DZIŚ JEST:   12   LISTOPADA   2018 r.

Św. Jozafata Kuncewicza, męczennika
 
 
 
 

Czy chcemy drugiej Irlandii? Kliknij i pobierz nowy numer magazynu „PCh24 Co Tydzień”!

Czy chcemy drugiej Irlandii? Kliknij i pobierz nowy numer magazynu „PCh24 Co Tydzień”!
PCh24CT

W chwili, gdy na Szmaragdowej Wyspie ważą się losy życia i śmierci, proponujemy państwu nowy numer magazynu „PCh24 Co Tydzień” poświęcony właśnie Irlandii. Jednocześnie prosimy o modlitwę w intencji głosujących – by wybrali życie.

 

Chociaż wyniki referendum w sprawie zniesienia zakazującej mordowania nienarodzonych dzieci 8 poprawki do irlandzkiej konstytucji nie są jeszcze znane, to już sam fakt zorganizowania głosowania w tej sprawie jest znamienny.

 

Konstytucyjny zakaz aborcji został wprowadzony w Irlandii w roku 1983 – w chwili, gdy na niedzielnych Mszach Świętych gromadziło się około 90 proc. mieszkańców Zielonej Wyspy. Czasy świetności Kościoła w tym kraju należą jednak do przeszłości, a niegdyś katolicki naród stał się w roku 2015 pierwszym, który wprowadził „małżeństwa” osób tej samej płci w drodze referendum.

 

Dlaczego Irlandia z katolickiej potęgi stała się typowym, zdegenerowanym krajem Zachodu? Jak przebiegała przedreferendalna kampania? Kto próbował na nią wpływać? Jak do cywilizacji śmierci odnosili się Irlandczycy i w jaki sposób zmieniały się ich poglądy przed 25 maja 2018 roku? Odpowiedź na te pytania, jak również inne teksty, znajdą Państwo właśnie w najnowszym, szóstym numerze „PCh24 Co Tydzień”! Zapraszamy także do lektury tekstów

 

Aby pobrać magazyn „PCh24 Co Tydzień” należy kliknąć TUTAJ.

  

    


DATA: 2018-05-28 07:41
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

konstytucja i Irlandii sprzeczna sama w sobie. powołuje się na Boga "z mocy Boga Bóg w swoim prawie wyraźnie zakazał zabijania!!! Zakaz tym bardzie dotyczy tych najsłabszych. DZIECKO rozwija się i ma własny zestaw chromosomów. Niczym prorocza autobiografia zawierają one szczegółowy opis wyjątkowej osoby, która właśnie powstaje. Słynny badacz, profesor fetologii A. W. Liley wyjaśnia: ?Z biologicznego punktu widzenia nie do przyjęcia jest pogląd, iż w jakimkolwiek okresie płód jest po prostu dodatkową częścią w ciele matki. Od chwili poczęcia matka i dziecko stanowią pod względem genetycznym dwa oddzielne organizmy?.
4 miesiące temu / jarek
 
W Polsce mniejszym problemem jest wyjazd do Słowacji czy Czech i zabicie tam dziecka bo nikt przecież na granicy nie kontroluje czy kobieta jest w ciąży czy jedzie poimprezować do Pragi. A w Irlandii po brexicie Ulster jest spalony i Irlandki widocznie się przestraszyły że będą im robić testy ciążowe na lotniskach.
5 miesięcy temu / ala wilk
 
Dlatego w Polsce trzeba wprowadzić akcyzę na studia dla kobiet żeby zamiast jechać do wielkich miast na studia zostawały u siebie na wsi i rodziły dzieci. Obecnie 80% kobiet po maturze idzie na studia a w PRLu szło 20%.
5 miesięcy temu / ala wilk
 
Problemem są kobiety w wieku 18-50 lat, czyli w wieku, który jest okresem największej aktywności seksualnej. Kampania w Irlandii właśnie takie kobiety wzięła na cel i to się opłaciło. Moim zdaniem tego nie da się już cofnąć. To nie Kościół coś traci, ale generalnie traci wiara, traci religia. Katolicyzm jest w odwrocie, a być może niebawem postawy prokatolickie będą karane.
5 miesięcy temu / mechir
 
Irlandia, Malta, Hiszpania niestety aktualnie to samo dno i dwa metry mulu. Portugalia nie wiem.
5 miesięcy temu / szczery
 
nad zyciem i smiercia sie nie glosuje szczegolnie tych nie winnych
5 miesięcy temu / Ela
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.