonałe." Gdyby świat wpływał na serce ludzkie tak, że owocem tego wpływu byłyby: "miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie. Przeciw takim cnotom nie ma Prawa.", wówczas dostosowanie nauki Kościoła do świata byłoby mo
ponad 1 rok temu / Stefania
 
Czy studia podyplomowe autyzmie i aspergerze sa grzechem?
ponad 1 rok temu / Katolik poszukujący
 
Kościół instytucjonalny kiedy spostrzegł, że ludzie nie robią tego, czego naucza, zaczął nauczać tego, co ludzie robią, szczególnie widać to dziś
ponad 1 rok temu / qer
 
Czasami się wydaje, że wielu hierarchów Kościoła oszalało lub przeszło na stronę wroga Chrystusa. Cytat z Listu do Galatów jest tego dowodem. Wielu ludzi jest zdezorientowanych. Ucieka więc w świat subiektywnych przekonań lub wchodzi często do wspólnot, które lansowane przez niektórych biskupów i kapłanów wypłukują z ich dusz zdrową naukę katolicką. Nie dziwi więc, że działania ostatnich papieży zwłaszcza Pawła VI i Jana Pawła II były dla wielu tradycyjnie nastawionych katolików niezrozumiałe, gdyż widząc olbrzymie zepsucie wielu duchownych próbowali dramatycznymi działaniami ratować wiarę prostego Ludu Bożego. Czy były to dobre działania? Trudno oceniać jednoznacznie, lecz prawda jest taka, że wiele osób piastujacych, zwłaszcza te najwyższe urzędy w Kościele, to wilki w owczej skórze. Przykład hierarchów niemieckich jest tego realnym dowodem.
ponad 1 rok temu / Krakusik
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.